o szynszylach > Żywienie

Żywienie szynszyli - informacje podstawowe

<< < (2/22) > >>

krecik:
A ja pozwolę sobie na małą reklamę - wszystkie produkty  , także ta szynszylowa mieszanka jest dostępna tu: newbielink:http://www.zwierzowisko.pl [nonactive] Pokochałam ostatnio ten sklep :D

Jak Pisałam do nich maila, że chcę zacząć u nich zamawiać, ale brakuje mi tego, tego i tamtego to po 2 godzinach pojawiło się w sklepie dostępne :D

dream*:
a fakt... jest :)

https://zwierzowisko.pl/products/3750- -mieszanka-eko-ziol-szynszyla-koszatniczka-100-g

Ciesze się, że wam się podoba :) Mam nadzieję, że przyda się zwłaszcza nowym posiadaczom kulek, bo wtedy najłatwiej o błędy żywieniowe. :)

PS: jakoś na dniach postaram się napisać o tej mieszance, dlaczego takie zioła i co one dają :))

krecik:
Odbiegając od tematu - tylko na malutką dygresję, serio, serio ;-) - genialni ludzie trochę sobie z nimi pomailowałam i strasznie pozytywni, nie dość że wspieranie małych przedsiębiorstwo to jeszcze całkiem miłe ceny (mniejsze niż w videozoo z którego zwiałam bo tam drogo), a do tego bardzo pro zwierzęcy właściciele i tacy, którzy generalnie nie stwarzają problemów - co da się załatwić jest od razu :D

Nawet obiecali mi za free żwirek do domu przywozić ;-)

niezłe ziółko:
Witam wszystkich :)

  Pozwolę sobie wyjaśnić kilka kwestii dotyczących dostępności mieszanki. Do tej pory, sporśród współpracujących z nami firm, mieszankę zamówiły warszawskie lecznice weterynaryjne: "Pulsvet", "Kajman", "Jatagan"; warszawskie sklepy: "Aquarius" (wszystkie 3 sklepy: KEN, Jubilerska i Górczewska - mieszanka powinna się tam pojawić dziś lub lada chwila) oraz zwierzowisko.pl. Ten ostatni sklep poza punktem w Warszawie prowadzi sprzedaż internetową. Mieszanka tez jest dostępna w lecznicy weterynaryjnej "Kobra" z Poznania.

  Jeśli chodzi o pozostałe nasze punkty sprzedaży, to ciężko spekulować dlaczego nie zamówiły jej do tej pory. Z pewnością jednym z powodów jest jej cena.

 Zainteresowanie naszą firmą jest bardzo duże, dostajemy po kilka maili tygodniowo od nowych sklepów zoologicznych z zapytaniem o naszą ofertę. Niestety od początku istnienia tej firmy mamy problem z uświadomieniem ludziom czym się różnimy od innych tego typu firm i skąd mamy takie ceny produktów. Dlaczego mamy takie koszty? Bo produkujemy wszytsko sami w małej suszarni, na niewielką skalę (znacznie łatwiej, taniej i szybciej jest przesypać zakupione w tonach przemysłowe warzywa i owoce z dużego worka do małej paczuszki). Nasz dzień i czasem noc kręci się wokół suszarni. Czasem kilka godzin ręcznego mycia, cięcia i układania warzyw czy owoców  (do tego należy doliczyć 2 doby w prądożernej suszarni) kończy się porażką i do śmieci wędruje 60 kg półproduktu, czyli 6-7 kg suszu... bo kolor nie ten, bo nie chciało się dosuszyć, bo przykleiło się na stałę do sit, bo teperatura spadła za wcześnie... Kolejny powód naszych wysokich cen to EKO certyfikaty ziół. Zioła ekologiczne (te niepryskane) kosztują w zielarniach kilka razy drożej niż te uprawiane na plantacjach...
 
 Postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę i mam nadzieję że w końcu przyniesie to efekt w postaci lepszego, zdrowszego żywienia zwierzaków. Cieszymy się bardzo ze współpracy z dream*, bo naszym celem jest wprowadzanie takich produktów na rynek, o których nikt do tej pory nie słyszał :)

Pixelowa:
WITAM !!!:) Jestem tu nowa:) ale czytam Was od pół roku:) Chcę was zapytać o poradę -podpowiedż.Co byście zmienili w tym planie żywienia? Więc:
PONIEDZIAŁEK : siano,1 lyżka mieszanki beaphar xtra vital mieszana z VL( prawie nie tyka VL), mieszanka 25 gram ( otręby,lucerna ,kwiat słonecznika,jezówka, słoma, pokrzywa,pszenica, burak suszony ( znikoma ilość) ,hibiskus,brzoza,melasa z trzciny,jęczmień,nagietek ,rojnik.) {MIESZANKA TA PAKOWANA 1,5 KG - TLUSZCZ 2,7 %,PROTEINY 15.7%,BŁONNIK 20%,POPIOL 10.5%}
WTOREK : siano,1 łyżka mieszanki beaph i VL ,1kwiatek hibiskusa ,jabłko (2cm, 0,5 cm ,1 cm- 1 plasterek) ,zioła mieszanka (znikoma ilość banana,jeżówka,pokrzywa,mieta ,pietruszka,kora wierzby,liść brzozy,liść róży,nagietek,koper)
ŚRODA : sianko , ,1 lyzka beaph i VL, 2 listki czarnej porzeczki i 2 liście jabłoni,2 małe kwiatki rumianka, 2x 1 cm korzenie cykorii i 3 rodzynki .
CZWARTEK :siano , mieszanka ziołowa ta co w poniedziałek ,szczypta platków rozy i mleczu , plasterki maleńkie marchewki x2-3 ,1 migdał , 0,5 lyzeczki siemia i 1 lyzka beaphar z VL.
PIĄTEK:siano, 1 lyzka beaph i VL ,mieszanka (mlecz,cykoria,babka lancetowata,brzoza,mieta,jezowka,czarna malwa) + nagietek 1lyzeczka pyłku kwiatowego,2 rodzynki.
SOBOTA :siano ,1 lyzka karmy beaph i VL ,3 korzenie cykorii 1 cm ,2 listki bazylii.
NIEDZIELA :siano,zioła mieszanka ta co w poniedziałek ,1 lyzka beaphari VL, mieszanka kwiatowa ( ruminek, roza,nagietek ,hibiskus i inne) do tego 2- 3 smakołyki maleńkie w zależności na co szylek ma ochote . 7/7 ma dostępna wode , siano, sepie kostke soli ,patyczki owocowe do podgryzania i ala dzwoneczek pietruszkowy - malo podgryza.Bardzo proszę o paradę i wszelkie uwagi mile widziane:) ( jabłko,marchewka ,migdal, korzen cykorii ,rodzynki - traktowane sa jako nagroda ) aha:) raz moze 2 w miesiacu dostaje po 1 pestce dyni:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej