hypothetical
27 Kwi, 2024, 08:12

Autor Wątek: znak wodny  (Przeczytany 992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
znak wodny
« dnia: 08 Gru, 2004, 09:30 »
Cześć wszyskim!
Mam do was pytanie czy ktoś z was wie może w jaki sposób zrobić znak wodny na zdjęciu cyfrowym? Czy istnieją do tego jakieś programy?
z góry dziękuje za odpowiedź, serdecznie pozdrawiam

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
znak wodny
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Gru, 2004, 12:05 »
cześć,
Jeśli posiadasz zdjecie cyfrowe - to otwórz je za pomoca jakiegoś programu graficznego.Ja np. uzywam Adobe Photoshop
Wtedy "zrobisz" taki znak jaki jest Ci potrzebny. Nie wiem co masz na mysli mówiąc "znak wodny" ale powinnaś mieć przygotowany projekt lub chociażby wiedzieć jak chciałabyś zeby wygladał ... a potem takie działania przeprowadzić w programi ezeby zrealizować Twój projekt. Temat jest dosyć obszerny - więc moze napisz konkretniej - co chcialabyś uzyskac ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
znak wodny
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Gru, 2004, 13:46 »
Chodzi mi o to że ostatnio zostało wykorzystane zdjęcie mojego autorstwa na pewnej stronie interentowej bez mojej wiedzy i zgody, a na dodatek ktoś inny sie pod tym podpisał. Autor strony na mój "apel" usunał fotografie ale chcialabym na przyszłośc uniknąć takich kłopotów i po postu na fotce umieścić swój podpis. Dlatego prosze o porade.
Nie wiem czy wystarczy po prostu w programie graficznym napisać na fotce swoje dane?
Pozdrawiam

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
znak wodny
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Gru, 2004, 15:04 »
Wystarczy tak zrobic ... ale w ten sposób niejako "niszczysz" swoja fotografię.
Znak wodny to precyzyjne okreslenie - chodziło mi o to zebyś okreslila czy chcesz ten znak mieć hmmm w formie swojego "logo" czy tylko zwykłego napisu.
Zwykły napis jest stosunkowo prosty do zrobienia - jesli masz program Photoshop ;-)
Otwierasz zdjęcie i dodajesz warstwę na której umieszczasz napis wg. pomysłu ... nastepnie napis ten robisz "półprzezroczysty" wg. własnego gustu co do stopnia "przezroczystości" znaku. Znak umieszczasz w dowolnie wybranym miejscu na zdjeciu i ... masz znak wodny.
Tylko nastepnie żeby zdjecie było w formacie ogólnie przyjętym musisz je zapisać jako .jpeg lub .gif czyli musisz "skleić" warstwy zdjecia i sprawić ze znak graficzny stopi się z obrazkiem ... ale w ten sposób osoba która bedzie chciala go usunac będzie miała utrudnione zadanie ;-)
Czy mówiąć znak wodny masz na mysli np. taki znak jak na stronie ?
www.discotech.waw.pl (przepraszam za kryptoreklamę ...)
Na owej stronie zobacz którykolwiek z produktów na zdjeciach - nosza one półprzezroczyste znaki wodne które zrobiłem.
Mogę taki szblonik Ci podesłać
Tylko czy uzywasz Photoshopa ??
A moze porozmawiamy na PW ? lub maila ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
znak wodny
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Gru, 2004, 16:31 »
Tak wiec ja moze nie o znaku wodnym ale o czyms co na pewno lepiej zabezpieczy nasza fotke.
Uzywam programu Paint Shop Pro 8, jest w nim opcja ktora dzieli obrazek na wiersze i kolumny (wedle zyczenia) i zapisuje we wskazanym formacie obrazek podzielony na tyle czesci ile chcelismy oraz plik html z tabelka w ktorej posklejane sa czesci obrazka, na stronie nasz plik wyglada jakby byl caly, ale np. ktos kopiujac nasz plik skopiuje tylko czesc, a nie wielu osobom chcialoby sie sciagac kazdy kawalek i sklejac go jeszcze w programie graficznym ;;)
Szynszylka jak chcesz moge to wyjasnic bardziej obrazowo.

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
znak wodny
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Gru, 2004, 16:49 »
dzięki Andreas i Milka!!!  właśnie o takie coś mi chodziło. Taki przezroczysty napis lub logo ,żeby było widać ze to moje a nie kogoś innego. To jest strasznie frustrujące jak ktoś przywłaszcza sobie Twoja prace.
Skorzystam z waszych rad i pobawie sie tymi programami. Jak bede miała problemy to skrobne na priva. Dzięki wielkie jeszcze raz. Co ja bym bez was forumowicze zrobiła :D

 

SimplePortal