hypothetical
27 Kwi, 2024, 12:17

Autor Wątek: it's ok to be gay!  (Przeczytany 118414 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #200 dnia: 28 Cze, 2009, 22:54 »
To wypocznij sobie i samych wspaniałych chwil z Yukim Ci życzę :) Wielu jeszcze!!


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #201 dnia: 08 Lip, 2009, 11:26 »
Yuki ma się lepiej, zmiana diety robi mu dobrze. Chłopcy przybierają na ciałku. Ciacho już nie jest taki przygarbiony. Ale nie wiadomo jeszcze czy są zdrowi, czekam na wypłatę aby zrobić badania.

ja za to mam problemy osobiste i choć przeglądam forum to nie mam siły pisać :( próbuję się uporać z problemami z łaknieniem o których nie chcę się szerzej rozpisywać tu.
W jakiś sytuacjach podbramkowych proszę pisać na maila który jest podany w profilu, napewno postaram się odpisać.


a blue nauczyła się chodzić bez smyczy... po tym jak zagubiła nam się w lesie i odnalazła szczęśliwie.
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2009, 11:57 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline krusia30

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 94
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Hugo(23.08.06-14.06.09);Hugolina(26.06.09)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #202 dnia: 09 Lip, 2009, 10:22 »
Alinko to dochodź do siebie powoli i spokojnie!!Zobaczysz wszystko się ułoży szczęśliwie!!A ja rozumiem że w nerwach człowiek załamuje się a jeszcze jak dodatkowo czuje się trochę bezczynny.Będziemy cierpliwie czekać na twój radosny powrót na nasze forum!!
Trzymam kciuki za kulki!!Uściskaj je odemnie i Hugo!! :tuli:

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #203 dnia: 09 Lip, 2009, 20:50 »

Alinko kochana  trzymaj się dzielnie.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #204 dnia: 09 Lip, 2009, 21:26 »
Dobrze, że z kulkami lepiej :) Teraz jeszcze Ty dojdź do siebie. Trzymaj się!!


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #205 dnia: 18 Lip, 2009, 13:58 »
Ponieważ to wątek także o tymczasowiczach to mam dwie informacje, dobrą i złą:

zacznę od złej.
Miałam mieć na tymczasie koszatniczkę, niestety w wyniku moich elementarnych błędów, w transporcie coś jej się stało {dr Kliszcz powiedział, że raczej nie wydaje mu się aby miała zawał lub się przegrzała a ja nie mam innych pomysłów co to mogło być..} - w efekcie przypłaciła to życiem :(( Ciężko mi to sobie wybaczyć.
Z całych tych nerwów nawet nie zapytałam czy mam odebrać jej ciałko. W całej niemiłej sytuacji jednak spotkałam się z ogromem życzliwości i wsparcia: Od Klaudiusza, który pozwolił mi trzeźwiej ocenić sytuację i bardzo pomógł min w załatwieniu sekcji. Od Belzebuby która rzuciła pracę by pognać ze mną do Ogonka - bez której bym tam napewno nie trafiła, a kto wie, czy nie zemdlała w poczekalni ze stresu. Od bardzo wielu osób które całą sytuację znały i wsparły ciepłym słowem.
Cieszę się, że nie zostałam z tym wszystkim sama, choć niestety, z wyrzutami sumienia długo jeszcze będę się biła - tym razem już absolutnie sama.

dobra:
Pani chciała oddać do sklepu szynszyla, nie napisała nigdzie ogłoszenia bo nie chciała aby trafił w ręce dzieci - nie rozumiem trochę takiego myślenia, przecież oddanie domowego zwierzaka do sklepu to dla niego olbrzymi szok. Tak czy siak, duży, standardowy, 5cioletni samczyk trafił do mnie. Ze swoją klatką i olbrzymią wyprawką - zapasem patyków na rok, no i karmami - niestety, typu megan, tropifit - więc trochę ciężko idzie przestawianie go na bardziej wartościowe pokarmy, ale ja jestem nieugięta. Widać, że włascicielom naprawdę zależało na tym by miał dobrze. To rozkoszny miziak, lubiący drapanie pod brodą, pod łapkami, nawet po brzuchu, ogólnie wszystko wystawia do drapania, szalenie jest pieszczotliwy i kochany - pierwszy raz mam tak przyjacielską i pro-ludzką kulkę. W dodatku jest bardzo inteligentny :) sika tylko do swojej miseczko-kuwety i co więcej, tam robi większość kup co w ogóle jest dla mnie rzeczą niepojętą przy moich srajdach :P No ale inteligencja to chyba cecha wrodzona standardów... Muszę nakręcić z nim jakiś film, odrazu się zakochacie. :) Pewnie będzie szukał domku, ale nie teraz, teraz nie mam do tego głowy :(


No i konczy mi się urlop :) nie mogę doczekać się zlotu. dalej mam ze sobą problemy, a konkretnie z łaknieniem, a sytuacja z koszatką tylko je nasiliła, trochę też nie mam dalej siły pisać - może przez upały? Czuję się trochę tak jakbym straciła prawo do doradzania innym bo sama, okazuje się, robię takie głupie błędy.
No i prawie skonczyliśmy remont - remont który min sprawi, że moje kule będą mogły biegać gdy ja np będę w pracy - bardzo się cieszę, bo ostatnio przez ich chorobę, miały okropnie mało ruchu. Wszystkie kable idą w listwach przypodłogowych, a jedyne meble jakie posiadam, to łóżko, regał na książki (obowiązkowo!) połączony z biurkiem, wszystko tak aby nie miały prawa zrobić sobie krzywdy nawet bez nadzoru. Cieszę się, bo kiedy będą biegać, nie będę musiała ciągle ich obserwować tylko będę miała czas na czytanie książek czy forum, lub jakieś inne swoje zajęcia, co napewno wydłuży czas wybiegów.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #206 dnia: 19 Lip, 2009, 19:03 »
no i wizualizacja kuli o której mowa w poprzednim poscie.

  - film zwłaszcza polecam :)















bardzo jest zabawny, zwłaszcza, że jak widać na załączonych obrazkach, od wolności woli pieszczoty, a kiedy przestaje się go drapać, zamiast wyskoczyć z klatki stoi w drzwiczkach i patrzy "ej! jeszcze!" - dlatego mogłam mu zrobić pare portretów w drzwiczkach :) Ogólnie nie słyszałam żeby grał na prętach - zastanawiam się, czy pięcioletnie kule już nie potrzebują tyle ruchu co moje 2letnie ADHDziory? :)

Z moimi Filipami jeszcze się nie zapoznał i nie wiem czy odważę się ich poznać, po ostatnich małych tymczasowiczach - dzieciach Ciacha, unikam ryzyka jak tylko mogę.


PS: nie ma jeszcze imienia :)
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2009, 19:05 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #207 dnia: 19 Lip, 2009, 21:46 »
Jaki kulek!! Podobny do mojego Sowy :D Nie wiem jak to jest ogólnie, ale mój ponad 6-cioletni Sowa w klatce nie wariuje, ale za to na bieganku lub matrixy porobić :) Czasem tylko jak dostanie "świra" biega z góry na dół i z dołu do góry, ale tylko przez chwilę.

Ps. Ale zazdroszczę Ci takiego miziaka!
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2009, 21:50 wysłana przez greatdee »


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #208 dnia: 19 Lip, 2009, 21:47 »
Sympatyczny pieszczoch!Jak każda z moich kulek :p. Mam nadzieję ze ten mały inteligencik szybko znajdzie dom a w nim duuuuuuużo miłości i czułości.Jest tego wart.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #209 dnia: 19 Lip, 2009, 21:51 »
Greatdee-Ty mówiłaś niedawno,że jesz\cze Cię korci powiększanie zestawu do 4 kulencji :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #210 dnia: 19 Lip, 2009, 21:56 »
Nie kuś, nie kuś :P
Ale ja się chyba nie odważę już na łączenie dorosłego osobnika z moimi. Z dziećmi jest łatwiej :P


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #211 dnia: 19 Lip, 2009, 21:58 »
Mam nadzieję, że na brak czułości i miłości nie narzeka póki co. :)
być może zostanie u mnie, bo pewnie pamiętacie jak nosiłam się z zamiarem adopcji kulki ze względu na słaby stan Yukiego - Yukiemu się poprawiło, ale wiecie jak to z cukrzycą bywa. Samczyk jest starszy i pewnie komfortowo byłoby mu już nie zmieniać domku. Narazie zresztą i tak nie mam siły go szukać.
Zobaczymy jednak jak to będzie gdy pojde na studia i równolegle będę pracować, może się okazać, że dla swoich własnych kuli nie mam tyle czasu ile bym chciała mieć - wtedy napewno będzie szukał domu bo jak widać, potrzebuje dużo dużo kontaktu cielesnego z człowiekiem :P [no a moje tak się składa, że też lubią :)]
Póki co, gdyby ktoś chciał, takiego fajnego chłopca to może pisać :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #212 dnia: 19 Lip, 2009, 22:00 »
Taki miziak nie może być agresorem!Alinko na mizianie takiego pluszaka  na pewno znajdziesz czas.Może mama mogłaby tez miziać. Tym bardziej że twoje mizianie mu odpowiada :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #213 dnia: 19 Lip, 2009, 22:09 »
zobaczymy, narazie staram się nie przywiązywać, i nie myśleć o nim jak o swoim, bo nie wiem naprawdę, jak wygląda studenckie życie no i jak finansowo będę stała - a już trochę dużo mamy zwierząt w domu. No ale to jest jeszcze temat otwarty. Napewno nie pojdzie do pierwszego lepszego domku i napewno nie do domku z małymi dziećmi - bo takie jest życzenie jego poprzednich właścicieli.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #214 dnia: 19 Lip, 2009, 22:20 »
wygląda jak męski odpowiednik Buby-miziacz totalny :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #215 dnia: 20 Lip, 2009, 21:07 »
O boziu jaki miziak kochany [kizi mizi], przeuroczy, ten pyszczek śliczny taki krótki, też pomyślałam, że jest podobny do Sowy  :). Pewnie te samotne szylki bardziej się oswajają i poddają takim pieszczotom z racji braku towarzysza.


Alinko nie zamartwiaj się tak z powodu tej koszatniczki, każdy popełnia błędy i nie ma ludzi nieomylnych. Gdyby czlowiek idąc wiedział, że się przewróci, to by sobie usiadł, pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, lub czasem w swojej naiwności wierzymy, że nic złego stać się nie może - a jednak się staje. Ze mnie już kobieta że tak powiem w poważnym wieku, a na swoim koncie mam tyle głupich wypadków z udziałem moich szylek, że nie jeden mógłby sobie pomyśleć o mnie iż mam jakieś skłonności do sadyzmu.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline krusia30

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 94
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Hugo(23.08.06-14.06.09);Hugolina(26.06.09)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #216 dnia: 21 Lip, 2009, 16:48 »
Ja też miałam takiego miziaka!!Tylko czekał jak będzie się go drapać za uszkiem,pod brzuszkiem i do tego zawsze łapke brał na bok by było więcej miejsca do rapania.A jak się przestawało to był zdziwiony i czekał na jeszcze.

karo961204

  • Gość
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #217 dnia: 25 Lip, 2009, 17:15 »
Ja też zapadłam w chorobę pod nazwą -'Chcę beżowego szynszyla' :D

Moim zdaniem bezyki najładniejsze są!!

Dream uważaj żeby się jakieś małe szylki obojniaczki nie urodziły  :D  :D  :D

Wszytskie twoje szylki sa zadbane i pięknę :}

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #218 dnia: 25 Lip, 2009, 19:17 »
Sama mam beżyka- jest śliczny ale standardy są moim zdaniem najinteligentniejsze.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
[ WARSZAWA ] samczyk tylko w BARDZO dobre ręce.
« Odpowiedź #219 dnia: 28 Lip, 2009, 12:52 »
Witam. Mam do oddania słodkiego, 5cio-letniego szylka z klatką lub bez.
Tylko i wylącznie w bardzo dobre ręce, nie do domu z małymi dziećmi, co było prośbą jego poprzednich właścicieli.
Zwierze nie nadaje się do parki mieszanej ze względu na wiek. Ale 2gi samczyk jako towarzystwo - jak najmilej widziany.

Od siebie dodam, że jest to najmniej problematyczny szylek jakiego znam :) Nie szarpie prętów klatki tylko cichutko podgryza, nie ucieka na wybiegach, potrafi siedzieć na rękach i kolanach, nie gryzie, a jego ulubione zajęcie to oddawanie się pieszczotom - ponieważ zaczynam się do niego bardzo przywiązywać, zaczynam szukać mu domku, bo zwierzak wymaga od własciciela dużo uwagi, czasu, bliskości i dawki czułości - których ja studiując i pracując prawdopodobnie nie będę mu mogła zapewnić w odpowiedniej, DUUUUUUUUŻEJ dawce lub odbiłoby się to na moich kulach.

  - film zwłaszcza polecam :)

















kontakt przez PW lub dream@szynszyle.info


PS: gdyby ktoś chciał, mogę sprawdzić jak po 5 latach życia w pojedynkę reaguje na inne szynszyle, lub ew połączyć go z jakimś, gdyby ktoś chciał mieć parkę samczyków.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: [ WARSZAWA ] samczyk tylko w BARDZO dobre ręce.
« Odpowiedź #220 dnia: 28 Lip, 2009, 14:58 »
Żeby mu się trafił fajny domek bo super z niego szylek. :D   Na tym ostatnim zdjęciu  jego oczka proszą- miziaj, miziaj.Ludzie jak chcecie mieć miziaka -przytulaka w domu to go bierzcie natychmiast! Oj wymiziałabym go !


/dop żeby nie offtopić: wymiziałam go od Ciebie Bożenko!

żeby nadal utrzymać wątek bez off-topu wklejam takze opinie

Bożena napisała: Jest cudny!Kurcze ludzie brać tego miziaka! Taka kula futra do miziania moż :De się już nie trafić.

Alicja Mannschack napisała: Jest po prostu BOSKI 

Szynszylek bez wątpienia wyjatkowy, pozdrawiam - Andreas
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2009, 21:01 wysłana przez Andreas »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #221 dnia: 30 Lip, 2009, 02:25 »
Sama mam beżyka- jest śliczny ale standardy są moim zdaniem najinteligentniejsze.

i najsilniejsze jeśli chodzi o choroby, widzę to po swoim stadku...

[ot]











ta co całe życie spedzi na smyczy ;P ale chyba nie wygląda na nieszczęśliwą :) [/ot]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #222 dnia: 30 Lip, 2009, 07:32 »
Naprawdę slodka psina, w tych błękitnych oczkach zakochać się można  :). U ciebie napewno jest szcześliwa.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline LILO

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Malutek i Pluto
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #223 dnia: 30 Lip, 2009, 07:57 »
O matko,ale psie cudo...
Przepraszam,zapewne nie doczytałam,ale dlaczego ona ma być tylko na smyczy??

jamniki kochają szylki

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #224 dnia: 30 Lip, 2009, 07:59 »
Bo psinka głucha jest.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

SimplePortal