hypothetical
28 Mar, 2024, 13:32

Autor Wątek: Szukam szynszyla - czyli porady dla tych którzy chcą powiększyć stado  (Przeczytany 9828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Szukam samiczki szynszyla białej lub czarnej raczej z Warszawy

Claudi

  • Gość
Cześć!

Mam białą samiczkę. I jestem z Warszawy.
Napisz Fifi coś o sobie i swoich doświadczeniach z szynszylami.

Pozdrawiamy -
Claudi & Banda

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Witam .Nie wiem co mam napisac o sobie  ,lubie zwierzaki mam w domku pieska ,świnke morską i szynszylka .Szynszyl nazywa sie Fifi ma 14 miesiecy i jest z nami od 8 miesiecy .Odkupiłam go od osoby która nie mogła sie nim zająć .Teraz szukam dla żony . :)

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Myślę, że dobrze byłoby, żebyś napisał/napisała (piszesz o żonie, ale też "odkupiłam") ile masz lat, jaką masz klatkę, jak wygląda Twoja opieka nad szynszylą (na jak długie wybiegi ją wypuszczasz, czym karmisz), o powodach posiadania kolejnej szynszyli itd. Taki trochę wywiad środowiskowy:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Witam .Mam 29 lat  i raczej nie jestem osoba która szuka szynszylka tak dla kaprysu .Fifiego mojego szynszylka odkupiłam od osoby która nie mogła sie już nim zająć ,wraz z klatką w której były 3 szynszyle.Klatka jest spora ,a szynszyl kilka razy dziennie wychodzi na  spacerki.Fifi był z dwoma samcami i teraz jest od 8 miesiecy sam bo każdy z nich znalazł inny domek .Szylek jest wesołym rozrabiakiem ale chyba brakuje mu towarzystwa.Nawet próbuje się do swinki przytulać ale swinka to dla niego nie to samo bo nie biega tak jak on.Karmie go raczej odpowiednio bo nie ma żadnych problemów zdrowotnych,zgodnie z radami poprzedniej właścicielki .Zapisałam sie na forum dlatego że chciałam szylka z domowej hodowli żeby był oswojony i zdrowy.

Offline ManiekxDD

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
ale te "dla żony" to chodziło o żonę dla Fifiego??

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
tak dla Fifiego.tylko mi sie wyraz zjadł  :)

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Tzn, że chcesz je rozmnażać? Bo jeśli tylko do przytulania się może dobry byłby drugi chłopak... Nie rozumiem tylko dlaczego w takim razie wydawałaś poprzednich współtowarzyszy...
I proszę napisz jednak czym karmisz, bo to, że nic mu nie jest, i że karmisz wg zaleceń poprzedniej właścicielki to jeszcze nie znaczy, że wg nas też będzie ok ;) A wszyscy przecież chcemy dla kulek jak najlepiej, prawda? :D


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Prosze czytać dokładnie, napisałam że szynszylka swojego kupiłam od osoby która miała 3 a ja kupiłam jednego bo inne już miały nowe domy.Karmiony jest specjalnymi mieszankami dla szynszyli ,siankiem i dodatkowo dostaje czasem pesteczki które lubi itp.Zapisałam się do forum bo myslałam że tu znajdę ludzi przyjaznych dla innych i dla zwierząt,niestety wyglada na to ze to iż chce posiadac kolejnego szylka powoduje raczej atak w moja strone niz aprobate.Mając szynszyla prawie 9 miesięcy jestem świadoma jak wygląda opieka i tryb zycia tego zwięrzątka bardziej niż 13 letnie dziewczynki z tego forum .Jestem prawie 30letnią kobieta a szynszyl to nie jest pierwsze moje zwierzątko jakie mam .A zwierzaków nie zamierzam chodować dla futra.

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
fifi .....broń Boże nikt cię tu atakować nie będzie i nie ma zamiaru ....uwierz myślę że greatadee chciała po prostu sprawdzić co i jak ....wiesz nie zawsze trafi się na doświadczoną osobę.... wiesz jak jest ....różnie bywa ......po prostu się troszczymy o zwierzaki :d uwierz chcemy dobrze ...pozdrawiam :D

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
nie oburzaj sie tak , poprostu jesli ktos chcialby ci sprzedac / oddac zwierzatko chce wiedziec ze bedzie mu dobrze , i wiesz  jak sie nim opiekowac , kazdego tak spowiadaja :)

ola

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
A początkowe wypowiedzi wcale nie zdradzały 30 letniej kobiety ...
To tak w kwestii naszego zaufania.
Logujesz się na Forum Miłosników Szynszyli, pierwszy post jaki wpisujesz to "szukam samiczki bialej lub czarnej ..." i nic o sobie nie mówisz ...
Uważasz ze wszystko jest w porządku ? Spodziewałaś się czego ? 20 ofert z wpisami 'proszę weź moja ... ja mam białą w łatki ..." ??
Otóż jesteś w tej chwili pod czujną obserwacją - jeśli masz watpliwosci a pytania były zapewne testem ... tak - jesteśmy tak okrutni tutaj na Forum ze najpierw chcielibysmy MIEÆ PEWNOŚÆ ze zwierzaki trafią w odpowiedni ręce.
W jaki sposób mamy Ciebie poznać ? skoro sama nic nie napisałaś a na pierwsze pytania od razu reagujesz gniewem ?

...
Tyle w temacie zachowań na Forum ... pomyśl jak zamierzałaś przekonac kogoś z Forum zeby przekazał Ci swoje zwierzątko bez poznania Ciebie ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Mojego obecnego sznszylka tez kupiłam od kogos kto mnie nie znał ,dlatego szukam szylki z warszawy bym mogła odebrać ją osobiście i spotkać się wczesniej z aktualnym właścicielem .Zawsze mozna by było kupić szylka na allegro lub w sklepie,więc licze na zrozumienie iże nie mam złych intencji i uważam że to że jestem na tym forum właśnie o tym świadczy.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Jeju kobito, niby masz te prawie 30 lat a ciągle zachowujesz się, jakbyś nie wiedziała o co nam chodzi...
Sama bytność na forum o niczym NIE świadczy, tak samo rejestrują się na forum ludzie nieodpowiedzialni, małolaty z zachciankami etc. A my jesteśmy miłośnikami tych zwierząt i zanim ktoś odda obcej osobie szylaka, chce COKOLWIEK się o nim dowiedzieć.
Zadaliśmy pytania - proste i niezbyt ingerujące w Twoją prywatność - o doświadczenie, jakie warunki możesz szylkowi zaoferować etc. I moim zdaniem prawie trzydziestoletnia odpowiedzialna osoba powinna potrafić na nie ze spokojem (i zrozumieniem a nawet zadowoleniem, że trafiła do miejsca gdzie ludzie dbają o te zwierzaki) odpowiedzieć, zamiast unosić się, obruszać i rzucać tekstami o 13-latkach...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Z chęcia odpowiem na pytania osób chętnych oddać lub odsprzedać zwierzatko .Rozumiem że chcecie sprawdzić moje kompetencje ,ale tak  naprawde tylko pisząc  i tak wiele można skłamać.Jeśli ktoś ma dla mnie ofertę to  mogę porozmawiać z tą osoba telefonicznie lub osobiście :D

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
A ja mam wrażenie, że niemal zawsze, gdy ktoś loguje się na forum i pisze, że chce parę mieszanę zaczyna być "atakowany". Wybija mu się to z głowy, zaczyna wyliczać wady pary mieszanej itp. A wszystko ma swoje wady i zalety. Ja wiele bym dała, żeby choć raz w życiu widzieć od samego początku rozwój małego szyla. Z rozsądku zdecydowałam się na parę facetów, bo dużo pracuję i nie wyobrażam sobie nocnego dokarmiania małych.
Fifi jest dorosła i jeśli ma ochotę rozmnażać szyle to jej sprawa. Sorry Greatedee, ale ja również odebrałam Twoje wypowiedzi jako małe ataki.
Bo jak trafnie napisała Fifi, nie musi się logować na forum, może kupić szyla gdziekolwiek, ale jeśli się nie zniechęci i zostanie tutaj, to ma szansę na zdobycie wiedzy, jak najlepiej się ewentualnymi małymi szczylami opiekować.
I zastanówmy się czasem jak i co piszemy. Zamiast:
Tzn, że chcesz je rozmnażać? Bo jeśli tylko do przytulania się może dobry byłby drugi chłopak... Nie rozumiem tylko dlaczego w takim razie wydawałaś poprzednich współtowarzyszy...
może lepiej było zapytać: dlaczego woli samiczkę od samca.
Sorry, ale takie pytania, wywołują tylko reakcję negatywną.
Pewnie teraz ja zostanę zlinczowana, bo nie piszę na forum, a raczej czytam, a jak już napiszę to krytyka :)

Fifi - ja mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia, że obserwowanie dwóch facetów też sprawia dużo radości, więc jeśli nie zależy Ci na potomstwie to pomyśl nad takim rozwiązaniem. Ja obawiałam się również tego, że jeśli miałabym małe, to nie byłabym w stanie ich oddać, a aż tyle miejsca na dodatkowe klatki nie mam w mieszkaniu. :)

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
z mojej strony tylko tyle ....popieram przedmówczynię

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Witam i dziekuję Ci megaskas za zrozumienie i trafne uwagi.Raczej też byłoby mi ciężko oddać maluszki więc zastanowie się jeszcze nad tym czy nie bedzie to raczej kolega dla fifiego.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
@magaskas - rozsądny głos :-) i bardzo dobrze. Już kilkakrotnie dyskutowalismy na podobne tematy.
Chciałbym w takim razie spokojnie wyjasnić że "ataki" na nowych uzytkowników Forum jedynie tak groźnie wyglądaja. Jak widac na aktualnym przykładzie fifi jest w stanie to zrozumieć i zaczęła mysleć na skomponowaniem swojego "stada"
A co by było gdyby nikt jej tego nie uswiadomił ? Parka mieszana i zapewne znacznie wiecej "pracy"
Nikt tutaj nie stara się nagle pzrestawić wszystkich na parki jednopłciowe ... chodzi nam tylko o to aby decyzje były podejmowane świadomie.
Nowy uczestnik Forum zwykle przychodzi z bardzo mała wiedzą i moim zdaniem powinien nie tylko poczytać Forum ale takze w jakiś sposób spróbować się na nim pokazać.
Rozumiem ze nie wszyscy mają ku temu sposobności czy checi, ale coś takiego jak swój własny watek powitalny powinien być swego rodzaju "standardem"
...
Dopóki zatem trzymamy się temtów rozmowy w odpowiednio zatytułowanym wątku nalezy się spodziewać pytań odnosnie warunków zamieszkania szynszyli jeśli ktoś chce przygarnąc nowego osobnika.
A to ze ktoś zalogował się na Forum wcale od razu nie daje mu kredytu zaufania :-) przepraszam ale mielismy juz przypadki w których "sprytniejsi inaczej" wykombinowali sobie że będzie to interes zycia :-/
Nie namawiam aby traktowac kazdego podejrzliwie, ale odrobina dystansu niestety w takich przypadkach jest wskazana.
W tym wypadku jak widać - lekka burza przeszła nad nowicjuszką Fifi :-) ale jak widać opłaciło się bo moim zdaniem dowiedzielismy się o niej na tyle duzo że moim zdaniem sa szanse na dodatkowego zniszczyla
Fifi umiała przezwycięzyć emocje bo kieruje się dobrem zwierzaka a nie swoimi własnymi ambicjami ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Fifi, ja nieświadomie kupiłam ciężarną samiczkę ze sklepu, wydawało mi się, że jest samotna (nie wiedziałam, że ma w brzuszku maluszki) więc dokupiłam jej drugą samiczkę, po czym po 3 tygodniach Nikusia urodziła 2 chłopców. Teraz moje stado liczy 4 myszory. Rodzice namawiają mnie na wydanie maluszków, ale ja naprawdę nie mogłabym ich oddać. Z maluszkami nie miałam problemu dokarmiania, ale za to już pierwszej nocy jeden z nich zdecydował się opuścić klatkę przez kraty wbrew mojej woli, co spowodowało kilka nieprzespanych nocy, bo musiałam je pilnować...Mając parę mieszaną będzie ci trudno upilnować, żeby się nie rozmnażały, chyba że będziesz trzymać je osobno, ale wtedy nie będą szczęśliwe. Maluszki na pewno będzie ci trudno oddać, a niemożliwe jest zatrzymywanie każdego miotu u siebie. Dlatego przemyśl, czy nie lepiej jednak zdecydować się na kolegę dla twojego Fifiego. Tobie będzie łatwiej, a Fifi na pewno będzie szczęśliwy. I uwierz mi, wcale nie jest mu potrzebna do szczęścia samiczka :)

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Tzn, że chcesz je rozmnażać? Bo jeśli tylko do przytulania się może dobry byłby drugi chłopak


No nie wiem, może jestem inna, ale nie widzę w tym ataku. Tylko pytanie, i propozycję. Może jestem inna, a może po prostu w przeciwieństwie do innych nie zakładam z góry, że osoba, która coś do mnie pisze na pewno będzie się czepiać i mnie atakować. I tak samo nie zakładam, że ktoś odbierze tak moje słowa...
Ale może faktycznie, milej byłoby gdybyśmy na pierwszego posta autorki odpisali: Tak świetnie, ja mam samiczkę, chcesz? O i ja też mam, weź moją... Na pewno byłoby milej, ale mogłyby za to zapłacić zwierzaki...
Cieszę się tylko, że mimo wszystko fifi dała się poznać, a nie odeszła trzaskając drzwiami (a wiemy, że taka sytuacja się zdarzyła), i może jednak zdecyduje się na parkę jednopłciową.
Ja nie zakładam z góry, że nikomu nie wolno rozmnażać szynszyli, ale po 1 - sama się przekonałam na własnej skórze jakie to nie jest łatwe, a sama nie zdawałam sobie sprawy jak to może wyglądać, po 2 - widzę ile maluchów szuka domu i zastanawiam się: po co produkować następne?


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Witam .Zrobiła się z tego wątku niezła pyskówka ,a nie o to chodzi by polemizować kto ma racje bo nie w tym celu tu jestem .Chce powiedziec że może naprawde żle odebrałam niektóre wypowiedzi.Zgadzam się z wami że najważniejsze są zwierzaki ale postarajcie się zrozumieć inne osoby które tak jak ja są tu poraz pierwszy i mogą was odebrać nie najlepiej po takiej nagonce.Forum jest po to by sie dzielić informacjami i relacjami swiata szylek .Mi zależy na tym by nasze relacje były dobre więc pozdrawiam wszystkich i dziekuję za rady .Buziaki dla wszystkich SZYLOMANIAKÓ.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
owszem - rady porady relacje , ale tu chodzi o to ze ty chcesz przygranac lub kupic szylke , wiec wszyscy chca wiedziec ktos ty, iel masz lat , czy masz pojecie o szylkach itd bo trafiaja sie oszusci, mi sie coraz bardziej wydaje ze ty cos krecisz....no ale.....niewazne

ola

Offline fifi

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Widze że nie dogadam się jednak z wszystkimi  :icon_frown:właśnie napisałam że was rozumiem .Chodziło mi by darować już sobie rozpatrywanie tego tematu co jest nie miłe a co miłe i że nie chodzi mi o to by ktoś mnie wybraniał lub coś w tym stylu .Dziękuuję osobą życzliwym dla mnie na tym forum i pozdrawiam was.A co do szynszyla to coraz bardziej rozważam zakup kolegi tylko małego i raczej  niestety z ogłoszenia bądz allegro.Prosze jednak o informacje czy  jeśli szynszyl jest sam od 8 miesięcy czy zaakceptuje małego kolege?dodam że fifi jest bardzo spokojny i nawet z świnka się dogaduje .Prosze o porade .

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Fifi, to ile czasu zwierzak jest sam nie powinno mieć większego znaczenia. Jednak praktycznie na 100% będą ustalały hierarchię poprzez walkę, nie jest to miłe dla oczu właściciela, ale trzeba się z tym pogodzić, że musi tak być i pozostaje czekać na odrośnięcie przerzedzonego futerka :) Na pocieszenie dodam, że podobno chłopców się łatwiej łączy  [-chomik-]

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7795
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6416
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9108
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97411
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6181
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
SimplePortal