hypothetical
27 Kwi, 2024, 22:42

Autor Wątek: szylek + królik  (Przeczytany 2404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dyzio

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
szylek + królik
« dnia: 14 Sie, 2005, 11:30 »
:?: Witam.    Czy ktoś próbował trzymać razem szylka i królika? Mój szynszylek ma 5 m-cy, chcę mu dokupić kolegę, z drugim szylkiem nie dam sobie rady, chcę spokojniejszego zwierzaka. Nie wiem tylko czy Dyzio go zaakceptuje. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie. Pozdrawiam. Michał

Claudi

  • Gość
szylek + królik
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sie, 2005, 12:40 »
Cześć!

Mam pewne doświadczenie z królikiem - zazwyczaj moje szynszyle bawiły się z królikiem w "podgryzanki", o żadnej przyjaźni raczej nie było mowy - co najwyżej o czasowym pakcie o nieagresji. Choć sobie do oczu nie skakały, to szyle usiłowały przepędzić królika ze swojego terytorium, a on - szynszyle.

Zdecydowanie radzę, byś raczej wziął drugiego szynszyla do towarzystwa, najlepiej w podobnym wieku, wtedy szybciej ze sobą dojdą do porozumienia. Królik - jako przyjaciel - raczej nie zda egzaminu.

Dodatkowe plusy tego rozwiązania są oczywiste - zwierzęta będą miały podobne upodobania, korzystały z tej samej karmy a dodatkowo będą się wspierać fizycznie i duchowo (np. wspólne spanko w puchowej piramidce tzn. jeden przytulony do drugiego). Jeszcze inny plus jest taki, że korzystając na przykład z tego Forum możesz dostać szynszyla za darmo.

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
szylek + królik
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sie, 2005, 20:00 »
teoretycznie syznyszle moga zyc w zgodzie z krolikami i siwnkami ale jak mowi Claudi zdecydownie lepszy bedzioe drugi szynszyl

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

niezapominajka

  • Gość
szylek + królik
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sie, 2005, 00:56 »
Musisz pamiętać że szylek prowadzi nocy tryb życia , natomiast królik dzienny tak  więc nawzajem zakłócałyby sobie sen  i ciągle chodziłyby  niewyspane  ,a co za tym idzie byłyby  w złych humorkach  ;P  również jeżeli chodzi o sprawność fizyczną mogłyby się nie dogadać szylek przecież lubi skakać po gałęziach a króliczek nie byłby w stanie   towarzyszyć mu w zabawach , więc tak naprawdę zakładając że choć trochę by się polubiły nie mogłyby razem funkcjonować a to przecież jest najważniejsze  :D

pozdrowionka

Offline Jelonek

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://sanktuariumsnapea.webpark.pl
szylek + królik
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sie, 2005, 15:19 »
Gdzies czytałam że szylki sa bardzo towarzyskie dlatego powoli powinny sie razerm zaprzyjaźniać:D

Kocham was szynsze :*:*:*

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
szylek + królik
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sie, 2005, 11:57 »
A ja sie zastanawiam nad przyjaźnia szylka z chomikiem ;) bo ostatnio gdy pchel skakał to wzielam mojego chomika na ręcę i jak mu pokazałam to on podleciał i zaczął wąchać chrupka(imie chomika :P) chomika mialam cały czas na rekach bo bałam się go puścić normalnie na podłoge jak myslicie czy szynszyl mógłby 'skrzywdzić' chomika???

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
szylek + królik
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sie, 2005, 13:53 »
nie wiem ale chomik jest duzop mniejszy ja bym osobiscie nie probowala ich razem puszczac

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline Jelonek

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://sanktuariumsnapea.webpark.pl
szylek + królik
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sie, 2005, 18:08 »
Za żadne skarby nie puszczaj ich razem! JA mam szyla i choma to tak sie gryzą że ich nie moge rozdzielić. Gryzą się jak Spidzi podchodzi do klatki chomika. U mnie to każdy broni swojego terenu :P:P

Kocham was szynsze :*:*:*

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
szylek + królik
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sie, 2005, 00:05 »
Chyba chomik by mógł zrobić większą krzywdę szynszylowi  to jeszcze zależy od rasy

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Jelonek

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://sanktuariumsnapea.webpark.pl
szylek + królik
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sie, 2005, 13:59 »
Mój Spidzi jest całkeim nieprradny. *może to i dobrze), ale ani nie potrafi mocno ugryźć ani się bronić natomiast chomik tak:D

Kocham was szynsze :*:*:*

Offline dyzio

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
szylek + królik
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sie, 2005, 17:30 »
Witam. Czyli jednak drugi szylek, tylko nie wiem czy sobie z dwoma poradzę. Czy one z wiekiem są mniej rozbrykane  :?: Chomik nie może być z innym gryzoniem, bardzo pilnuje swojego terytorium. Wcześniej miałam królika i chomika Rozborowskiego\ to te najmniejsze/ , nie mógł patrzeć na królika, ciągle rzucał się na niego i gryzł go.Pozdrawiam. :razz:

Offline Jelonek

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://sanktuariumsnapea.webpark.pl
szylek + królik
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sie, 2005, 18:41 »
Osobiście dzisiaj w sklepie widziałam w jesnej klatce szynszyla królika i świnke morską także wiesz :wink:

Kocham was szynsze :*:*:*

 

Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15764
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
Pomóżcie - szylek nie ściera ząbków, jest chudziutki, wyskubuje futerko...

Zaczęty przez RossiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4317
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2006, 09:53
wysłana przez Rossi
Pomocy, boje się że szylek zdechnie :( nie je, nie pije, ciężko oddycha po antyb

Zaczęty przez kamica16Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 20737
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 10:39
wysłana przez Alicja Mannschack
Witam ja również zostałam szczęśliwą właścicielką szylek od Claudiego .

Zaczęty przez gaja35Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13575
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2007, 12:16
wysłana przez Julia
Ciekawe,śmieszne,dziwne zdjęcia szylek znalezione w necie ;)

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4772
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2006, 12:13
wysłana przez Szynszylka_94
SimplePortal