28 Kwi, 2024, 04:12

Autor Wątek: Śmieszne zachowania szylek  (Przeczytany 23475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #75 dnia: 09 Lip, 2010, 17:53 »
z tego co pamiętam to po jakimś czasie (dość długim) i sporym nakładzie leczenia udało się zatrzymać postępującą martwicę, szynszylka wygladała na troszkę nadgryzioną tu i tam, niestety częsci ciała nie odrastają po takich ubytkach, ale żyła jeszcze kilka lat i poza wyglądem nic jej nie dolegało.

Przepraszam to była szylka od Magdy, tu macie wątek o pająkach i szynszylach
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2010, 17:55 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #76 dnia: 09 Lip, 2010, 21:33 »
Nawet nie wiedziałam,że są szkodliwe te pająki nasze...a tu proszę... :( O matko...aż mnie ciarki przechodzą,jak pomyślę,że moja Fif,mogłaby mieć tak samo....(odpukać!)  nikomu nie życzyłabym czegoś takiego..
u nas pająki są bezwzględnie traktowane kapciem,nie ma sensu wyrzucać ich przez okno bo i tak wrócą...a jest ich tyle,że nic się nie stanie jak się usunie ich część.
[ot]Kiedyś na grzybach, chcąc uniknąć bliskiego spotkania z nitką pajęczą schyliłam się by pod nią przejść i w ostatniej chwili się powstrzymałam,bo przed oczami ujżałam 2 centymetrowego pająka na ogromnej pajęczynie. Okazało się,że weszłam w gniazdo,przez całą drogę do domu wyciągałam pająki z włosów, a jak się kąpałam to jeszcze pływały w wannie...fuuj  niby nic, ale mam wstręt do pająków i zbierania grzybów...[/ot]

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #77 dnia: 09 Lip, 2010, 21:51 »
my się zdecydowaliśmy na moskitiery w oknach żeby nam pająki i inne robale nie wchodziły do mieszkania, ze względu na bezpieczeństwo szyli a także na moją arachnofobię, przyznaję że to wygodniejsze niż codzienne sprawdzanie całego mieszkania czy nigdzie żaden się nie ukrył :P

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Violet

  • Hodowca
  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Lip, 2010, 10:22 »
Witam. Na innym forum czytałam temat jakoby szynszyla na widok właścicielki merdała ogonkiem i kładła się na plecach. Ja osobiście w to nie wierzę w ogóle, aczkolwiek ostatnio, gdy wpuściłam do mojej Janet do klatki jej córkę ona zamerdała tym ogonkiem dwa razy. Ja i moja mama byliśmy w szoku, chyba był to bardziej przypadek, może próbowała utrzymać równowagę siedząc na domku czy coś :D aczkolwiek widok był fajny

14 glucików

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Lip, 2010, 11:02 »
Generalnie to samczyki merdają ogonkami na widok i zapach samiczek - tak zwany taniec zamiataniec   :D Z tym kładzeniem się na plecach to bym nie uwierzyła  :shock:

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Lip, 2010, 11:16 »
Samiczki również machają ogonkami. Zaobserwowałam u swoich machanie ogonkiem do dzieci przy witaniu się pyszczkami, albo cała rodzinka dorosłych tak się potrafi cieszyć, że wszystkie zaczynają świszczeć i machać, przy tym również podskakiwać z radości  :D.
Widziałam również kilka razy taki sygnał wyłącznie u samiczki ( niestety nie wiem co oznacza ), kiedy macha ogonem tylko raz w prawo i lewo (takie jedno machnięcie), wyraźnie czekając na reakcję innych szynszyli.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Lip, 2010, 11:37 »
Widziałam również kilka razy taki sygnał wyłącznie u samiczki ( niestety nie wiem co oznacza ), kiedy macha ogonem tylko raz w prawo i lewo (takie jedno machnięcie), wyraźnie czekając na reakcję innych szynszyli.
Hmm... a to ciekawe, ale pokazuje nam jak naprawdę mało jeszcze wiemy o zachowaniach szynszyli - pewnie na fermach w ogóle nie zwracają uwagi na takie zachowania, wiec cała nadzieja w domowych hodowlach. Rzeczywiście przypominam sobie że mojej samiczce też zdarzyło się machnąć ogonem w stanach nadmiernej radości.

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #82 dnia: 13 Lip, 2010, 11:44 »
Beza macha ogonkiem do drzwiczek od klatki, jak chce wyjść :D zazwyczaj o godzinie 00:00.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #83 dnia: 13 Lip, 2010, 14:38 »
u mnie jest może za dużo estrogenów w klatkach :P
ale jest jedna rzecz-tak jak terytorialnie zamiata ogonkiem Wacław, tak samo Ptysia, Buba. one silnie przywiązują się do terytorium, lubią obsikać to i owo :P

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Olcik :)

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosia( mozaika) i Tuptuś (standard)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Lip, 2010, 22:16 »
Co do merdania ogonkiem u samiczki to również to zauważyłam lecz w całkiem innej sytuacji, mianowicie gdy mój chłopak bierze Tosię na ręce i ocierają się o swoje noski (tzw noski eskimoski - nos człowieka pocierany o nos szynszyla). Tosi widać że to pasuje, bo nie raz sama na ręce wskakuje lub na ramię jak mój chłopak siedzi na kanapie i tak jakby go zaczepia- jakby się prosiła o te noski :P

Najdziwniejsze jest to, że robi to tylko z nim.

Olcik :)

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Lip, 2010, 19:50 »
No cóż, Olcik, widać, jego kocha bardziej :P To męskie przyciąganie ;D
A co do merdania ogonkiem, to Fifka też tak czasem robi, zazwyczaj raz i to w jedną stronę.Niestety jeszcze nie znalazłam jakiegoś senownego (i tego sensownego mniej) wyjaśnienia na to zjawisko. I macie rację, na fermach hodowcy zajmują się głównie wyżywianiem szynszyli. Chyba,że chcą zrobić sobie zdjęcia...lub zaprezentować komuś swoje zwierzęta. Tak sobie myślę,że kiedyś ktoś powinien wydać książkę, naprawdę o szynszylach, nie te broszurki, ani takie książeczki, w większości posiadające błędy teoretyczne.Pomyślcie tylko ilu szynszylomaniaków skusiłoby się na coś takiego....Ja bym z pewnością kupiła.

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline swieca

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Lip, 2010, 01:57 »
Pamiętam jak kiedyś Misia hasając po półkach wskoczyła na głośnik, a z niego chciała wskoczyć na... PLAKAT  :shock: który wisiał obok na ścianie... Przez chwilę myślałem, że coś jej się stanie, ale mimo to nie mogłem powstrzymać się od parsknięcia. Misia spojrzała na mnie i zawstydzona pobiegła gdzieś się schować;)

Swego czasu jej ulubioną zabawą była kradnięcie małego, gliniano-futrzanego baranka. Cały łepek mu ogryzła  :D

Ostatnio Misia zajmuje się budowlanką... otóż postanowiła sobie wygryźć nowe wejście do domku w klatce. Z dnia na dzień szpara się powiększa, mała codziennie nad tym pracuje ;)

Nogad_21

  • Gość
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Lip, 2010, 11:55 »
No cóż, Olcik, widać, jego kocha bardziej :P To męskie przyciąganie ;D
A co do merdania ogonkiem, to Fifka też tak czasem robi, zazwyczaj raz i to w jedną stronę.Niestety jeszcze nie znalazłam jakiegoś senownego (i tego sensownego mniej) wyjaśnienia na to zjawisko. I macie rację, na fermach hodowcy zajmują się głównie wyżywianiem szynszyli. Chyba,że chcą zrobić sobie zdjęcia...lub zaprezentować komuś swoje zwierzęta. Tak sobie myślę,że kiedyś ktoś powinien wydać książkę, naprawdę o szynszylach, nie te broszurki, ani takie książeczki, w większości posiadające błędy teoretyczne.Pomyślcie tylko ilu szynszylomaniaków skusiłoby się na coś takiego....Ja bym z pewnością kupiła.
Mój "merda" ogonkiem, kiedy jest naprawdę wściekły !

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2010, 10:28 wysłana przez robus_pl »

Robus

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #89 dnia: 05 Sie, 2010, 12:07 »
A to moja odpowiedź i Gigi na temat : " co oni tam wiedzą o porządnym smyraniu "

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Nogad_21

  • Gość
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Sie, 2010, 12:33 »
A to moja odpowiedź i Gigi na temat : " co oni tam wiedzą o porządnym smyraniu "
newbielink:http://www.youtube.com/watch?v=gHl3-raV3a0 [nonactive]

To ja myślałem, że mój Siuniek był mistrzem smyrania - a tu proszę, ktoś go przebił ! Świetna szylka :)
Migdała jej :P

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Sie, 2010, 21:52 »
A ja nikomu bym na slowo nie uwierzyła, że one potrafią nadstawiać się jak kotki do głaskania, gdyby nie takie filmiki. Ta moja banda jakaś nierefolmowalna jest i nie mam szans na takie mizianko.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Sie, 2010, 22:47 »
U mnie tez licho z tym.

Robus

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Sie, 2010, 23:38 »
U Gigi z tym wypinaniem "zadka" zrobiło się po tym jak musiała kilka tygodni w kołnierzu siedzieć i nie miała możliwości się tam podrapać - zostało jej do dziś, ale takim miziakiem zawsze była, nawet u poprzedniej właścicielki  :)

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Nogad_21

  • Gość
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Sie, 2010, 09:29 »
To ja też dodam coś od siebie ;)

Szyszek nie je wapienka, dopiero gdy mu je pokruszę i wrzucę do miski. :D

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Sie, 2010, 21:33 »
To ci Miśka mądralińska.

Nogad_21

  • Gość
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Sie, 2010, 21:52 »
Wiadomość z ostatniej chwili : będąc na wybiegu Miśka zauważyła uchylone drzwi do kuchni.Wściubiła w szczelinę nosek,ale drzwi ani drgnłey.Spróbowała raz jeszcze.Dalej nic. I wiecie co wymyśliła?Rozpędziła sie w przedpokoju i jak nie uderzy w drzwi kuchenne i heja do kuchni!Stałam jak wryta.I jak tu wątpić w inteligencję zwierzaczków
Szyle jednak są sprytne, nie ma co :P

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Paź, 2010, 16:30 »
u mnie Kubus lubi byc miziany bo młody to najlepiej jakby go wcale nie tykac :)
najbardziej mnie smieszy jak młody na wybiegu po kapieli biega jak opetany i tak smiesznie i wysoko podskakuje :D
tylko zawsze jak go chcialam nagrac to przestawal tak robic, jak kamerke wylaczylam to znowu zaczynal wariacje, maly cwaniak =]

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Paź, 2010, 20:35 »

Robus

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Paź, 2010, 20:37 »
Akcja z wczoraj:
1. Siedząc na dywanie sączyłam winko.Postawiłam lampkę z winem na dywanie.Nagle podbiegł Bulik stanął na 2 łapkach, przednie oparł o rand kieliszka i napiera całym ciałkiem na kieliszek :) I naciąga się, przeciąga i wyciąga :) Chyba tańczył, a % uderzyły do główki :)

2. Po akcji "kieliszek" Misia ( swoją drogą Misia jest ukochaną dziewczynką mojego M ) podbiega do stopy męża. Zaczyna mu robić pedicure. Nagle patrzę - Misia odprawia taniec godowy. Chodzi na 2 łapkach wokól stopy i....zaczyna sikać:) Myślałam,że padnę. Mój kochany M nawet nie poczuł co Miśka zostawiła na jego stopie :)

Nie zauwazyl? To karygodne :-)

Robus

 

Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15866
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
Pomóżcie - szylek nie ściera ząbków, jest chudziutki, wyskubuje futerko...

Zaczęty przez RossiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4329
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2006, 09:53
wysłana przez Rossi
Pomocy, boje się że szylek zdechnie :( nie je, nie pije, ciężko oddycha po antyb

Zaczęty przez kamica16Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 20755
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 10:39
wysłana przez Alicja Mannschack
Witam ja również zostałam szczęśliwą właścicielką szylek od Claudiego .

Zaczęty przez gaja35Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13653
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2007, 12:16
wysłana przez Julia
Prosze o szybka pomoc, maly szylek w okropnym stanie!

Zaczęty przez PopielataDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8398
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 22:05
wysłana przez Paula_91
SimplePortal