28 Mar, 2024, 21:03

Image

«
 
»
Lucyna na dysku włas… Tunel hmmm... trochę… Ody Bunia z hamaczki­em i… Beza na materacy­ku t…
Ody
Kliknij na obrazku aby wyświetlić go w pełnym rozmiarze
Ulubiona rozrywka w klatce mojej szyszki ;)

Informacje o autorze

Informacje o pozycji

Bagniaczek

  • Ilość pozycji: 2
  • Ilość komentarzy: 2
Wysłano26 Sie, 2014, 15:13
Szerokość × Wysokość768 × 1024
Rozmiar pliku244 KB
Nazwa pliku02082014343.jpg
Wyświetleń1548
Ocena
Komentarze6
Kod BBC (do wstawiania na forum)
Kod HTML (do wstawiania na stronie internetowej)
Link bezpośredni
Komentarze Komentarze sortowane według daty - Rosnąco Malejąco

HodowlaKolorado

  • Hodowca
  • Ilość pozycji: 0
  • Ilość komentarzy: 7
Komentarz #1 - Wysłano 26 Sie, 2014, 15:32
Wydaję mi się, że ten kołowrotek jest dużo za mały dla szynszyla. Musi mieć przynajmniej 30 cm średnicy inaczej może uszkodzić sobie kręgosłup.

Bagniaczek

  • Ilość pozycji: 2
  • Ilość komentarzy: 2
Komentarz #2 - Wysłano 26 Sie, 2014, 15:34
Zapewniam , że kołowrotek jest dobry dla malucha - nie jest ciasny , Ody ma sporo miejsca do biegania co uwielbia !
Być może zdjęcie tak go uchwyciło ;)

HodowlaKolorado

  • Hodowca
  • Ilość pozycji: 0
  • Ilość komentarzy: 7
Komentarz #3 - Wysłano 26 Sie, 2014, 18:58
Jednak będę upierać się dla dobra malucha. Widzę, że jest dość mały więc pewnie ma sporo miejsca w tym kołowrotku, ale z tego co widzę, jest to kołowrotek, który jest dodawany do prawie każdej metalowej klatki ze sklepów zoologicznych (mam w domu taki sam) ma on 21cm średnicy. Nie piszę tego żeby Ci dopiec zapewniam Cię o tym, mam na uwadze dobro zwierzątka, a niestety Ody będzie rósł i musi mieć kołowrotek 30cm średnicy to jest minimum, a w sklepach nie są dostępne tak duże kołowrotki. Jeżeli nie wierzysz mi załóż wątek na forum, to dziewczyny wypowiedzą się na ten temat.

Bagniaczek

  • Ilość pozycji: 2
  • Ilość komentarzy: 2
Komentarz #4 - Wysłano 27 Sie, 2014, 10:52
Wierzę - czemu miałabym nie wierzyć ? :)
Wiem o tym ,jeśli Cię to uspokoi to w klatce jest również drugi ok 36 cm ( robiony ręcznie) ponieważ mam też drugiego szynszyla - ale Ody upodobał sobie jak na razie ten. Gdy urośnie wyjmę obecny z klatki .
Pozdrawiamy z Szyszkami :)

czarna27bluesky

  • Ilość pozycji: 38
  • Ilość komentarzy: 21
Komentarz #5 - Wysłano 31 Sie, 2014, 10:03
Te kołowrotki nie są zbyt fajne dla szynszylek... są dodawane jako gratis do klatek ok...sama wiem bo taki miałam... Mańka była malutka i jakoś w nim się kreciła... po czym urosła... i niezgrabnie zaczeła się w nim kręcic nadwyrężając swój kręgosłup, co też stwierdził mój chłopak... po czym własnoręcznie wykonał drewniany talerz do biegania... kołowrotek sprzedaliśmy a szylki zadowolone z talerza niesamowicie... :) no i nie ma powodów już do zamartwiania się o ich kręgosłup :)

Mysza <")))/

  • Administrator
  • Ilość pozycji: 63
  • Ilość komentarzy: 409
Komentarz #6 - Wysłano 15 Lis, 2014, 19:33
ten kołowrotek ma 22cm średnicy i sprzedają go z klatkami niby dla koszatniczek. A ja bym tam nawet chomika nie wsadziła do niego. Ten kołowrotek nie nadaje się dla szynszyli. Dla szyszek ma być ponad 30cm średnicy. Niszczysz mu kręgosłup i tyle. :(
Aeva Media 1.4w © 2008-2011 Nao & Dragooon - Wedge: level up your forum!
SimplePortal