19 Kwi, 2024, 09:40

Autor Wątek: Choroba oczu w wyniku stresu?  (Przeczytany 8457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline palulenka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Maj, 2016, 20:15 »
Dobry wieczór wszystkim
Dziś od rana po godzinnym czekaniu w przychodni zostaliśmy przyjęci. Kobieta bardzo rzeczowa Chilla miała zbadane dno oka, krwi ani rtg nie było, podejrzenia są, że  Chilla ma alergie albo pasożyta który niekoniecznie zaraża inne kulki. Dostaliśmy krople które mam podać kolejny raz za 10 i za 20 dni. Zgryz siekaczy ma prawidłowy ( po 9 godzinach jazdy zdezelowała transporter [bacik]) Mam podawać jej tabletki (nazwę edytuje bo najzwyczajniej w świecie ze stresu zapomniałam) 1/3 raz dziennie. W czerwcu jak się nic nie poprawi będzie rentgen + krew i próby wątrobowe  bo jeżeli nie będzie przybierać na wadze bo być może mieć uszkodzoną wątrobę. Nie wiedziałam, że szynszyla może być taka spokojna dała się tak obmacać, że szok. Najważniejsze jest aby Chilla teraz przytyła bo jest za chuda. W czerwcu jeżeli jej nie przejdzie mam się umówić na rtg, krew i sprawdzenie zębów ah no i zeskrobinę z oka ma mieć podane wziewy i zrobione wszystko za jednym zamachem. Jeżeli napad się powtórzy będzie badana pod kątem epilepsji - szynszyle podobno w chwilach stresu mogą mieć tego typu napady tym bardziej w wieku chilli.
Zobaczymy jak to będzie.
ps poidełko w tym trasporterze to dramat  [minka]

Online marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Maj, 2016, 21:50 »
Witaj.Jeżeli podejrzewa pasożyta to dlaczego nie zrobi badania bobków?

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Maj, 2016, 22:13 »
@palulenka , wyślij bobki do badania do:
https://www.facebook.com/egzopara/?fref=ts

te krople to na pasożyty? może chodzi o iwermektynę? Z wewnętrznych działa ona niestety tylko na nicienie a one rzadko bytują u szynszyli.

badanie kosztuje 30zł i jest bardzo skuteczne.
kokcydia i lamblie potrafią uszkadzać wątrobę i nerki.

Co do padaczki tak, pod wpływem stresu zmieniają się poziomy stężenia wapnia, glukozy co może przekładać się na wystąpienie ataków, zwłaszcza u starszych kulek i u młodych - w okresie intensywnego wzrostu. Dodatkowo Twój wet podejrzewa, że wątroba może nie pracować tak jak powinna a ona między innymi odpowiada za uwalnianie zmagazynowanego glikogenu. (czyli tym bardziej może dochodzić do dużych wahań w poziomie cukru we krwii w syt. stresowych)

Trzymam kciuki i życzę dużo zdrówka dla małej a dla Ciebie cierpliwości i siły do tej walki :*

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Maj, 2016, 22:53 »
Zgryz siekaczy ma prawidłowy ( po 9 godzinach jazdy zdezelowała transporter [bacik])

Tak tylko nadmienię, że zgryz siekaczy dużo dłużej jest "prawidłowy", zazwyczaj po prostu przerasta ich długość i najważniejsze co trzeba sprawdzać to zgryz, długość, linię zębów i korzenie trzonowców. Bo jeśli jest tak, że nieprawidłowy robi się zgryz siekaczy, to w trzonowcach jest już Hiroszima :(.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline palulenka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Cze, 2016, 19:06 »
Dziś byłam z kuleczką na rtg. Oczywiście musiałam czekać bo jakieś combo i 3 osoby na rtg... Trafiłam na drugiego doktora który "pomagał" jak dla mnie totalnie nie ma podejścia do małych zwierząt... Chilla ma wyrwane futerko po tym jak sprawdzał jej zęby czy nie ranią policzków itp. Na szczęście "od wewnątrz" wszystko ok, ząbki równe nie kaleczą jej dziąseł itp. (swoją drogą śmieszne te ząbki mają :D) No ale doczekałam się rtg i pani Karoliny pod lewym oczodołem przerośnięty korzeń... usuwać nie będziemy bo wiek+waga plus możliwość powikłań ;/ Lewa zatoka podobno coś nie halo i dostała antybiotyk który mam podawać przez 7 dni + krople na oczko i do kontroli. Wstawiam foty narkoza wziewna aż serduszko płakało ;( za"jedno" zdjęcie rtg 60 my mieliśmy dwa ale policzyli jako 1,5 czyli 90zł.


Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Cze, 2016, 19:57 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline palulenka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Cze, 2016, 20:40 »
Nie było żadnych korekt stwierdzili, że w pyszczku zęby są ok jedynie ten korzeń. Rtg bylo pod lekkim kątem nie na płasko.
Zagadką jest ta plamka na zdjeciu po lewej przy zatokach [pytam]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Cze, 2016, 21:33 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Cze, 2016, 21:39 »
a korony zębów trzonowych były korygowane? na zdjęciu wyglądają jakby powinny.

Też masz wrażenie, że są po prostu przydługie? Zwierzę niby ma zamknięty pyszczek, zęby trzonowe są zwarte, a siekacze się nie stykają. Dziwnie jakoś te rtg zrobili.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline palulenka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Cze, 2016, 21:51 »
Dodam ze najpierw jej w pyszczek zagladali pozniej na rtg.. serio ten lekarz mi sie jakos dzis nie udał nie przepadam za nim...  mam nadzieje, że na kontroli nie będzie go bo wszystko szybko szybko bo coś tam i tak 3 godziny czekałam bo tyle ludzi -.-"
 

Online marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Cze, 2016, 21:54 »
@palulenka,mieszkasz w Poznaniu,a nie lepiej podjechać do Wrocka do dr.Piaseckiego?myślę że on ma zdecydowanie lepsze podejście do szynszyli

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Cze, 2016, 01:11 »
Dodam ze najpierw jej w pyszczek zagladali pozniej na rtg.. serio ten lekarz mi sie jakos dzis nie udał nie przepadam za nim...  mam nadzieje, że na kontroli nie będzie go bo wszystko szybko szybko bo coś tam i tak 3 godziny czekałam bo tyle ludzi -.-"
 

Nie lubię takich lekarzy. Nie ma nic na szybko. Jak pacjent jest na stole, to jemu poświęca się czas. Nie ma bardziej i mniej ważnych pacjentów. Może być tylko lepszy lub gorszy ich stan. O ile w poczekalni żaden pies czy kot nie krwawi i nie umiera na zawał, to szynszyla ma takie samo prawo być zbadanym dokładnie pacjentem, jak ów pies czy kot, nie po łebkach "bo coś tam". ;/ehh

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Cze, 2016, 06:07 »
Nie lubię takich lekarzy. Nie ma nic na szybko. Jak pacjent jest na stole, to jemu poświęca się czas. Nie ma bardziej i mniej ważnych pacjentów. Może być tylko lepszy lub gorszy ich stan. O ile w poczekalni żaden pies czy kot nie krwawi i nie umiera na zawał, to szynszyla ma takie samo prawo być zbadanym dokładnie pacjentem, jak ów pies czy kot, nie po łebkach "bo coś tam". ;/ehh
No cóż,im więcej pacjentów tym więcej kasy.Niektórzy idą na ilość. Dla przykładu -pierwsza wizyta Bąbli u doktora Barana jeszcze w Arce trwała 2godziny. Ostatnia ( doktor już chłopców zna) trwała 1,15 minut. To czas który doktor przeznaczył tylko i wyłącznie dla moich chłopców.

@palulenka zmień weta  , czasami warto pojechać do innego miasta do specjalisty
Trzymam kciuki za kulinkę

Offline palulenka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Choroba oczu w wyniku stresu?
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Cze, 2016, 11:50 »
Na samym badaniu też siedzieliśmy z godzinę bo to musiała mieć narkozę a to rtg  jeszcze łapki miała oglądane i uszka.
Tylko ten lekarz się panoszył i mnie denerwował p. Karolina na spokojnie jeszcze studenciaki patrzyli jej w paszcze :D
Ale na szczęście Chilla mu się odpłaciła i go ugryzła i już jej nie dotykał :D (mówiłam, że gryzie ^^) a to szybko szybko się odnosiło do wszystkich pacjentów.
Czasem warto jechać ale 230 km w jedną stronę to już nie jest "kawałek" tylko wycieczka na cały dzień ;/
Chilla już zaczeła jeść więcej, może jej tutejsze powietrze bardziej służy? bo tak jak nigdy nie robiła scen, że chce wyjść to teraz gryzie klatke, że chce biegać  :D
Co 12 godzin i tak mnie gryzie bo antybiotyk jej nie smakuje... ale smarowanie oczka już ją mniej przeraża.
Nic oczywiście nie stoi jej na przeszkodzie żeby zaczepiać nasze 4 kulki i powodować miedzy nimi spory -.-'

 
Łzawienie oczu i "mleko"

Zaczęty przez annlynn_Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 5206
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2016, 08:24
wysłana przez annlynn_
PRZENIESIONY: Kardiologiczna choroba Puszka i problemy z jego ząbkami

Zaczęty przez AndreasDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1448
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2015, 13:07
wysłana przez Andreas
Paraliż/Niedobór/Choroba genetyczna?? Pomoc potrzebna

Zaczęty przez LeiteDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 3469
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2016, 10:32
wysłana przez Metallowa
Dziwne zachowanie, choroba, starość, niedobory składników...?

Zaczęty przez BaalberithDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3190
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2008, 11:16
wysłana przez Basia_W
Czy szynszyl może zarazić się ludzką chorobą?

Zaczęty przez SzuDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12129
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2010, 15:54
wysłana przez Black_Queen
SimplePortal