28 Kwi, 2024, 00:10

Autor Wątek: Łączenie szynszyli po latach  (Przeczytany 748 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ellie222

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 9
  • Uzbierane migdały: 0
Łączenie szynszyli po latach
« dnia: 09 Paź, 2023, 19:50 »
Witam serdecznie.
Moja historia wygląda następująco: miałam dwie szynszyle ale jedna z nich po długiej chorobie odeszła. Ta która została sama bardzo źle znosiła samotność i niecały miesiąc po odejściu jej towarzyszki dokupiłam 4 małe szynszyle. Maluchy były podzielone na dwie pary: dwie siostry mieszanki standarda z czarnym i kolejne dwie siostry beżowe. Starsza szynszylka obecnie 12-letnia to standard. Na początku Połączyłam maluchy razem bez problemu - bardzo szybko się dogadały. Później o dziwo też bez większych problemów dołączyłam do nich starszą kulkę. I pięknie było tylko przez jeden rok. Nie wiedzieć czemu banda składająca się ze starszej pani i dwóch ciemniejszych sióstr zaczęła gonić jedną z beżowych. W pewnym momencie było to tak napastliwe że cały czas bidulka siedziała w domku. Miały wybiegi, dużą klatkę (w sumie to są dwie klatki połączone w jedną), kołowrotki, domki, patyczki do gryzienia. Jedyną szylką która jej nie goniła to jej siostra. W końcu zdecydowałam się rozdzielić je na dwa stadka: pani starsza i dwie ciemniejsze kulki a w drugiej klatce dwie beżowe. Klatki mimo że są przedzielone na pół nadal się stykają ze sobą tak więc kulki miały ze sobą kontakt i nawet przez kraty ciemne fukały na beżową i robią to do tej pory mimo że od rozdzielenia minęły 2 lata. Problem polega na tym że siostra poszkodowanej niestety odeszła po dłuższej chorobie kilka dni temu i teraz ta jedna beżowa kulka została sama. Nie chcę ryzykować i brać kolejnej kulki bo nie wiem czy nie będzie podobnej sytuacji gdzie nowa kulka będzie atakować tą beżową a jeżeli tak by się stało to czy nowa kulka zostanie zaakceptowana przez trzyosobowe stadko w klatce obok. I stąd moje pytanie: Czy ktoś miał może podobną sytuację gdzie były łączone ze sobą szynszyle po kilkuletniej rozłące i im się to udało? Bo naprawdę serce mi pęka kiedy obserwuje tą samotną beżową kulkę w klatce i boję się że w końcu zacznie mi usychać z tęsknoty. Bardzo proszę o pomoc.

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 25884
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 33941
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4893
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2149
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg

Zaczęty przez Zeby za granicaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 3090
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2018, 23:17
wysłana przez Roedeer
SimplePortal