hypothetical
19 Kwi, 2024, 03:13

Autor Wątek: Karma MEGAN  (Przeczytany 50904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

Offline iwonka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
Karma MEGAN
« dnia: 24 Lis, 2004, 19:58 »
czy widzieliscie ze na alegro ktos sprzedaje  karme Megan ? chciałabym zapytac się czy to dobra cena ( 7zl. /kg) i czy ona nadaje sie do szylek

Agacik

  • Gość
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lis, 2004, 20:06 »
Czy to pokarm ogólnie dla gryzoni? W sumie nie powinno sie dawać pokarmów nie sprecyzowanych na szylki. Moje nawet nie chcą spojrzeć na coś co dla nich nie jest przeznaczone a nawet jeśli jest to mocno się zastanawiają nad konsumcją, kupuje swoim megan ale mix owocowy i to samią aż miło popatrzeć  :D  a kosztuje 15.20 za duże opakowanie 3kg, więc to troszkę dużo.....7zł za kg

Offline Freeman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lis, 2004, 17:28 »
W sklepie zoologicznym w supermarkecie ELEA przy ul. Broniewskiego w Warszawie jest możliwośc kupienia karmy MEGAN (różne rodzaje) na litry. 1 litr mieszanki owocowej kosztuje 5.60. Mieszanka jest bogata w orzeszki, pestki, fistaszki, suszone jabłka, banany i inne smakołyki, a mało w niej ziarna, co bardzo odpowiada naszej Mysi.

Smacznego.

[załącznik usunięty przez administratora]

/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2007, 16:17 wysłana przez Mysza »

Radek & Dorotka, gg: 1488763 i 2488763, tel. 888 550 209, Warszawa

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Gru, 2004, 09:37 »
no tak moje dzikusy nie chca jesc granulatu tylko by jadly cos lepszego wiec pewnie by im sie spodobalo ja taka miesznke robie sama

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Gru, 2004, 11:15 »
Ja tam kupuje mojemu szylkowi różne pokarmy ale teraz jestem na vitapolu. A 7zł za kilogram meganu  to za dużo bo ja kupuje 4zł za kilogram meganu.

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

vka

  • Gość
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Gru, 2004, 22:47 »
Naczytałam się tu o przysmaku Megan i postanowiłam znaleźć to cudo we Wrocławiu. Dumna i blada przedwczoraj przytargałam wiaderko do domu i zaraz nasypałam mojemu Gizmusiowi. No i chyba będę musiała komuś sprezentować jedzonko. Moja kulka wyjada tylko orzechy i dynię ostatecznie chrupnie coś w kształcie kółka i to na tyle . Zato dzisiaj ze smakiem zjadł drobinke vanisha ( wlazł do łazienki i mimo że go obserwowałam to skubaniec znalazł gdzieś specyfik i oczywiście musiał zakosztować) nieźle mnie wystraszył, jednak mineły już 2 godziny i wszystko jest ok, więc myślę, że wszystko wypienił i prawie nic nie połknął.

pozdrawiam
Vka

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Gru, 2004, 10:38 »
Mam nadzieję że będzie z nim wszystko w porzadku, Obserwuj go uwaznie.
Vanish to straszne pskudztwo chemiczne ... niby reklamują się że ich srodek nie zawiera chloru - ale coś w zastepstwie musieli zaproponowac.
W kazdym razie - nie jest to zdrowy specyfik.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Gru, 2004, 11:19 »
... albo nabierze "nowego" odcienia ... fioletowo-rożowego ....
Ciekawe jak on wyglądał ...;-) taki cały "zapieniony" ?
Napisz nam jak się czuje ?

/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2007, 18:20 wysłana przez Mysza »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sie, 2007, 10:05 »
Przyznam się szczerze, że pierwszy raz zakupiłam TĄ karmę... używałam przedtem do innych gryzoni karmy tej firmy i byłam zadowolona... ale wiadomo szynszyla nie jest takim zwykłym gryzoniem  :? , więc kieruję swe pytanie, co sądzicie o pełnowartościowej karmie dla szynszyli MEGAN ??? Dziwnie mi wygląda... przypomina raczej śniadanie dla człowieka, niż granulat dla szylek... popcorn, chrupki śniadaniowe, a podstawy żywienia naszych stworów - granulatu lucernowego nie widziałam....
Za to ze spokojem mogę polecić koktajl owocowy... albo coś takiego, do kupienia na wagę firmy MEGAN szylki to kochają  :brawo:

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sie, 2007, 10:18 »
Nigdy nie kupowałam tego pokarmu bo od razu na pierwszy rzut oka wydał mi się jakiś taki niepełnowartociowy, będę obstawać przy granulatach. Z megana kupowałam kiedyś taki "Przysmak dla gryzoni" w wiaderku ( były w nim różne fajne owoce suszone), ale od długiego czasu nie mogę go dostać - chyba już nie produkują.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sie, 2007, 10:23 »
A mój Szyl nie lubi granulatu i je właśnie mieszankę Megana. Jak do tej pory był zadowolony. Czasami podrzucę mu jakiś granulat, ale po dwóch dniach znów przestaje go jeść. Muszę pogodzić się z tym, że mój Szyl tylko Megan aprobuje :)

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sie, 2007, 10:24 »
Produkują :) Właśnie o tym pisałam :) Jest u mnie na wagę i na pierwszy rzut oka widać chipsy bananowe i dużo innych dobrych owocków ;) :brawo:

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sie, 2007, 10:38 »
totalnie nie polecam.
Mój to jadł i nabawił się awitaminozy, stan jego już był poważny i musiałam bez ceregielenia zmienić karmę - całe szczęście obyło się bez stresu i rozwolnienia. Szukając dla niego karmy, a w grę wchodził tylko granulat przestudiowałam masę opakowan na których był napisany skład procentowy białka, tłuszczy, witamin itp żeby wybrać najbardziej optymalny pokarm.
Jakież było moje ździwienie gdy porównałam skład mieszanki megan ze składem nowego pokarmu!
wystarczy spojrzeć:
mieszanka MEGAN zawiera: białko 11%, tłuszcze 11,2%, włókna 8,66%, popiół 0,12%[/color], wilgotność 12,2% tyle pisze na opakowaniu, nie pisze nic o witaminach ani nic.

a mój nowy pokarm, Vitakraft Pellets:  16% proteiny,  2,8% tłuszcz [/color], włókno 10%,  popiół 10% [/color], 11,5% wilgotność
w dodatku został wzbogacony o witaminy: E, A, D3, miedź, siarczan miedzi (II) i pentahydrat oraz skomponowany tak, że zapobiega problemom z trawieniem i chorobom z tym związanym

podaję mu jeszcze Vita Special który ma:
proteiny: 12,5% , tłuszcz 3,0%[/color], włókno: 16%, popiół: 7%[/color], wilgotność: 10%, wapń: 0,8%, fosfor: 0,6%
i wzbogacony jest o witaminy: E,A,D3, C, B1, B2, B12, B6, biotynę, (to mni martwy!) kwas nikotynowy, kwas pantotenowy, kwas foliowy, cholinę, miedź, pentahydrat, żelazo, cynk, mangan, jod.
skomponowany także tak aby zapobiegał kłopotom trawiennym itp, powstał w ścisłej wspolpracy z lekarzami weterynarii i ekspertami żywieniowymi. - ale to tylko informacje z opakowania, whiskas np. też niby powstał z ekspertami i weterynarzami a jak wszyscy wiemy to okropny shit który może nawet zaszkodzić. Chodzi o porównanie składników.
Widać ewidentną różnicę min. w zawartości tłuszczu: ja podczas podawania tłustej mieszanki megan dawałam swojemu jeszcze siemie lniane - łatwo sobie wyobrazić jakim grubaskiem szybko by się stał gdyby odzywiał się tak dalej. W dodatku znikoma zawartość "popiołu" także nie jest zbyt zdrowa, popiół to:

Cytuj
natomiast w przypadku popiołu - to chodzi tu o zawartość substancji mineralnych m.in. takich jak wapń, chrom, miedź, żelazo, magnez, mangan, potas, sód, cynk itp.
{cytuję za Śliwą}

zatem różnica jest diametralna. A zwróć jeszcze na ogromną zawartość rodzynek, i suszonej moreli - mi się raz trafiły 3 całe suszone morele w jednym opakowaniu.

Zdecydowanie nie polecam.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2007, 18:22 wysłana przez Mysza »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sie, 2007, 10:44 »
Toke na wagę nigdy tego nie widziałam. A są w nim takie dość duże "pałeczki" kolorowe, jakby wysuszone kawałki dyni ( naprawdę nie wiem z jakiego owoca to moze być) ?


Dream zgadzam się z tobą.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sie, 2007, 10:50 »
A ja jestem baaaardzo zadowolona.... Tylko oczywiscie nie wrzucam do miseczki jak idzie tylko staram się wybierac żeby tylko aby do miski nie wpadło za duzo słodkośći.... :D :D

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sie, 2007, 10:51 »
Tak... ilość tłuszczu również zwróciła moją uwagę... czy, więc może jednak podawać Megana jako smakołyk ??? Te chrupki i popcorn i też się za Pelletsem kręciłam, ale u mnie nie ma tego w ogóle ....  :icon_frown:

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Sie, 2007, 10:54 »
Toke, to może sprobuj przez internet? :)
albo wyślę Ci troche na probę Pellets'a i Vita special - pocztą i zobaczysz czy jest sens w ogóle kupować bo nie wiadomo czy będą jadły :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Sie, 2007, 10:56 »
No w sumie racja..., żeby zakupić Pelletsa musiałabym jeździć do Gdańska, do marketu zoo, albo przez internet zamawiać... dziękuję Dream... nie orjentujesz się może ile taka przesyłka kosztuje ??? Bo nie ma sensu kupować, jak nie zasmakuje.. Twoja pomoc byłaby bardzo cenna :)

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Sie, 2007, 10:58 »
priorytetem to chyba niecałe 2zł więc nie ma sprawy, a i tak musze iść na pocztę wysłać karmę dla bezdomnych kotow więc zrobiłabym to za jednym zamachem - im więcej rzeczy do załatwienia na poczcie na którą nienawidzę chodzić tym większe prawdopodobienstwo, że zrobię to szybciej :D

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Sie, 2007, 11:01 »
OH Dream ! Jesteś nieoceniona !!! Mam się jakoś odwdzięczyć ?!? :brawo: Jeju Na prawdę bardzo dziękuję :) Wysłaś adres na PW ?

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Sie, 2007, 11:47 »
Ja używam Megana , ale mieszam go w proporcji 1/3 do 2/3 z Xtravitalem i Prestigem. Sam Megan ma za duzo popcornu, nasion słonecznika i suszonych moreli. Praktycznie same morele.

Jeśli chcecie spróbować Przysmak Gryzonia (czyli te z szuszonymi owocami), to jest to firma Vitapol. Sprzedają ją w 1l i 3l pojemnikach. Szynszyle bardzo lubią tę karmę, ale też wypada ją podawać jako dodatek do granulatu lub innej, lepszej karmy.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Sie, 2007, 12:31 »
cześć, ja teraz kupiłam mu karmę Megan wręcz uwielbia ją. i nie chce już niczego innego. Ale mieszam mu z innymi, tyle że On jest taki cwany że wyrzuca wszytko inne i zjada np popcorn :p

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Sie, 2007, 12:51 »
cześć, ja teraz kupiłam mu karmę Megan wręcz uwielbia ją. i nie chce już niczego innego. Ale mieszam mu z innymi, tyle że On jest taki cwany że wyrzuca wszytko inne i zjada np popcorn :p

nie wiem tylko czy wyjdzie mu to na zdrowie :p

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Sie, 2007, 13:29 »
Tak... bo wiadomo, jak się człowiek popcornu nażre, to też się najlepiej nie czuje :P


Właśnie zakupiłam tą mieszankę nazywa się owocowo warzywna karma / przysmak dla gryzonia i... wygląda ślicznie !!! Spore kawały suszonych śliwek, bananów papai i chyba ananasa, fistaszki, migdałki, orzechy laskowe, pestki dyni i chrupki coś ala kangusy... no i trochę tego kolorowego czegoś... ale niewiele... dawno tego nie kupowałam, a szyle to na prawdę lubią !  :brawo: Cena ok 8,40 zł za kilo


Nie piszemy postów w szyku:
A
A
B
C
tylko korzystamy z opcji "zmień"
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2007, 18:31 wysłana przez Mysza »

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline myszagi

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lucek , Marian ... Chico i Odi [*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Sie, 2007, 16:57 »
Moje kulki coś ostatnio nie przepadają za Meganem. Dawałam go jako dodatek do karmy Vitapolu pomieszanej z granulatem Vitakraftu ale teraz widzę, że wyrzucają Megana z miseczki.
Jeżeli chodzi zaś o mieszankę owocową to rzeczywiście jest sprzedawana takowa Megana w wiaderkach 1 lub 3 litrowych... narzeczony kupił chłopakom (bo lubi je czasami porozpieszczać) a one wyjadały z tego bardzo mało więc resztę oddaliśmy bo by się zmarnowało...

 

Herbal Pets - Gryziółka - karma dla szynszyli i koszatniczek, 800g

Zaczęty przez dream*Dział Gotowe karmy dla koszatniczek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8239
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2016, 19:32
wysłana przez Elektrycznamilosc
Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g

Zaczęty przez dream*Dział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 96072
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2017, 21:20
wysłana przez Lolivette
Karma uzupełniająca (Versele- Laga Chinchilla Nature)

Zaczęty przez pinula30Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5080
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 18:39
wysłana przez Kiwi
Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?

Zaczęty przez MaRtADział Żywienie

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 97041
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 10:08
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Karma Versele Laga Chinchilla Nature 5 kg

Zaczęty przez emiQsDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1731
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2011, 08:49
wysłana przez emiQs
SimplePortal