28 Kwi, 2024, 20:32

Autor Wątek: klatka (Polemika o moralności)  (Przeczytany 4586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Polemika o moralności
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Wrz, 2004, 20:24 »
Tak wiec dyskusja wyglada na skonczona, ja juz nic nie pisze bo brak mi slow... boli mnie tylko ze ludzie zrobia wszystko dla pieniedzy, mam nadzieje ze nie masz malych dzieci bo na czeste "szkolne" pytanie co robi tatus najprawdopodobniej musialyby odpowiedziec "zabija zwierzeta"... :(
Pragne tez zauwazyc ze uzywam slownictwa rozwaznie, "mam nadzieje, mysle, uwazam", wiec nie jest to oskarzenie czy nagonka-tak chetnie uzywane przez ciebie slowo.


Claudi zamknij watek gdy uznasz dysk. za zakonczona.

Claudi

  • Gość
Polemika o moralności
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Wrz, 2004, 22:25 »
Dodam tylko, że Pan Rafał jest na innej liście na Yahoo, na której jestem i ja. Pozwoliłem sobie zacytować jego słowa i na tamtej liście.

Zamykam wątek.

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Polemika o moralności
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Wrz, 2004, 22:32 »
Nie rozumiem tych argumentów, podpis jest z boku każdego posty,to czy ktoś go dodaje pod postem zależy od poziomu sympatii /bądź nie.

Wyrażenie 'cenzura' jest tu zupełnie nie na miejscu. Nie chodziło mi bowiem o wykreślanie konkretnego fragmentu, lecz cytatów całych postów (które de facto są wyżej) a zabierają sporo miejsca i gubia sens wypowiedzi. Oto przykład :

Cytat: Rafał @ Sob 18 Wrz, 2004
Cytat: Ebe @ Sob 18 Wrz, 2004 13:56
Na tym forum zawsze znajdzie sie osoba która odpisze na post  (o ile  nie sa to totalne bzdury), wystarczy poczekać. Tu mała uwaga:
Nie musi pan cytować całych postów -  gdyż wisiszą one powyżej.Cytaty są po to ażeby przywołać konkretny fragment.
Krytyką bym mojego tekstu nie nazwała, raczej paroma słowami na otrzeźwienie. Ale skoro pojawił sie tu pan by takie sprzeczki wywoływać - nie ma sie co dziwić.
Niby co jest niewłaściwe, że opiekujemy sie tymi zwierzątkami zamiast przetrzymywać je w skandalicznych wrunkach żeby potem zabić z odrażających pobudek?
Ja na klatke z plastikowym dnem nie narzekam, zaś elementy w całości zbudowane z metalu -zazwyczaj nazywa sie 'złomem'
Czytałam pana wczesniejszy post w dziale Ogłoszenia i przyznam że ceny i dodatki oferowane w ofercie są warte odnotowania. Dlatego nie podjełam sie komentowania, tej oferty.
Z pewnością kosoba która sprzedaje szyle również detalicznie, zdąży sie z nimi zaprzyjaźnić i poznać ich niezwykły charakterek. Czyżbyśmy wiec ruszyli pańskie sumienie? - pewnie na hodowli przemysł. trudno jest sie pogodzić z ich losem. Bardzo współczuje.
Czy lepsze kontrolowane czy niekontrolowane zabijanie? Na tym forum usłyszy sie zupełnie inną odpowiedź - sztucznie produkowana odzież, bo to zupełnie inna filozofia.
Co do wycinania komentarzy - na razie ogranicze sie do usuniecia zbyt obszernych cytatów.


Pani/Pana kolega mial chociaz tyle szacunku dla czyjejs pracy ze zdobyl sie na to zeby podpisac sie pod swoimi "uwagami".

"Co do wycinania komentarzy - na razie ogranicze sie do usuniecia zbyt obszernych cytatów"
W takim razie dokonywanie jakichkolwiek postow i odpowiadanie na pytania na tym forum nie ma sensu.
Bowiem nie mam zadnej pewnosci ze moje slowa nie zostana przez Panstwa w jakikolwiek sposob ocenzurowane, zmienione badz przeinaczone.



Jeśli natomiast chodzi o moderowany przezemnie fragment - prosze pamietać że na tym forum znajdują sie użytkownicy już od lat 11, mamy wiec obowiązek chronić ich przd treściami, obelżywymi, drastycznymi, obscenicznymi... itp. Ponadto forum to jest przeznaczone dla chodowców indywidualnych, wiec bedzie sie trzeba zastanowić nad zasadnością oferty (pomimo że sprzedaż detaliczna jest godna polecenia).

Ja także pomyliłam sie co do twojej osoby, bo po 'ofercie' wydawało sie że jesteś wrażliwą osobą. Niestety przytoczone argumenty (skórowanie) zaprzeczyły temu, sugerując uraz psychiczny. Z tego powodu dalszą dyskusje (z mojej strny) uważam za zamknietą. Bardzo współczuje zajecia, które sobie wybrałeś.

 

Szyszka i Niunia, oraz ich nowa "wspolna" klatka

Zaczęty przez EsperDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7492
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2008, 15:27
wysłana przez UnLe96
[WARSZAWA] Dwie młode samiczki: czarna aksamitna i fioletowa do adopcji z klatką

Zaczęty przez dream*Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2728
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2017, 20:59
wysłana przez dream*
Oddam dwie koszatniczki samczyki 3 letnie z pełnym wyposażeniem i klatką. Olesno

Zaczęty przez DarknessDział Oddam koszatniczkę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1137
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2023, 18:10
wysłana przez Darkness
potrzebna klatka dla adoptowanej Szyszki - Kraków/Wieliczka/Rzeszów i okolice

Zaczęty przez majowaDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2634
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2010, 21:40
wysłana przez majowa
klatka: jaką wybrać, którą kupić, czym się kierować + opinie

Zaczęty przez MadziaraDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 287
Wyświetleń: 105278
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2015, 20:33
wysłana przez Weronika
SimplePortal