10 Maj, 2024, 16:51

Autor Wątek: Czosnek ?  (Przeczytany 1533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aurelia

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Czosnek ?
« dnia: 03 Mar, 2010, 19:06 »
Od kilku dni mam problem ze swoimi szylami, które odkryły ... czosnek. Kilkakrotnie spotkałam się z opinią, że ze względu na szkodliwe olejki, żadne zwierze nie powinno ruszać czosnku i cebuli. A one wykradają czosnek, a w szczególności łupiny, włamują się nawet do kosza. Myślę sobie, że w sumie gdyby im szkodziło to chyba gorzej  by się poczuły, a u nich widać tylko blogość i walkę o łupiny. Walczyć z nimi czy jak mają ochotę, to co skubną, niech ich?

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Czosnek ?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Mar, 2010, 20:30 »
O czosnku chyba jeszcze nikt nic nie pisał, ale np. moim zdarza się znaleźć czasem łupinkę z cebuli i zjeść. Z samej łupinki nie powinno być żadnych kłopotów, a w ogóle wątpię czy twoje chciałyby spróbować świeżego ząbka czosnkowego. :p
Wydaje mi się, że one traktują takie łupinki jak chrupiące suszone ziółka.
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2010, 20:31 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Czosnek ?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Mar, 2010, 23:07 »
 Gdzies kiedys czytalam , ze cebula i czosnek sa szkodliwe dla szylek , ze sa wzdymajace.

newbielink:http://www.chinchilla-information.com/giftig.htm [nonactive]
To jest strona gdzie sa napisane ktore rosliny sa szkodliwe i cebula (Zwiebel) i czosnek (Knoblauch) sa trujace .
Musicie sobie przetlumaczyc
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2010, 23:21 wysłana przez Alicja Mannschack »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Czosnek ?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Mar, 2010, 21:40 »
Myślę sobie, że w sumie gdyby im szkodziło to chyba gorzej  by się poczuły, a u nich widać tylko blogość i walkę o łupiny. Walczyć z nimi czy jak mają ochotę, to co skubną, niech ich?

Nie zawsze. Zwierzaczki nie myślą tak logicznie. Myslę, że czosnek jest dla nich po prostu nowością i "atrakcją" z wybiegu, a że próbują go skonsumować... no a czego szynszyle nie próbują skonsumować?! nie, jednak czosnek nie jest dla szylek. Zamiast walczyć, po prostu postaw koszyk na czas biegania gdzies wyżej.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

SimplePortal