28 Kwi, 2024, 07:34

Autor Wątek: Albert i Lucek  (Przeczytany 6101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oleandra

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś :)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Mar, 2008, 15:27 »
Dream*, oczywiście masz rację, ale mimo to dla mnie to byłoby najlepsze rozwiązanie, bo na większą klatkę po prostu nie mam miejsca. A te kółka w moim wypadku byłyby bardzo, bardzo pomocne. Zastanawiałam się czy nie spróbować na własną rękę zrobić podobną klatkę, na pewno wyszłoby taniej, ale niestety zupełnie nie mam w tym doświadczenia.

tu jest taniej: http://www.superpreis.pl/product_info.php/cPath/117_118_120/products_id/556


Mysza <")))/, tam wcale nie jest taniej, to jest po prostu inna wersja tej klatki! Ta za 370zł ma długość 72cm, a ta o której piszesz 56cm. Ale dzięki, że się zainteresowałaś :)  Muszę jeszcze gdzieś poszperać. Może znajdę coś podobnego za mniejszą cenę...

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Mar, 2008, 15:55 »
Mysza <")))/, tam wcale nie jest taniej, to jest po prostu inna wersja tej klatki! Ta za 370zł ma długość 72cm, a ta o której piszesz 56cm. Ale dzięki, że się zainteresowałaś :)  Muszę jeszcze gdzieś poszperać. Może znajdę coś podobnego za mniejszą cenę...

Oj faktycznie zasugerowałam sie wyglądem, nie przeczytałam opisu, bo tam jest jeszcze jedna taka woliera ale cena 360, czyli prawie jak na allegro. Przepraszam.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Oleandra

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś :)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Mar, 2008, 16:01 »
Naprawdę nic nie szkodzi :)    Ale rzeczywiście na tej stronie jest ta klatka, o której mówiłam za 360zł a nie, tak jak na allegro, za 370zł. Wiem, mała różnica, ale to zawsze coś... Dzięki za pomoc! :D

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Mar, 2008, 16:21 »
Oleandra, spójrz jeszcze na tą: http://www.superpreis.pl/product_info.php/cPath/117_118_119/products_id/358
Jest to ta sama woliera co dla gryzoni, tylko bez wyposażenia typowo gryzoniowego (są natomiast 2 miseczki, 3 sztangi i drewniana drabinka). Różnica w cenie jest dość duża, a przecież niektóre elementy możesz wykorzystać ze starej klatki i taniej dorobić nowe.
Właśnie tą zamierzam kupić za jakiś czas, głównie ze względu na kółka i fakt, że jest cała metalowa. Moje łobuzy zaczynają gryźć plastikową kuwetę :/

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Mar, 2008, 16:39 »
tutaj jest duzo wolier i te na dole których niestety narazie nie ma powinny byc tańsze , bo na te na górze strony nawet nie patrz....cenowo.. http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=326

Ja tak teraz troszke o klatkach :)

ale pociesze Was ze pana z Zookoziołka chyba cenowo "pogięło", Oleandro: http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/cPath/30_48_58/products_id/147 (tylko nawet tutaj w tym sklepie nic nie kupuj, przeczytaj wątek o tym sklepie na naszym forum, porażka!)

a ta sama klatka o tych samych wymiarach ale z przeznaczeniem jako "woliera dla ptaków" kosztuje ponad 4 razy tyle co dla szynszyli!: http://www.akwazoo.com.pl/product_info.php?cPath=66_154_155&products_id=7649   paranoja z deczka.. :(

hihi a moze taka "angielska budka telefoniczna" ? http://animalia.pl/produkt.php?id=10815&kat=100

ciekawa jestem czy ktos naprawdę sie nacina u kipuje taką mała klatkę za tą cenę: http://www.akwazoo.com.pl/product_info.php?cPath=98_113_114&products_id=7668


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Oleandra

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś :)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Mar, 2008, 16:45 »
Coolmamcia, to naprawdę świetny pomysł! :)  Klatka ma identyczne wymiary jak ta dla gryzoni. A 70 zł robi już całkiem niezłą różnicę :)   Nie opłaca się wydawać tyle kasy na akcesoria. Tym bardziej, że jak powiedziałaś, mam już to wszystko w starej klatce. Jedynym problemem są tylko półki. Myślicie, że nie będę miała problemu z usunięciem sztang oraz kupnem i zamontowaniem półeczek samodzielnie? Myślę, że nawet własny montaż byłby lepszy, bo w gotowej klatce półki wyglądają na wąskie i szyla mogłaby spaść z góry na sam dół.   Nie bardzo tylko rozumiem, co ta klatka ma na samej górze, tam gdzie są drzwiczki?  :???:


Mysza <")))/, dzięki za link do strony z wolierami. Wyglądają ciekawie, ale boję się, że ceny są powalające... Z resztą wszystkie klatki z tych linków mają takie ceny, że chyba tylko niewiele osób może sobie na nie pozwolić. 

A czerwona budka jest super! Szkoda, że bez kółek... :D
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2008, 16:50 wysłana przez Oleandra »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Mar, 2008, 16:48 »
Tak, te klatki maja dwoje drzwiczek jedne na dole z przodu klatki drugie na samej górze, jeśli trzeba zwierzaka złapac np. na podanie lekarstwa lub jeśli coś sobie zrobi i trzeba go obejrzeć. Ułatwiaja takze sprzątanie.

Samodzielnie wykonane pólki bedą lepsze, mozesz je poustawiac w literkę L i dać ich nawet wiecej niż dwie czy trzy. W castoramie lub Obi przytna ci deski a wymiar za kilka zł. Miseczke metalowa duza kupisz za 7 zł.

[edit]
Półki postaraj sie zrobic tak 20 m szerokosci, są bezpiecznieksze i wygodne, szylek moze sie wykładać na niej w każdą strone i jest mniejsze prawdopodobieństwo ze spadnie.
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2008, 16:53 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Oleandra

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś :)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Mar, 2008, 17:02 »
Czyli te wszystkie sztangi, zarówno te w środku jak i ta 'dobudówka' nad klatką są zamontowane na stałe? Czy może jest możliwość złożenia klatki tak, aby wyglądała tak jak ta dla gryzoni, tyle że oczywiście bez półeczek w środku? Jak myślicie?

Półki postaraj sie zrobic tak 20 m szerokosci, są bezpiecznieksze i wygodne, szylek moze sie wykładać na niej w każdą strone i jest mniejsze prawdopodobieństwo ze spadnie.

Dzięki za radę. Jak przeglądałam forum to widziałam gdzieś coś na temat montowania półek, więc gdy będę już na etapie kupowania klatki to sobie to znajdę :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Mar, 2008, 17:10 »
Czyli te wszystkie sztangi, zarówno te w środku jak i ta 'dobudówka' nad klatką są zamontowane na stałe? Czy może jest możliwość złożenia klatki tak, aby wyglądała tak jak ta dla gryzoni, tyle że oczywiście bez półeczek w środku? Jak myślicie? 

To nie jest dobudówka tylko otwarte drzwiczki dwustronne pomiędzy które wsadzono żerdke żeby ptak mógł na niej siedzieć w dzień jak ma ochote polatać po pokoju :)

Żerdki łatwo wyjąc nie martw się, mają rowki, jak przekrzywisz żerdke względem boku klatki to sama wypada.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Oleandra

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś :)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Mar, 2008, 17:17 »
To świetnie :D  Bardzo podoba mi się ta klatka, a ta wersja byłaby możliwie najtańsza. 300zł wygląda dużo lepiej niż 370  :wink:
Coolmamcia dzięki za pomysł!  A Tobie, Mysza <")))/, dziękuję, że wszystko mi wytłumaczyłaś! :D  Teraz tylko trzeba zacząć zbierać pieniądze :)

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Mar, 2008, 17:25 »
Oleandra ta woliera przychodzi do Ciebie w częściach, w paczce ( ok 150x75x30) tak powiedział mi ktoś z SuperPreis jak do nich dzwoniłam wypytywać o nią. Sztangi, drabinki będą więc wsadzone do paczki luzem. Ja sobie myślę, że warto w niej zrobić nawet takie dość szerokie półpiętro, aby nie było upadku z samej góry. Mysza ma rację, góra jest otwierana, a po zamknięciu wygląda tak samo jak woliera dla gryzoni. Są też dodatkowe drzwiczki z boku, czyli w sumie 3 sztuki drzwiczek.

Cena klatek w dużej mierze zależy od tego czym pokryte są pręty. Mosiężne, czy chromowane to cenowy kosmos.

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: Albert i Lucek
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Mar, 2008, 19:28 »
Hmmm.... taka 100 na 80 na 50 to nie waży wcale tak dużo! Chyba, że podnoszona z kuwetą wypełnioną żwirkiem  :D

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

 

Marian & Lucek ;)

Zaczęty przez myszagiDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3565
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2010, 11:35
wysłana przez myszagi
Albert [*] 15.09.11

Zaczęty przez AniaiAlbertDział Tęczowy Most

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1359
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2011, 18:49
wysłana przez Kocham.Cie
SimplePortal