hypothetical
28 Kwi, 2024, 00:13

Autor Wątek: gryzą się  (Przeczytany 2715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
gryzą się
« dnia: 28 Gru, 2009, 21:33 »
Mam trzy szylki. Dwie mają już ponad rok, a jedna ma około sześciu miesięcy. dołączyła, kiedy miała trzy. Na początku bywało ciężko, ale dogadały się i przez trzy miesiące były grzeczne i nie było problemu. Wszystkie trzy to samczyki. Teraz od trzech dni wszystkie trzy się atakują. Kończy sie na wyrywaniu futra itd. więc przez pierwsze dwa dni po prostu odwracałam ich uwagę i nic więcej nie robiłam. nie wiem dlaczego tak się dzieje i jak przywrócić spokój. Ostatno w klatce nie było żadnych zmian, oprócz tego, że od kilku dni ze względu na przerwę świąteczną mam dla nich po prostu więcej czasu, i siedzę z nimi częściej. Co się dzieje? :( proszę o pomoc, bo boję się, że kłótnie będą coraz gorsze.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: gryzą się
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Gru, 2009, 23:16 »
Nie panikuj :) poczekaj jeszcze poobserwuj, dopuki nie leje się krew nie ingeruj, ponieważ jeśli je rozdzielisz utwierdzisz napastnika w przekonaniu: "że miał rację gryząc słabszego". Może to stress spowodowany pojawiającymi się wystrzałami świątecznymi? może jakieś nowe zapachy w domu? wysprzątaj dokładnie klatkę, wymyj. może któraś ma rujkę i wydziela feromony co denerwuje pozostałe. Daj do kąpieli wspolny piasek, wpuśc do klatki i obserwuj.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: gryzą się
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Gru, 2009, 23:28 »
Samczyki z rujką?;)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: gryzą się
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sty, 2010, 17:13 »
a kto powiedział że nie :P podobno faceci też mają gorsze dni :) (nie doczytałam...)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
Odp: gryzą się
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sty, 2010, 19:33 »
musiałam je na trochę rozdzielić. oddzieliłam najmłodszego na całą noc, na sylwestra, bo kłótnie robiły się naprawdę groźne, a w domu nikt nie zostawał i nie mogłam mieć nad nimi kontroli. klatka została wcześniej dokładnie umyta, ale to nic nie dało.. odkąd wsadziłam maluszka spowrotem już się nie kłócą :) kamień spadł mi z serca. ale do tej pory nie wiem dlaczego się kłóciły. grunt, że teraz śpią do siebie przytulone i się iskają.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: gryzą się
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sty, 2010, 11:20 »
najprawdopodobniej rujka i stąd gania chłopa po kątach. taniec-zamiataniec(ogona) to wyraźne "końskie zaloty" Twojego szynszylka względem samiczki. sama mam kastrata i dobrze wiem, że po tym zabiegu są nadal kochliwe :). a wtedy tak to z nimi jest. same nie przejawiają agresji wobec samicy, tylko upierdliwie starają się jednak do niej podbiegać gumgając i tańcząc, nawet jeśli panna jest nie w sosie na zaloty. to się wyciszy. tylko musisz im dać się dotrzeć z powrotem i niestety mały musi godnie przecierpieć trochę tego wyrwifutra w celu odzyskania serca damy. no niestety. ja bym interweniowała, jeśli samczyk zacznie być zbyt agresywnie atakowany-zaszczuty w kąt i ostro zaatakowany, albo jakby ze stresu zaczął dostawać zapaści i łapał głębokie wdechy powietrza piszcząc przy tym-trzeba pamiętać, że kastraci jednak mają jak każda szylka po operacji słabsze serduszko na stresy.
***
poza tym podobno podczas godów no niestety, ale to samica wbrew pozorom jest agresywna, a samiec biega a nią wygłupiając się tym gumganiem i tańcem i licząc, że coś tam "zdziała" nie tracąc przy okazji krwi własnej i cennej
« Ostatnia zmiana: 04 Sty, 2010, 11:23 wysłana przez Zieffka »

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: gryzą się
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sty, 2010, 12:05 »
czyli dokładnie to o co mi chodzi. ona chce siedzieć sama, a on jej głowę zawraca. a jak ona się wkurzy namolnością i ciągłym podbieganiem jego (no bo musi potem odbiegać od samca, żeby przy nim nie przebywać), to się wkurza i go tam osika, futra mu trochę wyrwie, albo lekko pogoni. spokojnie. będzie dobrze. musi mu minąć szał hormonów, a jej wrócić humor po rujce względem samca. kilka dni trzeba je obserwować i tyle. rujka trwa kilka dni. ze cztery chyba. spokojnie :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

 

gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 33944
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 36935
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Czy wszystkie szylki gryza kable???i co z tymi bobkami???

Zaczęty przez mieniekDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2632
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 15:15
wysłana przez Zieffka
po porodzie gryzą sie w klatce ??

Zaczęty przez SzuDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1233
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2005, 11:56
wysłana przez Grażka
gryza sie!

Zaczęty przez dotellaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1813
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2009, 21:02
wysłana przez aska69
SimplePortal