hypothetical
28 Kwi, 2024, 02:02

Autor Wątek: jak trzymać szynszyla  (Przeczytany 3569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madziunia22

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
jak trzymać szynszyla
« dnia: 02 Kwi, 2010, 21:17 »
koleżanka mi dziś powiedziała, że szynszyla trzeba trzymać za ogon lub za uszy, bo inne części ma wrażliwe czy coś takiego, jak trzymałam jej szynszyla to kazała mi go trzymać za ogon i żeby łapki miał na mojej ręce, czy trzeba go tak trzymać? w środę wreszcie już będę miała swojego, więc chcę wiedzieć jak najwięcej (;

Offline gonia24

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • GOFER I BEZOWA PANIENKA BEZA ORAZ NIUNIA I RAJDEK
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwi, 2010, 21:28 »
za uszy pierwszy raz słysze. za ogon tez się nie powinno trzymac. najlepiej normalnie tylko tylnie łapki muszą byc oparte na dłoni.

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwi, 2010, 21:40 »
za uszy nie mozna trzymac szylka! one sa delikatne!! to nie jest krolik.  :?
za ogon owszem. ale to tez jest bolesne. moja kulka zawsze (tak jakby)siedzi na dloni, a  drugą(prawą reka) go trzymam z przodu (zazwyczaj jest tak ze jego lapeczki zwisaja mi miedzy palcami :P)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwi, 2010, 21:50 »
jako że jesteś osoba początkującą, nie polecam łapania za ogon! a łapanie szynszyla za uszy to już wogóle przemilcze -.- łap normalnie pod brzuszek a najlepiej to nie łap tylko zachęcaj żeby sam wszedł na twoje dłonie. Jak sie oswoi to się od niego nie opędzisz, a na to potrzeba czasu. Lepiej przeczekać niż złamać szylkowi ogon, rozciągnąc kręgi u uszkodzić kręgosłup - ogon jest jego przedłużeniem!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline madziunia22

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwi, 2010, 21:52 »
no właśnie tak myślałam, że to trochę dziwne tak za ogon ciągać, jak widziałam jak ona go brała, będę delikatna i nie będę łapać za ogon ani uszy  ; >

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwi, 2010, 11:18 »
powiedz jej żeby tego nie robiła. Szylka wcale nie jest z tego zadowolona. Za uszy trzymają szyle na fermach.

Offline madziunia22

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwi, 2010, 13:32 »
pisałam jej, to co tutaj mi odpowiadaliście, ale ona stawia na swoim i mówi że ma szylkę 3 lata i jej jeszcze krzywdy nie zrobiła ehh

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwi, 2010, 18:28 »
Ja moją Kluskę zawsze trzymam tak,że ona tylnymi łapkami jest oparta  na dloni a palcem wskazujacym podtrzymują przednie łapencje :)

Może Twoja koleżanka usłyszała tak na fermie? Oni zawsze tak robią, bo szynszyle puszczają futro kiedy się boją. A jak wiadomo, w futrze nie może być braków...Oni starają się niwelować te "zniszczenia".Kiedy moi rodzice kupili Fif( jako prezent urodzinowy dla mnie) w zoologu w Tarnobrzegu, sprzedawca mówił to samo- za uszy, lub za ogon. Ale lepiej tego nie praktykować :p Bo może to spowodować trwałe lub chwilowe urazy.
 A koleżance raczej nic nie wmówisz, bo ona wie,że "ma rację" i zawsze będzie bronić swojego.... Niektórzy ludzie już po prostu tacy są.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2010, 18:30 wysłana przez Idka »

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline madziunia22

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Kwi, 2010, 20:52 »
no i cały czas stawia na swoim, i mi mówi że była u hodowcy i się pytała i jej powiedział, że dobrze robi
i że nawet w jej książce tak pisze, trzyma na swoim i nie da rady tego zmienić już ; p

Offline Natri

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fiona
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Kwi, 2010, 21:24 »
Calego swiata na lepsze nie zmienimy. Sa pewne jednostki, tzw. niereformowalne, ktore beda obstawac na swoim i juz. Mysle, ze nie ma najmniejszego sensu tracic na nich swoje nerwy. Osobiscie nie wyobrazam sobie jak mozna lapac szynszyle za tak delikatne uszka.. Zreszta wg mnie najlatwiej zlapac szynszyle jedna reka pod brzuszek a druga pod pupe i do siebie przytulic.

Pozdrawiam, szczegolnie Madziunie - ciezko jest patrzec na cos, z czym sie nie zgadzamy jednoczesnie nie mogac nic zrobic

Offline madziunia22

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Kwi, 2010, 22:33 »
szkoda szylka, no ale cóż nie zmienię tego
ważne żebym dbała o swoją kulkę, którą będę miała już w środę
już się nie mogę doczekać, śni mi się po nocach, ajjj

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwi, 2010, 11:14 »
Jakoś nie wyobrażam sobie wyciągania szynszyli za uszy, są cienkie i delikatne więc można je naderwać, króliki mają dłuższe i mocniejsze uszy więc się je wyciąga za nie,  u szynszyli za bardzo nie widzę takiej możliwości.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwi, 2010, 13:28 »
Jakoś nie wyobrażam sobie wyciągania szynszyli za uszy, są cienkie i delikatne więc można je naderwać, króliki mają dłuższe i mocniejsze uszy więc się je wyciąga za nie,  u szynszyli za bardzo nie widzę takiej możliwości.

oj nie, to nie jest prawdą, króliki mają bardzo delikatne kręgosłupy a wyciąganie za uszy je przeciąża bo cały środek ciężkości idzie w kręgosłup właśnie. Króliki wyciąga się za skórę za uszami co trochę rozkłada srodek ciężkości, i podpiera ręką pod tyłkiem żeby nie przeciążać kręgosłupa...
uszy wszystkich zwierząt są dobrze unerwione, ukrwione, i wrażliwe, dlatego nie należy za nie podnosić zwierząt ani nie ciągać itp bo jest to duży stres.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Kwi, 2010, 19:48 »
nigdy nie złapałam królika za uszy pracując w zoologicznym, jakoś za ciężkie mi się wydawały na takie łapanie, za skórę na karku owszem te bardziej uciekające osobniki ;p ale za uszka bym sie bała w końcu to są tylko chrząstki ale bogato unerwione i ukrwione. To tak jakby łapać człowieka za... domyślcie się ;)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Kwi, 2010, 21:01 »
Myszko, raczej nie byłoby to przyjemne :p  Ja też nigdy nie złapałam królika za uszy,choć bylo ich dużo i każdy był inny. Za skórę,zdarzyło się kilka razy,ale to do naprawdę narwanych okazów...:)
Madziunio,gratuluję Ci i cieszę się razem z Tobą :* Mam nadzieję,że się zaprzyjaźnicie :)

Ps. Wiedziałam,że to "mądry" hodowca tak doradził...

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: jak trzymać szynszyla
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwi, 2010, 22:13 »
Jakoś nie wyobrażam sobie wyciągania szynszyli za uszy, są cienkie i delikatne więc można je naderwać, króliki mają dłuższe i mocniejsze uszy więc się je wyciąga za nie,  u szynszyli za bardzo nie widzę takiej możliwości.

oj nie, to nie jest prawdą, króliki mają bardzo delikatne kręgosłupy a wyciąganie za uszy je przeciąża bo cały środek ciężkości idzie w kręgosłup właśnie. Króliki wyciąga się za skórę za uszami co trochę rozkłada srodek ciężkości, i podpiera ręką pod tyłkiem żeby nie przeciążać kręgosłupa...
uszy wszystkich zwierząt są dobrze unerwione, ukrwione, i wrażliwe, dlatego nie należy za nie podnosić zwierząt ani nie ciągać itp bo jest to duży stres.

Właściwie nie miałam do czynienia z królikami, tylko jako dziecko na wsi z tymi hodowanymi w klatkach i wiem, że wyciągano te bidule za uszy, no ale tym się nikt nie przejmował kiedyś. Chodziło mi raczej o to, że ja fizycznie nie potrafiłabym tak złapać za te małe szynszylowe uszy aby go za nie wyciągnąć, nie wiem czy to możliwe i czy to prawda, że na fermach potrafią to zrobić tak jak pisała Maciupka ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8584
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7456
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9965
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 98307
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
"Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9676
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
wysłana przez Melphomene
SimplePortal