hypothetical
11 Maj, 2024, 20:23

Autor Wątek: Pyły kąpielowe??  (Przeczytany 29916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Lis, 2007, 14:27 »
16zl?? A za jaka pojemnosc?
Ja kupilam 2,5kg za 7,50zl :)

Widzisz, Dream*, Gdansk to wspaniale miasto  [-chomik-]


:O coś mi się wierzyć nie chce, a napewno to taki? : http://www.zoologiczny.sklep.pl/VITAKRAFT_SANDY_PYL_KaPIELOWY_DLA_SZYNSZYLI_GRAMATURA_1KG__185_192___2341 bo oni chyba nawet nie mają opakować 2,5kg a już napewno nie za taką cenę :((


albo może kupiłaś piasek vitakraftu, ale dla papugi? :D http://www.zoologiczny.sklep.pl/VITAKRAFT_PAPAGAY_SAND_PIASEK_DLA_DUzYCH_PAPUG_2_5KG__93_197___2595 ? :???:
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2007, 14:30 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Lis, 2007, 14:39 »
No wlasnie zauwazlylam, ze kupilam dla papugi :D ;P Ale nazywa sie Sandy i byl przy piaskach szylowych...
Myslicie, ze nie powinnam go podawac Ymre? Wyglada raczej na zadowolonego...  :???:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Lis, 2007, 14:43 »
No wlasnie zauwazlylam, ze kupilam dla papugi :D ;P Ale nazywa sie Sandy i byl przy piaskach szylowych...
Myslicie, ze nie powinnam go podawac Ymre? Wyglada raczej na zadowolonego...  :???:
Wiesz, ja bym zrobiła tak: skoro już go masz i Ymre sie podoba, to zuzyłabym go do końca a na przyszłość nie kupowałabym już piasku dla papug. Ten dla papug może mieć ostre brzegi lub nadmiernie scierać futerko, i kto wie, czy nie dosypują do niego jakiś dodatków żeby odchodzy papuzie nie śmierdziały czy nie lęgły się w nich bakterie? Musisz poczytać na opakowaniu co tam o nim pisze, jeśli to sam piasek to chyba mu nie zaszkodzi a jeśli zjakimiś dodatkami to bym nie ryzykowała :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Lis, 2007, 14:59 »
Ma mineraly i sole, ale to chyba w miare naturalne...

Moj chlopak sie ze mnie smieje, ze chyba bylam zmeczona, jak kupowalam ten piasek ;)  :D
A tak sie nadzwigalam! :P A to wszystko przez to, ze na kasie gryzoniowej byl gosc od rybek, a on mnie nie zna jeszcze :P
Jade wlasnie do tego sklepu, w ktorym kupilam... Sprawdze, czy jest szylkowy tez. Ale chyba nie bede na razie zmieniac... 7,50 droga nie chodzi, nie? A Ymre jest na pewno z tego bardziej zadowolony niz z Vitapolu :P

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Lis, 2007, 20:14 »
Jeśli znajdziesz  w sklepie pył firmy Zoo Raj to polecam wypróbować. Jest stosunkowo niedrogi ( u mnie 1 kg 3,30 zł ) i szylki wyglądają pięknie po kąpieli. Nie roznosi się na futerku ale niestety może działać uczulająco bo zawiera talk ( przeciwgrzybiczy jak sądzę bo na opakowaniu pisze że zapobiega chorobom skórnym i nawiasem mówiąc moje szylki nigdy nie miały takich kłopotów ). Ostatnio przez jakiś miesiąc nie mogłam dostać tego pyłu i musiałam kupić Dako Artu, już nie mogłam się doczekać kiedy pozbędę się tego dziadostwa bo wszędzie go było pełno - nawet w zębach mi zgrzytał kiedy brałam szylki na ręce. Tego badziewia z Dako Artu nie polecam nikomu kto ma szylka z chorobą oczu - dodatkowo podrażniają jego mikroskopijne drobinki, mój Pusio jest tutaj przykładem, a kiedy stosuję pył Zoo Raju jego oczko wygląda o wiele lepiej.
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2007, 20:31 wysłana przez dream* »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline juti10

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • trufel,Lucky
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Lis, 2007, 10:43 »
Na poczatku stosowałam piasek z Vitapolu ale raz kupiłam z vitarkraftu i już przy nim zostałam zgodze sie ,że jest drogi bo za kg czeba zapłacić od 13-15 zł ale jest wart tej ceny jest grubszy i bardziej szorski i mój szynszyl ma po nim naprawde rewelacyjną sierść jest jeszcze bardziej delikatna i milusia pozatym i tak zawsze raz w tygodniu wyczesuje mu futerko szczotka dla gryzoni co bardzo lubi

"zawsze jest jakieś światło..."

Offline akto

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tom. Jerry, Ogi i Maniek
    • antyforum
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #81 dnia: 05 Sty, 2008, 13:29 »
dopiszę się tutaj...

mam pytanko, czy ktoś z Was używał Versele-Laga Chinchilla Bathing Sand ???
na www.planeta-zoo.pl znalazłam go w dość atrakcyjnej cenie, bo w opakowaniu 20kg wychodzi po niecałe 4zł za litr, ale nie znalazłam nigdzie opinii na temat tego piasku i nie wiem czy warto, sama go nie próbowałam jeszcze, więc jak nic się nie dowiem, to kupię po prostu małe opakowanie i zostanę królikiem doświadczalnym. normalnie kupowałam piiaskek z ZooCenter, ale tego nie mogę znaleźć już 3 tydzień, a zapasy mi się powoli zaczynają kończyć...

dzięki za pomoc
iza

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #82 dnia: 05 Sty, 2008, 16:40 »
akto, tak ten piasek jest dobry i kolorystycznie i jeśli chodzi o grubość ziarenek porównywany do zoocenteru ;) a jeśli o jakość chodzi to jak vitakraft ;) niestety, u mnie małe opakowanie kosztuje 22zł więc sobie podarowałam..

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline akto

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tom. Jerry, Ogi i Maniek
    • antyforum
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #83 dnia: 05 Sty, 2008, 18:43 »
no tutaj jak porównałam z ZooCenter to wyszło by niecałe 2 razy drożej, co uważam że jest do łyknięcia....

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Kwi, 2008, 10:21 »
mam dwa pytania :)

jaki jest nastepny po zoocenter piasek dla szynszyli w przeliczeniu cena/jakos ? bo owego znalezc nie jest latwo.

Czy to normalne ze po kapieli szylek jak chodzi to od czasu do czasu strzepuje piach? tzn lezy sobie spokojnie np godzine po kapieli i nagle robi ruch jak mokry kot czy pies :) //piach to megan obecnie.

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Kwi, 2008, 10:50 »
Esper, osobiscie nie wiem, ile kosztuje zoocenter, bo nie moge go znalezc w sieci, a w moich sklepach nawet nigdy nie szukalam.
Ja uzywam Vitakraftu i uwazam, ze jest swietny! Cena jest dosyc trudna do przelkniecia, ale jest za to bardzo wydajny :) Nam wystarcza na duzo dluzej niz np vitapol, ktory raz mielismy, a po ktorym moj Ymre [bo wtedy byl jeszcze sam] strasznie kichal.
Podobno Pucek jest tez dobry i tani, choc sama nie wiem, bo jeszcze nigdy go nie probowalam...
A co do otrzepywania piachu to jest to chyba normalne - przynajmniej moje tez tak robia, ale zaraz po wyjsciu i to nie zawsze. Zwykle po prostu stoja jeszcze chwile w "wannie" i czekaja az caly piasek sie osypie, wiec potem nie maja z tym problemow... Prawdopodobnie: 1) Twoj piasek nie jest najlepszy i osadza sie gleboko w futerku albo: 2) moze po prostu maly sie otrzepuje, bo mu cos spadlo na futerko albo mu cieplo i nie ma to zwiazku z piaskiem. Takie sa moje podejrzenia :D

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #86 dnia: 15 Kwi, 2008, 12:49 »
ja uzywam pucka, pk.7 zl za 2 litry, czyli jest tani i dobry :) moj sie nigdy tak nie zachowuje po kapieli, ale patrzac na firme ktorej jest twoj piasek.. ich pokarm jest najgorszy na rynku, czego mozna sie spodziewac po piasku? lepiej przerzuc sie na pucka albo tego zoocentera

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #87 dnia: 15 Kwi, 2008, 14:53 »
mam dwa pytania :)

jaki jest nastepny po zoocenter piasek dla szynszyli w przeliczeniu cena/jakos ? bo owego znalezc nie jest latwo.

Czy to normalne ze po kapieli szylek jak chodzi to od czasu do czasu strzepuje piach? tzn lezy sobie spokojnie np godzine po kapieli i nagle robi ruch jak mokry kot czy pies :) //piach to megan obecnie.

mój tak nie robi ;) zoocenter kupisz w sklepach sieci Auchan, nie ma z tym problemów tam.
pucek też jest dobry, versele laga - 2l / 22zł, też bardzo dobry, gruby, bez talku, Vitakraft, mój ulubiony, 1kg/16zł ale naprawdę wydajny.

megan to sam talk i drobniutki pył, radzę zmienić, z tanszych to polecam pucka i zoocenter wlasnie. no a z droższych to vitakraftu co i tak wychodzi bardzo ekonomicznie bo piasek starcza na długo :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Kwi, 2008, 22:33 »
Niusio otrząsa sie po kapieli  :D W zasadzie staje na tylnych łapkach, wyciąga się do przodu i okręca tak szybko wokół własnej osi, pyszczek wysuwa do przodu i wyciera pyszczek łapka, a potem puszcza do mnie oczko - potrafi mrugać pojedynczo  :D
A co do piasku to Vitakraft mu nie odpowiadał, daje dako albo vitapol i chetnie z nich korzysta. Innych u mnie w sklepie nie ma, a przez internet troche przydrogo, zwłaszcza z przesyłka...

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Cze, 2008, 18:05 »
to dość typowe, bo kule zawsze chętniej sikają do piasków drobnych, pylących i z talkiem ;)
dlatego kupowanie tych gruboziarnistych, wulkanicznych a nie 'quasi-pustynnych' i beztalkowych nie dość, że lepiej wpływa na kondycje futerka bo są one bardziej zbliżone do tego w czym kąpią się naturalnie - nie uczulają, nie podrażniają oczek i drog oddechowych w takim stopniu jak w/w pylące - to jest też wydajniejsze - mi np kule nie sikają do vitakraftu, zoocentera, verseli czy beapharu - za to do vitapolu, meganu i dako sikały chętniej niż do kuwety a w dodatku cały piasek się zbrylał i było to bardzo nieekonomiczne i niehigieniczne. [jak się załatwi do gruboziarnistego beztalkowego to robi się mała, łatwa do usunięcia grudka - choć jak mówię, nie jest to częste]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Cze, 2008, 20:57 »
Swojego czasu przetestowałam wszystkie dostępne w sklepach pyły kąpielowe.Wszystkie oprócz Sandy  Vitakraftu i  Xtra Vitala firmy beaphar uczulały mnie i mojego szylka.Stosuję wiec te sprawdzone od lat.Nie muszę wtedy biegać po doktorach i narażać się na dodatkowy stres.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Cze, 2008, 23:58 »
Alicjo, ale my nie mówimy o piasku dla papug czy ptaków, tylko o piasku dla szynszyli ;)
bez obaw ;)
a btw ciekawe co w piasku dla ptaków jest śmiertelnego? ot piasek, tylko z dodatkiem muszelek ;) [tak mi się wydaje]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Cze, 2008, 23:02 »
Ja stosuję "Pucka" :). Początkowo kupowałam piasek Vitakraftu, ale ta cena... ;). Jestem jak najbardziej zadowolona :).

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #93 dnia: 19 Cze, 2008, 23:40 »
A moim zdaniem właśnie cena Vitakraftu jest dobra, bo ten piasek wystarcza na znacznie dłużej, więc w sumie cenowo na jedno wychodzi, a skoro jest lepszy [moje kule np. po nim wcale nie kichają, co było normą przy piasku z vitapolu], to nie ma sensu kupować vitapolu czy dako. Tak uważam :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Cze, 2008, 23:43 »
a ja kupiłam 20kg Verseli, jakościowo jak Vitakraft, a cenowo wychodzi 6zł za kg ;) Warszawiakom mogę dać free samples ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Cze, 2008, 00:34 »
wpadlam na "genialny" pomysl kupienia szylkom pomaranczowego wapienka  :? wapienko pozarte, a szyle maja pomaranczowe cale brzuszki i lapki. trzyma ie to juz kilka dni i nie chce zejsc. normalnie daje im "pucka", ale moze znacie jakies inne piaski, ktore lepiej wyczyszcza futerko? moze chwilowo zmienic na drobniejszy? albo moze dodac cos do piasku? tylko co, zeby nie zaszkodzilo kulkom?

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Cze, 2008, 01:25 »
drobniejszy nic tu nie da ;)
swietnie czyszczą futerka Vitakraftowskie, Beapharowskie i Versele-Lagowskie piaski dla szynszyli ;)
myslę, że wiele osób potwierdzi.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Cze, 2008, 15:43 »
kupilam "sandy" vitakraftu. troche drogi, ale chyba glebiej wnika w futerko, bo pomarancz na brzuszku jest juz duzo bledszy, a futerko jakby bardziej puchate. jak juz Berni sie wyczysci, to chyba bede im mieszac "sandy" i"pucka". zwlaszcza, ze uwielbiam ta psychodeliczna szynszyle na puckowej etykiecie  :D kupilam mu tez biale wapienko, zeby z powrotem zafarbowal sobie brzuszek na bialo, ale oczywiscie bialego nie rusza  :?

Offline Leo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Moja ukochana Rózia;*Leo w moim serduszku 4ever!;(
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #98 dnia: 26 Cze, 2008, 16:32 »
Słuchajcie! Pył kąpielowy "Pucek", nie jest pyłem dobrym i z wysokiej półki. Dlaczego? Ponieważ, np. mojej Leo, ale też jej kolegów i koleżanek (czyli pupilków moich kumpel), po kąpieli w futerku pozostają resztki. Też go podawałam mojej Leo i dostała uczulenia (koszt pudru to 50zł u weterynarza), więc lepiej odstawić "Pucka" i zaiwestować w nieco droższe pyły. Takie za mniej więcej 16 zł/kg. Nie pamiętam nazwy, ale jest dostępny on w ciągłej sprzedaży w sieci sklepów: "ZooNatura" Polecam! [-chomik-] To najlepszy wybór dl atwojego pyszczka:)

Moja *Leo*;( Kc Skarbie 4ever...

Offline Agniesia

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylki i Kosie
Odp: Pyły kąpielowe??
« Odpowiedź #99 dnia: 26 Cze, 2008, 19:13 »
Stefan już był wcześniej leczony pudrem weterynaryjnym ale po pyle kąpielowym firmy Vitapol. Ciągle się drapał więc poszłam z nim do weterynarza który stwierdził że pcheł ani innych pasożytów nie ma ale ma podrażnioną skórę (od za dużej zawartości talku w pyle-musiałam to sama wywnioskować bo weterynarze w moim mieście są tylko od psów i kotów) po kupieniu pudru (45,99zł) po tygodniu dolegliwości przeszły.

Moje szylki używają pucka i im nic nie jest. ''Resztek'' na skórze nie widzę żadnych i nigdy nie widziałam chociaż inspekcje robię im często.

 

SimplePortal