hypothetical
27 Kwi, 2024, 19:04

Autor Wątek: Obroża elektroniczna dla psa :???:  (Przeczytany 8835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lip, 2007, 14:12 »
nie zawsze jest ten pierwszyraz.
Poza tym nie widzę, czemu się smiejesz, przecież autor postu chodzi z kagańcem .


OK nie zawsze, ale zdarza się ten pierwszy raz. Nie śmieję się, owszem Autor postu, a raczej pies Autora chodzi w kagańcu, ale jak sama pisze dla świętego spokoju go zakłada. Życzyć sobie tylko, aby tak pozostało :)


ale są takie miejsca w których spuszczenie psa jest moim zdaniem uzasadnione jak np. las itp

A z tego co ja wiem, to spuszczanie psa ze smyczy w lesie jest surowo zabronione. Chodzi o bezpieczeństwo obu stron: pupila mieszkającego z nami w mieszkaniu i tych dzikich zwierząt mieszkających w lesie.

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lip, 2007, 14:35 »
chodziło mi o taki "las" jak my mamy na Białołęce ;) {warszawa}

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Lip, 2007, 14:53 »
Magaskas - mylisz się. Moim zdaniem zwierzęta myślą i mówienie że każdy pies jest groźny moim zdaniem jest nieuzasadnione. Mój pies przechodził specjalne szkolenia bo było wiadomo że kontakt z dziećmi będzie mieć i musi był łagodny. Nie ugryzie człowieka nawet jak zostanie zaatakowany(niestety trzeba było ją tak wytresować żeby mieć stuprocentową pewność że nie zrobi nikomu krzywdy). Nieznane dzieci mogą podchodzić do mojego owczarka, ciągnąć za ogon, uszy, wsadzać ręce do pyska, krzyczeć, biegać i robić różne rzeczy a Aga traktuje to jako zabawę i pozwala im na wszystko. Zachowanie psa determinuje sposób w jaki został on wychowany, tak samo jest z człowiekiem. Jeśli dziecko nauczy się, że kradzieże i napady są ok to gdy będzie dorosłe będzie złodziejem i zbirem. Idąc Twoim tokiem rozumowania ludzie też są istotami niemyślącymi, przecież jest tyle przemocy na świecie, tyle rozbojów, gwałtów, morderstw. Osobiście wierzę w to że prędzej da się zapanować nad czynami zwierzęcia niż człowieka.
Jak powiedziałaś/łeś
Co powiedziałabyś matce dziecka, któremu Twój pies odgryzł pół twarzy, bo wystarszył się, gdy owe podskoczyło? Że "on jeszcze nigdy nie ugryzł"?
Nikt z nas nie może powiedzieć, że doskonale zna swojego pupila i zagwarantować, że "on nie gryzie". Zawsze jest ten pierwszy raz!!
a co powiedziałabyś matce dziecka, które zabiłby twój syn bo nie chciało oddać tel komórkowego? że on jeszcze nikogo nie zabił?  Można tak wymyślać i wymyślać, ale to raczej bez sensu...

Gdyby rzeczywiście było tak jak mówisz, to nie byłoby terapii dla dzieci z udziałem zwierząt, bo przecież pies mógłby zagryźć, koń kopnąć a delfin utopić... Ale tak nie jest, zwierzęta można wyszkolić tak, by ich zachowanie nigdy nas nie zaskoczyło i byśmy mogli czuć się przy nich całkowicie bezpieczni.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2007, 15:16 wysłana przez aska69 »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Lip, 2007, 15:09 »
Nie mam zamiaru polemizować, bo ta dyskusja nie miałaby końca. Napiszę  tylko, że człowiek to istota rozumna, a więc w większości przypadków :) myśląca, jak nazwa gatunkowa wskazuje: Homo sapiens.
I nie pisz proszę, że się mylę. Dopiero gdy znajdziesz książkę, w której jest napisane czarno na białym, że zwierzęta myślą możesz tak napisać a do tej pory: Ja szanuję Twoje zdanie, Ty szanuj moje.

Aha i taka mała uwaga: mój nick to Magaskas.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2007, 15:15 wysłana przez magaskas »

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lip, 2007, 15:26 »
Gdyby rzeczywiście było tak jak mówisz, to nie byłoby terapii dla dzieci z udziałem zwierząt, bo przecież pies mógłby zagryźć, koń kopnąć a delfin utopić... Ale tak nie jest, zwierzęta można wyszkolić tak, by ich zachowanie nigdy nas nie zaskoczyło i byśmy mogli czuć się przy nich całkowicie bezpieczni.


A "mylisz się" było odnośnie Twojego stwierdzenia odnośnie mojego psa. Szanuję Twoje zdanie tak że nie zarzucaj mi braku szacunku, jednak myślę że mam prawo powiedzieć że się mylisz odnośnie mojego psa którego nie znasz. Poza tym brak szacunku objawia raczej Twoje stwierdzenie "Naprawdę nie wiem czy mam się śmiać czy płakać, gdy czytam takie wypowiedzi. " Hmmm a kto wymyślił nazwę gatunkową dla człowieka...

Poza tym chyba lekko odbiegasz od tematu, wątek dotyczył elektrycznej obroży a nie tego, czy dobrze robię ufając swojemu psu.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Lip, 2007, 18:40 »
ludzie zabijają dla przyjemności a zwierzęta nie, tym się różnimy :) Że ludzie zabijają z głupich powódek inne istoty a zwerzęrta nie - taka nasza rozumność. Co do myślenia: karzda książka powie Ci, że zwierzęta myślą: ale nie abstrakcyjnie i tu jest pewna różnica. Zwłaszcza zwierzęta mięsozerne które mają lepiej rozwinięte mózgi.

Cytuj
Co powiedziałabyś matce dziecka, któremu Twój pies odgryzł pół twarzy, bo wystarszył się, gdy owe podskoczyło? Że "on jeszcze nigdy nie ugryzł"?
Nikt z nas nie może powiedzieć, że doskonale zna swojego pupila i zagwarantować, że "on nie gryzie". Zawsze jest ten pierwszy raz!!
że mogło nie prowokować, nie ciągnąć za ogon ani za uszy nieswojego psa i że mogła pilnować dzieciaka. :)
no chyba, że dziecko by nie zawiniło ale ile jest takich przypadków? że dziecko znęca się nad psem/kotem a później wielkie oburzenie mamy która widząc to nie reagowała? no ile?
Dlatego uważam, że tak samo jak trzeba pilnować psa tak samo trzeba pilnować dzieci. o.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline paulina1424

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szpulka
    • mój photoblog
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Sie, 2007, 23:34 »
magaskas- po tym co napisałaś widać, że nigdy nie miałaś psa, bo pies to bardzo mądre zwierze i jeśli ktoś twierdzi,że nie myśli to na pewno nie zasługuje na psiego przyjaciela. Nie masz też racji pisząc, że nie da sie poznać psa do końca i przewidzieć jego reakcji, podam przykład: koleżanka mojej siostry ma 2 letniego synka i ze strachu zamyka swojego psa w kuchni, gdy dziecko jest w pokoju, a robi to nie ze strachu o dziecko, lecz o psa, bo kulka nie zrobi dziecku krzywdy (ale gdy trzeba potrafi być groźna) nawet gdy wykręca jej łapy, szarpie za uszy i ogon,wsadza palce do oka, i jedyną jej reakcją na te tortury jest ucieczka. I tylko mi nie pisz, że nie mam racji bo mam racje i potwierdzi to każdy właściciel psa, który choć trochę o niego dba.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Sie, 2007, 01:02 »
Paulina1424, nie wiem co odpisze Ci Magaskas, ale ja uważam że masz całkowitą rację :) i nie rozumiem ludzi którzy mają zwierzaki a uważają że np. zwierzęta nie myślą, nie można ich poznać itp :?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Sie, 2007, 10:24 »
Hmm, szkoda, że w tym poście się kłócicie, ale dobra wymiana zdań. W takim razie ja napiszę swoje zdanie; Jak byłam całkiem mała w podstawówce na religii z katechetką uczyłam się, że człowiek to istota myśląca, ale pies to już nie! Choć wtedy miałam pięknego pieska, i razem z dziewczynami z mojej klasy kłóciłam się, potem doszłam do wniosku, że ja go tego wszystkiego wyuczyłam na pamięć! Tak samo jak uczymy szylki np. na klaskanie wskakują do klatki, albo z pamięci zapachu sikają do kuwety. Moja koleżanka miała mieszańca amstafa z pitt bull(em) a potem tak się go bała, że stała na stole dopóki ktoś nie przyszedł do domu. Fakt, faktem, że źle go wychowywała, ponieważ nie znała się na tej bardzo groźnie mieszanej rasie. Jeżeli mamy psa od szczeniaka i będziemy go uczyć różnych rzeczy, a najważniejszej ; dyscypliny pies będzie nas słuchał, i reagował na komendy. Jednak musimy zdać sobie sprawę, że nie wiemy jak zareaguje w sytuacji kiedy ktoś pociągnie go za ogon, bo nigdy jeszcze do tego nie doszło! A instynkt zwierzęcy jest taki, że jak ktoś je atakuje to zwierze się broni, pies odebrał by to jako atak zresztą i tak jak ktoś człowieka atakuje to też się broni. Mamy sytuację taką, że; dziecko pociągnęło nas za włosy, człowiek myślący nie uderzył by go, a pies pociągnięcie za ogon odbiera jako atak, ponieważ on może sobie nie zrozumować, że to dziecko. A więc ja bym nosiła na wszelki wypadek; smycz i kaganiec. Nie jestem osobiście zwolenniczką obroży na impulsy. Ostrożności nigdy za wiele, zresztą myśleć zaczyna się po fakcie, a jadnak mogłem ubrać mojemu psu ten kaganiec... 

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Sie, 2007, 12:34 »
Nie mam zamiaru dalej polemizować. Wyraziłam swoje zdanie, które jest oparte na wiedzy, którą posiadam. Też kiedyś zawzięcie broniłam tezy, że zwierzęta myślą itd... A potem postudiowałam weterynarię i już wiem jak to funkcjonuje. Jest tak jak napisała Puszkaa zwierzęta uczą się na pamięć, za jakąś sztuczkę dostają nagrodę i ot to cała mądrość.
Paulina 1424 - dziecko- nie waż się nigdy więcej twierdzić, że nie miałam psa. Dla Twojej informacji, żebyś brzydko mówiąc, zamknęła buzię i następnym razem myślała co piszesz. Miałam psa, niejednego. A dwa tygodnie temu mój pies musiał zostać uśpiony bo był bardzo chory i nie można mu było pomóc. I wyobraź sobie, że w tym cierpieniu gryzł nawet mnie, bo niestety nie ROZUMIAŁ, że ruszając i dotykając go chcemy mu pomóc.

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Sie, 2007, 11:34 »
Tak samo ludzie uczą się na pamięć, jak zostanie uszkodzony w mózgu ludzkim ośrodek pamięci to ludzie zapominają np jak się mówi i muszą uczyć się tej umiejętności od początku. Mój pies nauczył się reagować na komendy jeszcze zanim był na specjalnym kursie i nie dawałam jej żadnych nagród za to że np usiadła jak jej kazałam. Co do ciągania za ogon to nie raz mojego psa jakieś dziecko w ten sposób "uszczęśliwiało" i wiem jak się w takim wypadku zachowa. Wiem też jak się zachowa kiedy zostanie ugryziona przez człowieka, bo moja siostra w dzieciństwie namiętnie wszystkich gryzła, psa również. Najczęściej pies nic nie robi, a jak już bardzo ma dość takich pieszczot to po prostu odchodzi. Niejeden człowiek mógłby się uczyć od niej spokoju, jak będziesz miała dzieci to zobaczysz, że nie raz dasz klapsa po tyłku bo się zdenerwujesz, chociaż byś tego nie chciała.

Magaskas, nie wiem czemu obrażasz Paulinę, a to że ma 13 lat wcale nie oznacza że jest dzieckiem, ponieważ jej post jest bardziej dojrzały niż Twój. Wyobraź sobie że ja też miałam psa i trzeba było uśpić bo miał raka a operacja niewiele pomogła. Do ostatniej chwili byłam z psem, usnął liżąc mnie po ręce. Weterynarz twierdził że psa bardzo bolało i cierpiał.   A jednak mnie nie ugryzł. Może Twój pies rozumiał, że traktujesz go jak przedmiot, bo to to nie myśli? Nie chciałabym mieć przyjaciela który uważałby że nie myślę i moje przywiązanie oraz wszystkie uczucia jakimi go darzę są "wyuczone", a Ty? Właśnie takim "przyjacielem" byłaś dla swojego wiernego psiego przyjaciela.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Sie, 2007, 11:53 »
Wysiadam z tej dyskusji. Ja w moich postach nikogo nie obrażam, ani nie oceniam. Dziwi mnie to, że mnie nie znasz, nie widziałaś na oczy a próbujesz mnie ocenić i sklasyfikować. A na to naprawdę nie mam ochoty. Piszcie sobie co Wam się żywnie podoba, tkwijcie dalej w swoich przekonaniach. Jednostka i tak was nie przekona,a ja nie pozwolę się tu oceniać. To nie czas ani miejsce na to, jak również Wy nie macie do tego prawa. To mój ostatni post w tym wątku. Pa

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Sie, 2007, 12:07 »
Ależ to Ty oceniłaś i sklasyfikowałaś Paulinę, pisząc że jest dzieckiem. Za obraźliwe uważam napisanie, żeby zamknęła buzię i zasugerowanie że nie myśli co pisze... Wskaż mi gdzie jest tutaj ocenianie Twojej osoby?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Paź, 2007, 22:30 »
A ja chciałabym napisać coś o obroży,która jest w temacie.
Przeczytałam to co pisaliście "Pies to pies i musi szczekać","Jak brałam psa to się liczyłam z tym,że będzie szczekał i nie brak mi do niego cierpliwości"...
Wszystko pięknie, dopuki nie przeżywacie tego co ja przeżyłam.Sama mam psa,który nie szczeka prawie wogóle,za to moi sąsiedzi...Ich suczki drą paszcze cały dzień,a jak moja córeczka była maleńka,miałą problemy ze snem i choćby śnieg sypał na dworze-ja musiałam chodzić z wózkiem żeby dziecko mogło się choć troche wyspać.Najgorsze było to,że psy szczekały od 5 rano i pomimo moich próśb i gróźb żeby nie wypuszczać ich na balkon tak wczesnie nic się nie zmieniało.
Ile ja bym dała za to żeby właścicielka kupiła tym pieskom takie obroże!Ja wiem,że to nie wina psów tylko właściciela,ale dlaczego cierpiało na tym moje dziecko i ja?Dlatego,ze właścicielce szczekanie nie przeszkadzało-bo to psy i muszą sie wyszczekać.
Na szczęście się przeprowadziłam.Ufff

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Paź, 2007, 23:12 »
kochana, pieski szczekały skoro "kochani" właściciele zamykali je na balkonie, nie ma się co dziwić... ja też mam za ścianą sąsiadów którzy na całe dnie zamykają swojego rotwajlera [czy jak to sie pisze :-P ] w łazience. Pies szczeka mi nad uchem, w dodatku rzuca się na wszystko i wszystkich[ w tym na ludzi] ale ja zdaję sobie sprawę że to nie wina psa tylko złego wychowania i złego podejścia właścicieli do zwierzaka... suk a potrafi szczekać bite 10 godzin bez przerwy [kiedyś policzyłam, na właścicielach nie zrobiło to wrażenia...] a przecież takie ciągłe ujadanie musi być bardzo wyczerpujące dla takiego zwierzaka :-? w dodatku pies ten nosi właśnie taką obroże i nic to nie daje  8)

czy gdyby sąsiedzi zamiast psów wystawiali na balkon wózek z płaczącym dzieckiem też byś chciała żeby kupili mu taką obrożę? bo czytałam gdzieś kiedyś że jakaś zwyrodniała matka chciała za pomocą podobnego urządzenia "uciszyć" płaczącego malucha  :x

oczywiście mój przykład jest bardzo przejaskrawiony, ale mam nadzieję że zrozumiesz dobrze moje intencje  ;;)
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2007, 23:28 wysłana przez aska69 »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Paź, 2007, 11:01 »
Jakby psy zamykali na balkonie to zawiadomiłabym TOZ lub Straż Miejską.Otóż nie!Pani-emerytka wstaje codziennie ok 5 rano i wywiesza pościel na balkonie (a w zimie to nie wiem co robi,ale też otwiera balkon) i w tym momencie wypadają dwie ok 6-10kg sunie i zaczynają ujadać na coś na ulicy...Dodam,że Pani mieszka na 10 piętrze,ale suczki mają sokoli wzrok.
Przyznam ,że nie wiem na jakiej zasadzie działa obroża i opieram się tylko na tym co napisali Ci ,którzy jej używali.Skoro ludzie piszą,że pieski musiały ją nosić ok 2-3 tygodni to raczej nie zniszczy to ich psychiki.Ale pomijając wszystko - mnie wystarczyłoby żeby sąsiadka otwierała balkon o 7 :D
Nie jestem okrutna i naprawdę szanuję zwierzęta, za to mniej ich właścicieli .
Dobra- linczujcie  [bacik]
P.S.Oczywiście ostatnie zdanie to żart :D

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Paź, 2007, 11:14 »
Nie jestem okrutna i naprawdę szanuję zwierzęta, za to mniej ich właścicieli .


Właśnie mniej więcej to miałam na myśli :-P to nie wina zwierząt że właściciele są bezmyślni  ;;)

to tak odnośnie wyrodnych matek i obroży elektronicznej:

http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=418356  
ludzie to mają pomysły



Nie piszemy postów pod postem (patrz Regulamin)/
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2007, 16:23 wysłana przez Mysza »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

 

SimplePortal