28 Kwi, 2024, 08:05

Autor Wątek: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe  (Przeczytany 135580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #525 dnia: 22 Lip, 2014, 22:38 »
Jasne. Biorę ze sobą obydwa i po proszę go od razu, żeby je zbadał. Ja też miałam i tak jechać do Krakowa i pewnie bym tak to nie jechała do niego z kulkami, ale ta sytuacja dzisiejsza już mnie przeraziła bardzo. Byłam pewna wcześniej, że się stłukł po upadku, ale najwyraźniej musiało stać się coś poważniejszego... Tylko ja będę w Krakowie kilka godzin i przeraża mnie to, że one przez ten czas będą musiały siedzieć w transporterze w samochodzie...

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #526 dnia: 23 Lip, 2014, 21:24 »
Witajcie,

wróciłam niedawno od dr Barana. Niestety okazało się, że problem leży zupełnie gdzie indziej. Łapki są całe, natomiast dr powiedział, że po moim opisie sytuacji, wnioskuje, że mały ma padaczkę :( na razie mam go tylko obserwować - sprawdzać jak często pojawiają się napady i ile trwają.... poczytam sobie zaraz wszystkie wątki dot. padaczki. Część stron już przeczytałam i objawy się zgadzają.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #527 dnia: 23 Lip, 2014, 21:36 »
Przynajmniej to jakaś podpowiedź i część diagnozy. Teraz musisz obserwować kiedy i jak często to sie zdarza. To będzie kolejna porcja diagnozy.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #528 dnia: 23 Lip, 2014, 21:40 »
Ale powiem szczerze, że załamała mnie ta diagnoza. Dr powiedział, że będziemy reagować dopiero wtedy, kiedy te napady będą dużo dłuższe, albo będą pojawiały się częściej. Na razie nic nie można zrobić. Jeśli choroba się rozwinie, to doraźnie podaje się zastrzyki, które będę musiała się nauczyć robić, a w ostateczności do końca życia będzie dostawał tabletkę codziennie. Muszę przeczytać te wątki dot. padaczki. Zastanawiam się tylko, czy szynszyl z tą chorobą może przeżyć długie lata....?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #529 dnia: 23 Lip, 2014, 21:46 »
Alicjo, bez załamywania mi się tutaj. Jeśli to faktycznie padaczka i będzie dostawał leki, to może żyć długo.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #530 dnia: 23 Lip, 2014, 22:25 »
Najważniejsze,że diagnoza postawiona i wiadomo jak leczyć.Do tego opieka guru Barana.Będzie ok. Dobrze leczony może przeżyć ładnych kilka lat. :cmok:

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #531 dnia: 23 Lip, 2014, 22:55 »
Padaczka to nie wyrok- będzie dobrze zobaczysz :*

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #532 dnia: 23 Lip, 2014, 23:46 »
Dziękuję Wam bardzo.

Czytam ten wątek i zastanawiam się, czy mogę dla niego coś zrobić, żeby sytuacja nie powtórzyła się, a jego stan się nie pogarszał? Czytałam, że często padaczka ma ścisły związek z niedoborem witamin. W naszym przypadku zapewne będzie to związane z jego upadkiem miesiąc temu. Od tego czasu atak powtórzył się dwa razy i trwał maksymalnie minutę (a podejrzewam, że jeszcze dużo krócej). Mogłabym mu zacząć podawać witaminy, ale z drugiej strony podobno jeśli nie występuje u niego ich brak, to tylko pogorszę sprawę.

Oglądałam też filmiki na youtube dot. ataku padaczkowego u szynszyla i dalej niepokoi mnie fakt, że u nas wygląda to inaczej. Obydwa ataki były po wieczornym wybiegu i wyglądały prawie identycznie. Wczoraj szynszyl wbiegł do klatki, zjadł, pobiegał po półkach i nagle stanął w miejscu, zaczął mu się trząść pyszczek, w oczach pojawiły się jak by łzy i nie mógł się poruszyć. Po prostu tak, jak by łapki odmówiły mu posłuszeństwa. Na tych filmach, szynszyla wywraca się, trzęsie się cała. Wygląda to inaczej.

Czytałam, że takie sytuacje mogą mieć miejsce po wysiłku fizycznym - gdy szynszyl ma problemy z sercem. Dr Baran osłuchał go i nie słyszał nic niepokojącego.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #533 dnia: 23 Lip, 2014, 23:58 »
Możesz zastosować krople Beaphar B-complex. Nie zaszkodzisz nimi a wspomagają pracę układu nerwowego.

Z rzeczy mniej oczywistych: masz w klatce sól? jeśli tak, należy ją wyjąć, słone lizawki obciążają nerki i serce.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #534 dnia: 24 Lip, 2014, 00:03 »
Krople na pewno w takim razie kupię.

Soli nie mam. Jedynie wapno - którego swoją drogą on i tak nie chce jeść. Jedynie druga kulka coś podgryza. Ale też niechętnie. A sepię może jeść? Bo chciałam właśnie im to wapno wymienić na sepię dla ptaków.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #535 dnia: 24 Lip, 2014, 00:05 »
@alicja1989 sepia może być, jak nie lubią wapna to może im posmakować ;)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #536 dnia: 24 Lip, 2014, 07:55 »
Zarówno u ludzi jak i u zwierząt ataki padaczki przybierają różne formy. Nie sugeruj się tym co widzisz na youtube. Wydaje mi się ,że gdyby to było serduszko to Baran by to wysłuchał.Sama byłam u niego z Bąblami i widziałam jak dokładnie je badał. U małego to pewno padaczka pourazowa.Niestety nie jesteś w stanie nic zrobić żeby go uchronić przed atakami.Jak będą miały wystąpić to i tak wystąpią. Wydaje mi się ,że taka forma ataków jak u twojego malucha jest lepsza niż drgawki.Pomyśl o takim urządzeniu klatki,żeby mały podczas ataku nie miał możliwości upadku z dużej wysokości. Czasami  u ludzi wystąpi kilka ataków a później już nigdy się nie pojawią.U zwierząt może być podobnie. Mam nadzieję,że u twojej kuleczki tak będzie.

Offline Eev

  • Japoński pseudoprawnik jedyny artysta
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Akise, Nero, duszek Batmanka
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #537 dnia: 24 Lip, 2014, 08:29 »
Z tego co ja zdążyłam się już zapoznać z padaczkami, to jeżeli atak nie wygląda właśnie na typowo padaczkowy, np nie ma szczękościsku - to to padaczką nie jest i leki przeciwpadaczkowe tu niewiele dadzą a mogą zniszczyć wątrobę. Jeżeli szyszka się np. telepie, działa w 'zwolnionym tempie', ogółem - jak dla mnie - wygląda jakby ją skurcz złapał, to to są te ataki z nieprawidłowej ilości wapna w organiźmie. Podawanie wapna w kostkach czy nawet vitakraftowych tabletkach tu raczej niewiele da, prędzej kamieni w pęcherzu dostanie, najlepsze jest wapno w syropku dla dzieci, którego minus jest taki, że jest niesamowicie słodki, ale podawanie go zaleciło trzech weterynarzy - czyli chyba jest dobry xD Podajemy dosłownie jedyneczkę, codziennie o tej samej godzinie, aż do momentu jak ataki pojawią się sporadycznie, wtedy podajemy przed oczekiwanymi sytuacjami stresowymi np. Transport, łączenie.
Jak jest z tą witaminą B do końca nie wiem - eksperymentalnie Sherlockowi podawaliśmy witaminkę B należącą di Akise, ale różnicy niestety brak.
Dwa, zarodkom pszennym i beapharowi care+ dziękujemy, używać w naszym przypadku nie wolno.
Ogółem z klatki trza było wyjąć karuzelkę, na wybiegu zakrywać wszelkie dziury w których mógłby się chować bo dostawał tam ataków, zapewnić maksymalny spokój... Ostatnio Sherlock dostał ataku kiedy uciekł z klatki. Wcześniej mieliśmy spokój nawet kilka miesięcy. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś informacje nt. tej przypadłości to ja bardzo chętnie chłonę, bo lekarze szczerze rączki rozkładają (a do Piaseckiego nie pódję!), powtarzają po sobie, dr Ryś bodajrze stwierdziła, że jemu to przejdzie jak skończy pół roku, ma półtora i ataki dalej. Nikt nie wie w sumie skąd to dokładnie (albo nie mówi) a skończyć się może źle (na waw był przypadek gdzie samiczce atak nie przechodził chyba ok. doby, wyszła z tego ale to chyba nie był najszczęśliwszy tydzień z jej życia).

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #538 dnia: 24 Lip, 2014, 08:40 »
Oj jak atak trwa dłużej niż parę minut to trzeba iść do lekarza żeby podał jakiś diazepam czy coś zanim dojdzie do uszkodzeń mózgu.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Eev

  • Japoński pseudoprawnik jedyny artysta
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Akise, Nero, duszek Batmanka
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #539 dnia: 24 Lip, 2014, 08:48 »
Tak tak, tamta szyszka zaraz w szpitalu wylądowała, na dłuższą chwilę. Sherlock dzięki bogu tak długich ataków nie ma.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #540 dnia: 24 Lip, 2014, 11:43 »
Niestety o chorobach coś wiem ale o leczeniu już nie za wiele,mogę tylko Ci i kulce życzyć oby wszystko było dobrze,ważne alby lekarz ustalił konkretnie co dolega i podał leki,może wszystko sie ułoży i szyla będzie jeszcze wiele długich lat zamęczać Cię swoimi harcami :) Oby te ataki mineły,bo to z pewnością męczocę dla szylki (tak myśle bo sama mając tak też czuła bym dyskomfort).

Na szczęście jest tu dużo osób które dobrze Ci  doradzą i pomogą w tej sprawie więc powodzenia!
:*

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #541 dnia: 24 Lip, 2014, 20:30 »
Dziękuję wszystkim za rady :)

Z tego co ja zdążyłam się już zapoznać z padaczkami, to jeżeli atak nie wygląda właśnie na typowo padaczkowy, np nie ma szczękościsku - to to padaczką nie jest i leki przeciwpadaczkowe tu niewiele dadzą a mogą zniszczyć wątrobę. Jeżeli szyszka się np. telepie, działa w 'zwolnionym tempie', ogółem - jak dla mnie - wygląda jakby ją skurcz złapał, to to są te ataki z nieprawidłowej ilości wapna w organiźmie. Podawanie wapna w kostkach czy nawet vitakraftowych tabletkach tu raczej niewiele da, prędzej kamieni w pęcherzu dostanie, najlepsze jest wapno w syropku dla dzieci, którego minus jest taki, że jest niesamowicie słodki, ale podawanie go zaleciło trzech weterynarzy - czyli chyba jest dobry xD Podajemy dosłownie jedyneczkę, codziennie o tej samej godzinie, aż do momentu jak ataki pojawią się sporadycznie, wtedy podajemy przed oczekiwanymi sytuacjami stresowymi np. Transport, łączenie.
Jak jest z tą witaminą B do końca nie wiem - eksperymentalnie Sherlockowi podawaliśmy witaminkę B należącą di Akise, ale różnicy niestety brak.
Dwa, zarodkom pszennym i beapharowi care+ dziękujemy, używać w naszym przypadku nie wolno.
Ogółem z klatki trza było wyjąć karuzelkę, na wybiegu zakrywać wszelkie dziury w których mógłby się chować bo dostawał tam ataków, zapewnić maksymalny spokój... Ostatnio Sherlock dostał ataku kiedy uciekł z klatki. Wcześniej mieliśmy spokój nawet kilka miesięcy. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś informacje nt. tej przypadłości to ja bardzo chętnie chłonę, bo lekarze szczerze rączki rozkładają (a do Piaseckiego nie pódję!), powtarzają po sobie, dr Ryś bodajrze stwierdziła, że jemu to przejdzie jak skończy pół roku, ma półtora i ataki dalej. Nikt nie wie w sumie skąd to dokładnie (albo nie mówi) a skończyć się może źle (na waw był przypadek gdzie samiczce atak nie przechodził chyba ok. doby, wyszła z tego ale to chyba nie był najszczęśliwszy tydzień z jej życia).

A jaki syrop polecasz? U młodego wygląda to właśnie w ten sposób, jak by chciał się poruszyć, a nie mogł. Pyszczek mu się delikatnie trzęsie, ale tak jak piszesz - wygląda tak, jak by poruszał się w zwolnionym tempie. Dr Baran właśnie stwierdził, że nie ma po co podawać mu lekarstw, bo podaje je się codziennie do końca życia, a on jest młody i padła by mu po nich wątroba.

Czeka mnie właśnie przebudowa nowo zbudowanej klatki. Niestety u nas klatka jest wysoka, a odległości pomiędzy klatkami wysokie. Będę musiała zmienić jej "umeblowanie".

A skoro zarodków pszennych mam mu nie podawać, to co z pyłkiem? Bo go dostawał raz na jakiś czas. Zarodki szczerze mówiąc kupiłam wczoraj, bo przeczytałam, że powinno się... Więc ewentualnie będę go podawała drugiej kulce.

Oj jak atak trwa dłużej niż parę minut to trzeba iść do lekarza żeby podał jakiś diazepam czy coś zanim dojdzie do uszkodzeń mózgu.

Tak, jeśli atak by trwał tak ok. 10 minut, to wtedy trzeba koniecznie podać zastrzyk. Dlatego dr powiedział, że gdyby te ataki się wydłużyły, to muszę sama nauczyć się je podawać, bo trzeba to zrobić jak najszybciej.
Niestety o chorobach coś wiem ale o leczeniu już nie za wiele,mogę tylko Ci i kulce życzyć oby wszystko było dobrze,ważne alby lekarz ustalił konkretnie co dolega i podał leki,może wszystko sie ułoży i szyla będzie jeszcze wiele długich lat zamęczać Cię swoimi harcami :) Oby te ataki mineły,bo to z pewnością męczocę dla szylki (tak myśle bo sama mając tak też czuła bym dyskomfort).

Na szczęście jest tu dużo osób które dobrze Ci  doradzą i pomogą w tej sprawie więc powodzenia!
:*

Dziękuję :) na razie lekarstw nie dostaliśmy. Też mam nadzieję, że ataki miną. Na razie staram się być dobrej myśli.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #542 dnia: 24 Lip, 2014, 20:36 »
Z tego co ja zdążyłam się już zapoznać z padaczkami, to jeżeli atak nie wygląda właśnie na typowo padaczkowy, np nie ma szczękościsku - to to padaczką nie jest i leki przeciwpadaczkowe tu niewiele dadzą a mogą zniszczyć wątrobę.
Leki przeciwpadaczkowe strasznie maltretują wątrobę,z tym się zgadzam.Natomiast przynajmniej u ludzi szczękościsk nie jest podczas ataku obowiązkowy.U synka mojej koleżanki stwierdzono epilepsję a objawem było tylko zawieszanie się na kilka minut. Bez drgawek,szczękościsku i utraty świadomości. Być może u kulek jest podobnie.

Offline torgaj

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 85
  • Uzbierane migdały: 2
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #543 dnia: 24 Lip, 2014, 20:39 »
Myślę, że Eev miała na myśli syrop Sanosvit, bananowy z wapniem. Ja też go podawałam myszom (0,5 i 1 ml dziennie).

A zarodki pszenne są super, pod warunkiem, że zwierz nie ma problemu z równowagą wapniowo-fosforową. Zarodki mają dużo fosforu, więc mogą pogłębić problemy z niedoborem wapnia.

Pyłek pszczeli jest bardzo odżywczy, ma mnóstwo witamin i innych pożytecznych substancji, ale jeśli będziesz podawać też syropek bananowy, to trzeba uważać, żeby myszy nie przesłodzić.
« Ostatnia zmiana: 24 Lip, 2014, 20:42 wysłana przez torgaj »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #544 dnia: 24 Lip, 2014, 20:40 »
W sumie nie wszystkie objawy neurologiczne to odrazu padaczka, ale nawet lekarze mają problemy z okresleniem przyczyny. Te z niedoboru wapnia łatwo potwierdzić lub wykluczyć podstawową biochemia krwii.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #545 dnia: 24 Lip, 2014, 20:44 »
Ok, dziękuję Wam bardzo.

Na razie w takim razie poczekam i zobaczę jak sytuacja będzie wyglądała. Niestety boję się tylko tylko, że niektórych ataków nie jestem w stanie zobaczyć.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #546 dnia: 24 Lip, 2014, 20:58 »
Nie martw się, zwykle ataki występują wieczorami

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #547 dnia: 25 Lip, 2014, 13:53 »
Ja bym zaczęła od suplementacji syropem z wapnem, np. tym sansowitem i obserwacji. Może to   nie padaczka, ale po prostu nasłuchiwanie? Moja Tusia czasami siedząc w klatce, potrafiła zacząć trząść głową jak jej sie jakiś odgłos nie spodobał. Bo jeśli nie ma sztywnienia, rzucawki itp. objawów o jakich pisała Eev, to raczej nie jest to 100% padaczka.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #548 dnia: 25 Lip, 2014, 19:13 »
Tylko on wtedy ma taki bezwład łapek, trzęsie się mu pyszczek i pojawiają sie jak by łzy w oczach. Widok jest straszny, bo ja myślałam, że on umiera... Sztywnienia ani rzucawki nie ma. Spróbuję z tym syropem. Tylko jakie ilości mogę mu podawać codziennie, żeby z drugiej strony nie zaszkodzić? Sepię dzisiaj kupiłam. Może nią się zainteresuje. Najwyżej jak atak się powtórzy to pojadę jeszcze raz do dr Barana na badanie krwi. To wykluczy lub potwierdzi ewentualne braki witamin.

Offline torgaj

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 85
  • Uzbierane migdały: 2
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #549 dnia: 25 Lip, 2014, 21:24 »
Syropku wapniowego 0,5 - 1 ml dziennie.

Moje zwierzaki sepii w czystej postaci nie chcą jeść. W razie czego możesz spróbować ją pokruszyć (zetrzeć na tarce albo nożem z ząbkami) i podawać z odrobiną ulubionego gerberka. Ja kupuję marchewkowego, jabłkowego albo śliwkowego, dzielę na porcje po 1-2 ml (za pomocą foremek do kostek lodu), zamrażam i mam zapas na długi czas.

Tylko to całe suplementowanie wapnia też trzeba robić z głową. Jak zaczniesz podawać na raz syropek, sepię i pyłek pszczeli, to możesz podbić poziom wapnia i jednocześnie za bardzo obniżyć - fosforu. A niedobór fosforu też może być groźny. Najbezpieczniej byłoby jednak zbadać krew i dopytać weterynarza o odpowiednie dawki. A jeśli najpierw będziesz próbować sama działać, to podawaj sepię i maksimum 0,5 ml syropku dziennie.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2014, 21:31 wysłana przez torgaj »

 
Narkoza vs. "padaczka"

Zaczęty przez EevDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3044
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2017, 21:26
wysłana przez Eev
Przecukrzenie organizmu, objawy (początki cukrzycy) czerwony kolor moczu!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13618
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2007, 16:39
wysłana przez Mysza <")))/
CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.

Zaczęty przez dream*Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 40383
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 06:57
wysłana przez Bożena
Po jakim czasie widoczne sa pierwsze objawy zatrucia?

Zaczęty przez Elfik89Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2351
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 20:55
wysłana przez Elfik89
Biegunka-przyczyny, objawy, leczenie.

Zaczęty przez CiupelekDział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11351
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2019, 09:25
wysłana przez Logan
SimplePortal