27 Kwi, 2024, 21:29

Autor Wątek: Richie i Maniuś  (Przeczytany 8846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Maj, 2011, 15:47 »
Ta poduszka zawsze mnie rozwala.

Offline Natty

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysio [*], Lusia i Mela
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Lip, 2011, 19:00 »
Witam ponownie :D
Jakiś czas nie pisałam. Ostatnio przeżyłam pierwsze dłuższe rozstanie z moimi kulkami - wyjechałam na miesiąc do rodziny za granicę, a szyszki zostały w domu pod opieką mojej mamy. Bardzo za chłopakami tęskniłam i cieszę się, że już znowu mogę być z nimi :D
W końcu po długim oszczędzaniu byłam w stanie sprawić moim rozbójnikom nową, duża klatkę. Szyszki po prostu ją uwielbiają! Bardzo chętnie do niej po wybiegu wracają.


Macie może jakieś propozycje co do urządzenia? Na dole jak widać jest kółko specjalne dla szynszyli (średnica 36 cm) i domek. Wyżej jest pojemnik do kąpieli i miski na jedzenie, a na samej górze "sypialna" czyli dwa dodatkowe domki i półeczka z poduszką, która jest chyb ulubionym miejscem w całej klatce ;)

Offline Kaoriu

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Charley, Krissy, Krecik
    • My deviantart
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Lip, 2011, 21:55 »
Fajniuśka ta klatka, podoba  mi sie pomysł z poduszką i chyba go zgapie ;3 Co do urządzenia, można by dodac pare gałęzi do srodka do skubania ;]

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Lip, 2011, 10:25 »
Klatka jest piękna. Tak w zasadzie to nic tej klatce nie brakuje. Dodałabym jedynie kilka gałęzi (polecam gałęzi jabłoni :D) i paśnik na siano. Pomysł z poduszką jest świetny, nie wiem tylko co powiedzą na poduszkę szylki w trakcie upałów :D Może też spróbuje. Z tego co wiem mój szylek nie przepada za materiałowymi legowiskami, ale warto spróbować :)

Offline Natty

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysio [*], Lusia i Mela
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Lip, 2011, 13:55 »
Co do gałęzi to zabieram się za nie od jakiegoś czasu. Póki co dostają takie małe pędy jabłoni codziennie, ale muszę w końcu jakąś dużą skombinować ;) Paśnik na sianko jest - taki niebieski, plastikowy w prawym dolnym rogu klatki ;)
Moim zdaniem poduszka była świetnym pomysłem - kupiłam w zoologu za jakieś 12 zł ale zawsze można dać jakąś inną. Zwłaszcza Rysio u mnie ją uwielbia, a że póki co upałów u nas nie ma, więc chyba nie narzekają na nią :D

PS. mimi10 - zdjęcie w Twoim avatarze jest śliczne :D Masz piękne szylka ;)

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Sie, 2011, 15:05 »
Musiałam nie zauważyć paśnika :) Dziękuje bardzo za komplement :D

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Sie, 2011, 18:30 »
Willa jak sie  "patrzy " a chlopaki jak malowane  [-chomik-]

Offline Natty

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysio [*], Lusia i Mela
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Paź, 2011, 16:00 »
Witam wszystkich :)
Dawno nas tu nie było, ale wszystko było dobrze w naszym szynszylowym świecie... do czasu :(
Otóż moi chłopcy z dnia na dzień zapałali do siebie szczerą nienawiścią. Zaczęło się w piątek od tego, że pokłócili się o domek. Na wybiegu skończyło się tym, że Maniek gonił po całym pokoju Rysia, który w końcu schował się za moim monitorem i tam przesiedział trzy godziny. W klatce Rysio tak się bał, że nie schodził z półki, nawet aby zjeść czy się napić, a jak tylko otwierał klatkę, wyskakiwał mi na ręce, czego nigdy nie robił. Widać, że boi się być w jednej klatce z Mańkiem i nie wiem dlaczego :(
Skończyło się tym, że zostali rozdzieleni, bo nie mogłam ryzykować, że sobie krzywdę zrobią (Rysio ma już drobne ranki na noski i wszędzie wala się futro). Tak poprzestawiałam w klatce półki, że są dwa oddzielone poziomy. Niestety nie mogłam przedzielić klatki po równo, bo środkowe drzwiczki na to nie pozwalają, więc teraz Maniek cierpi, będą w tej mniejszej, dolnej części.
Macie może jakieś rady, jak temu zaradzić? Naprawdę nie chce rozdzielać na stałe moich chłopców :(

Offline zizou10

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Paź, 2011, 19:59 »
czy to dorastajace szyle? moze na nowo ustalaja hierarchie, dopiero przeczytalem temat, ale mimo wszystko stawiam na drugie, moze do transportera? a masz jeszcze pierwsza mala klatke?
« Ostatnia zmiana: 17 Paź, 2011, 20:03 wysłana przez zizou10 »

Offline Natty

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysio [*], Lusia i Mela
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Paź, 2011, 20:52 »
Jeden na pewno ma ponad 1,5 roku a drugi jest jeszcze starszy, stawiam, że ma około 2 lat, bazując na informacji otrzymanej w zoologu, ale z tym nigdy nic nie wiadomo. Szylki są u mnie od ponad roku i wcześniej nie miały żadnych problemów z porozumieniem. Też myślę, że to może być ustalanie hierarchii, zważywszy, że to ten młodszy atakuje starszego. Wkładałam je do transportera i wtedy wszystko jest OK. Podobnie, jak wypuszczam je razem w łazience. Kłótnia zaczyna się, jak są wypuszczane w pokoju, albo razem w klatce.
I niestety nie posiadam już małej klatki :(

Offline zizou10

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Paź, 2011, 21:43 »
wiem o co chodzi... mialem podobnie, w duzej klatce nagle im odbija... no ale jesli masz mozliwosc poswiecic dzisiejsza noc na obserwacje to chyba warto zalatwic to jak najszybciej

Offline Natty

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysio [*], Lusia i Mela
Odp: Richie i Maniuś
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Paź, 2011, 22:56 »
Będę obserwować i zobaczymy, co będzie :)

 

SimplePortal