hypothetical
27 Kwi, 2024, 16:15

Autor Wątek: Stefan :)  (Przeczytany 15042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Lip, 2015, 20:11 »
Gryfów śląski okolice Jeleniej Góry. Byłam dzisiaj u naszego weta to tak jak myślałam nie stwierdził nic konkretnego. Szylek radosny biega jak szalony je więc stwierdził, że może to być przez to oko ale na wszelki wypadek pobrał mu krew do badań w poniedziałek będę wiedzieć co i jak ale chętnie bym się przejechała do jakiegoś weta który dobrze zna się na szynszylach.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Sie, 2015, 11:53 »
Nowe zdjęcia Stefanka  :)



A tu szogun na swoim wybiegu :D Oczywiście wszędzie pełno piachu :D




Cały wybieg



Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Sie, 2015, 12:11 »
Szynszylek piękny ale klatka malutka :/ i tylko jedna półeczka... Nic dziwnego że biega po niej jak szalony.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Sie, 2015, 12:41 »
To racja , że klatka mała. Wybiegi nie zastąpia przecież Stefankowi mieszkania. Mój Gacuś ma dokładnie taką

allegro.pl/klatka-dla-szynszyla-koszatniczki-wiewiorki-70-cm-i5582254334.html

a i tak uważam , ze Gacuś ma tam za mało miejsca. Musiałam wyjąc jeden podest, zamontowałam znacznie większy kołowrotek, myślę o jeszcze większym, ale wtedy chyba ktoraś pólka odpadnie...nie, no na razie wszystko w fazie obserwacji, w każdym badz razie nawet taka klatka jest dla ruchliwego szylka zbyt mała, zwłaszcza nocą !

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Sie, 2015, 13:11 »
Mój Mikuś długo miał taką jak w linku. Dało się ją przyzwoicie zagospodarować ale brakowało przestrzeni. Szynszyla w takiej klatce w zasadzie prawie nie skacze tylko chodzi.  Teraz mam taką 100 cm długości i 80 wysokości i dopiero widzę jaka tamta była mała.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Sie, 2015, 13:39 »
Rukola brałam klatkę największą jak sie zmieści u mnie w domu na ten czas., Pamiętaj, że ja mam zwierzów a zwierzów a to wszystko na 40 metrach + drobiazg 5 człowieków. Na pewno z czasem pomyślę o czyms równie efektownym, na chwilę obecna tylko taka klatka wchodzi w rachubę [phi]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Sie, 2015, 15:31 »
Elu ja Cię absolutnie nie krytykuję, Mikuś spędził prawie całe życie w takiej klatce jak Twoja. Dopiero niedawno kupiłam większą i chciałam przy okazji podzielić się moją refleksją w związku z tym.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Sie, 2015, 21:07 »
Alez ja nie chciałam absolutnie polemizować z Tobą i nie odczułam tego jako krytyki,. Rukola Kochana. Ciesze sie, ze zaczynając swoją przygode z szynszylą [szynszylek] trafiłam na taką klatkę jaką Ty masz ( miałas). Jest ona większa niż klatka Stefanka. Reasumując nikola35 musi pomyśleć o większej klatce. Moja jest większa a i tak uważamy , ze jest za mala

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Sie, 2015, 11:32 »
Absolutnie się z wami zgadzam :) Stefan ma tam dwie półki jedna zrobiłam mu taką materiałowa coś nada zasadzie hamaku. I broń Boże on w niej nie zostazostanie. Jesteśmy w trakcie robienia dużej woliery. Która ma ponad 1m na 1m :) jest to klatka tymczasowa później dodam wam zdjęcie woliery w trakcie robienia nasz duży pies amstaff się do niej zmieścił więc sądzę ze Stefan będzie zadowolony ;)

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Sie, 2015, 14:32 »
Nowa klatka Stefana będzie wyglądać tako :D tu jeszcze na początku robienia ;) teraz jest już dużo półek itp :D Ale i tak nie jest jeszcze skończona ;)
A w klatce nasz pies Roxi która uwielbia klatki xD W domu ma swoją kenelową ale coś mi się wydaje że będą się wymieniać ze Stefanem :D



Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Sie, 2015, 16:20 »
No taką powierzchnię można fajnie zagospodarować. Stefan będzie miał super domek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Sie, 2015, 16:50 »
@nikola35, Roxi weszła tam przez te malutkie drzwiczki? Nie za małe, jak rozwiążesz problem sprzątania i dobrego dostępu do półek. Klatka jest głęboka, to trochę utrudni sprzątanie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Sie, 2015, 18:20 »
Co dziwne tak Roxi Weszła przez drzwiczki i na dobra sprawa  nie są one takie małe poza tym spód klatki Wysowa się jak szuflada a i od góry jest dostęp. Jedyne nad czym się zastanawiamy to czy na dole nie zrobić większych "ramek" bo trociny sądzę ze nędza wszedzie

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Sie, 2015, 18:37 »
@nikola35 no w sumie masz rację z tymi ramkami,większe były by lepsze.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Sie, 2015, 21:49 »
Brawo ! Bedzie piękna klatka...tylko co zrobisz jeśli Roxi nie będzie chciała z niej wyjśc ? [viva]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Sie, 2015, 21:56 »
@nikola35, zrób sobie dołem ramki co najmniej 10-12cm, bo masz rację, ja mam 6cm, wydawało się dużo a żwirek i tak wylatuje ;p

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Sie, 2015, 05:45 »
Roxi ma swoją klatkę więc będą musieli się pogodzić :D A jak sądzicie czy taka klatka starczy dla 2 szynszyli bo jak już wcześniej pisałam Pod koniec sierpnia prawdopodobnie zawita u mnie kolega bądź koleżanka dla Stefana,
klatka ma 1.30m x 1m x 60cm

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Sie, 2015, 22:24 »
Starczy, nawet dla 4rech o ile będzie dużo domków, półek, hamaków itd czyli powierzchni użytkowej płaskiej. I pełny podział w połowie wysokości.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Sie, 2015, 17:49 »
Ja się tylko wtrącę z off topem, że psy z krótką sierścią nie powinny mieć zakładanej kolczatki (chyba że to co ma piesio to jest łańcuszek, wtedy nie ma tematu).

(szynszyla.org waska1988)

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Sie, 2015, 18:22 »
Jest to kolczatka. Niestety Roxi jest adoptowana ze schroniska. Mieszka u nas dopiero rok. Jest bardzo trudnym psem kolczatka to po prostu wyjście tymczasowe dopóki nie ukończyły szkolenia. Po prostu na obroży nie da jej się utrzymać a małpa ma różne pomysły jak i do obcych psów tak i do ludzi a nie zawsze kaganiec pomaga.

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Sie, 2015, 18:52 »
Takim psom (bez długiej sierści) kolczatka sprawia wiele bólu, z tym kojarzy im się spacer, nie jest to dobre narzędzie treningowe :(

(szynszyla.org waska1988)

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Sie, 2015, 21:17 »
Błąd kolczatka prawidłowo używana nie kojarzy się psu źle. Pracuje z amstafami już dobrych parę lat więc co to kolczatka i wiem dla jakiego psa mogę ja ubrać ;) rozumiem ze naczytalas się albo coś ze kolczatka to zło ok zgadzam się ale czasem wyjścia nie ma a ja jestem w trakcie szkolenia roxi sorry ale wolę to niż pogryzionego człowieka czy coś. Zresztą temat mojego psa uważam za zakończony ponieważ nie znasz mnie ani mojego psa i nie wieś jakie mam doświadczenie. Poza tym jest to forum o szynszylach.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Sie, 2015, 22:12 »
@nikola35, a czy stelażem utrzymującym całkowity ciężar półek są tylko te aluminiowe listwy do ścian (kantówki)?! Bo jeśli tak, to dużo półek, hamaków, kołowrotka itd. w tej klatce nie umieścisz. Kantówki się załamią pod ciężarem, a siatka tego nie utrzyma. Teraz dopiero to zauważyłam. Ten projekt aż się prosi o stelaż z drewnianych belek (listew) 3x3 cm.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Sie, 2015, 22:33 »
Zgadzam się, ale tylko u psów z długą sierścią, a nie u takich, u których wbija się bezpośrednio w skórę. Koniec tematu

(szynszyla.org waska1988)

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stefan :)
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Sie, 2015, 20:46 »
Hej, sliczny maluch. Klatka jak najbardziej na tak tylko dużo poleczek i to dosyć szerokich co by się mogly dwa razem na boczku wylegiwać. A  wiesz zamiast trocin,w stawilabym kuwete narozna z peletem, maly będzie się uczyl siusiać w jedno miejsce. Pies cudny, powiedz mi a nie myslalas o szelkach lub wodzy/uprzęży zwal jak zwal przy pysku?

 

uszynszyla, Riki i Stefan

Zaczęty przez 5zy5zkaDział Zaadoptowane Szynszyle

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3915
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2014, 16:44
wysłana przez Paula_91
Tadek i Stefan

Zaczęty przez MelphomeneDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 10703
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2016, 22:24
wysłana przez Noraa2
SimplePortal