14 Maj, 2024, 19:58

Autor Wątek: UCIECZKA  (Przeczytany 8226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
UCIECZKA
« dnia: 16 Sty, 2011, 20:18 »
szynszyl uciekl z mojego pokoju, przez moja nieuwage (nie domknelam drzwi) drugi szynszyl na szczescie zostal w pokoju, ale juz drugi dzien poszukuje Poppy, w nocy nie wyszla z kryjowki co bardzo mnie dziwi... moze macie jakies sposoby na wywabienie szynszyla? wydaje mi sie ze szukalam jej juz naprawde wszedzie...!

Offline gonia24

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • GOFER I BEZOWA PANIENKA BEZA ORAZ NIUNIA I RAJDEK
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sty, 2011, 21:36 »
dziwne ze nie wyszła nawet na chwile. Zeby tylko nic sie jej nie stało,a dostep do kabli ma?

Offline gonia24

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • GOFER I BEZOWA PANIENKA BEZA ORAZ NIUNIA I RAJDEK
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sty, 2011, 21:49 »
napewno bedzie głodna sprobuj postawic gdzies na widoku miseczke z jedzeniem lub z pyłem do kapieli napewno przyjdzie. powodzenia


Offline wiki_eb

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 160
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • nerwusek Henio
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sty, 2011, 21:54 »
u mnie zawsze najskuteczniejszym sposobem na przywołanie Heńka jest zaszeleszczenie plastikową torebką z rodzynkami albo migdałami z jednoczesnym wołaniem: no chodź, masz. Ale specjalnie go tak nauczyłam. Tylko na wybiegu częstuję Henia właśnie tymi smakołykami i dokładnie w taki sposób, szeleszczeniem i zawołaniem.
Drugi sposób to pukanie paznokciem w szklaną kulę do kąpieli. Na to też udaje mi się nabrać mojego ćwoczka :)
Czy u ciebie to zadziała...hmm no nie wiem. Trudno radzić, bo każdy ma inne nawyki, przyzwyczajenia i sposoby.
Ale rzeczywiście dziwne, że nie wyszła.
Szukaj za łóżkami, w łóżkach, za/pod lodówką, za/w/pod szafkami w kuchni. Mnie wciskał się w kuchni właśnie w takie miejsca, i żeby go wydostać musiałam pół kuchni rozebrać.
No i mam o tyle dobrze, że Henryk nie pasjonuje się wspinaczką, dlatego nigdy nie szukałam go na wysokościach. A czasem na zdjęciach widziałam szylki na duuuużych wysokościach. Może patrz od tej strony. Sama już nie wiem.
Powodzenia

--------------------------
no i z tymi kablami....gonia24, żebyś nie wykrakała :(
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2011, 22:34 wysłana przez wiki_eb »

Głupcy chcą zapanować nad światem. Mędrcy chcą zapanować nad sobą.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sty, 2011, 22:29 »
Na pewno gdzies sie wcisla skad sama nie moze wyjsc.
Pare lat temu moja Sunia wlazla za szafe i nie umiala wyjsc, musialam szafe odsuwac i pukac w srodku szafy zeby wyszla bo sie tak bala.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sty, 2011, 23:03 »
Musisz porządnie przetrząsnąć dom centymetr po centymetrze i ją odnaleźć, przecież ona musi przynajmniej coś wypić bo padnie.
Ja nie mogłabym spać, gdybym nie znalazła szylki  :(.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 151
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sty, 2011, 23:16 »
Proponuję się dokładnie rozejrzeć za szafami i innymi meblami. Ostatnio ponad pół godziny szukałem w pokoju szynszyli, której udało się wcisnąć za szafę, ale szczelina była na tyle wąska, że miała problem z obróceniem się i wyjściem. Obawiam się, że jeżeli nie wyszła w nocy to może oznaczać, że jest w miejscu, z którego ma problemy wyjść.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sty, 2011, 23:49 »
przejrzałam z rodzicami dokładnie całe mieszkanie, wczorajszej nocy spałam i czuwałam w przedpokoju, bo wydawało nam się, ze tam może być, boje się właśnie, że gdzieś się zaklinowała.

jak jest na wybiegu w moim pokoju, ktory jest dosc mały i dobrze jej znany to przybiega do jedzenia, ale na tak dużej przestrzeni może poprostu ze strachu nie przychodzi.

mam nadzieje ze w koncu ja znajde zdrową i żywą :(

myślicie, że moj drugi szynszyl moglby ja odglosami ktore czesto wydaja zeby sie porozumiec zwabic? liczylam na to ze mała zateskni za uciekinarka poprzedniej nocy.. ale nie nawoływała jej... może dzisiaj to zrobi :(

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sty, 2011, 00:02 »
Jeżeli masz pewność, że małej nie ma w Twoim pokoju, to może wystaw na noc klatkę z drugim szynszylem do przedpokoju i tam czekaj, aż wyjdzie z ukrycia

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sty, 2011, 11:03 »
wystawiłam klatke do przedpokoju na noc, i jedzenie i wode i nadal nic...zero bobkow, zero oznak życia i jakiegokolwiek tropu... juz nie mam pojęcia gdzie jej szukac i jak działać. :???:

Offline gonia24

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • GOFER I BEZOWA PANIENKA BEZA ORAZ NIUNIA I RAJDEK
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sty, 2011, 12:05 »
a moze wypusc drugiego szynszyla i obserwuj moze on cie doprowadzi do uciekinierki

Offline kynga89

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Alfred[*], Tosia
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sty, 2011, 12:30 »
Nie rozumiem... Ja na Twoim miejscu pomieszczenie za pomieszczeniem bym przeglądała choćbym miała cały dom do góry nogami przewrócić i robić to z 10 razy... One włażą wszędzie może jest  w jakieś szafce? Mój Alfred nie raz wskoczył do szafy czy szafki, łóżka i został tam na chwilę zamknięty...Zapewne nie mieszkasz w wielkim pałacu i możesz zebrać się z rodziną i go poszukać... przecież on zdechnie :/

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sty, 2011, 12:48 »
myslisz ze tego nie robie? :/

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sty, 2011, 12:56 »
Czy jest możliwość że szylek wyszedł z mieszkania przez otwarte drzwi? Nie wiem czy mieszkasz w bloku, ale może popytaj sąsiadów czy nie zauważyli Twojego zwierzaka.

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sty, 2011, 13:41 »
tak, mieszkam w bloku, sprawdzalam na klatce na najblizszych piętrach, ale wywiesze ogłoszenie i popytam sąsiadów na wszelki wypadek, chociaz szanse na to że wyszła są małe...

dziekuję Wam wszystkim za zainteresowanie i pomoc :* :*

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sty, 2011, 13:49 »
Mi kiedyś papużki wyleciały przez okno. Jako małe dziecko nie zastanowiłam się i wypuściłam je z klatki przy otwartym lufciku. W domu był oczywiście lament i płacz, bo ptaki uciekły
Później okazało się (na szczęście), że poleciały do sąsiadki piętro wyżej :P
Myslę, że  w Twoim przypadku nie zaszkodzi wywiesić kartkę na klatce, a nóż maluch jakos wyslizgnął się z mieszkania i ktoś go znalazł
3mam mocno kciuki za szybkie wyjaśnienie sprawy

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sty, 2011, 13:51 »
Strasznie Ci współczuję, mam nadzieję, że mimo wszystko to się dobrze skończy, a może był gdzieś otwór w ścianie np. na kable i tam weszła? One przecież mogą się wciskać wszędzie jak chomiki.

Offline wiki_eb

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 160
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • nerwusek Henio
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Sty, 2011, 14:09 »
kurcze to już 3ci dzień, gdzie ta mała małpeczka weszła? u mnie w szafie są szuflady, heniek buszował kiedyś aż w trzeciej od dołu w skarpetach; w łazience pod szafką przycupnięty za wagą; przekładałam też kiedyś papiery w szufladzie jak był na wybiegu, to że do szuflady wszedł to nic, ale on wcisnął się do środka mebla POD szufladę, ani nią ruszyć ani jego wyciągnąć...meble teraz z reguły są z przodu zabudowane listwami, ale pod meblem a za listwą jest pusta przestrzeń, patrzyłaś pod każdą szafką w domu? a może się o zgrozo za kaloryfer wcisnęła :( co by tu jeszcze wymyśleć...? skoro nawoływania i drugi szylek nie  pomagają

Głupcy chcą zapanować nad światem. Mędrcy chcą zapanować nad sobą.

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Sty, 2011, 16:35 »
Ja na twoim miejscu kompletnie bym się załamała. Może będzie w jakimś dziwnym miejscu gdzie nigdy byś nawet nie pomyślała, że tam się schował. Boję się o tego szyla, bo brak bobków może oznaczać... (wiesz co) :( :(   

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sty, 2011, 22:48 »
szynszyla odnaleziona!!!
była za szafą, mimo że sprawdzalismy juz wiele razy w tym miejscu.. widocznie zwinnie sie przemieszczała i chowała gdy szukalismy. W koncu uslyszelismy ja gdy chodzila miedzy sciana a szafą. Wszystko z nią w porządku, ale dosyć trudno ją było stamtad wydostac, mimo wszystko ciesze się, że żyje i ma się dobrze! Wytarła wszystkie kurze za szafą... weźmie kąpiel w piasku i myślę, że wszystko wróci do normy.

Dziękuję Wam za wsparcie i uważajcie na swoje szylki! :* :* :* [-chomik-]

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sty, 2011, 22:51 »
Super! Bardzo się cieszę, koniecznie daj jej wody!

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Sty, 2011, 07:37 »
hurra :)
Cieszę się z odnalezienia zwierzaka. Obserwuj go teraz tylko bardzo uważnie, czy wszystko z nim w porządku. Na takim długim niepilnowanym wybiegu mógł najeśc się różnych niebezpiecznych dla niego rzeczy, kwiatków, śmieci itp.
Patrz czy ma apetyt i czy normalnie robi kupki
Ależ miła wiadomośc, że szylki w komplecie ;D

Offline Patinka2310

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Sisi, Punia[*], Daisy
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Sty, 2011, 08:13 »
Ciesze się że ją odnalazłaś ;)

Sisi- Biała Mozaika, Punia- standard
  • , Daisy, 


Sisi - mini York, Roxy - Maltańczyk 

Sonia-Yorkshire terrier

Offline Selene

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bimber - do 3 stycznia 2011, Myszu
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Sty, 2011, 09:02 »
Dobrze, że już po strachu :)

Bimbu - tęsknimy

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: UCIECZKA
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Sty, 2011, 09:46 »
Dzieki Bogu, ze sie odnalazla, musisz prosze teraz zabezpieczyc wejscie za szafe.
Ona nie umiala z tamtad wyjsc, ja jak Sunia wcisla sie za szafe to ja musialam odsuwac, ale ona miala takiego stracha, ze dlugo do szafy nie podchodzila, a jak juz podchodzila to ja tupalam w podloge zeby sie wystraszyla.
Zastanawiam sie do tej pory jak  te 700 gram tam sie wcislo.

 

Ucieczka :-( i pogryziony kwiatek

Zaczęty przez agisiaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 10322
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 19:32
wysłana przez Magxx
SimplePortal