27 Kwi, 2024, 18:30

Autor Wątek: Borys i Kuki :)  (Przeczytany 23320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline milka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Paź, 2008, 21:48 »
Są okrutnie CUTE minki cały czas strzelają przesłodkie a do rąk były przyzwyczajone od maleńkiego więc jak trochę jeszcze potrenują to jak kot będą się domagać głaskania - jestem dumna z nich i bardzo zadowolona że trafiły do Was widać, że są szczęśliwe i wybiegane  [-chomik-]

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Paź, 2008, 22:04 »
Dziękujemy :D

Są okrutnie CUTE minki cały czas strzelają przesłodkie a do rąk były przyzwyczajone od maleńkiego więc jak trochę jeszcze potrenują to jak kot będą się domagać głaskania - jestem dumna z nich i bardzo zadowolona że trafiły do Was widać, że są szczęśliwe i wybiegane  [-chomik-]
Chwilowo biegają po nas we wszystkie strony, ale smyrania się nie domagają. Niemniej jesteśmy do ich dyspozycji i czekamy na pierwsze skinienie ogona ;)
I jesteśmy Ci bezgranicznie wdzięczni za te dwa cudeńka! :tuli:

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Paź, 2008, 15:55 »
mam sugestie co do gałązek. Tak jak teraz poustawiane to najprostsza droga do wybicia oka :( Gałązki tniemy sekatorem na proste odcinki ok 10 cm bez rozgałęzień i podajemy po kilka do klatki. Jeśli szylek ma ochote bedzie ja obgryzał, nosił w zębach jak piesek itp. Tak jak masz teraz poukładane to jest bardzo niebezpieczne dla Twoich kulek, bo jeśli zaczną harcowac w nocy po ciemku to łatwo wykłują sobie oko (były juz takie przydaki na forum!).

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Paź, 2008, 16:12 »
Masz super kulki
Zdjęcia sa cudne ;-)
I ten filmik jak szylek pije wodę ze szklanki . . . Wyszło świetnie ;-)
Pozdrawiam

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Paź, 2008, 18:52 »
@yoostynka: ślicznie dziękujemy :D

mam sugestie co do gałązek. Tak jak teraz poustawiane to najprostsza droga do wybicia oka :( Gałązki tniemy sekatorem na proste odcinki ok 10 cm bez rozgałęzień i podajemy po kilka do klatki. Jeśli szylek ma ochote bedzie ja obgryzał, nosił w zębach jak piesek itp. Tak jak masz teraz poukładane to jest bardzo niebezpieczne dla Twoich kulek, bo jeśli zaczną harcowac w nocy po ciemku to łatwo wykłują sobie oko (były juz takie przydaki na forum!).
Dzięki Mysza, podobne rady dostaliśmy wczoraj od Ambiwalencji i wieczorem gałązki zostały połamane i bezpieczniej ułożone. Teraz pozostaje tylko czekać, aż w końcu zaczną je szamać ;) Chwilowo od czasu do czasu próbują zębami tych drobnych patyków lipowych z herbal farm, także rozważamy pocięcie większości gałęzi na takie małe kawałki i zostawienie 3-4 dłuższych.
W Łodzi moje myszoskoczki walczą właśnie z przerośniętymi siekaczami, dlatego strasznie jestem wyczulona na ścieranie zębisk :(

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Paź, 2008, 10:05 »
Szylki są poprostu rozbrajające na tych zdjęciach, a podświetlanego szylka widzę poraz pierwszy  :D.
Picie ze szklaneczki to norma a już najbardziej smakuje herbatka, tylko trzeba bardzo pilnować gorącej bo potrafią wsadzić dzioba nawet do takiej  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Paź, 2008, 12:32 »
o raju! one wyglądają jakby miały wszystko w nosie-total chillout, luz i spontan :D chciałabym mieć takie szyle :D
ale swoich i tak nie oddam:P

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Paź, 2008, 13:02 »
alez oni muszą się kochać, coś wspaniałego :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Paź, 2008, 13:20 »
widząc je aż mi w głowie zaświtało-czy Alina dotknęła te szynszyle swą "błogosławioną" ręką? :D
dziewczyna ma jakiś dziwny wpływ na zmniejszanie agresji u stworzeń-podejrzewam tu nawet działanie sił nadprzyrodzonych:D co nie przeszło przez jej ręce, to się w miarę spokojnie ze sobą żyło w jednej klatce :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Paź, 2008, 16:38 »
Szyszki może i wyglądają na wyluzowane, ale weźcie pod uwagę, że większość zdjęć była robiona w dzień. W nocy to już w pełni nakręcona para kulek :D
widząc je aż mi w głowie zaświtało-czy Alina dotknęła te szynszyle swą "błogosławioną" ręką? :D
dziewczyna ma jakiś dziwny wpływ na zmniejszanie agresji u stworzeń-podejrzewam tu nawet działanie sił nadprzyrodzonych:D co nie przeszło przez jej ręce, to się w miarę spokojnie ze sobą żyło w jednej klatce :)
Rodzeństwo co prawda przyjechało z Warszawy, ale z tego co wiem, to nie mieli okazji poznać dream (chociaż było blisko ;) Przyszły na świat i zostały odchowane u Milki, a trasę stolica-Kraków pokonały z Ambiwalencją :) Wydaje mi się, że skoro to bracia, to raczej normalne, że są ze sobą zżyci i nie ma problemów ze wspólnym mieszkaniem.

Dzisiaj przeszli samych siebie jeżeli chodzi o pozowanie do zdjęć. Rano Borys się trochę rozbudził, więc chciałam go tylko na chwilę wyjąć na tarmoszenie ;) Okazało się, że oboje mieli chwilowy przypływ energii i dali nura z klatki. Energii starczyło na niecały kwadrans brykania i maluchy postanowiły ułożyć się spać... :D







I ja się w takich chwilach zawsze skradam, żeby nie obudzić, żeby jak najciszej, a dzisiaj się okazało, że szyszki u nas w domu prawie na nic nie reagują w czasie snu. Można rzucać garnkami o podłogę, a one i tak kimają jak zaklęte ;)

« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2008, 10:26 wysłana przez Cara »

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Paź, 2008, 17:52 »
Tylko pozazdrościć takich cudownych kuleczek :)
Moje nawet jak się rano rozbudzą, to i tak się nie dają wyjąć z klatki :P. Chyba się przyzwyczaiły, że wieczorem mają wybiegi. ^^

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Paź, 2008, 00:25 »
Hahaha to ostatnie zdjęcie jest świetne, taaki flaczek :)

Offline Madziarka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 86
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szubi, Lemin ;)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Paź, 2008, 13:22 »
masz cudowne kulki ;D

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Paź, 2008, 15:09 »
Musimy sobie chyba sprawić wagę, bo czasami jak się kulki układają do snu mam wrażenie, że jest ich półtora raza więcej niż na początku ;)
W tym tygodniu oprócz obgryzania patyczków (których atrakcyjność rośnie wraz z odległością od klatki) szyszki zajmowały się też Dostojewskim, Nabokovem, gramatyką opisową i Dickensem :D Dostały też bufet w postaci koszyka z wikliny, który wykładamy siankiem. W klatce może sobie więdnąć, ale na wybiegach znika w parę godzin ;)





Moja ulubiona pozycja do spania, tzw. Gizmo :D



Pozycja "na wapienko", widoczna po prawej, jest przez kulki szczególnie ukochana. Potrafią się o to miejsce przy wyjściu nawet bić (w czasie, gdy mają otwartą klatkę). Lewa łapka ląduje na wapienku, prawa na miesczce (na zdjęciu nie widać, ale dostawiliśmy tam niedawno pojemnik z granulatem) i siedzimy w ten sposób przez kwadrans, pół godziny, godzinę... Niesamowite :D

A tutaj szyszki w ruchu, pchające się do kamery i latające po pokoju:


Pozdrawiamy :)
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2008, 10:29 wysłana przez Cara »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Paź, 2008, 15:55 »
Bardzo medialne kulki

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Paź, 2008, 17:43 »
Ubawiła mnie pozycja "na wapienko". Jak miałam wiszące, szczyle siedziały w identycznej pozycji. Swego czasu miały tez pozycję "na kierownicę", a tą była wisząca sól dla gryzoni w kształcie koła. Dawne dzieje, sól została zarekwirowana.
Najlepsze miejsca widokowe to te, w którym łapki można zaczepić o "opieradełko" :)

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Paź, 2008, 20:11 »
Najlepsze miejsca widokowe to te, w którym łapki można zaczepić o "opieradełko" :)

Ydzio często robi sobie opieradełko ze mnie :P np. tak opiera się o moją nogę i patrzy w dal. Śmiejemy się, że gdyby umiał mówić, to w tych momentach recytowałby wiersze, bo ma przy tym taką natchnioną minę :P

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Paź, 2008, 15:21 »
moj tez tak kiedys robil z wapienkiem jak byl maly, ale niestety teraz gore bierze chec niszczenia i jesli wapienko jest w zbyt fajnym miejscu to zostaje zerwane :)

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Paź, 2008, 17:07 »
u mnie zamyślony wiecznie jest Wacław-siedzi na półce i patrzy w martwy punkt....

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Paź, 2008, 16:08 »
Wrzucamy kolejną porcję zdjęć i załączamy serdeczne pozdrowienia dla wszystkich :)

Wczoraj mieliśmy strasznie stresującą sytuację, ale na szczęście wszystko już ok... Maluchy brykały sobie na wybiegu od blisko sześciu godzin, w międzyczasie wracały oczywiście do klatki, żeby trochę się przespać. W którymś momencie w trakcie biegania jedna kulka położyła się na boku między kanapą a fotelem, zamknęła oczka i wyglądała jak pogrożona w głębokim śnie... Sytuacja o tyle stresująca i nietypowa, że maluchy biegając wieczorami nigdy nie układają się blisko nas (prawie zawsze wracają do klatki albo włażą pod karton), a nawet jeśli robią sobie przerwę to tylko na ostrożną regenerację sił, a nie spanie kamiennym snem. Maluszka szybko wzięliśmy na ręce, ale wybudzony odzyskał wigor i poleciał brykać dalej. Godzinę później mieliśmy prawie taką samą sytuację, tylko że w klatce - młody rozciągnął się na półce jak naleśnik, podczas gdy brat układał się w trocinkach. Samo rozciąganie się na półce jest już niespotykane, nie wspominając już o osobnym układaniu się do snu...  :???: Ale znowu to samo - mały po wzięciu na ręce od razu się ożywił i wystrzelił z powrotem do klatki, żeby biegać na karuzeli.
Okna w czasie wybiegu były pozamykane, kaloryfery nie są odkręcone, zresztą uszka i łapki były w normie - ani za ciepłe, ani za zimne. Brzuszek był miękki, żadnej wydzieliny z oczek, nosa czy pyszczka... jedynym wytłumaczeniem, jakie mi się nasuwa to to, że młody zapomniał sobie wcześniej odpocząć i przez to tak nagle padł... ale mimo wszystko strasznie to dziwne :???:

W każdym razie dzisiaj oba puchacze wyglądają już w porządku, także czekamy tylko na wieczorny wybieg.
A teraz do rzeczy ;)

 
Pozycja "na wieloryba" :D

 

 
Pozycja po prawej zawsze nas wzrusza :D Jakiś czas temu obniżyliśmy półkę i młode uwielbiają siedzieć w tym rogu i obserwować pokój - nawet w trakcie wybiegu, co wygląda tragikomicznie :D bo uszy są położone, wzrok błagalny, a klatka przecież otwarta... Ale tylko raz zdarzyło się któremuś spać w tej pozycji :)

 
Po lewej model Borys :D Po prawej wyżej wspomniania pozycja tragikomiczna, czyli udawanie czołgisty :D

 
Po prawej - mały Chińczyk ;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Paź, 2008, 16:14 »
rozciąganie jak naleśnik na półce to oznaka że "czuję sie tutaj bezpiecznie". Szylek odsłania wtedy swoje wrażliwe częsci ciała, szyjkę, brzuszek, on po prostu ci ufa. lub jeśli miał czerwone gorące uszy to moze przegrzał sie podczas biegania i dlatego padł jak placek?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Paź, 2008, 16:31 »
Pisałam w poprzednim poście - uszka nie wyglądały na zaczerwienione ani nie były szczególnie ciepłe w dotyku. Maluchy często nam się rozciągają we wszystkie strony ;), ale jednak nigdy nie ma to miejsca wieczorem poza klatką. Kulka wyglądała tak, jakby ktoś na nią zaklęcie rzucił, bo w jednej chwili rozciągnęła się na podłodze i zasnęła. Z reguły najpierw włącza im się czuwanie, kiedy powoli przysypiają, ale mimo wszystko mają otwarte oczy.
Ale jeżeli dzisiaj wszystko będzie ok, to w takim razie zapiszemy to na konto "nagłego skoku zaufania" ;)

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Lis, 2008, 14:36 »
To już pełne dwa miesiące, jak Kuki i Borys są u nas :love: I są przecudowni :love:
Ostatnio przykrywamy im górę klatki kocem, dzięki czemu częściej przesiadują na hamaku (i w końcu dały się tam uchwycić razem ;)








Tutaj można znaleźć kilka zdjęć więcej, a na youtube wylądował filmik z porannego karmienia siankiem:


Pozdrawiamy  [-chomik-]

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Lis, 2008, 14:47 »
Sa przesliczne :))))) rodzynek dla nich i poczochraj je za uchem :]

Moja psotniczka tez ich wita  [-chomik-]

Bo szylki sa piekne :))))

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Lis, 2008, 16:29 »
jednym słowem(?) : chilll out baby :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

 

Borys wita

Zaczęty przez radekDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 797
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2010, 11:40
wysłana przez Idka
SimplePortal