27 Kwi, 2024, 07:34

Autor Wątek: Za mała klatka  (Przeczytany 2962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EmiLka:)

  • Gość
Za mała klatka
« dnia: 15 Lis, 2009, 19:20 »
Dzieńdobry
mam problem z tym, że moja Szynszylka jest duża a klatka nawet duża
ale i tak niema miejsca pomóżcie gdzie można znaleśc dużą klatke dla mojej pociechy :???: :pytam_pytam_pytam:
 Pozdrawiam:)

 [-chomik-] [-chomik-]

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lis, 2009, 19:26 »
Szukaj na allegro , w zoologach też są nie widzę problemu  :)

EmiLka:)

  • Gość
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lis, 2009, 19:28 »

I Tu jest problem, bo się naszukałam i nieznalazłam bardzo dużej klatki
a moja szyszyla jest zwariowana i lubi mnieć dużo miejsca

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lis, 2009, 19:43 »
No to jak duża klata typu 100x50x80 nie wystarcza, to może trzeba by urządzić jej osobny pokój? A tak poważnie, to jeśli masz możliwości, to warto było podpatrzeć jakie klatki (szafoklatki) mają niektórzy.

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lis, 2009, 20:32 »
to może kup największą do jakiej masz dostęp i złącz ze sobą 2 klatki tą nową i tą którą kupisz ^^  [-chomik-] [-chomik-]

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lis, 2009, 23:42 »
przepraszam... ale to napisze:

Temat zupełnie bez sensu... no 0 pomyślunku, jak mamy ci pomóc skoro nie mamy pojęcia skąd jesteś? Co my JASNOWIDZE!? Jak mamy ci polecić jakiś sklep niedaleko ciebie?

mogę ci natomiast od razu, odradzić zamawianie z allegro i przez neta... to się po prostu mija z celem,a przebitki są kosmiczne, polecić ci mogę na pewno giełdę zwierzęcą blisko ciebie gdzieś(czasem nawet warto to 50-60km jechać) bo zwykle jest tam znacznie taniej, jak już mówiłem... ja 120/60/80 kupiłem za 90zł, przy czym na videozoo 100/50/80 stoi bodajże za 225zł (bez przesyłki), a co do łączenia dwóch klatek... też uważam że się mija z celem, za drogo... i puść coś dobrego... bez myślne

jak nie możesz dostać klatki, a masz np dostęp do płyty wiórowej to możesz z niej zrobić klatkę, albo jak Dream(z tego co widziałem) kupić duże terra(takie przynajmniej dla legwana zielonego 120/60/80, cena około250- 300zł, to wg mojego cennika wykonawczego, ale nie wiem ile ci w sklepie zawołają)

Oczywiście, chyba że my o innej "dużości" mówimy... bo to też nie zostało określone... dla ciebie małe może być 1000/500/999999999...

jak już mówiłem, trochę nie przemyślany temat  [bacik]


*Uważam że stosujesz tutaj "pseudomoderację"
Jesli uważasz ze temat jest nieprzemyślany - proszę abyś jednak zachował to dla siebie a ocene tego faktu pozostawił obsłudze Forum.
Emotikony typu <bacik> takze sobie daruj ponieważ wprowadzaja niepotrzebne emocje.
jesli chciałes cos poradzić mogłeś spokojnie darować sobie zgryźliwe uwagi.
Prosze abyś nie robił tak w przyszłości
pozdrawiam - Andreas
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2009, 19:00 wysłana przez Andreas »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lis, 2009, 23:45 »
w sklepie dużo zawołają bo samo wykonanie dużo mniejszego terra to koszta ok 800zł [diversa] + marze sklepowe to jakieś 1300zł... przy dobrych wiatrach.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lis, 2009, 00:21 »
dlatego powiedziałem... że nie wiem :)

teraz mogę tylko napisać.... Ale ja jestem tani... xD za słabo się cenie, no ale nie robię dla osób trzecich, a bardziej prywatnie

tak więc zostaje opcja kupna płyty wiórowej(możesz pod kolor mebli dobrać... ładne będzie) cena za deski, licząc z okleiną (na całej płycie, z grubością płyty 1.8cm) przy wymiarze 120/60/80 to około 190zł(niedawno musiałem zakupić,bo robię terra dla agamy, lub lamparta+toke, a że "ma ładnie wyglądać" to stwierdziłem że szklane będą tylko drzwiczki przesówne) nie jestem pewien takich klatek, bo uważam szynszyle za mądre i zdolne zwierze, a skoro moja Luśka potrafi klatke sobie otworzyć(aż musiałem zabezpieczyć zamykaniem) to wątpię aby nie wpadła na pomysł "moje ząbki+drewniana ściana== wolność" o ile w klatce(normalnej) wymienimy tylko kuwetę, o tyle w takiej z drewna trzeba całą ścianę od razu... ale to po raz kolejny, tylko moje zdanie

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

EmiLka:)

  • Gość
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lis, 2009, 15:53 »
Dziekuje za wypowiedzi ale niepotrzebuje tutaj Sarkazmu jaki jest
grzecznie sie zapytałam i prosze przemyśleć swoje wypowiedzi
widze, że niemożna się dogadać te Forum służy do wypowiadania się i pomoc a nie na to czy dany temat jest dobry

Dziekuje jeszcze raz, więcej nic nienapisze jeżeli niepasuje tutaj taki temat :/


*moim zdaniem temat jest źle sprecyzowany.
Nie napisałaś dokładnie o jaki eporady prosisz i otrzymałaś mało sprecyzowane wypowiedzi.
na przyszłosc proszę abyś zadawała pytania bardziej konkretnie.

pozdrawiam  - Andreas
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2009, 19:03 wysłana przez Andreas »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lis, 2009, 17:37 »
Spokojnie ludziska, wystarczy zapytać koleżankę jaką klatkę posiada, wymiary? moze koleżanka po prostu nie wie czy taka jaką ma wystarczy jednej szylce, moze chce zrobić wieksza. Dlaczego temat ma być nieotrzebny? Jeśli ktoś nie chce, to nie musi sie wypowiadać, a jeśli ktoś ma jakieś uwagi co do wielkości wyglądu klatk i to pisać śmiało. Może koleżanka szuka sposobu na powiększenie/dobudowanie klatki, nie widzę w tym nic złego.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lis, 2009, 17:47 »
allegro aż tak tragiczne nie jest-bez przesady.
za 175 zł masz 100x80x50 prosto do domciu :) i to dla 1-3 szynszyli w sam raz :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lis, 2009, 18:57 »
Znowu zdecydowanie popadamy w emocje. Szczegóły w poszczególnych wypowiedziach.
Proszę o konstruktywne wypowiedzi.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lis, 2009, 19:03 »
allegro aż tak tragiczne nie jest-bez przesady.
za 175 zł masz 100x80x50 prosto do domciu :) i to dla 1-3 szynszyli w sam raz :)
Dla tego poradziłam koleżance zeby trochę poszperała na allegro i wydaje mi się że 100x80x50 są to wystarczające wymiary ,ja ma taką przy 2 diabłach więc przy jednej kulce w zupełnosci wystarczy .
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2009, 22:46 wysłana przez Aśińska »

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lis, 2009, 19:28 »
No właśnie, te emocje...
Dla naszych kochanych zwierzaków każda klatka jest za mała, bo każda jest więzieniem. Z drugiej strony są pewne obiektywne i racjonalne normy wielkości klatek (nie mówię o normach unijnych w fermach, to zupełnie inna kategoria). Polecam http://kam.pl/~alinka/kalkulator.html - kalkulator, który pozwoli nam zorientować się jak duża powinna być klatka.

Osobiście też polecam allegro. Nie każdemu się chce jeździć za klatką pół Polski czy nawet pół miasta.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lis, 2009, 21:53 »
ale chwilkę, nie rozumiem po co oburzenie ze strony koleżanki Emilki, nie napisałem nic obraźliwego i udzieliłem z dream odpowiedzi jak umieliśmy najlepiej, to iż napisałem żeby się określiła nie jest powodem do obrażania, wystarczyło zwykłe odpisanie "a... macie racje, zapomniałam... wymiary to.... " i już, niema co się unosić i obrażać, pamiętajmy że jest to słowo pisane, więc nijak w nim emocji, po prostu było to czyste uprzedzenie na przyszłośc

co do allegro, no ok, ale i tak przebicie jednak jest, uważam to za ostateczność i konieczność, ale każdy ma swoje opinie :)

a co do szylek to czytałem dwie metody, jedna na zasadzie "Zabezpiecz pokój" i mała klatka tylko do spania i jedzenia dla szylki(nie wiem na ile jest prawdziwa i czy się sprawdza) a druga to po prostu klatka duża

co do liczebności w klatce, to też nie jest usprawiedliwienie, bo wołami pisze "kalkulator" który jest przyklejony w tym dziale...

*owszem napisałeś coś co można było uznać za 'obraźliwe" - słowa "temat zupełnie bez sensu ..."
KONIEC dyskusji o tym kto co napisał. Jesli chcesz wpisac kolejnego posta to TYLKO NA TEMAT jaki nosi ten wątek.
pozdrawiam - Andreas
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2009, 22:27 wysłana przez Andreas »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lis, 2009, 22:08 »
to może tylko raz powiem... bo nigdzie nie zostało to napisane (a może powinno?):

grupa Nowicjusz jest dla nowych tu osób które niekoniecznie znają się na szynszylach i niekoniecznie biegle poruszają się w wirtualnej przestrzeni - a forum jest tak rozległe, że nie odrazu każdy musi się tu odnajdywać i orientować co gdzie jest. to przychodzi z czasem... A przez ten czas proszę o wyrozumiałość dla nowych użytkowników - Nowicjuszy.


Co do allegro, uważam, że ceny klatek są ok - nikt nie sprzedaje non profit...

Co do tematu - nie jest on nie na miejscu ale naprawdę bardzo cieżko coś sensownego doradzić nie znając wymiarów obecnej klatki, tego czy planujesz w przyszłosci powiększać stado itp.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

EmiLka:)

  • Gość
Odp: Za mała klatka
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lis, 2009, 18:10 »
grupa Nowicjusz jest dla nowych tu osób które niekoniecznie znają się na szynszylach i niekoniecznie biegle poruszają się w wirtualnej przestrzeni - a forum jest tak rozległe, że nie odrazu każdy musi się tu odnajdywać i orientować co gdzie jest. to przychodzi z czasem... A przez ten czas proszę o wyrozumiałość dla nowych użytkowników - Nowicjuszy.

Co do tego mam szynszyle 4 lata i troche się na niej poznałam

a co do klatki ma wymiary71x40x63cm więc nie jest za duża.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 17:13 wysłana przez EmiLka:) »

 

Szyszka i Niunia, oraz ich nowa "wspolna" klatka

Zaczęty przez EsperDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7308
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2008, 15:27
wysłana przez UnLe96
Oddam dwie koszatniczki samczyki 3 letnie z pełnym wyposażeniem i klatką. Olesno

Zaczęty przez DarknessDział Oddam koszatniczkę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 951
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2023, 18:10
wysłana przez Darkness
[WARSZAWA] Dwie młode samiczki: czarna aksamitna i fioletowa do adopcji z klatką

Zaczęty przez dream*Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2578
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2017, 20:59
wysłana przez dream*
klatka: jaką wybrać, którą kupić, czym się kierować + opinie

Zaczęty przez MadziaraDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 287
Wyświetleń: 104302
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2015, 20:33
wysłana przez Weronika
potrzebna klatka dla adoptowanej Szyszki - Kraków/Wieliczka/Rzeszów i okolice

Zaczęty przez majowaDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2554
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2010, 21:40
wysłana przez majowa
SimplePortal