hypothetical
11 Maj, 2024, 08:49

Autor Wątek: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.  (Przeczytany 254478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #875 dnia: 19 Paź, 2014, 21:24 »
Ok, trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #876 dnia: 19 Paź, 2014, 23:09 »
@florence a czy badałaś je na pasożyty? Bo kiedy moja Pysia miewała takie biegunki "nie wiadomo dlaczego" to później wyszło na jaw, że ma Giardię. A ta brązowa zaschnięta plama to na bank biegunka a nie mocz, tego nie da się pomylić.

W Warszawie robią darmowe badania na pasożyty, zbierasz bobki futrzaków i wysyłasz pocztą a wyniki dostajesz na maila. Tu masz temat temu poświęcony: http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,17852.0.html

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #877 dnia: 19 Paź, 2014, 23:16 »
Dzięki!  Jak bedziemy po wizycie to napiszę.  Chociaż wydaje mi się,  że raczej któryś z przysmaków po prostu przez niego tak przelatuje, bo już robi normalne boby i rzuca nimi za klatkę :d jeszcze obejrzałam mu pupę i miał czystą, bo nie wiedziałam,  czy nie trEba mu będzie pomóc się wyczyścić. Ale było ok. Jak wet coś stwierdzi to się odezwę :).
A jeżeli chodzi o te boby to do badania wysyła się te zDrowe tak? Bo skrobanie biegunki chyba nie wchodzi w grę :d przeczytam temat i pewnie wyślę bobki obu. Bo jak jeden miałby coś mieć,  to czemu nie drugi.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #878 dnia: 19 Paź, 2014, 23:19 »
@florence,rodzynki odrzuć jako przysmak.banany rzadko dawaj.Wybieraj słodkości z VL Nature.Zdrowsze i bardzo lubiane przysmaki to Topinambur i Pomidorek.Być może zbyt szybko wprowadziłaś nowa karmę?

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #879 dnia: 19 Paź, 2014, 23:20 »
@florence to nie jest tak, że od Giardii szynszyla ma srakę 24h na dobę. Moja Pysia miała raz w miesiącu przez jeden, góra dwa dni. Też wtedy myślałam że to od jakiegoś zioła czy przysmaków. Oczywiście mam nadzieję, że Twój futrzak Giardii nie ma, ale wiesz... większość szynszyli to ma, tylko u niewielu daje to objawy.

A bobki wysyła się te normalne, suche :)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #880 dnia: 19 Paź, 2014, 23:51 »
@marcsl ok, to rodzynki idą do śmieci. W VL zauważyłam tylko w sumie marchew, jabłko i tego banana. Czyli mam im je zabierać? Bo reszty niestety nie umiem rozróżnić. O wprowadzeniu za szybkim jedzenia raczej nie ma mowy, myślałam na początku, że pomieszałam im pewnego dnia to w złych proporcjach, ale no te biegunki występują co jakiś czas, a od 2 tyg. już w sumie jedzie na samym VL, i teraz były dwa dni biegunek dopiero i wcześniej jakoś dwa razy jak jeszcze miał pomieszane z tą starą karmą. Starałam się to wszystko mieszać podczas zmiany w racjonalnych dawkach, w końcu starej karmy było bardzo mało, a on już sam nie chciał jej jeść, zjadał całe VL i zostawiał starą w misce. I wszystko było w porządku.
 @5zy5zka W weekend pozbieram bobki, żeby je ładnie wysłać w poniedziałek następny. Czytam właśnie ten temat o badaniach, ale przyznam, że oczy mi się kleją i chyba długo nie wytrwam, więc dokończę rano, bo jestem dopiero na 2 stronie :/ A jeżeli by się okazało, że ma te Giardię, to to się da potem jakoś leczyć? Bo no dobra, wiele szynszyli je ma, ale jak mój ma mieć co jakiś czas biegunkę to dość niefajnie... I czy wtedy ja też mam się przebadać?

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #881 dnia: 20 Paź, 2014, 00:03 »
@florence ogólnie jak Giardia nie daje objawów to się ją zostawia w spokoju, jak są biegunki to dobrze futrzaka przeleczyć. Za pierwszym razem na moje nie podziałało, ale drugim razem dostały inny lek i biegunki się skończyły.
A czy Ty masz się badać? No nie wiem, chyba musiałabyś się najeść tych bobków żeby się zarazić. Wydaje mi się, że przy zachowaniu normalnej higieny nie stanowi to problemu. Ale jeśli jestem w błędzie to ktoś bardziej doświadczony pewnie mnie poprawi :)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #882 dnia: 20 Paź, 2014, 00:08 »
@5zy5zka no nie jem ich bobków :D ale ja ogólnie jestem przewrażliwiona na punkcie wszelakich pasożytów, wszystko co sobie żeruje na człowieku w jakikolwiek sposób mnie przeraża. Chyba, że jest w słoju z formaliną, albo pod mikroskopem, wtedy jest super. Ale tak, to mogę jednym palcem dotknąć psa i już lecę myć ręce. Stąd moje przewrażliwienie i te pytania :D/

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #883 dnia: 20 Paź, 2014, 00:32 »
@florence to myślę że nie masz się co martwić skoro tak dbasz o higienę ;)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #884 dnia: 20 Paź, 2014, 22:17 »
Dziś momentalnie po wsadzeniu do klatki, po 2,5h wybiegu Pisiont znów walnął swoją brązową plamę, w tym samym kącie co zwykle, którą szybko wytarłam, więc nie zdążyła wyschnąć. Po czym zrobił chyba z 10 normalnych bobów. Po wytarciu, na papierze okazała się być ciemno żółta. Powąchałam. To były siuśki!

Offline Ori

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #885 dnia: 20 Paź, 2014, 22:29 »
Jeśli mocz jest ciemny, do tego stopnia, że pomyliłaś go z biegunką, to warto zrobić badania krwi pod kątem cukrzycy, tym bardziej, że podajesz całkiem sporo słodkich smakołyków (rodzynki, jabłka, banany itp.).

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #886 dnia: 20 Paź, 2014, 22:36 »
Jabłka, banany były w karmie, już za radą marcsl je im wybrałam. rodzynek też już nie dostaną, będę obserwować te siuśki. Możliwe, że faktycznie trochę został przecukrzony. Ale w przyszłym tygodniu jadę do weterynarza tak czy siak to powiem, że warto by było zrobić takie badania. Dziękuję za radę!

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #887 dnia: 18 Sty, 2015, 19:12 »
I znów pojawia mi się całkiem realny "kupny" temacik jeżeli chodzi o Bunię. W poniedziałek miała luźne bobki, które rozbabrała po całej klatce. Dałam jej babki lancetowatej i liści malin, bo to było kilka bobków. Wszystko wróciło do normy. Wczoraj znowu znalazłam rozdeptanego bobka w klatce, a reszta była baaaardzo długa i jakaś taka wilgna. Dzisiaj jeszcze mi nie naboblowała w widocznym miejscu, żebym mogła zobaczyć jakie są kupki, ale pracujemy nad tym. Jednak bobki po nocy nie były już tak miękkie. No i teraz waga Bunii mnie martwi.
08.12.2014 536
13.12.2014 535
16.12.2014 545 - tu była najedzona
20.12.2014 536
26.12.2014  531
30.12.2014 529 - tu byla po wecie, który sprawdzał jej zęby, miała maleńką rankę w buzi, ale dostała zastrzyk przeciwzapalny. miałą po fakcie małą depresję
06.01.2015 533
14.01.2015 519 - waga dwa dni po pierwszych miękkich bobkach
18.01. 2015 510 - z dzisiaj, bo kolejnych miękkich bobkach.

Teraz myślę nad przyczyną tych bobków. Zabrałam zioła, bo ostanio jadła ich naprawdę sporo (babka lancetowata, szerkolistna, liście maliny, trochę melisy, pokrzywa, mniszek, brzoza. tyle tego mam, że nie pamiętam co jeszcze, ale nie dostają wszystkie codziennie tylko staram się dawkować, codziennie jakieś dwa, trzy różne ziółka). Zostawiłam  siano i granulat. Myślałam może, że to wina siana, ale wczoraj te bobki pojawiły się jeszcze przed zjedzeniem go. No i Pisiont dostaje takie samo, a nic mu nie jest. 12.01, przed bobkami moja mama nafaszerowała ich burakami, gdyż mnie nie było w domu. Chyba garść tego dostały... Już została pouczona. Myślałam, że to może to, ale to by chyba miała problemy wcześniej, a nie dopiero po dwóch dniach.
No i zmieniłam też karmę. Chyba miesiąc im mieszałam VL Nature z nową - Crispy Pellets. Z tym, że zawsze wyjadały najpierw Nature, a Pelletsy zostawiały (mimo, że na początku ją pokochały. nie wiem co im odbiło). Więc to mieszanie było takie trochę bez sensu, bo i tak czekały z Crispy jak dosypię Nature i znowu nie jadły. Jednak metodą głodówkową w końcu się udało i od kilku dni jedzą już oba crispy bez mieszania (od 15, a luźne bobki miała 16). Zastanawiam się, czy może za szybko im zmieniłam tę karmę. Chociaż kilka dni było już dobrze, a tu znowu te bobki. Nie wiem w sumie co robić, czy ta waga faktycznie ma związek z tą kupą? Bo je normalnie, wszystko robi normalnie. Właśnie znalazłam bobki. Nie są już miękkie, tylko delikatnie plastyczne, takie jak być powinny. Jednak nadal trochę śliskie. Nie tak bardzo jak wczoraj, ale nadal, więc się polepsza.
Myślałam też, że może karma spleśniała. Albo zioła. Oglądałam wszystko, ale wyglądało dobrze. A Pisiontowi nic nie jest, a dostaje to samo.
Plan jest taki, że kilka dni potrzymam ją na sianie i granulacie i potem ją zważę. Jak mi jeszcze spadnie z wagą to zabiorę ją do weterynarza. ;/
Czy macie jakieś rady jeszcze? Węgla chciałabym uniknąć. Bo jeżeli to jakiś wirus, to lepiej, żeby żeby to wykupkała, a stan się polepszył od wczoraj. Dostała też jedną jagódkę, bo przeczytałam, że to pomaga.
Wybaczcie też średnio składne zdania, ale nie mam głowy do myślenia nad stylistyką w tym momencie.

A i zauważyła, że niektóre bobki mają OGONKI. Taki zwykły podłużny bobek, z wąskim ogonkiem na jednym końcu.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 19:14 wysłana przez florence »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #888 dnia: 18 Sty, 2015, 19:14 »
Bobki zbadałaś?

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #889 dnia: 18 Sty, 2015, 19:17 »
Miała badane jakoś we wrześniu, bo wtedy też Pisionta kupki dawałam do badań, bo miał "biegunki", które okazały się siuśkami. Wszystko było wtedy dobrze.
No i myślałam, że bobki są takie mokrawe, bo jednak dużo wczoraj wypiła. Ale no nie wiem.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #890 dnia: 18 Sty, 2015, 19:21 »
Zbieraj 3 dni i wyślij do pana Dawida do Warszawy. Badanie masz gratis tylko wysyłka cię kosztuje.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #891 dnia: 18 Sty, 2015, 19:25 »
Jutro polecę po pudełeczka i pozbieram. Mam nadzieję, że to jednak nie jakiś syf, z którym będziemy musieli walczyć.
A co mogą oznaczać bobki z ogonkami? Bo co jakiś czas robi taki bobek. Niby zwykły, trochę śliski, ale ma jakby żądło na jednym końcu, ogonek. No nie wiem co to przypomina dokładnie.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #892 dnia: 18 Sty, 2015, 19:44 »
Przegotowaną. Powinnam jej dolać trochę rumianku? Wyparzałam też poidełko, miseczkę, kulę na siano po pierwszych miękkich bobkach. Powinnam wyparzyć to jeszcze raz?
No właśnie mama tylko przesadziła z tymi burakami. Dobrze, że na niedzielę już wróciłam, bo by dostały oba pewnie kg jabłka.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #893 dnia: 18 Sty, 2015, 19:46 »
No to może być ze smakołyków,ale kupki z ogonkami to raczej pasożyty

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #894 dnia: 11 Lut, 2015, 21:54 »
Przepraszam bardzo, :) ale jeśli się podejrzewa u jednego szynszyla pasożyty, to czy lepiej jest odrobaczyć wszystkie? Zakupiłam już żel, i nie wiem, czy mi dla kota starczy. ;/

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #895 dnia: 11 Lut, 2015, 22:04 »
@Szelek nie wolno dawać leków na własną rękę, dawkę musi ustalić weterynarz biorąc pod uwagę nie tylko wagę zwierzaka ale i jego stan zdrowotny, ogólną kondycję.

Jeśli dostałaś lek dla kota, daj go wyłącznie kotu. Jeśli dla szynszyli, to daj wyłącznie szynszyli.
Jeśli masz kilka szynszyli to owszem, zwykle odrobacza się wszystkie na raz. Jeśli chcesz podać leki pozostałym szynszylom skonsultuj to z weterynarzem. Dawkowanie leków to nie zabawa, nie bawmy się w domorosłych szamanów ;)


Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #896 dnia: 12 Lut, 2015, 20:43 »
@5zy5zka Dawki dostałam wyliczone na karteczce z żelem. Tylko wet nie ponapełniał strzykawek bo się spieszył. Dostałam insulinówkę (tylko jedną, z tąd moje pytanie) i jestem gotowa do boju. :D

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #897 dnia: 12 Lut, 2015, 22:54 »
@Szelek to dokup sobie w aptece insulinówki, to grosze kosztuje. Sama kupowałam je garściami bo z nich najwygodniej podawało mi się niektóre leki ;)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #898 dnia: 13 Lut, 2015, 20:09 »
@5zy5zka okay, dziękuję.

Już pierwsza dawka za mną, jeszcze dwie. Uff. Jak zwykle ja bardziej zestresowana od szyli podczas łapania. Dwa wyszły z fochem [phi] po odrobaczaniu, ale przekupiłam je potem słonecznikiem. :D Jedna zjadła z insulinówki w klatce, przez kratki jej podałam.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #899 dnia: 13 Lut, 2015, 20:50 »
@Szelek zamiast słonecznika daj futrzakowi jakiś zdrowszy smakołyk, np. topinambur ;)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

 
zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...

Zaczęty przez MaggeDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 311
Wyświetleń: 101373
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2022, 12:03
wysłana przez wiola23
Szynszyl - mokre kupki, troche mi to wyglada na biegunke

Zaczęty przez DarkShanderDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2143
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 09:03
wysłana przez Bożena
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2089
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
dlaczego szylka robi wszędzie kupki?

Zaczęty przez martinaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 26389
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 19:54
wysłana przez Pańcia
,,Miękkawe" kupki

Zaczęty przez asiaiszilaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1924
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 01:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal