12 Maj, 2024, 03:11

Autor Wątek: Przeterminowana karma.  (Przeczytany 6138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Treja

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Przeterminowana karma.
« dnia: 12 Lis, 2011, 16:43 »
Byłam dzisiaj w sklepie zoologicznym więc postanowiłam kupić karmę dla Tosi. Była to karma firmy Natural-Vit. Niby wszystko fajnie, a tu po zakupie patrze na datę ważności- 14/11/2010! I tu pojawia się pytanie: czy mogę podać tą karmę szynszyli? Karma wygląda bardzo dobrze nie ma robaków, pleśni ma bardzo ładny zapach. Podobny przypadek miałam z tą samą karmą tylko, że dla chomika. Podałam ją lecz chomikowi nic się nie stało.

Offline Kocham.Cie

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 56
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Synuś
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lis, 2011, 17:03 »
Ja bym powiedziała że jeśli karma normlnie pachnie i wygląda i chomik miał ten sam przypadek i nic mu sie nie stało to chyba można podać....  Ale właśnie przeczytałam jakieś forum o zwierzętach i stwierdzili że przeterminowane jedzenie pod żadnym wypadkiem nie podawać... A mi sie nigdy nie trafiło, więc ja bym sugerowała poszukać gdzieś w internecie, albo czekać co powie reszta na twój wątek..
___________________
Pozdrawiam

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lis, 2011, 17:05 »
jak zauważysz na opakowaniu, że coś jest przeterminowane to natychmiast oddajesz to do sklepu. I muszą przyjąć. tak jest ze wszystkimi możliwymi produktami.

Mi by nawet przez myśl nie przeszło dawać zwierzęciu coś po terminie. Może ty spróbuj zjeść przeterminowany jogurt?

Offline Treja

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lis, 2011, 17:20 »
Ale otwartej karmy już chyba nie przyjmą  :? Na razie nie będę  jej podawać ;)

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lis, 2011, 17:37 »
na razie? czyli co po miesiącu ją podasz?

weź ją wywal i nie baw się w ryzykanta.

Offline Treja

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lis, 2011, 17:43 »
ok :P to zamówię VL. Obecnie karmiłam Tosię Vitakraft'em emotion beauty ale jej nie posmaakowała  :(

Offline moni140

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • dziewiątka wyjątkowych szyli :*
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lis, 2011, 17:57 »
Pracowałam w handlu i coś na ten temat wiem. Jeśli karmę otwarłaś , ale jest ona po terminie i masz paragon to masz prawo do zwrotu karmy albo jej wymiany. Skorzystaj z tego prawa! Jeśli  sprzedajacy nie chce wymienić to postrasz sanepidem albo inspekcją pracy i na pewno zwróci pieniądze albo wymieni!

Offline Treja

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lis, 2011, 18:00 »
Dzięki za radę :) Muszę tylko znaleźć paragon  :)

Offline Kaoriu

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Charley, Krissy, Krecik
    • My deviantart
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lis, 2011, 19:33 »
tak z innej strony - jesli to juz 2gi raz, to wspomnij o tym. Niech wymienia ten przeterminowany towar z półek, bo znowu inny klient kupi i moze nie zauwazyc ze jest niezdatny do spożycia.

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lis, 2011, 19:41 »
Jest różnica między:
Należy spożyć: dotyczy produktów łatwo psujących się np nabiału, gdy spożycie po terminie na opakowaniu może grozić problemami zdrowotnymi
Termin przydatności do spożycia: Do tej daty producent gwarantuje zachowanie norm jakościowych dla danego produktu, spożycie po tej dacie  jest możliwe:)

Szylkom nie dawał bym przeterminowanej karmy. Poszedł bym do sklepu i wymienił:)

Offline Natka1

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Duszek
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lis, 2011, 20:03 »
nie ryzykowałabym zdrowiem moich ogonów, a  sprzedawcę w sklepie  opierdzieliłabym z góry na dół  :?
tym bardziej,że jak dobrze  zrozumiałam  taka sytuacja z przeterminowanym towarem zdarzyła się już drugi raz
mijałabym ten sklep szerokim łukiem, oczywiście  po wymienieniu  karmy  na taka co ma  aktualna datę  do spożycia
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2011, 11:42 wysłana przez Natka1 »

Dusio ... miał 2 lata  3 miesiące i 16 dni (*)

Offline Treja

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lis, 2011, 09:44 »
Niestety, sklepu nie mogę omijać szerokim łukiem gdyż jest to najlepszy zoolog w mieście :/ ale karmę spróbuję oddać  :)

Offline Patinka2310

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Sisi, Punia[*], Daisy
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lis, 2011, 12:28 »
Ja bym tej karmy nie podała. Miałam raz taką sytuację w zoologicznym chciałam kupić przysmak jakiś z VL no i się patrzę na termin a on już jest 2 miesiące przeterminowany po czym poszłam do sprzedawczyni i jej powiedziałam że chciałabym ten przysmak kupić ale taki co nie jest 2 miesiące przeterminowany już a ona mi odpowiedziała : Niestety to już jest ostatnia paczka. I mi ją zabrała i tyle. Raz przez przypadek kupiłam też tam zioła przeterminowane ale nie chciało mi się z nimi wracać do sklepu bo benzyna mnie by wtedy więcej wyszła niż te ziółka - od tego momentu już tam nie kupuję

Sisi- Biała Mozaika, Punia- standard
  • , Daisy, 


Sisi - mini York, Roxy - Maltańczyk 

Sonia-Yorkshire terrier

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lis, 2011, 20:13 »
Co do przeterminowanych produktów w sklepach: zdarza się (jeśli sklep nie prowadzi bazy komputerowej produktów, a jeśli prowadzi to jest to ewidentnie działanie na niekorzyść klienta i samego sklepu) . I trzeba się z tym godzić. Jeśli sklep jest porządny to wystarczy powiedzieć (nawet nie trzeba posiadać paragonu) że kupiło się szynszylą karmę i nie chciały jej jeść, popatrzyło się na datę przydatności do spożycia a ta minęła. Dobry sklep ją przyjmie przeprosi i da nową (a karmę przeterminowaną będzie dawał swoim zwierzętom ,a bardzo dobry sklep ją po prostu wyrzuci).

Jeśli reklamacji nie przyjmą to napisz dokładnie jaki to sklep tutaj na forum. Skorzystamy z "Zasady 42": na każdą skargę przypada 6 niezadowolonych klientów a ci podają informację dalej do kolejnych 7. co daje łącznie 42 osoby które są niezadowolone z usług.

Tylko pamiętaj najpierw postaraj się znaleźć paragon, jak się nie uda po prostu zwróć uwagę a jak będą coś mówić ,że to nie możliwe to poproś o podejście do półki. Jedna przeterminowana paczka może być przypadkiem!!! Błędem przy inwentaryzacji, magazynowaniu, pakowaniu do kartonów zbiorczych.

Podam 2 sytuacje z życia wzięte:
Pizzeria- zamawiam pizzę i czekam, czekam czekam... po 20 min idę do kasy i się upominam, zostałem przeproszony bo moje zamówienie się gdzieś zagubiło i dostałem sos gratis:) Miałem czas i internet wifi więc mi nie przeszkadzało czekanie a sos był miłą niespodzianką.

Kolby dla chomików Vitakrafta: Kupiłem kolbę otwieram w domu a wylatuje z pudełka mol spożywczy, mola zabijam idę do sklepu (sieciówka budowlano-wielobranżowa za rogiem) mówię o molu- którego już nie było w pudełku- poprosiłem o zamianę opakowania, kierownik powiedziała abym sobie wybrał z półki jakieś i przyszedł do kasy. po powrocie przed skasowaniem otworzyła przy mnie pudełko a z niego wyleciał następny mol. Przeprosiła oddała pieniądze i jeszcze raz przeprosiła. Na następny dzień nie było ANI JEDNEGO produktu z partii towaru który w danym transporcie przyjechał- czyli prawie wszystko co było dla gryzoni.


Offline Treja

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lis, 2011, 18:07 »
Karma zwrócona. Teraz czekamy aż dowiozą VL do sklepu :)

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lis, 2011, 01:10 »
A były jakieś problemy czy coś?

Offline zizou10

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lis, 2011, 10:41 »
zgadza sie, pedrak nic, ale chodzi chyba o bakterie, karma na pewno nie byla ok

Offline Treja

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lis, 2011, 15:34 »
Myślę, że pędrak mało by zrobił w organizmie szynszyla lecz jajeczka to co innego. Mogą zaszkodzić lecz nie wiem czemu :/ Ale pamiętajmy też, że mole to również duże źródło odchodów.

PusiaK nie było żadnych problemów :) Pani od razu zaproponowała nam zamianę na coś innego lub zwrot pieniędzy. Nawet powiedziała nam też, że sama się spotkała się z podobnym przypadkiem.

A i jeszcze jedno: karmy tej firmy zostały wycofane ze sklepu gdyż wszystkie produkty tej firmy miały tą właśnie datę. Do sklepu planują teraz wprowadzić VL :)

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
Odp: Przeterminowana karma.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lis, 2011, 17:42 »
Dobry sklep:)

 

Herbal Pets - Gryziółka - karma dla szynszyli i koszatniczek, 800g

Zaczęty przez dream*Dział Gotowe karmy dla koszatniczek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8716
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2016, 19:32
wysłana przez Elektrycznamilosc
Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g

Zaczęty przez dream*Dział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 98075
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2017, 21:20
wysłana przez Lolivette
Karma uzupełniająca (Versele- Laga Chinchilla Nature)

Zaczęty przez pinula30Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5253
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 18:39
wysłana przez Kiwi
Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?

Zaczęty przez MaRtADział Żywienie

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 97842
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 10:08
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Karma Versele Laga Chinchilla Nature 5 kg

Zaczęty przez emiQsDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1804
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2011, 08:49
wysłana przez emiQs
SimplePortal