27 Kwi, 2024, 12:25

Autor Wątek: it's ok to be gay!  (Przeczytany 118415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #150 dnia: 07 Cze, 2009, 22:44 »
Mit  Korvimin  nie przesadzaj.
Raz dziennie na czubku  noza,bo to jest koncentrat.
U mnie juz Maja dostaje go kazdy dzien od miesiaca, Gucio i Cycek tez.
  Zycze zdrowia Maluszkowi:)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #151 dnia: 07 Cze, 2009, 22:46 »
tak, wiem, że to koncentrat :) Daje go odrobinkę, tak jak mi napisałaś :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #152 dnia: 08 Cze, 2009, 14:21 »
Bardzo Ci współczuję, bo sama mam ciężkie dni. A może jednak ta choroba ma związek z oddanymi maluchami? U nas choroby Narcyza zaczęły się właśnie po oddaniu jego córek. Może to przypadek, ale właśnie wtedy zaczęły się kłopoty z brakiem apetytu, a potem dochodziły różne choroby. Trzymaj się. Robisz dla niego dużo i fachowo, więc musi być lepiej. Pozdrawiam.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #153 dnia: 08 Cze, 2009, 23:32 »
Moge polecic papke z zarodków pszennych. nie wywołuje żadnych niepowołanych działan i spelnia swoje zadanie.


Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #154 dnia: 12 Cze, 2009, 01:18 »
łezka się kręci kiedy wspominam jacy byli mali:

Yuki:




Filip:







Ciach:







na zdjęciach wszyscymają po 3 miesiące.
jak widać, Yuki zawsze był maleńki, Ciacho zawsze był okrąglutki... no a Filip dopiero teraz spotężniał bo kiedyś był wybredkiem-niejadkiem.
tym bardziej smuci, kontrast między tym jak Ciacho wyglądał a jak wygląda :(

całe szczęście boczki się podniosły i nie są zapadnięte, był silnie odwodniony, to chyba dlatego, że bardzo mało inteligentnie pomieszałam ziółka których własciwosci nie znałam [były w jez niem] i byc może one + ten obrzęk rdzenia spowodowały tak silne odwodnienie.

stan Ciacha jest stabilny, ale nadal nie wiem co mu jest, schudł.
w sanepidzie bedziemy badali kupki, jeśli to nic nie wykaże to chyba zostanie nam morfologia, a jeśli i to to ja już nie wiem :(


bonusowo:


Yuki, Salvador i Filip :) Salvador to nasz tymczasowicz, teraz ma chyba ze dwa latka i razem z Grubym - kilogramowym beżem mieszka w Zielonej Górze :)
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2009, 01:20 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #155 dnia: 12 Cze, 2009, 06:29 »
Alinko chłopcy jako szynszylowe oseski byli po prostu  niczym cukiereczki. Wyrośli na prawdziwych szynszylowych przystojniachów. I nie jednej pannicy zawrócili w głowie.(Babolom Belzebuby na pewno!)A wersja -szynszylowy pociąg cudna. Ciacho doszedł do siebie -to mnie cieszy!Jaka by nie była przyczyna - oby sie to nie powtórzyło. Wymiziaj i wytarmoś swoje towarzystwo puchate.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #156 dnia: 12 Cze, 2009, 07:55 »
no nie do konca doszedł do siebie, dalej jest połową tego co na w/w zdjeciach. ale jego stan przynajmniej jest stabilny

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #157 dnia: 12 Cze, 2009, 10:25 »
Filipek...no jak moja Buba.l..tulasek taki słodki....
co do Yukiego-no do dziś jestem w szoku, że taka perła się trafiła :P
co do Ciacha-mam nadzieję, że się po prostu potłukł i to teraz opuchlizna schodzi, a mały w szoku po prostu na wadze spadł, bo go za bardzo bolało, żeby myślał o jedzeniu/piciu. a po stłuczeniach jak się nie rusza mięśniami, to może chłopak się wydawał trochę "spłaszczony"...
miałam nieprzyjemność mieć na rękach martwą szynszylę i dokładnie ją obmacać-różnica jest kolosalna. z dużego silnego zwierzaka, robi się nagle mały flaczek. po prostu napięcie mięśni ię zmienia i wygląd zwierzaka także.
dlatego może Ciach nie nadwerężał z bólu pewnych partii mięśni i chodzi taki "luzak" strasząc swoją panią, a tak naprawdę nie "napina się", bo go wtedy karczycho boli...
przecież z natury szczyle są zwinięte w rogal i mają niezłe karczycho...

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #158 dnia: 12 Cze, 2009, 11:08 »
Alinko jakie ziola zle pomieszalas, chyba nie te odemnie???
Ja moim daje kazdy dzien inne ziola(mlecz, pokrzywe,mariendistel itd) i jeszcze im nigdy nic nie bylo.
Wiem ,ze niektorych nie wolno mieszac i dlatego daje kazdy dzien inne.
A jak masz problemy z przetlumaczeniem, to dlaczego do mnie nie napiszesz!!!!

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Cze, 2009, 22:29 »
wiesz co? Nie zastanawiałam się nad tym wtedy, mój błąd :) a teraz pomieszałam i powyrzucałam opakowania :) jeśli daje sie za duzo ziol o moczopednym dzialaniu to łatwo o odwodnienie - no a ja zapomniałam sprawdzić co podałam, teraz ograniczyłam mocno ilosc i jest okej :) [zreszta nie wiem czy to kwestia ziół w ogóle]

przedwczoraj sprzedał się szarasek z 2jki dzieci Ciachowych... szkoda, ze bez braciszka :(

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #160 dnia: 12 Cze, 2009, 23:03 »
Ale Słodkie :D Kurcze muszę poszukać jakiś starych zdjęć Sowy, mam jeszcze gdzieś jego zdjęcia z pierwszym towarzyszem.
A Ciacho się wykuruje, powoli dojdzie do siebie. W końcu to jest wazniejsze niż wiedza co mu dokladnie jest, chociaż rozumiem, że chciałabyś wiedzieć dokładnie.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #161 dnia: 12 Cze, 2009, 23:43 »
Ale Słodkie :D Kurcze muszę poszukać jakiś starych zdjęć Sowy, mam jeszcze gdzieś jego zdjęcia z pierwszym towarzyszem.
A Ciacho się wykuruje, powoli dojdzie do siebie. W końcu to jest wazniejsze niż wiedza co mu dokladnie jest, chociaż rozumiem, że chciałabyś wiedzieć dokładnie.


no tak, choć jeśli to coś wymagającego leczenia to wolałabym wiedzieć. Bardzo jestem z moim Ciasteczkiem zżyta i za nic nie chciałabym dopuścić do sytuacji w której zaniedbam coś jeszcze. Poza tym on jest spoiwem łączącym moje kule :) taki przytulas, to tego przytuli, to tamtego wyiska, i nawet Yuki outsider czuje się w jego towarzystwie bardzo dobrze, nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której miałoby go nie być w moim stadzie gejów :)

już go sztucznie nie dokarmiam, ale dostaje więcej nagietka, zarodków i płatków owsianych oraz odrobinę siemienia lnianego. - warto zauważyć, że kiedyś te składniki były zupełnie wykluczone z diety [poza nagietkiem] ze wzgledu na Yukiego. więc teraz są to prawdziwe rarytasy. stwierdziłam, że Yukiemu też w jego obecnym stanie bardziej zaszkodzić nie mogą, więc pozwalam mu na tą odrobinę smakowej rozkoszy :) zgodnie więc cała 3ka ucztuje :) a ja nie muszę stresować nikogo dokarmianiem. Może i na efekty będę musiała czekać dłużej, ale za to bez ryzyka przerostu ząbków itp itd :)

a poza tym, dziś u nas w sklepie była pani która pare dni znalazła kotka na śmietniku i przyniosła do nas.. :)
i tak mi się przypomniało...



to Łatek na moich kolanach :) foto z laptopowej kamerki :) jak to śmietnikowce-podwórkowce, mały, odważny przylepek rzucający się łapczywie nawet na suchy chleb, ale rozkoszny jest i wie do czego sluzy ten motorek w srodku :)
szaro-biały, kotek zaadoptowany przez mojego zmiennika - chwilowo, pod jego nieobecność u mnie :) oczywiście po wstępnych szczepieniach i odrobaczony :) -> bez kontaktu z szynszylami [bo nie wiem co Ciachowi jest] ale już zdążył sobie zaskarbić akceptację i nawet lekką dozę sympatii u Mariusza :)


oooook, dosyć nudzenia ;D
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2009, 23:44 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #162 dnia: 14 Cze, 2009, 21:43 »
już wiem co jest Ciachowi :((((

to choroba bakteryjna układu pokarmowego. Wpadłam na to czytając książkę prof Barabasza, jeszcze tylko muze potwierdzić. szkoda tylko, że w książce pisało, że 70% leczonego stada i tak zdycha. ekstra super perspektywy. ale wszystkie objawy są identyczne, łącznie z charakterystycznym wygięciem kręgosłupa.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #163 dnia: 14 Cze, 2009, 21:53 »
 :???: napisz proszę więcej o tej chorobie. Ale skoro wiesz co to jest, to napewno uda się wyleczyć Ciacha :)


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #164 dnia: 14 Cze, 2009, 22:02 »
napisałabym więcej ale książkę mam w pracy a nie w domu.

ogólnie objawia się apatią, wychudzeniem, wykrzywieniem kręgosłupa i często przymkniętymi oczami.
opcje są dwie, albo lamblie - ale na to chłopaki swego czasu mieli badania i byli czyści, no ale od tego czasu w domu pojawił się pies choćby, który na łapach mógł przeniesc wszystko [tym bardziej, że jak to pies, lubuje się w zjadaniu odchodów innych psów] no i od tego czasu też wiwle zwierzat przewinęło się przez sklep z różnymi niewyjasnionymi chorobami które mogłam przyniesc na rękach [mimo, ze myje tysiąc pięćset razy]

poza lambliami w gre wchodzi jeszcze jedna bakteryjna, objawy i leczenie takie samo jak u w/w tyle, ze smiertelnosc wieksza, ponoc jest to typowo letnia choroba i costamcostam z opisu mi ta własnie bardziej podpasowała, ale serio, bez książki się nie wypowiem szerzej bo dziś byłam taka zakręcona i spiąca, że nawet połowy z tych informacji nie pamietam a juz napewno nie łacinskiej nazwy bakterii wywołującej chorobę.


jeszcze nie wiem co to, ale to pewnie tylko kwestia badan, tylko, ze teraz nie wiem w jakim kierunku robic - lamblie i immuno.
czy tej 2giej i posiew.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #165 dnia: 14 Cze, 2009, 22:08 »
Dobrze, że już chociaż wpadłaś na jakiś trop i myślę, że wyciągniesz go z tego, tego ci życzę. Może zadzwoń do jakiegoś autorytetu i zapytaj jakie badania powinnaś zrobić ?
Całuski dla Ciasteczka i reszty.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Ciacho choruje :( ]
« Odpowiedź #166 dnia: 14 Cze, 2009, 23:07 »
w sumie to juz wiem, ze to lamblie. wiem jak się zaraził itp. jejku tak się boję :(
i jeszcze trawią mnie wyrzuty sumienia z powodu Bożenki dudusia :(((((((((((((((((((

dobrze, że chociaż inni tymczasowicze aka edek yoostynki i panny Belzebuby nie miały z chorobą kontaktu.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #167 dnia: 15 Cze, 2009, 19:32 »
oducz Blue jedzenia odchodów, bardzo łatwo w ten sposób może przynieść do domu choroby, a i dla niej samej to niezdrowe. Jako że jest głucha to może być Ci trudniej, ale podobno działają żwacze wołowe podawane co jakiś czas. moja jadła jak szczeniakiem była i wetka powiedziała że dorosłe psy należy oduczać, na szczęście samo jej przeszło.

trzymam kciuki za Ciacha, tyle szyli wyszło z lambli więc i wam się uda

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #168 dnia: 16 Cze, 2009, 23:08 »
oducz Blue jedzenia odchodów, bardzo łatwo w ten sposób może przynieść do domu choroby, a i dla niej samej to niezdrowe. Jako że jest głucha to może być Ci trudniej, ale podobno działają żwacze wołowe podawane co jakiś czas. moja jadła jak szczeniakiem była i wetka powiedziała że dorosłe psy należy oduczać, na szczęście samo jej przeszło.

trzymam kciuki za Ciacha, tyle szyli wyszło z lambli więc i wam się uda

no to jasne :) odkąd zasmakowała w critical care to odchodów nie je :P ale jadła. nie wiem z czym to jest związane, pewnie z mikroflorą jelit [critical zawiera uśpione szczepy bakteryjne]
o żwaczach to ja wiem, pracuje w sklepie zoologicznym, co 3cie pytanie to "co zrobić jak mój pies je kupy?" ;D

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #169 dnia: 16 Cze, 2009, 23:21 »
Oj Dream!Teraz dopiero wiem o co chodzi.Nie miej wyrzutów sumienia.Duduś był cudownym szylkiem i do tej pory za nim tęsknię.Ale Karmelek daje mi tyle radości,dużo więcej niż zmartwień.Tak po prostu miało być.Bardzo chciałam żeby Melek u mnie zamieszkał.A to co się stało to wina weta a nie twoja Dream.Trzymam kciuki za Ciacha.Mały będzie zdrowy. :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #170 dnia: 17 Cze, 2009, 02:49 »
Weci chyba nie są najlepsi w diagnozowaniu tego typu chorób.
Ciacho miał objawy wręcz książkowe {na tyle książkowe, że po przeczytaniu publikacji odrazu wiedziałam, że to to} a mimo to, 3 wetów uznało, że jest zdrowy tylko słaby i niedożywiony... 

jesli chodzi o leczenie to chyba też, trzymają się utartych ściezek, nie bacząc na indywidualne potrzeby zwierzęcia, ich stan i kondycje.
Miałam szczęście poznać Dudusia i zachować po nim żywe wspomnienia. Bardzo żałuję, że nie zdążył się polubić z Melkiem... może dlatego, że giardioza wzmaga agresję?
Po ostatnim filmie z Karmelkiem widze, że nie mogl lepiej trafić i ma się świetnie, masz rację, pewnie gdyby trafił gdzie indziej, już by nie żył...  :(

Ja wczoraj zaczęłam leczenie eksperymentalne, trochę to jak zabawa w dr house'a, ale cóż począć, jestem pewna, że Yuki ze swoją cukrzycą i kwasicą ketonową, Ciacho w tymn stanie i maluch nie przezyliby kuracji metronidazolem i równie dobrze już teraz mogłabym ich uśpić oszczędzając im ewentnych cierpień. W związku z tym, jak błogosławieństwo jest dla mnie moja praca, bo przez ten rok załapałam trochę obycia z lekami choć niestety, wiadomo, że bardzo pobieznego i wybiorczego.
wymysliłam sobie plan leczenia który tak nie obciąża organizmów szynzylowych jak kuracja metronidazolem, skonsultowałam z jaszelmą czy w ogóle ma sens i szanse na powodzenie, więc ponoć ma i będziemy się go trzymali póki co. I tu ogromne podziękowania dla Uli za konsultację :)

jutro oddaje kupki do badania, wet powiedział, że celem potwierdzenia może być zwykłe labo, bo mniej wiecej znamy date zarażenia a Ciacho było zarażone wczesniej niż ew reszta kuli, i że w kupach 3 kuli z 3dni na bank da się znalesc ew lamblie jesli jest :) ale celem wykluczenia musze już robić immuno. z immuno jest taki problem, że póki co nie mam czasu wybrać się do labo. ale po skonczonej kuracji będziemy robić immuno dla pewności.  lub jesli labo wyjdzie ujemne.

jesli to nie lamblia to nie wiem co jest Ciachowi, zobaczymy jak beda wyniki. jak się pomyliłam, to z jednej strony odetchnę z ulgą, z 2giej dalej będę zachodzić w głowę co to może być.

po 2ch dniach kuracji eksperymentalnej muszę powiedzieć, że wzrosła aktywność i apetyt paskud, więc chyba wszystko idzie w dobrym kierunku.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #171 dnia: 17 Cze, 2009, 13:33 »
to ja teraz widząc co z Ciachem się dzieje...muszę Sferę przebadać-wzrosła u niej agresywność, chodzi wygięta, niby ma te 500g, ale wg wetów powinna przy swych rozmiarach ważyć więcej, jest osowiała, ma przymróżone oczy, światłowstręt i okresowe problemy z samoistnie ustępującą grzybicą wokół odbytu i cewki oraz problemy z śluzówką prawego oka...to normalnie Ciacha zaczyna przypominać :(.
teraz się obawiam, że dla mojego bezpieczeństwa nie ma się co bawić w zbieranie kupek tylko trzeba kupić test ELISA :(

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #172 dnia: 17 Cze, 2009, 13:46 »
to ja teraz widząc co z Ciachem się dzieje...muszę Sferę przebadać-wzrosła u niej agresywność, chodzi wygięta, niby ma te 500g, ale wg wetów powinna przy swych rozmiarach ważyć więcej, jest osowiała, ma przymróżone oczy, światłowstręt i okresowe problemy z samoistnie ustępującą grzybicą wokół odbytu i cewki oraz problemy z śluzówką prawego oka...to normalnie Ciacha zaczyna przypominać :(.
teraz się obawiam, że dla mojego bezpieczeństwa nie ma się co bawić w zbieranie kupek tylko trzeba kupić test ELISA :(


Moje kule nie są bardziej agresywne, tj jak Ciacho robił za mamę to faktycznie zapamięgtale bronił malców, ale nie wiem czy to przez lamblie :) teraz jedyne co to unika kontakytu z rękoma, ale jak już się go złapie to siedzi jak zwykle grzecznie. nie mają też światłowstrętu, problemów z grzybicą w okół odbytu i cewki ani problemów ze śluzówką i raczej to nie jest powiązane ze sobą bezpośrednio, choć wiadomo, że spadek odporności wywołany chorobą pasozytniczą, pociąga za sobą drogę otwartą drogę do różnorakich infekcji w tym grzybiczych czy zapalnych oka :)
nie mniej, mówiłaś, że sfera odkąd u Ciebie jest miała problemy tego typu, więc gdyby już wtedy miała lamblie -> to lamblie + zarodki pszenne + pyłek pszczeli = już by nie żyła :)
ale ofc możesz zrobić test elisa:

podaje namiary gdzie to możesz zrobić:

http://www.laboklin.de/frame.php?lang=pl

ul. Powstańców Śląskich 101   
01-495 Warszawa
infolinia: 0 800 100 101



zaraz Ci poszukam w mojej uczonej książce jaka choroba daje takie objawy ;D
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2009, 13:49 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #173 dnia: 17 Cze, 2009, 15:47 »
grunt to znaleźć kolejne choróbsko u szczyla XD
to albo mam po prostu anorektyczkę nadużywającą pęcherza na mnie, albo jest schorowana :D
ps-wczoraj jej czyściłam oczko, bo tak jej zaszło śpioszkiem, że szok-1/3 oka w białym śluzie...

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #174 dnia: 17 Cze, 2009, 16:11 »
w uczonej książce nic nie pisze nt :)

jak Cie to niepokoi to zrób wymaz. raczej z lambliami nic wspolnego to nie ma.

moim zdaniem na takie choroby bardzo skuteczny jest tobradex ale nie można go naduzywac i stosować przewlekle.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2009, 16:15 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

SimplePortal