hypothetical
13 Maj, 2024, 04:52

Autor Wątek: Szynszyla nagle stałą się osowiałą, nie chce biegać  (Przeczytany 3246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aneta Gliwicka

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Cześć! Piszę, bo czuję się już totalnie bezradna - weterynarz nie pomógł, ja nie mam bladego pojęcia co robić. Może jakiś doświadczony właściciel szynszyli pomoże mojemu Benkowi. Benek jest ze mną już prawie rok. Kupiłam go od hodowcy w listopadzie 2014, jako 3tygodniową kulkę. Do tej pory wszystko było świetnie - Benek jest zadbaną szynszylą, codziennie biega od 2 do 3 godzin, ma apetyt, jest bardzo ufny i oswojony, jeszcze nigdy nikogo nie ugryzł. W ostatnią niedzielę jak zwykle wypuściłam go z klatki - w pomieszczeniu bez kabli pod prądem, bez możliwości pojawienie się w nim jakiegoś gryzącego owada i bez roślin czy innych niebezpiecznych obiektów, które mógłby chcieć wszamać. Benek jak zwykle wystartował jak petarda, biegał, odbijał się od ścian. Kiedy do niego wróciłam, siedział osowiały, bez ruchu, w jednym miejscu. Jakby ktoś podmienił zwierzaka. Wzięłam go do klatki, gdzie też usiadł w jednym miejscu. Zjadł swoją porcję karmy dopiero, kiedy podałam mu ją prosto pod nos - kawałek po kawałku. W poniedziałek sytuacja nie uległą zmianie, więc wybrałam się z nim do weterynarza. Ten podał mu zastrzyk z dwiema substancjami - coś w wzmocnienie. Wieczorem Benek był trochę bardziej ożywiony (ale nadal nie tak, jak zwykle), więc wczoraj poszłam do weta po drugą dawkę zastrzyków. Dziś, nie widząc jednak żadnej znaczącej poprawy stwierdziłam, że nie ma sensu go dalej kłóć... Poza tym, ze Benek jest osowiały, smutny i nie chce biegać/skakać zaobserwowałam, że zaczął trochę intensywniej się drapać (nie ma grzybicy ani wysypki/strupków), robi też baaardzo małe i suche bobki (dosłownie 1/3 wielkości zwykłych). Raczej nie boli go nic konkretnego, bo podczas brania na ręce i sprawdzania poszczególnych części ciała nie piszczał i nie próbował się wyrywać. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na to, co dolega mojemu Benkowi? A może jesteście nam w stanie polecić weterynarza na Śląsku (Chorzów-Katowice), który faktycznie zna się na szynszylach małych? Będę wdzięczna za każdą pomoc, naprawdę czuję się już bezradna i mega zmartwiona.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szynszyla nagle stałą się osowiałą, nie chce biegać
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrz, 2015, 21:06 »
Nie wystraszył się podczas wybiegu?brzuszek sprawdzałaś czy nie jest twardy? a może coś zjadł,czego nie powinien,jakie dajesz przysmaki,jak wygląda jego dieta ? co do weta,pewnie Bożenka ci podpowie gdzie się udać
Nie powinno się zostawiać samego szylka podczas wybiegów

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Szynszyla nagle stałą się osowiałą, nie chce biegać
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrz, 2015, 21:08 »
Silesia-Vet
ul.Ks.Schenka 1a
41-902 Bytom - Rozbark
- lek.wet. Katarzyna Wilk
Godziny otwarcia:
Pn-Pt : 9:00-19:00
Sob : 9:00-13:00
Nd i święta : 10:00-12:00
32 282 04 45
polecam doktor Kasię.
Pobiorą krew,zrobią korektę, minus nie mają RTG. Pani Kasia leczy szylki od lat. Ma wiedzę i doświadczenia.

To może być wszystko. Mogą boleć ząbki,może mieć pierścień na penisku itd. Proponuję zadzwonić i z doktor Kasią się umówić. Pisz nam na bieżąco co z Benkiem.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz, 2015, 21:10 wysłana przez Bożena »

Offline Aneta Gliwicka

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Szynszyla nagle stałą się osowiałą, nie chce biegać
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrz, 2015, 21:40 »
Dzięki za szybkie odpowiedzi! Jutro umówię się z tą dr Kasią z Bytomia, mam nadzieję, że nam pomoże. Co do wybiegu - tak właśnie obstawiam, że się wystraszył albo uderzył. Brzuszek ma ok, nawet masowałam. Zjeść raczej nie miał czego... Oczywiście jutro dam znać jak nam idzie.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Szynszyla nagle stałą się osowiałą, nie chce biegać
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrz, 2015, 21:51 »
Będziemy czekać na dobre wieści. Trzymamy kciuki i zaciskamy łapki. Będzie dobrze.

 
Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8901
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7832
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10329
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 98650
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6568
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
SimplePortal