16 Kwi, 2024, 22:08

Autor Wątek: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny  (Przeczytany 48550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Lis, 2015, 22:05 »
u poprzedniej właścicielki Mirosław (wtedy Bruno się nazywał) dostawał po 4 ( ! ) pestki dyni dziennie, rodzynki, fistaszki i różne inne rzeczy, na które z przerażeniem patrzyłam w torbie z wyprawką. daję mu głównie topinambur jako smakołyk (bo zamówiona suszona malwa i nagietek, jak również pędy jabłoni i korzeń mniszka dopiero jadą z  ) ale czasem jak widzę, że kręci noskiem to mu zaserwuję kawałeczek jakieś świństewkowego fast fooda typu rodzynka czy ziarenko słonecznika ażeby chłopaka diety zbyt drastycznie nie zmieniać bo i tak ma focha :P

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lis, 2015, 22:21 »
No taaaak,zakazane smakuje najlepiej  ;) bodetka,jak najszybciej zrezygnuj z podawaniem tych paskudek,zdrowe żywienie to podstawa.Mirek będzie zdrowszy,a ty spokojniejsza
Bruno?mi się kojarzy z tej komedii,nie będę opowiadał o czym była.hahahahaha.Mirosław ładniej brzmi :)
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2015, 06:18 wysłana przez marcsl »

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lis, 2015, 22:28 »
o ile komedia nie ma nic wspólnego z za przeproszeniem "amerykańskim humorem" to możesz opowiadać ;P Bruno mi się nie podobał, poza tym lat mam 21 i facebook to mój drugi dom, zatem "typowy Mirek" niestety sam się nasunął... :)

ja wiem, że muszę wyrzucić te syfy z diety.. ale na boga, rok błogiego życia i nagle wredna obca baba każe żreć jakaś suchą trawę i w dodatku ma jakieś bydle miauczące, które podchodzi pod klatkę... dopóki Mirek nie wyjdzie z fazy "przetrwaj" to dieta będzie lekko zróżnicowana bo chyba zmiany papu są dla nich dość stresujące prawda? i chciałabym chyba w ogóle wyrzucić z obiegu tą karmę dla niego, zamówiłam mieszankę ziół z   zanim się nauczę zastosowań poszczególnych ziółek i polecimy na tym i sianku

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Lis, 2015, 22:40 »
A więc pozostaje tobie studiować forum,czytaj tematy żywienia,oswajania w razie czego zadawaj pytania :) jeszcze jedno,jaką karmę ma Mirosław?

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lis, 2015, 22:43 »
już chyba pisałam, ale w razie co jeszcze raz : Versele Laga coś tam complete, wyjadł z niej suszone owoce i warzywa a  chrupki olewa :D woli zioła

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Lis, 2015, 22:48 »
Complete jest granulatem.Nature mieszanka,i właśnie ta mieszanka ma w sobie między innymi suszone banany,kukurydza i inne "smakołyki"które trzeba wybierać.To dobrze że woli zioła

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Lis, 2015, 13:05 »
https://www.youtube.com/watch?v=UbyAASYxyW4&feature=youtu.be


zaglądam do klatki - nie ma Mirka. panika, klatka zamknięta, co się stało, boże głupi gówniarz się wziął za wychowywanie zwierzaka i jak to się kończy...

znalazłam. nie musiałam się również martwić, że zaświecę mu w oczy lampą aparatu  [chinblack]
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2015, 15:41 wysłana przez bodetka »

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Lis, 2015, 14:50 »
No i mamy na forum kolejnego smakosza topi  [dance2]. W przyszłym roku możesz sama Mirkowi ususzyć. Ususzyłam chłopakom  i ciągle im podjadam. A jak pomidor suszony? Próbowałaś Mirkowi serwować?

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Lis, 2015, 15:42 »
jeszcze nie serwowałam, ale spróbuję :) jakiś specjalny preferują do suszenia? malinowe, bawole serce, koktajlowe? :D

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Lis, 2015, 16:27 »
@bodetka  -najlepsze dla mnie są lima. Szybciej się suszą. Większość szynszyli uwielbia suszone pomidory.

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Lis, 2015, 16:38 »
podlecę do mojego sklepu zoologicznego (Pan się zaraził ode mnie po tym jak zobaczył z jaką paniką wpadłam krzycząc "SUSZONY TOPINAMBUR !!" i powiedział, że cokolwiek wymyślę to będzie szukał po hurtowniach i zamawiał :D ) i zakupię pomidorka. poczekam aż się książę obudzi i spróbujemy, choć jak patrzę na zdjęcie powyżej to chyba się nie wybiera do wstawania :)

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Lis, 2015, 19:30 »
To masz fajnego pana w sklepie - u mnie gościu na mnie krzywo patrzy od czasu jak mi próbował po raz któryś , jakąś kolbę dla szyszki wcisnąć , i w końcu mu powiedziałam ,że tymi niezdrowymi g.... to ja swoich nie karmię.  [bacik]

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Lis, 2015, 19:55 »
Jaki skoczny Mirek :D

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Lis, 2015, 19:59 »
zrobiłam mu chwilowy prowizoryczny domek z pudełka. musiałam dwa razy powiększać wejście bo książęcy kuper się nie mieścił :P oczywiście zaczął od zjadania domku ale do spania w nim mam nadzieję dojdziemy.

Mam też problem, mam nadzieję, że na razie to tylko moja panika ale dzisiaj zauważyłam, że Mirek odrobinę podgryzał sobie futerko na brzuszku i na boku, dosłownie trwało to chwilkę i nic nie wygryzł, chociaż trochę ciągnął za futro. nic z niego wypadło, ale zestresowałam się. W czym może być problem? Będę obserwować dzisiaj na wybiegu czy to się będzie powtarzać czy było na zasadzie "cholera, coś swędzi"

zastanawiam się czy nie chodzi po prostu o obgryzanie się z braku laku, bo gałązki dopiero jadą z   - będą pewnie w środę a zamiast tego gryzie swój tekturowy domek albo troszkę siebie ^^ możliwe? czy od razu należy panikować i lecieć do weta że pierścień z futra albo coś? cholera, przez to że u mnie jest krótko to mogę tylko marzyć o tym żeby dał się obejrzeć... ;/ nie mam szans go podnieść ani złapać a co dopiero zaglądać do doopy ^^
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2015, 20:03 wysłana przez bodetka »

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Lis, 2015, 20:29 »
Szyszki czyszczą futerka,łapkami i pyszczkiem , może tylko się "mył" moje czasem siadają i się pucują, wygląda to jakby pyszczkiem szarpał za futerko, a on czyści a potem tak fajnie łapkami sobie wygładza i układa. Jak się już wezmą za takie czyszczenie to długo siedzą i się czyszczą. Może jeśli nie wyrywa i nic tam nie ma to TO. Też na początku się podejrzanie przyglądałam.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Lis, 2015, 20:30 »
Szkoda małego stresować bieganiem do weta. Obserwuj czy nie sięga często pyszczkiem do "podwozia",czy penisek jest cały schowany. Wtedy nie zwlekaj  tylko idź do weta. A swoją drogą,co ten Mirek  z tobą ma? Siedem światów. Nawet nie może się poiskać bo zaraz panika  :P

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Lis, 2015, 20:37 »
bodetka, on się po prostu podrapał :) przy takiej ilości futra to musi chwilę potrwać :)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lis, 2015, 20:38 »
Bożenka - bo Ona przerabia dokładnie to co ja  nie tak dawno- sama wiesz 100 pytań do.... Ważne że pyta. dlatego odpisuje. Buziaki dla Bąbli

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lis, 2015, 20:41 »
słuchajcie, ja się czuję jak nastolatka w ciąży - CO SIĘ Z TYM ROBI O JEZU MRUGNĄŁ TO DOBRZE?! ON MA MRUGAĆ?! więc wybaczcie mi :D

mały update - Mirek jest chyba skłonny do uzależnień. zapomniałam po fajku umyć ręce i Miruś z błyskiem w oczach i ogromną namiętnością jak przyszłam do garderoby próbował odgryźć mi palec pachnący tytoniem :D

ha-ha-ha obejrzyj podwozie... jeszcze jego podwozia nigdy nie widziałam bo wiąże się to z podniesieniem go a to absolutnie odpada - ucieka od razu bo w końcu znamy się 7 dni :)

przepraszam, że was tak męczę wszystkim :(

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Lis, 2015, 20:51 »
Nie przejmuj się , ja tak jak pisałam nie tak dawno temu przerabiałam to samo, i pewnie jeszcze nie raz się tu rozpiszę na zasadzie  Help.... coś się dziej, nie wiem ,pomóżcie... [szynszylek]

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Lis, 2015, 21:00 »
Bożenka - bo Ona przerabia dokładnie to co ja  nie tak dawno- sama wiesz 100 pytań do.... Ważne że pyta. dlatego odpisuje. Buziaki dla Bąbli
Kto pyta nie błądzi.   [good]
Przypominają mi się pierwsze chwile z kulkami. TV i komp przestał istnieć.
przepraszam, że was tak męczę wszystkim :(
Męcz kobieto ,męcz. Nie gniewamy się .Postaramy się odpowiedzieć na pytania w miarę naszych możliwości.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Lis, 2015, 21:01 »
Nie przepraszaj,od tego jesteśmy żeby sobie pomagać :) u każdego był ten pierwszy raz  ;) więc rozumiemy twój entuzjazm  [good]
Szylki z tego słyną że smrodki nie są niczym strasznym,nie myj stóp kilka dni a zobaczysz jak ciebie pokocha  :D
Z tą obserwacją podwozia to nie żarty,chcąc nie chcąc w końcu zobaczysz że robi "sobie dobrze" to dopiero będzie szok  :D tak serio po prostu obserwuj jak Bożenka napisała,czy często tam nie sięga,czy penis jest schowany całkowicie
I jeszcze jedno.Jaki piasek,jakiej firmy dajesz Mirkowi do kąpieli?

Offline bodetka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 153
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik [*] Staś [*] Mirek [*]
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Lis, 2015, 21:18 »
po cichu mam nadzieję, że coś zacznie majstrować w gaciach bo inaczej tam nie zajrze i nie sprawdzę czy wszystko dobrze :D

nie wiem co to za piasek bo wysypałam do końca i wyrębałam worek ;/ nie jest to zupełny pył, takie małe granuleczki, pamiętam, że o zapachu zielonej herbaty (na cholere komu zapach zielonej herbaty w szynszylim piasku? -.- może Chanel no. 5 -.- ) zamówiłam Pucka mam nadzieję, że może być i książę w całej swej łaskawości zaakceptuje..

jestem Wam ogromnie wdzięczna bo nikt ze znajomych i rodziny o gryzoniach nic nie wie, my to kociarze i psiarze :)

Kazio, Staś, Mirek.myszy zbyt nierzeczywiste, żeby zostać na stałe..

Tadzik <3

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mirek Wspaniały i Kazik Żarłoczny
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Lis, 2015, 21:30 »
A ja dodam tylko, ze peniska trzeba kontrolować regularnie ; p niestety, ale najlepszym wyjściem brać go na ręce i ściągać napletek- bo pierścień to tam w środku się robi, a po co czekać na to aż penis spuchnie, wypadnie, zsinieje czy coś. Ja mam fajnie, bo mój Kamyk np regularnie sobie sam wyciąga i czyści (robi sobie dobrze- jak kto woli ><)- to widzę w pełnej okazałości xD 

 

Eh to był wspaniały chomik

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1484
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2005, 18:47
wysłana przez _SmErFeTkA_
SimplePortal