27 Kwi, 2024, 12:25

Autor Wątek: Tofik i Fifinka moje dwa skarby  (Przeczytany 1644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waskerka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 122
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Tofik i Fifinka moje dwa skarby
« dnia: 19 Lis, 2014, 14:40 »
Witam przygodę z szyszkami zaczęłam w maju tego roku :) zawsze o nich marzyłam jednak będąc pod skrzydłami rodziców nie mogłam sobie na nie pozwolić niestety :( Teraz kiedy prowadzę już swoje gospodarstwo domowe :) udało mi się jakoś namówić męża początkowo na zakup jednego ale żeby nie czuł się samotny kupiliśmy i drugiego. Zdecydowaliśmy się na parkę mieszaną liczę że podołamy wspólnymi siłami :) Od zawsze kocham zwierzęta i nigdy ich w domu nie brakowało. Świnki chomiki pieski. Aktualnie posiadam Psiurka rybki i właśnie moje kochane kuleczki. I zastanawiam się teraz jak mogłam tyle na nie czekać. Jestem strasznie szczęśliwa z ich posiadania to wspaniałe zwierzątka :) Może w małym skrócie je przedstawię :)

TOFIK wiek 8 miesięcy :) Cudowne stworzenie to on właśnie pokazał mi że szynszylek może być tak oddany prawie jak piesek :) Tofik miał być samiczką koloru standard jednak gdy zobaczyliśmy go u hodowcy zauroczył nas do granic możliwości :) w rezultacie ta rzekoma standardowa samiczka to piękny mężczyzna koloru black velvet czarny aksamitek i zadziwia mnie za każdym razem:) Wiele czytałam że szylki to indywidualiści że ciężko je oswoić a On Moje cudeńko jest jak piesek reaguje na swoje imię leci do nogi szok. A już najzabawniejsze jest to jak dochodzę do klatki i nadstawia raz jeden raz drugi boczek żeby drapać go pod bródką a to z prawej a oto z lewej :) brzuszkiem też nie pogardzi staje wtedy na łapkach przednie an boki i drap mnie kobieto poczciwa hahaha :) Wariat z niego jakich mało skacze szaleje jak na szyla przystało. Ale jest też dziwnym szynszylkiem nie lubi hamaków domków i wapienek śpi na twardych dechach i na hamaku nawet nie próbował stanąć tak samo domek był w nim może z 5 razy na 6 miesięcy :) Muszę kupić coś innego może przypadnie do gusty choć wątpię chyba taki typ :) Uwielbia karmę versele langa i wszelakie ziółka szczególnie z   :) Patyczki, migdały i rodzyny :) Kochane słoneczko. Do Tofcia dołączyła FiFi

Fifi to młodziutka przeszło 3 miesięczna biała Wilsonka  piękna i bielutka jak śnieg z lekko przyprószanym na szaro łepkiem :) Fifi początkowo przygaszona i niechętna jednak teraz coraz bardziej się do nas przekonuje i jest coraz lepiej  przybiega do kratki jak tylko mnie usłyszy a jak już zaszeleszczę ziołkami leci, ze hoho :) Z malutkiej wygaszonej kuleczki zmieniła się w małego potworka :) Jak już dopadnie się do kosteczki wapiennej to korki w uszy bo nie idzie wytrzymać :) hamaczek też molestuje nie wiem jak długo jeszcze będzie wiszącym hamaczkiem :) Ale fajne jest to, że daje się już pogłaskać i nie ucieka tak od razu. Fifi lubi drapanko po główce to zupełnie inaczej niż Tofuś :)

Tyle o moich szylkach :) Jak będzie zainteresowanie postaram się opisywać co u nas to na życzenie @PACZEK :) O ile będzie zainteresowanie bo sama do siebie pisać nie będę :)

P.s. Zdjęć jak zwykle nie mogę dodać więc jezeli będzie taka potrzeba to dodam jak będzie to mozlwie :)

Offline waskerka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 122
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tofik i Fifinka moje dwa skarby
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lis, 2014, 15:18 »
Ciągle nic zdjęcia zmniejszone i lipa ciągle ten sam komunikat katalog załączników jest pełny :(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Tofik i Fifinka moje dwa skarby
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lis, 2014, 22:50 »
@waskerka wrzuć do albumu: http://szynszyle.info/forum/index.php?action=media;sa=album;in=4
a ja później wstawie Ci je w wątek :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline waskerka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 122
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tofik i Fifinka moje dwa skarby
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lis, 2014, 22:54 »
@dream dzięki jakieś tam już wrzuciłam ale tak poza tematem dwa pytania co się dzieje czemu nei mogę wstawić są pomniejszone i sumowo tez nie przekracza wielkością i jeszcze jedno nie wiem ale mam wrażenie ze wiadomości prywatne tez do Ciebie nie dochodzą niby wysłane ale mi się nie pojawiają w kontynuacji rozmowy :(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Tofik i Fifinka moje dwa skarby
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lis, 2014, 22:59 »
hej, doszły :) tylko całą noc miałam inwentaryzację więc nie miałam zbytnio do tego głowy.
Co do wstawiania grafik w posty to nikt nie może tego robić bo trochę mamy za mały serwer :( możliwe, że niedlugo to się zmieni.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline waskerka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 122
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tofik i Fifinka moje dwa skarby
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lis, 2014, 12:48 »
Piersio to już starowinka:-) 8 sokonczy 23 stycznia :-) nie nie ma problemów waruje perzy klatce całuja się nochalkami przez kraty ale z racji jej wielkosci na takiej otwartej przestrzeni. Wiem ze chapnać nie chapnie ale może przygniesc sobą albo łapą w zabawie stąd moje obawy:-)

 

Szukam doświadczonej osoby, która mogłaby połączyć moje szynszyle

Zaczęty przez kitka123Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7431
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 20:04
wysłana przez kitka123
Moje szynszyle mnie wkurzają, bo rzuciły fochem

Zaczęty przez DEGU StacjaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3332
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2016, 21:38
wysłana przez DEGU Stacja
Nowy :0 moje szynszyle ) uwagi mile widziane :)

Zaczęty przez sepluvDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5149
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2017, 10:43
wysłana przez sepluv
Beza i Bunia, moje ostatki szynszylowe.

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5164
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2015, 13:37
wysłana przez Paja
Czy moje mieszkanie nadaje się na posiadanie szynszyla?

Zaczęty przez DomisiastaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3266
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 14:43
wysłana przez dorcia
SimplePortal