hypothetical
28 Mar, 2024, 19:18

Ankieta

Na którą pracę głosujesz? (możliwe 3 głosy)

1.
9 (18.8%)
2.
2 (4.2%)
3.
7 (14.6%)
4.
2 (4.2%)
5.
2 (4.2%)
6.
10 (20.8%)
7.
6 (12.5%)
8.
3 (6.3%)
9.
3 (6.3%)
10.
4 (8.3%)

Głosów w sumie: 48

Głosowanie skończone: 24 Lis, 2012, 23:17

Autor Wątek: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja  (Przeczytany 14001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Postanowienia:

1. zabrania się głosowania na własne prace, proceder taki będzie karany wykluczeniem z konkursu
2. prace są własnością intelektualną autorów, zabrania się ich kopiowania i wykorzystywania
3. głosy można oddawać do 25 listopada
4. można oddać do 3 głosów
5. osoby głosujące, które pod tym tematem napiszą swoją opinię nt. dnia bez futra i problemowi futer wezmą udział w losowaniu dodatkowej nagrody

Aby zobaczyć pełne rozmiary należy kliknąć na obrazek


1.



2.




3.




4.




5.




6.




7.




8.




9.



10.
http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=16284.msg99849#msg99849










sponsorzy konkursu:



sklep | nasza recenzja sklepu
kupując w Planecie, nie zapomnijcie w uwagach dopisać, że jesteście użytkownikami szynszyle.info !!!!



« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2012, 22:46 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline reidda

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Odi, Nero
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Paź, 2012, 08:11 »
Ważne jest by obchodzić taki dzień. Trzeba uświadamiać ludziom jak ważny jest świat i wszystko co nas otacza. Jak ważna jest natura  sama w sobie, której nie powinno się zmieniać. Niszcząc to co nas otacza niszczymy samych siebie. W ciągłym biegu za pieniądzem, pięknem i sławą zatracamy się. Bierzemy co nam wciskają bo to praktyczne, modne i w ogóle. Nie mamy chwili by się zatrzymać i zastanowić jakim kosztem dana rzecz została zrobiona. Im więcej będziemy kupować futer, tym więcej zwierząt będzie ginąć, by zaspokoić nasze ego. Zatrzymajmy się chociaż ten jeden raz w roku i zastanówmy nad naszym postępowaniem, bo:

Nie okrycie świadczy o człowieku, tylko to jaki jest i co ma w środku.

Miłość jest najwyższym sensem istnienia.
— Ernest Hemingway

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Paź, 2012, 07:03 »
super :) właśnie o to chodziło :)

tyle głosów i nikt więcej nie chce się postarać o nagrodę specjalną? :(

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Paź, 2012, 11:50 »
Dream, kochana :) Bo cóż można napisać. Ręce opadają, że w ogóle takie rzeczy jak szacunek dla zwierząt czy "masakry" dla futer to  trzeba ludziom z głowy wybijać łopatologicznie. Ja stoję po środku. Takie akcje jak najbardziej popieram, bo zabijanie tylko dla futra nie jest dla mnie moralne. Mamy tak posunięta w rozwoju cywilizację, że nieraz i nie dwa rzeczy syntetyczne czy bawełniane są o niebo cieplejsze/wytrzymalsze od futer (co innego np. eskimosi, oni chodzą w futrach , bo tego wymaga ich środowisko i koczowniczy tryb życia, tam po prostu nie ma innych surowców). Z drugiej jednak strony np.  jestem za wykorzystaniem naturalnego surowca jakim jest skóra pochodząca z uboju zwierząt dla celów spożywczych. Niewykorzystanie takowej, to znowu marnotrawstwo poświęconego życia tego zwierzaka. Z pozycji hmm.. subkultury?! Jaka są motocykliści, wiem, że nie raz skórzana kurtka czy kombinezon uratowała czyjeś zdrowie lub życie po szlifie. Chociaż osobiście jeżdżę w tex'ach. Dlatego jestem za mądrym gospodarowaniem surowcami naturalnymi. Ale samo zabijanie dla futra -nie! Mam sztuczne :) I nie zjadają go mole.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Gabryella

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Crossroads
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Paź, 2012, 14:43 »
ja akurat jestem wegetarianką, więc nie popieram żadnego wykorzystywania fragmentów ciał zwierząt czy to do jedzenia czy do ubioru. Uważam, że to już nie te czasy, żeby człowiek w lesie musiał zabijać zwierzęta dla pożywienia czy dla ubioru. Obecnie mamy wiele możliwości zastąpienia tego. Sztuczne futra są ładniejsze, trwalsze i nie wyrządzają nikomu krzywdy. Ale i tak uważam, że te sztuczne nie są nam potrzebne, jak ktoś chce naturalne futro to niech się nie depiluje :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Paź, 2012, 15:55 »
jak ktoś chce naturalne futro to niech się nie depiluje :D

Świetne!  [banan]

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline fujitsa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Filip, Majka, Słoneczkol
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Paź, 2012, 16:13 »
Dzień bez Futra hmmm powinno być nigdy więcej futra, albo życie bez futra, czy też futro dla zwierząt! Nie rozumiem ludzi, którzy kupują futra i je noszą przecież to wcale nie jest ani ładne ani modne. Co innego koszulka ze zdjęciem zwierzaka, który się nam podoba albo który ukazuje swoja siłę jak lew. Są piękne futra sztuczne, które nikomu nie robią krzywdy. Jesteśmy ludźmi nowoczesnymi, z wielkimi możliwościami. Człowiek skacze z kosmosu na spadochronie! A nosimy futra jak ludzie pierwotni. Dla mnie to absurd. Kiedyś polowało się na zwierzynę aby mieć co jeść i co nosić bo nic więcej nie było. Teraz są inne czasy. Specjalistyczna odzież, którą noszą alpiniści na wyprawy na szczyty w ogromnie minusowe temperatury. Ludzie obudźmy się z tego snu epoki kamienia, rozejrzyjmy wokoło i puknijmy się w czoło. Uważamy się za ludzi wykształconych, modnych i inteligentnych. Nie popełniajmy błędy mordu niewinnych, malutkich i bezbronnych zwierząt! Jak one maja się bronić przed naszymi chorymi zachciankami? To okropne, że człowiek ma tyle władzy i ja nadużywa. Że jest przeciwko matce ziemi, niszczy jej piękno jej atmosferę, faunę i florę. Po to ktoś nam dał wolna wolę abyśmy szli na przód. Nie cofajmy się i niech każdy ma prawo do życia. Podziwiajmy zwierzęta ich naturę i piękne futro które najlepiej leży własnie na nich! Gdyby szczur był naszej wielkości albo karaluch to one zdominowałyby ziemię. Doceniajmy to co mamy. Żyjmy w zgodzie z naturą. Ja chciałabym aby każde zwierze mogło żyć na wolności. Kocham swoje szynszyle, ale wiele razy chciałabym aby miały najlepiej jak się da. Aby miały swoje stadko, i żyły na wolności. Niestety żyją w niewoli-naszej w naszych domach. Niech maja najlepiej jak się da. Naszą miłość. I piękne futra na swoich ślicznych pyszczkach. Futra dla zwierząt! Dzień bez futra! Życie zwierząt z futrami na ich grzbietach!

Online M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Paź, 2012, 21:48 »
Zastanawiając się trochę nad problemem futer dochodzę do wniosku, że głównym problemem jest "oderwanie" futra od zwierzęcia. Przychodzimy do centrum handlowego, gdzie w ładnie urządzonym sklepie bierzemy pięknie zaprezentowane futro. Czyściuteńkie, bieluteńkie futerko i do tego takie przyjemne w dotyku. Któż nie chciałby takiego mieć?
Może gdyby tych ludzi zaprowadzić na fermę szynszyli, żeby sobie wybrali zwierzątka na futro, potem je własnoręcznie zabili i oskórowali to byliby mniej chętni na futerko? Nie! Jestem przekonany, że w tym wypadku zamiast słowa "może" powinno być "na pewno". I może właśnie to jest rozwiązanie. Wyjść do ludzi z żywymi zwierzętami i zaproponować by je zabili i oskórowali. Może przypominając ludziom o tym, że to futro też kiedyś żyło będzie wystarczającym sposobem na zniechęcenie potencjalnych wielbicieli futer.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lis, 2012, 09:52 »
np.  jestem za wykorzystaniem naturalnego surowca jakim jest skóra pochodząca z uboju zwierząt dla celów spożywczych.
Ależ te skóry są wykorzystywane - do celów spożywczych, jako MOM, czyli mięso oddzielane mechanicznie. Jest ono dodawane do parówek, w 2011 roku nawet do słoiczków dla dzieci (firma Gerber się postarała), tańszego mięsa mielonego...

Jeżeli zaś mówimy o dniu bez futra, to najboleśniejsze jest to, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co dzieje się na ich podwórku, pod ich nosem. Manifestacja w obronie koni we Wrocławiu w październiku uświadomiła mi, że ludzie nie wiedzą, że konie się zjada, że źrebięcina czy jagnięcina to jeden z naszych lepszych "produktów" eksportowych. Ta indoktrynacja, wiążąca się z kolorowymi książeczkami, tłuczeniem kotletów w Warszawskich przedszkolach i uśmiechniętą Farmą McDonalda z piosenek dla dzieci to świat, w którym żyje większość dorosłych. O dziwo, większość ludzi noszących futra nie wie nawet, jak wygląda zwierzę, z którego to futro ściągnięto - liczy się dla nich sam produkt.
To dziwaczne rozdwojenie jaźni zaczyna się przecież na naszych talerzach, tak? Bo można walczyć o prawa królików, szynszyli, jenotów, kotów, psów... krów i świń, a potem wrócić do domu i zjeść kabanosa - o dziwo, z czystym sumieniem. Bo przecież nie zabijasz sam - ktoś robi to za Ciebie. Podobnie jest z futrami - podobnie jak nie zwracamy uwagi na to, co musiał przejść kotlet, zanim znalazł się na Waszym talerzu - a przecież kotlet nie rodzi się kotletem - rodzi się żywym, myślącym, czującym stworzeniem, które zostało zarżnięte, poćwiartowane i trafiło na Wasze talerze - podobnie nie zwracamy uwagi na pochodzenie futer. Nikogo nie obchodzi poprzednie życie kotleta, więc dlaczego powinno obchodzić poprzednie życie futra? Tym bardziej, ze dla kotleta zabija się jedno zwierzę, na jedną skórzaną kurtkę dziesiątki bądź setki.
Ludzie nie chcą wiedzieć albo usprawiedliwiają: "Przecież zabili je dla mięsa, więc niech się futro nie zmarnuje". TO jest usprawiedliwienie dla okrucieństwa, bezpodstawnego, bestialskiego katowania stworzeń, które rozwojem intelektualnym są na poziomie naszych dwuletnich dzieci. Hipokryzja futrzarska zaczyna się na talerzach, jako usprawiedliwienie każdego kotleta, każdego mielonego i każdej tortilli, jaką w życiu zjedliście. Moje zdanie dyktuję tym, iż większość materiałów dotyczących skórowania zwierząt nie mówi o tym, że większość tych zwierząt zrzuca się po ściągnięciu futra na ogromny, śliski, krwawiący stos, a potem ładuje do pieca do spalenia. Jak to powiedział mój kolega: "To i tak jest nieświadome, to i tak nie czuje", a ja do niego " Więc dlaczego każda z moich pięciu szynszyli reaguje na swoje imię, wykonują polecenia, rozpoznają mnie od innych ludzi?".
Jestem wegetarianką od czternastu lat. Dla mnie dzień bez futra to chwila, żeby pokazać ludziom to, że każdy ich portfel, każde buty, każda kurtka, każda torebka, rękawiczki, które noszą czy brelok do kluczy - ZOSTAŁY OKUPIONE KRWIĄ i zapytać, czy ich sumienie to zniesie.

Dziękuję za uwagę :)
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2012, 09:55 wysłana przez Mikarin »

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lis, 2012, 14:08 »
hej, Pamiętacie o konkursie i możliwości wygrania nagród  za głosowanie? :))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lis, 2012, 19:03 »
Ja nie mogę się zdecydować... :D Za dużo tego. ;)

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lis, 2012, 20:26 »
ha, a ja we wtorek po Dniu bez futra mam premierę  [good] trzymajcie kciuki :)

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lis, 2012, 20:29 »
Trzymamy!!!!:)))

PS: proszę wszystkich uczestników o wysłanie mi mejlem numerów swoich prac :) dream@szynszyle.info
PS2: osoby które brały udział w konkursie i wysłały prace także mogą wziąć udział w konkursie dla głosujących :)))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline wielkarenia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon [*], Miki, Puszek
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Lis, 2012, 20:40 »
Przecież  to zwierzęta były pierwsze na ziemi  .
NIE LUDZIE.
Zwierzęta też czują, one nie krzywdzą nas, więc czemu mielibyśmy je zabijać?
Ten, kto mówi "przecież to tylko zwierzę" jest bezdusznym egoistą.
Równie dobrze można powiedzieć "przecież to tylko człowiek" i co, wtedy morderstwa ludzi byłby "zwykłym" zachowaniem?!
Każdy ma prawo do życia, czy jest to człowiek czy zwierze.

'Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera.'

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lis, 2012, 22:47 »
powiem Wam że ja jestem zawsze rozdarta- nigdy nie założyłabym naturalnego futra, nie kupiła torebki z krokodyla itp- ale jednak buty skórzane noszę.. wg mnie najgorsze jest nawet już nie samo zabijanie zwierząt, bo to-wiadomo,bedzie tak jak i było dawniej, ale metody jakimi się to przeprowadza.

czytałam dużo o świniach które przed ubojem otumania się prądem, niesprawdzając czy na pewno nie żyją pakuje do wanien w wrzątkiem i często gęsto te świnie jakoś odzyskują przytomność i kwiczą w niebogłosy, to zdzieranie żywcem futer z fok czy szynszyli- jak człowiek może być tak okrutny, niehumanitarny nie mieści mi sie w głowie.. tyle się mówi żeby pozwalać ludziom umierać z godnością, żyć z godnością, ale zwierzęta najczęściej niestety tego nie mają, ani te biedne kury i kaczki z chowów klatkowych, ani krowy czy świnie czy np konie, to jest przerażające. jak bezbronnej istocie w imię maksymalnego zysku przy minimalnych kosztach można fundować tortury nierzadko przez całe jej krótkie życie..

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lis, 2012, 20:17 »
Przecież  to zwierzęta były pierwsze na ziemi  .
NIE LUDZIE.
Zwierzęta też czują, one nie krzywdzą nas, więc czemu mielibyśmy je zabijać?
Ten, kto mówi "przecież to tylko zwierzę" jest bezdusznym egoistą.
Równie dobrze można powiedzieć "przecież to tylko człowiek" i co, wtedy morderstwa ludzi byłby "zwykłym" zachowaniem?!
Każdy ma prawo do życia, czy jest to człowiek czy zwierze.

Niekiedy trzeba też uśpić zwierzę, jak kogoś zaatakuje. :(

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lis, 2012, 01:32 »
no wiesz, ludzi się nie zabija jak kogoś zaatakują a to jest to samo :/

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lis, 2012, 18:20 »
A powinno się ich wieszać, albo palić na stosie, bo jak ludzie biją zwierzęta, to mogą to robić bezkarnie, albo i nawet głodzić, a jak zwierzę raz kogoś zaatakuje, albo i wcale to się je zabija, obdziera ze skóry itp.  >:(

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline wielkarenia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon [*], Miki, Puszek
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lis, 2012, 18:34 »
Ale tematyka dotyczy "Dnia bez Futra", zwierzęta które przeznacza się na futra nie krzywdzą nas.
Bo co Ci może zrobić mała szynszyla? Pisząc "one nas nie krzywdzą..." miałam na myśli te zwierzęta.
"Niekiedy trzeba też uśpić zwierzę, jak kogoś zaatakuje." No tak. Bo jeżeli jest chore i stwarza zagrożenie, to jest to konieczne.
Ale tych zwierząt nie przeznacza się na futra czy jakiś szalik.

ps Piszcie bardziej składne zdania, bo ciężko domyślić się o co w nich chodzi. :)

'Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera.'

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lis, 2012, 00:15 »
* * *  [dance2] O G Ł O S Z E N I E     W Y N I K Ó W  [dance2] * * *

1-miejsce: sharlott90 za pracę numer 6
2-miejsce: wielkarenia za pracę numer 1
3-miejsce: gonia24 za pracę 3

pozostałe prace zostały wyróżnione :)))
dziękuję wszystkim za wspólną zabawę.

autorami prac są:

1. wielkarenia
2. gonia24
3. gonia24
4. aledra7
5. wielkarenia
6. sharlott90
7. sharlott90
8. karmelka
9. Gabryella
10. Mikarin
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2012, 00:30 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lis, 2012, 00:32 »
gratulacje! Daj znać co tam ciekawego wymyślili dla Was sponsorzy  [taniec]

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lis, 2012, 00:47 »
 [dance2] [dance2] [dance2]
DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZO za wszystkie Wasze głosy na moje prace!
niezmiernie się cieszę, a moje kulki Poppy i Gloria już ostrzą ząbki w oczekiwaniu na nagrodę :)
bardzo poprawiła mi humor ta wiadomość, dziękuje także z góry organizatorom za dobrą zabawę ;)
 [szynszylek]

Offline wielkarenia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon [*], Miki, Puszek
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lis, 2012, 11:08 »
Gratuluję zwycięstwa!   [bardzopolecam]
Ja również dziękuję za głosy :)

'Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera.'

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lis, 2012, 11:14 »
 [polecam] Gratuluję. :)

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline gonia24

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • GOFER I BEZOWA PANIENKA BEZA ORAZ NIUNIA I RAJDEK
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lis, 2012, 12:39 »
Gratulacje dla zwycięzców  [polecam]. Dziękuje za głosy na moją prace

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lis, 2012, 16:38 »
Gratuluje wam wszystkim, kochani! ;)
Naprawdę, aż miło coś dla was organizować, dziękuję, że mogliśmy się wspólnie bawić :)))
Osoby które wyraziły swój głos sprzeciwu oczywiście także zostały nagrodzone :)))

mam nadzieje, że za rok znów zbierzemy siły by pokazać, że moda na futra już dawno minęła... no chyba, że żywe :)))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lis, 2012, 20:41 »
Ja również wszystkim gratuluję. Alinko ,może by tak częściej jakieś konkursy organizować.Ja co prawda nie mam talentów twórczych ale inni się marnują. [-chomik-]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lis, 2012, 21:21 »
to niestety pochłania spore nakłady czasu i finansów, a tego mi troche ostatnio brakuje, ale na szczęście nie jestem jedyną administratorką/moderatorką  [pajacyk]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Lis, 2012, 05:43 »
Alinko jesteś wspaniała organizatorką,jakbyś potrzebowała pomocy w kolejnym konkursie-na mnie możesz liczyć. Tylko musisz powiedzieć co mam robić. Myślę ,że inni tez się zaangażują .Ty i tak odwalasz kawał dobrej roboty.

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Lis, 2012, 12:36 »
jeśli tylko będę wiedziała jak chętnie pomogę w organizowaniu konkursu bo to świetna sprawa :)

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Offline wielkarenia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon [*], Miki, Puszek
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Sty, 2013, 21:26 »
Mam pytanie odnośnie tych nagród, dostała je tylko osoba która zajęła pierwsze miejsce?

'Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera.'

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Sty, 2013, 20:17 »
do mnie jeszcze nic nie doszło :(

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: [ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Cze, 2013, 00:44 »
Właśnie dotarła do mnie nagroda, C*U*D*O*W*N*E rarytasy, same pyszności, jestem mega pozytywnie zaskoczona!!!!!!!! cieszę się bardzo ja i moje szynszylki :)  :love:
 [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24138
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6185
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 117633
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
Filip i jego właścicielka Ania mówią dzień dobry wszystkim :)

Zaczęty przez ania.cionakaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 11427
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2015, 20:17
wysłana przez Szynszylątko
Szynszyle są pierwszy dzień i się boją nie wiem jak podać wodę!

Zaczęty przez C.R.I.S.U.Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1928
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2019, 11:40
wysłana przez dream*
SimplePortal