27 Kwi, 2024, 17:24

Autor Wątek: Zjadanie kuwety  (Przeczytany 1933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline guta

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie [*], Dixie i Gabi
Zjadanie kuwety
« dnia: 06 Lip, 2013, 17:37 »
Nie udało mi się wyszperać podobnego tematu, więc może ma ktoś pomysł jak zaradzić pożeraniu przez szylki kuwety  ??? Właśnie musiałam wymienić moim dziewczynom klatkę, bo obgryzły ok, 1/4 kuwety, a nie mam za bardzo pomysłu jak zabezpieczyć nową przed podobnym losem. Szylki oczywiście są często wypuszczane, mają sporo miejsca żeby poskakać po klatce (i starej, i nowej) no ale w momentach kiedy niestety muszą posiedzieć u siebie zaczyna się kombinowanie i obgryzanie :) myślałam wstępnie o tym żeby wyłożyć ją jakąś metalową siatką o drobnych oczkach, ale nie jestem pewna czy to się sprawdzi... Jakieś pomysły? :)

Szyszunia12

  • Gość
Odp: Zjadanie kuwety
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lip, 2013, 17:46 »
A ta kuweta jest plastikowa?
Może szylki nie mają gałązek do gryzienia i dlatego gryzą kuwetę. Ja jeszcze nigdy z czymś takim się nie spotkałam, moja mycha obgryza domek i półki (trochę) pręty, ale nigdy kuwety...
Kiedyś widziałam takę klatkę bez kuwety, tylko sama kratka, ale ta p\opcja podejżewam że jest nie wygodna dla szylki..

Offline wielkarenia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon [*], Miki, Puszek
Odp: Zjadanie kuwety
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lip, 2013, 20:47 »
Podpinam się, moje dranie obgryzły róg kuwety... Ale sprawdzałam cała kuwetę, i na około jest poobgryzana. Do tego dziura jest już taka, że najmniejszy mieści się bez problemu. Zastawiłam deskami i pniaczkami brzozowymi, ale w ciągu kilku minut jest wszystko poprzestawiane. Mam w planach, znaczy muszę zmobilizować barta, żeby kuwetę obić takimi cienkimi deseczkami. Jeśli przegryzą kuwetę, to natkną się na deski.

'Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera.'

Szyszunia12

  • Gość
Odp: Zjadanie kuwety
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lip, 2013, 12:14 »
Podpinam się, moje dranie obgryzły róg kuwety... Ale sprawdzałam cała kuwetę, i na około jest poobgryzana. Do tego dziura jest już taka, że najmniejszy mieści się bez problemu. Zastawiłam deskami i pniaczkami brzozowymi, ale w ciągu kilku minut jest wszystko poprzestawiane. Mam w planach, znaczy muszę zmobilizować barta, żeby kuwetę obić takimi cienkimi deseczkami. Jeśli przegryzą kuwetę, to natkną się na deski.

Dobry sposób z tymi deseczkami, ale zastanawia mnie czy gdy przegryzą kuwetę, to potem wezmą się za deseczki
Normalnie dranie nie szynszyle :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Zjadanie kuwety
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lip, 2013, 13:35 »
można zabezpieczać metalowymi listwami narożnymi ale wymaga to już pewnych zdolności majterkowicza :)

http://www.koszatniczka.org/cms_view_article.php?aid=42

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline guta

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie [*], Dixie i Gabi
Odp: Zjadanie kuwety
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lip, 2013, 15:14 »
Dzięki Dream, z tymi listwami to dobry pomysł. Jak do tej pory zatykałam wciąż powiększającą się dziurę starymi jeansami, kołdrą i jaśkiem, ale wszystko sukcesywnie po jakimś czasie zostało wciągane do klatki   [zakrecony2] A co do gałązek to mają ich zawsze pod dostatkiem, obgryzanie kuwety jest akurat nastawione tylko na dezercję z klatki :p

 

Sikanie do piasku, zjadanie piasku

Zaczęty przez JADział Rady, porady...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4706
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2009, 15:03
wysłana przez cinnamon_biscuit
Wapno, sepia - które najlepiej wybrać? zjadanie tynku i itd...

Zaczęty przez MadziaraDział Żywienie

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 41350
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 23:52
wysłana przez najednejzplaz
Zjadanie ziemi (z doniczek, z butów)

Zaczęty przez brontoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3020
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2008, 11:19
wysłana przez Owca
Trociny -zjadanie

Zaczęty przez SZYNSZYLKA BEZADział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2950
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2017, 23:08
wysłana przez Mysza <")))/
zjadanie futra

Zaczęty przez KarolinaGliwiceDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2116
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2014, 08:12
wysłana przez KarolinaGliwice
SimplePortal