o szynszylach > Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Podłoże do klatki/kuwety - różne rodzaje - opinie

<< < (2/3) > >>

Ka:
Podłoże - nazwa: Chipsi CareFresh Confetti
Opis producenta: Podłoże z serii CareFresh - odświeżająco inne!

-Przyjemne ciepło
-Śmieszne zabawy
-W 100% naturalne!

 CAREFRESH® to puszyste i  miękkie podłoże wykonane z naturalnych włókien celulozy. Dodaje różnorodność i kolor w klatce pupila. Płatki CAREFRESH® są idealne do moszczenia gniazdka lub zabawy.

Ściółka różnokolorowa: puszyste płatki z naturalnych celulozowych włókien.

-Wyjątkowo miękka i wygodna
-2,5 razy bardziej chłonna niż konwencjonalne podłoże
-W 99% wolna od pyłu
-Pochłania nieprzyjemne zapachy
-Przyjazna dla środowiska - w 100% biodegradowalna

 CAREFRESH® Confetti zapewnia higieniczną czystość i dobre samopoczucie pupila!

Cena: ok. 27 zł / 10L

Chłonność: z mojego doświadczenia wynika, że o wiele lepsza niż trocin czy żwirku. Po usunięciu zawartości kuweta jest całkiem sucha i czysta.

Czas zużycia/wymiany: w środku tygodnia wymieniam najbardziej zapaskudzone części, a na weekendzie całość. Przy takim stosowaniu opakowanie 10L powinno wystarczyć na ok. 3 miesiące.

Bezzapachowy/zapach: nic nie czuć. Super.

Na plus/na minus:

+ świetna chłonność
+ brak zapachu
+ bezpieczny dla łapek, nie skaleczy
+ estetyczny wygląd
+ nie pyli

- cena

Moja opinia: generalnie jestem bardzo zadowolona. Póki co muszę stosować ze względu na delikatny naskórek na łapkach mojej myszy, ale po zagojeniu się mam zamiar przerzucić się na coś trochę tańszego.






palulenka:
Podłoże - nazwa: Pelet ze słomy (Strohpellets)
opis producenta:
pelet ze słomy - naturalna ściółka dla wszystkich zwierząt. Przyjazne dla środowiska, zużywa mniej zasobów naturalnych i może być stosowany jako naturalny nawóz.
cena : za 60 litrów(24kg) ok 62zł .W Maxizoo widziałam w różnych wagowo opakowaniach
chłonność: w moim odczuciu lepsza niż trociny, lecz gorsza niż brykiet/żwirek drzewny.
czas zużycia/wymiany: po 7-10 dniach całość do wymiany,ja dodatkowo wybieram  co 2-3 dni (bo jedna z moich ma studnie zamiast pęcherza)
bezzapachowy/zapach: brykiet sam w sobie pachnie specyficznie taką stodołą? ale gdy się już wsypie do kuwety szybko się ulatnia, drażni mnie w nim zapach po 2-3 dniach, czuć mocz jak przy trocinach, chociaż w 2 klatce nic mi się takiego nigdy nie zdarzyło żadnych zapachów przez 10 dni więc zmieniam tylko ze względów higienicznych.
na plus/na minus: plusy: cena i wydajność kupiłam brykiet 9 kwietnia a zużyłam 2/5, niepylący,
minusy: nieporęczne worki 60 litrowe, zajmuje trochę miejsca, jak ma się nadpobudliwe szynszyle hałasuje w kuwecie, czasem go "czuć".
moja opinia:
Pomimo zapachu który osobiście czuje po 2-3 dniach polubiłam ten pelet, nie uczula TŻ który jest astmatykiem i czasem trociny go dusiły.

dansemakabre:
Podłoże - nazwa: ASAN PET SILVER
opis producenta: (zabrany ze strony Spizarniagryzonia)
    Podłoże dla kotów, królików, świnek morskich, szynszyli i małych gryzoni.
    Zawiera srebro koloidalne o silnych właściwościach antybakteryjnych i antyseptycznych.
    Wyprodukowany z celulozy.
    99% wolne od kurzu i alergenów w powietrzu
    Nadaje się dla osób cierpiących na alergie i astmę.
    430% absorpcji wilgoci oznacza rzadsze wymiany, a tym samym średnio 5 krotnie mniejsze zużycie w porównaniu ze żwirkiem mineralnym.
    Powierzchnia żwirku pozostaje sucha w dotyku, zapewniając maksymalny komfort zwierzęciu.
    Bardzo dobrze pochłania zapachy.
    Dobrze absorbuje wilgoć w ciągu kilku sekund.
    Żwirek nie pyli się, nie drażni dróg oddechowych i oczu.
    Nie zawiera dodatku barwników i substancji zapachowych powszechnie uważanych za alergeny.
    Bezpieczny dla dzieci, alergików i astmatyków.
    Niska waga, łatwy do przenoszenia i nasypywania.
    Przyjazny dla środowiska.
    W 100% biodegradowalny.
    Łatwy do utylizacji – WC lub kompost.
    Pojemność: 12l +20% GRATIS.

cena (nieobowiązkowo): 32,40 (w Spizarniagryzonia)
chłonność: bardzo dobra, lepsza niż zwykły pellet drewniany
czas zużycia/wymiany: ja wymieniam przy dwóch kulkach co tydzień, jest naprawdę znakomity
bezzapachowy/zapach: bezzapachowy
na plus/na minus:
+ delikatny dla łapek
+ chłonny
+ bez zapachu
+ nie pyli
+ nie śmierdzi jak w przypadku pelletu
+ jest lekki w przenoszeniu
- z racji, że jest biały po zasiusianiu brzydko wygląda
moja opinia: jestem zdecydowanie na tak, jest znakomity, delikatny dla łapek a po moich kulkach widać, że chętniej korzystają z kuwetki. :)

*

majlo:
ja zaczęłam używać zwirku ze słomy i jestem bardzo zadowolna. Pierwsza paczka dopieor, wiec ma zdanie po tygodniu, ale chyba nie przeszkadza zwierzętą moim

felisja:
a  z jakiej firmy to masz?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej