hypothetical
27 Kwi, 2024, 11:43

Autor Wątek: Tarcie Noska i Drapanie ??  (Przeczytany 10994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiek21

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Cze, 2005, 20:58 »
tragedia..można to w ten sposób usprawiedliwić, ze nie każdy wet zna sie na szylkach. Ale powinien uprzedzić, ze nie ma pojęcia o leczeniu tych zwierzaków. Tak byłoby najuczciwiej. Zadźwon do Chorzowa i umów sie z lekarzem, który zajmuje sie egzotycznymi zwierzakami. Daj znać jak poszło i co stwierdzili. Powodzenia

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Cze, 2005, 22:02 »
Byłam u niej 3 razy, już po pierwszym razie mogła coś doczytać albo spytac o poradę kogoś po fachu....... a ona nawet za trzecim razem nie wie w czym szynszyl się kąpie :/ Brak słów  :|
vka nie mam tego Fungidermu, bo powiedziała, że dopiero sprowadzi choć nie jest pewna czy dostanie. Klatkę ma wyścieloną szmatkami, które zmieniam co 2 dni i wyparzam kuwetę, niestety próbowałam dać ligninę jako podłożę, ale Chilli je wcinał.

Do następnego piątku muszę sobie jakoś radzić. W piątek pójdę do tego weterynarza z Chorzowa.
Pisałam do Anny Ryś maila, ale nie dostałam odpowiedzi :(

...:: Chinchilla Rules ::...

vka

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Cze, 2005, 23:16 »
Vivace zadzwoń pod numer który wpisałam poniżej to przychodnia w Warszawie gdzie przyjmuje dr Milena Wojtyś wielokrotnie polecana na forum.  Myślę, że jak jej opiszesz sytuację przez telefon to będzie mogła Ci pomóc. Gdybyś miała problem z Fungiderm daj znać. Mam sprawdzonych wetów we Wrocławiu, którzy troszczą się o zwierzaki i zawsze są gotowi pomóc, więc pewnie zdobędą dla mnie tą maść a ja Ci ją prześlę.
tel. 022 664 66 88
Pozdr
Vka

kasiek21

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Cze, 2005, 21:40 »
@vka, . Poczekaj na rozpoznanie choroby.
Co mozna załatwić przez telefon nawet jak zadzwoni?? przeciez normalne jest ,ze lekarz musi obejrzec szylkę. Nie można tak ze swoich doświadczeń podawć leków, bo nam się wydaje, że to grzybica. Mam nadzieję,ze teraz trafi w normalne ręce. Zrobią w lecznicy badanie pod mikro na obecnośc grzyba i dostanie swoje leki.
Rozumiem dziewczyny,ze chcecie jak najlepiej,ale to leki. Maść tez nie jest obojetna dla organizmu. Fungiderm z tego co się orientuję zalecany jest na dermatofity,a w jego skłąd wchodzi substancja czynna clotrimazolum ( mogę sie mylić).. poczekajmy na diagnozę.

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Cze, 2005, 22:11 »
Chyba jednak poczekam do tego piątku i pójdę do weta w Chorzowie. Trudno jest mi opisywać przez telefon jak to wygląda, trzeba odpowiednio dobrać słowa, a czasem nie jest to łatwe. Poza tym część maści jest na receptę, więc muszę iść do weta, żeby mi je przepisał, a zaznaczam, że do tej kobiet za żadne skarby już nie wrócę  :!!:

Póki co będę smarować go tym czym mam, czyli clotrimazolum oraz wsypywać Daktarin do piaseczku i podawać witaminki do wody. Chilli jakoś wytrzyma do piątku :)

Dziękuję za wszystkie dobre rady. :-)

Do Mileny Wojtyś też pisałam maila i nikt mi nie odpowiedział :(

Co jeszcze mogę zrobić dla mojego szylka, żeby do tego czasu nie pogorszyło mu się  :?:

...:: Chinchilla Rules ::...

kasiek21

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Cze, 2005, 22:23 »
daj mu buziaczka od cioci kasi ;))))

vka

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Cze, 2005, 11:13 »
Jesli ten wet z Chorzowa jest sprawdzony to ja bym poczekała na jego diagnozę. Przyszło mi coś jeszcze do głowy, można dać sierść malucha do badania, do tego nie trzeba weta tylko laboratorium.
Pozdr
Vka

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Cze, 2005, 14:36 »
Dostałam odpowiedź od Anny Ryś na maila :)
W sumie nic nowego nie napisała, a oto jego treść:

Witam!
Jesli to faktycznie grzybica, to Clotrimasol jest slabo dzialajacym
lekiem u szynszyli. Bardziej poleca sie Imaverol do smarowania i
wlasnie kapiele piaskowe z dodatkiem Daktarinu! Leczenie trwa ok. m-ca.

lek.wet.Anna Rys


Jeszcze tylko 4 dni i idę do weta w Chorzowie. kasiek21 napisała mi, że to sprawdzony wet. Będzie dobrze, musi być dobrze   :)

...:: Chinchilla Rules ::...

kasiek21

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Cze, 2005, 20:17 »
Daj znać jak wizyta. Filipka wykastrowano fachowo :).
Mam nadzieję,ze będziesz zadowolona.Umów się z lekarzem zajmującym sie egzotyką :P

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Cze, 2005, 11:58 »
@Vivace, prawdopodobnie żaden wet nie bedzie Szylkowi robił badań na rodzaj grzyba, po prostu przepisze Ci lek-imaverol lub fungiderm. Jeżeli lek nie bedzie działał to zamieni go na ten następny. To co opisujesz raczej jest grzybicą. Badania nikt nie bedzie od razu robił, ponieważ ono kosztuje a poza tym trzeba pobrac tkanki skóry całkiem głęboko, wiec ciężko by było w przypadku szyla, gdzie sa małe zmiany. Fungiderm działa tak samo jak clotrimazol(to jest to samo, tylko, że fungiderm jest w płynie i dla zwierząt, a maści są niepolecane dla Szynszyli).Można też znaleźc w aptece clotrimazol w płynie(bardzo żadko). Imaverol działa na inne rodzaje grzyba, wiec jak jeden lek nie pomorze to ten kolejny już powinien. Leczenie bedzie trwało długo i dopiero po kilku tygodniach sukcesywnego leczenia zobaczysz efekty. Ja grzybice u moich szylków wyleczyłam dzięki mailom z Anną Ryś, robiłam wszystko co mi pisała. A wet u którego byłam z szylkami nawet nie obejrzał chorobowo zmienionych miejsc i chciał przepisac mi maśc clotrimazol, oczywiście nie zgodziłam sie i poprosiłam Imaverol, a potem fungiderm(bo imaverol nie pomógł). Powodzenia.

kasiek21

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Cze, 2005, 15:48 »
Robi sie badanie skóry na obecność grzyba. Nie jest to głęboka ingerencja w tkankę. Jest zeskrobywana do tzw "pierwszej kropli krwi". Jest to zabieg bezpieczny dla szylki i nie potrzeba w późniejszym czasie żadnego opatrunku.
Można wykonać "grzybogram " to moja nazwa :) bo skoro jest bakterjogram.Hoduje sie grzybka i sprawdza na jaki lek zadziała.

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Cze, 2005, 16:02 »
tak, ale jeżeli u mojego szylka było to na uszku to wet oświadczyl, ze nie da sie tego zrobic. A poza tym nie powiedzialam, ze sie tego nie robi, tylko że najczęściej  wet od razu badania nie robi, tylko przpisze najpopularniejszy lek.I wet u którego byłam, mówił, ze na wyniki czeka się spory kawełek czasu.

vka

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Cze, 2005, 18:21 »
Gizmo miał robione badania na grzyba, po antybiotykach wyleciał mu płatek skóry z sierścią (ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to po antybiotykach), zapakowałam sierść do woreczka i zawiozłam do weta, oni przekazali to do laboratorium i kilka dni czekaliśmy co z tego urośnie. Okazało się na szczęście, że nie ma tam grzybów chorobotwórczych.
Pewnie doświadczony wet może zdiagnozować grzyba bez badań laboratoryjnych.
Pozdra
Vka

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Cze, 2005, 20:58 »
i jak szylek sie czuje Vivace? mam nadzieje, ze jakos sie trzyma. mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczy. trzymamy kciuki z Muchosia. pozdrawiamy

hakuna mata ta

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Cze, 2005, 21:29 »
@xenarthra dziękuję w miarę dobrze tzn. ma apetyt i biega i skacze, ale niestety ma już łyse czerwone placki na łapkach i na uszku ..... musi wytrzymac do piątku. W piątek lecę z nim do weta poleconego przez kasiek21   ;D Niestety jadę autobusem podróż będzie trwała ok 30 min w jedną stronę mam nadzieję, że mój Chilli jakoś to zniesie  :(

...:: Chinchilla Rules ::...

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Cze, 2005, 19:55 »
wiec trzymamy kciuki nadal. wydaje mi sie, ze sobie poradzi, bo pewnie bardzo odwazny jest Chilli. mozesz tez zakryc transporterek (jesli w nim go wieziesz) jakas szmatka, zeby bylo ciemno to powinien byc spokojniejszy. ja tak Muchosi robie jak ja zabieram do weta, bo sie strasznie denerwuje po drodze :) powodzenia

hakuna mata ta

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Cze, 2005, 18:43 »
Witam serdecznie :-) Jestesmy już po wizycie u weterynarza. Oczywiście to jest grzybica, dostałam Imaverol w płynie do rozcieńczenia w stosunki 1ml do 50ml wody , spryskiwać zmienione miejsca tym roztworem co dwa dni. Tylko skąd ja wezmę taki spryskiwacz, czy atomizer.....hmmm
Czy ktoś z Was również dostał  Imaverol w takiej postaci  :?:

Wet powiedział, że mogę tym płynem dezynfekować też klatkę i że nie muszę dawać szylkowi szmatek jako podłoże, tylko normalną ściółkę ze zwróceniem uwagi na to by ją wymieniac za każdym razem po smarowniu i wydezynfekować klatkę.
Chilli dostał również zastrzyk, mam jeszcze przyjść z 2 razy na ten zastrzyk. Był dzielny i nawet chyba tak bardzo nie jest obrażony, jak to zawsze bywało po wizytach u weterynarza, bo nawet przyszedł usiąść mi na kolana.

Teraz tylko czekac na efekty, mam nadzieję, że mu to pomoże  :D

...:: Chinchilla Rules ::...

kasiek21

  • Gość
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Cze, 2005, 18:49 »
czyli z wizyty zadowolona??

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Cze, 2005, 18:57 »
Mam przyjechać na zastrzyk, powiedział że mogę w niedzielę oni w niedzielę mają zamknięte, ale mam przyjść na ul.Gwarecką 17 w Chorzowie, nie wiem czy tam maja drugą siedzibę..... hmmm.....ma jeszcze dostać 2 zastrzyki. Acha za wizytę razem ze zastrzykiem oraz płynem Imaverol zapłaciłam 33 zł, zastrzyk kosztuje 10 zł. :)

...:: Chinchilla Rules ::...

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Cze, 2005, 19:53 »
hmm sa takie stosunkowo male spryskiwacze do kwiatkow... :P albo zamiast spryskiwac przecieraj?

[-chomik-]

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Cze, 2005, 18:57 »
..to fajnie,że jest już w dobrych rękach i niedługo przestanie cierpieć :)  :wink:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Cze, 2005, 19:02 »
Wymyśliłam spryskiwacz :D rozcieńczyłam już lek i już za chwilkę spryskam Chilli i biorę się za mycie i dezynfekcję klatki, a poniedziałek pojedzie na zastrzyk. :)

...:: Chinchilla Rules ::...

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Cze, 2005, 14:29 »
Imaverol co 2 gi dziń??podobno tak sie go podaje, ale dla mnie wet przepisał  go codziennie, a mówił, że nawet 2 razy dziennie sie go stosuje-no ale Twój wet wie lepiej co przepisał. Ja jak używałam imaverol to polewałam nim wacik i wcierałam go w chorobowo zmienione miejsca. Jak bedziesz go spryskiwac to polecam po popryskaniu wacikiem go wsmarowac-tak mi polecał mój wet(wtedy sie lepiej wsiąknie). Po ok 10 dniach stosowania powinnaś zobaczyc poprawe, ja zauważyłam później. A jeżeli chore miejsca bedą sie powiększac i nie bedą pomału się goic, to bedzie znaczyło, że lek trzeba zmienic. Ale mam nadzieje, ze Imaverol wystarczy aby Szylek wyzdrowiał. Powodzenia.

Offline Vivace

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Cze, 2005, 17:13 »
Tez mnie dziwiło, że co 2 dni,ale dopytałam sie jeszcze raz i nawet na kartce tak mi napisał. Czy Ty również swój lek musiałaś rozcieńczyć i w jakich proporcjach ??

...:: Chinchilla Rules ::...

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Tarcie Noska i Drapanie ??
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Cze, 2005, 20:05 »
tak, musiałam go rozcieńczyc w takich proporcjach jak Ty, ale smarowałam je 1 raz dziennie i to nie widziałam efektów-potem zmieniłam lek na fungiderm(ale u Twojego malucha może byc dobry imaverol-to zależy od grzyba a imaverol dziala na większą ilośc grzybów) i także 1 raz dziennie smarowałam. A po tym efekty były dopiero po ok 3 tygodniach, więc uzbroj się w cierpliwośc, a jeszcze potrząs ten lek przed użyciem, bo osiada na dnie. Życze szybkiego powrotu do zdrowia.

 

kichanie, katar, wydzielina z noska, przeziębienie, zapalenie płuc...

Zaczęty przez AsienkhaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 266
Wyświetleń: 91478
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2016, 14:15
wysłana przez Tosiaxxxx234
koleżka dla Noska, chciałabym wziąć ale się boję ;)

Zaczęty przez aguDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1245
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2014, 19:17
wysłana przez dream*
Królestwo Noska

Zaczęty przez aguDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 631
Ostatnia wiadomość 09 Lip, 2013, 16:25
wysłana przez agu
linienie, drapanie, przesuszenie skóry przez piasek, za suche powietrze

Zaczęty przez emlciaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 17352
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2009, 19:03
wysłana przez Zieffka
alergia, uczulenie, kichanie, drapanie

Zaczęty przez AnonymousDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 20442
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2007, 23:27
wysłana przez aska69
SimplePortal