hypothetical
27 Kwi, 2024, 20:03

Autor Wątek: W czym podawać sianko?  (Przeczytany 4587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline po_prostu_ania

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
W czym podawać sianko?
« dnia: 03 Paź, 2008, 09:57 »
w czym wasze maluchy mają sianko w klatce?? kładziecie je tak luzem czy macie jakies specjalne pojemniki??
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2008, 14:36 wysłana przez coolmamcia »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: sianko
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Paź, 2008, 10:48 »
Można kupić takie specjalne metalowe paśniki na sianko, które zawiesza się na prętach klatki ( możesz je sobie pooglądać bo są w ofercie sklepów internetowych ), są również metalowe kule na sianko do zawieszania.
Nie polecam kładzenia sianka na podściółkę ponieważ z pewnością będzie zasikiwane.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: sianko
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Paź, 2008, 11:33 »
Moi mają sianko w wydrążonym kokosie :) Przygotowanie takiego paśnika kosztowało mnie sporo pracy i nerwów, ale myślę, że się opłacało, bo sianko się z niego nie wysypuje, a jest zdrowy i bezpieczny :)
Można też w klatce zawiesić rolkę po papierze toaletowym i do niej wpychać sianko, ale taki paśnik raczej nie będzie trwały, bo szylki chętnie przy okazji go obskubią :)

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: sianko
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Paź, 2008, 13:50 »
Można też w klatce zawiesić rolkę po papierze toaletowym i do niej wpychać sianko, ale taki paśnik raczej nie będzie trwały, bo szylki chętnie przy okazji go obskubią :)
To akurat zależy od kulek :D Nasze nie tykają paśnika jeśli jest w nim pełno sianka. Raz tylko Borys się zawziął i specjalnie wszystko wyładował, ale to był akurat dzień, w którym wyjęliśmy im wszystkie rurki z klatki ;)

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Paź, 2008, 14:36 »
Metalowe paśniki jakoś się u mnie nie sprawdziły. Przerabiałam ten , Kupiłam go głownie ze względu na wąskie rozstawienie pręcików, ale szczyle zaczęły wywalać z niego sianko górą. Natępny był ten i mimo, że sianko Zuzali ma długie trawy, znaczna część i tak przelatuje, bo pręty moim zdaniem są rozstawione za szeroko. Przerabiałam też metalowy paśnik instalowany standardowo w klatkach dla królików i świnek morskich. Ten w sumie trzyma sianko najlepiej, ale nie ma siły- wylatuje na zewnątrz klatki (klatka świnkowo- królicza ma szeroki rozstaw prętów). Teraz tnę sianko na drobniejsze kawałki i wrzucam je do dużej metalowej miski i ten system sprawdza się najlepiej. Do misek nadaje się też sianko Vitakraftu, które jest dość mocno rozdrobnione za to w paśnikach nie sprawdza się wcale (swego czasu doprowadziło mnie do szewskiej pasji :)). Mam w planach zamówienie paśnika plastikowego , który montuje się na zewnątrz klatki i jeśli już coś z niego wypada, to wpada do jej wnętrza. Nie mam pojęcia jak się sprawdzi i czy nie zostaną na wstępie odgryzione plastikowe zaczepy (pewnie tak będzie). Moja siankowa frustracja spowodowana jest tylko i wyłącznie alergią syna i zmęczeniem wiecznym zamiataniem  :?

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Paź, 2008, 14:59 »
jedna uwaga: nie wiem jak u ciebie, ale  [off-topic]jak ja kupiłam sianko z vitacraftu, to połowa domowników łącznie ze mną dostała alergii, sianko było zbyt wysuszone, nie pachniało i się strasznie pyliło (bardziej niż piasek). Teraz kupiłam sianko z reala :D I jest o niebo lepsze. Śliczne pachnie, nikt nie płacze, a szylki go uwielbiają.

Offline efcia111

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszek :) Szukamy panienki do pary
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Paź, 2008, 17:15 »
Ja mam kule na siano i u mnie się super sprawdza :) a sianko mam "niefirmowe" i jest super ;)

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Paź, 2008, 17:48 »
Ja podaje sianko moim szyleczkom w paśniku. Bo inaczej mam wszystko porozwalane po klatce. Paśnik to najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam  [-chomik-] [-chomik-]

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Paź, 2008, 21:29 »
jedna uwaga: nie wiem jak u ciebie, ale [off-topic]jak ja kupiłam sianko z vitacraftu, to połowa domowników ł±cznie ze mn± dostała alergii, sianko było zbyt wysuszone, nie pachniało i się strasznie pyliło (bardziej niż piasek). Teraz kupiłam sianko z reala :D I jest o niebo lepsze. ¦liczne pachnie, nikt nie płacze, a szylki go uwielbiaj±.

UnLe96 zwracaj uwagę jakie sianko podajesz szylkowi. Piszesz, że okropnie pyliło a normalnie siano przecież nie pyli, poza jednym wyjątkiem, mogło być zpleśniałe a potem wysuszone. Takie siano właśnie nie pachnie i nie ma jakiegoś specjalnego zapachu stęchlizny, przy czym wypuszcza przy wyciąganiu z worka chmurę zarodników grzyba i być może właśnie to było powodem tej alergii.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Paź, 2008, 13:32 »
no dlatego z vitacraftu wyrzuciłam i mam to niefirmowe, które jest o niebo lepsze :)

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Paź, 2008, 15:40 »
Ja podaje sianko Vitapola kupuje takie duże 700 gr. Opłaca się kupuje w Kakadu na Targówku.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2008, 13:43 wysłana przez katakumby18 »

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Paź, 2008, 15:51 »
Przerabiałam też metalowy paśnik instalowany standardowo w klatkach dla królików i świnek morskich. Ten w sumie trzyma sianko najlepiej, ale nie ma siły- wylatuje na zewnątrz klatki (klatka świnkowo- królicza ma szeroki rozstaw prętów).

Hm, no ja mam taki wlasnie pasnik z klatki kroliczej (swinkowej :P) od samego poczatku. Tyle, ze moja klatka krolicza miala minimalnie inny rozstaw pretow niz klatka szylkowa (szylkowa ma 2,5 cm, krolicza miala chyba 2,7 cm czy cos kolo tego.
I jestem jak najbardziej zadowolona :].

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline kropciaaaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • samiec - Miko ( czarny aksamit)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lis, 2008, 00:11 »
moj maluch dostaje sianko w paśniku...ktore wykombinowalam razem z tatem:) i dośc dobrze sie sprawdza:) Czasem część sianka ląduje w kuwetce ale tak to już jest z tym moim łobuziakiem:) i oczywiscie pilnuje żeby sianko było codziennie pod dostatkiem:D bo szylek je uwielbia

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lis, 2008, 14:44 »
jak będę miała szylka to kupię mu paśnik metalowy:)i siankom górskie :]

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

dorcia

  • Gość
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lis, 2008, 14:48 »
radzilabym ci przeczytac troche o pasnikach jakie inni maja zanim cos kupisz, bo i z pasnikami i z kulami byly juz wypadki

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lis, 2008, 16:46 »
tak masz rację ale mam sporo czasu na przemyślenia....najwyżej będzie sianko w miseczce(wiszącej,żeby nie obsiusiała)
ale narazie przeglądam tematy i szukam odpowiedzi na moje pytania....
gdyby nie forum straciłabym kasę w www.zookoziolek.pl

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lis, 2008, 18:11 »
jako paśnik na siano dobrze sprawdza się  http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_81_87&products_id=994
korzystam z tego od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona, szylki zresztą też bo nie dość że mają zabawę z wyskubywaniem sianka ze środka to jeszcze mogą sobie spokojnie poobgryzać ten paśnik :)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lis, 2008, 07:20 »
Pare miesiecy temu kupilam moim myszkom metalowa kule na sienko i stalo sie , jedna z szylek sie wystraszyla nie wiem czego i skoczyla , nie wiem jak , bo kula wisi,  glowa pomiedzy prety , dobrze , ze bylam w domu i mialam pod reka nozyce do ciecia metalu. Myslalam ,ze zawalu serca dostane , on sie tak darl ze strachu , bo nie umial glowy wyciagnac i skonczyl sie experyment z kulami , wrocilam do pasnikow , sa z drzewa i sianko sie je i drzewo obgryza.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lis, 2008, 13:14 »
O Jezu....Biedactwo.... :shock:i co z nim?? :???:Uściskaj go ode mnie :*
A co do paśnika z drzewa suuuper pomysł - chyba skorzystam :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lis, 2008, 13:55 »
Pare miesiecy temu kupilam moim myszkom metalowa kule na sienko i stalo sie , jedna z szylek sie wystraszyla nie wiem czego i skoczyla , nie wiem jak , bo kula wisi, glowa pomiedzy prety , dobrze , ze bylam w domu i mialam pod reka nozyce do ciecia metalu. Myslalam ,ze zawalu serca dostane , on sie tak darl ze strachu , bo nie umial glowy wyciagnac i skonczyl sie experyment z kulami , wrocilam do pasnikow , sa z drzewa i sianko sie je i drzewo obgryza.


Alicjo, przeżyłam to samo, przeczytaj: Niebezpieczna kula na siano

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline guśka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymek
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Lis, 2008, 18:24 »
ja na początku miałam taki metalowy koszyczek na długopisy (z takiej jakby siateczki) i służył jako paśnik. ale teraz mam kulę na sianko i jestem bardzo zadowolona. nie da się jej przewrócić ;) i nie zajmuje miejsca na ziemi.
szylkowi też chyba jest wygodniej, bo już tak nie roznosi trawek po klatce tylko wcina od razu przy kuli.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Sty, 2009, 23:46 »
Mi się bardzo podobają kule na siano- ale takie małe srebrne... http://www.the-white-pages-of-chinchilla-pictures.com/cages-accessories/
No i oczywiście mądra kupiłam taką...
Robiłam zakupy na szybko, kupowałam domek i przy okazji bez zastanowienia kupiłam kulę: http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_81_84&products_id=1896 .
Myślałam że te wszystkie kule są malutkie. Jak ją przysłali to się przeraziłam. Mąż zapytał czy to huśtawka...  Takiej nigdy nie widziałam... :(
Jest czarna, ogromna i raczej montować jej nie będę.

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Sty, 2009, 23:52 »
[ot]heh tak to jest jak sie kupuje szybko i bez zastanowienia jakiedys zamiast 5 paczek jadzonka dla szczylki vitakrafta kupilem vitapolu ale naszczescie udalo sie to odkrecic[/ot]

I decyzja podjęta :D

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sty, 2009, 18:38 »
Nicola poza tym te kule są dość nie bezpieczne były wypadki że szylka sie zaklinowała :(

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Laurin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Syriuszek i Maurice :*
Odp: W czym podawać sianko?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sty, 2009, 19:06 »
12cm średnicy to chyba nie tak wielka?

 

klatka: jaką wybrać, którą kupić, czym się kierować + opinie

Zaczęty przez MadziaraDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 287
Wyświetleń: 104644
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2015, 20:33
wysłana przez Weronika
domek i polki dla szylki- czym połączyć: klej? gwoździe?

Zaczęty przez gocha500Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3106
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:27
wysłana przez gocha500
Hetero i Homo z czym to sie je jakie ma znaczenie, itp.

Zaczęty przez EsperDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3388
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2008, 19:34
wysłana przez aska69
Wizyta u weterynarza, czyli co, jak, z czym i po co

Zaczęty przez CiupelekDział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3075
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2014, 10:49
wysłana przez Ciupelek
Czy da sie piasek zastąpic czym innym??

Zaczęty przez KatrinDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5094
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2007, 23:29
wysłana przez Katrin
SimplePortal