27 Kwi, 2024, 15:49

Autor Wątek: Patyczak  (Przeczytany 1372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Freeman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
Patyczak
« dnia: 25 Lip, 2004, 17:28 »
Witam szylomaniaków. To mój pierwszy post na tym forum, i na pewno nie ostatni.
 
Chcę opisać, co wyprodukowałem dla mojej małej białej zwariowanej.

PATYCZAK to konstrukcja z suchych patyków (dość grubych i powyginanych) z drewna bukowego. Patyki o długości od 0.5m do 1.2m powiązałem paskami  materiału ze starej koszuli flanelowej w coś na kształt piramidki. Stoi sobie to-to w rogu pokoju, nie przeszkadza, a Mikulcowi daje miejsce do trenowania wspinaczki wysokopatyczastej. Parę razy miała niezły problem jak stamtąd zejść, jednak uparcie tam powraca, a zdarzyło się jej nawet zasnąć na szczycie.

Następną rzeczą, którą dziś dla niej kombinuję, jest kartonowa rura (z bardzo twardego, wielowarstwowego kartonu) o średnicy ok. 20cm, z przymocowanymi dookoła patykami. Jeśli dziś jej wykombinuję, dam znać a może nawet podeślę zdjęcia z akcji. :)

A tymczasem kilka fotek mojej szylki:

www.karaluch.com/mika

Radek & Dorotka, gg: 1488763 i 2488763, tel. 888 550 209, Warszawa

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Patyczak
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lip, 2004, 01:00 »
witaj na forum :D
tylko pozazdroscic pomyslow :) u mojej w klatce wisi zaledwie (recznie wykonana hustawka) :wink: z czego jestem dumna :wink: ale ten patyczak swietna rzecz :) ......
czy nie podskubuje go za bardzo :?:
ps.masz piekna szylke :wink:
pozdrawiam madzia&czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Patyczak
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lip, 2004, 13:12 »
Biały szynszyl [hophop] prawdziwy, czy mam przywidzenie :rednose: niesamowity.
Witamy ma forum i gratuluje pomysłów, zabawki są ekstra. Mam pytanie, czy zamiast tekturowej rury, może być plastikowa?

Offline Freeman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
Patyczak
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lip, 2004, 13:33 »
Cytat: Madziara
czy nie podskubuje go za bardzo


Okazuje się, że nawet go nie tyka... ma wiele innych rzeczy do gryzienia (w klatce ma wapienko specjalne dla szynszyli (można kupić w KAKADU - Carrefour). Choć nie przepada za patyczakiem, to stolik z IKEI obgryzła dokumentnie na wszystkich krawędziach. Teraz też fajnie wygląda :P

Cytat: Madziara
ps.masz piekna szylke


Dziękujemy razem z gryzoniem.

Cytat: Ebe
Biały szynszyl prawdziwy, czy mam przywidzenie


Biała jak swojska śmietana. Delikatniusie srebrzenia ma między uszami i u nasady ogonka. Ale tak jak mówię, ledwie widoczne.

Cytat: Ebe
Czy zamiast tekturowej rury, może być plastikowa?


Nie polecam. Karton może spokojnie obgryzać i nic jej nie będzie. Po prostu go strawi. Natomiast plastik (myślisz zapewne o PCV) może doprowadzić do niestrawności a w efekcie do śmierci.

Radek & Dorotka, gg: 1488763 i 2488763, tel. 888 550 209, Warszawa

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Patyczak
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lip, 2004, 14:07 »
...taka kostke ma takze moja Czikatu :mrgreen: i przyznam wcina z wielkim zapalem :wink: ale nie stanowi to"przeszkody"w podgryzaniu innych ...bez watpienia ....smacznych mebli;)
pozdrowionka madzia&czikatu

light my candle;)

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Patyczak
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lip, 2004, 17:24 »
Widziałam już zdjecia białych szynszyli, ale twoja jest śliczniusia. W dodatku ma czarne oczka, a nie jak niektóre albinosu- żarówiasto czerwone  8) .

Faktycznie myślałam o PCV bo te są chyba nałatwiej dostepne. Ale oprócz podgryzania, szylek mógłby sie slizgać z środku (pazurki nie miałyby o co zaczepić) i nie mógłby nabrać predkości  :?

 

SimplePortal