27 Kwi, 2024, 22:28

Autor Wątek: Leo i kolega  (Przeczytany 1085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emiQs

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • kawaler Leo i emerytowany Maniek
Leo i kolega
« dnia: 01 Kwi, 2011, 20:08 »
A więc chcę wszem i wobec oświadczyć, że w mojej klatce przebywają dwie kuleczki :D Może nie była to miłość od pierwszego wejrzenia ale też żadna z kulek nie skończyła z wielką rano :D A więc do Leosia, 5-cio miesięczne szczyla dołączył kilku letni szynszyl, który jest praktycznie dwa razy większy od malca. Moja mama na samym początku to się aż przestraszyła czy on nie zje Leosia :D Ale wyszło wręcz odwrotnie, bo to malec skakał na dużego, wyrywał mu futerko i kąsał po łapkach. Raz to mi aż ręce opadły, bo Leoś ugryzł tamtego w łapkę... i sam się popłakał Oo mój chłopak stwierdził, że zrobiłam z niego maminsynka, bo pewnie się zestresował i potrzebował mojej obecności. Ogólnie teraz sobie oba siedzą, bez kłótni, bez gryzienia, Leoś czasem naskakuje na tego starszego, ale jakiś taki spokój :) A ja szczęśliwa, że malec nie będzie już sam kiedy kończę późno:)

Więc jestem szczęśliwą właścicielką dwóch pięknych kawalerów szaraczków :)

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Leo i kolega
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwi, 2011, 19:59 »
W takim razie gratulacje!

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline emiQs

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • kawaler Leo i emerytowany Maniek
Odp: Leo i kolega
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwi, 2011, 07:50 »
A dziękuje :) W sumie zdaje mi się, że dopiero teraz poznaję prawdziwą naturę szynszyl ;p Bo jak maluch był sam to i w klatce był spokój, nie rozumiałam o co chodzi z tym wylatywaniem podłoża :D A teraz widzę, że i mnie czeka codziennie sprzątanie ;) No i w nocy gorzej spać... :D Ale zdaję mi się, że na oba połączenie wpłynęło pozytywnie! Maluszek nareszcie nauczył się jeść drewienko... i mógłby teraz zjeść z 3 kawałki, a wcześniej nawet na to nie spojrzał. Bałam się, że może ma przerośnięte ząbki ale nawet najtwardsze orzechy wcinał. Gorzej tylko, że teraz półki na tym też cierpią :D A jeżeli chodzi o starszego szynszyla... to zdaje mi się, że on nie za bardzo u mnie skakać :( Poprzedni właściciel miał podobno klatkę dwa razy mniejszą... czyli z 40 cm wysokości :( Pewnie też nie był za często wypuszczany :( I u mnie w klatce przyznam, że miał problemy z wskakiwaniem na półki... nie tyle co problemy, ale jak by się bał... sama nie wiem. Ale teraz coraz lepiej mu idzie :) Wczoraj pod koniec wybiegu zauważyłam, że dwa razy odbił się od ściany, więc to chyba dobry znak ;) Może podpatrzył jak to maluch robi? Aby było dobrze :)

http://img845.imageshack.us/f/pic0319.jpg/
<niestety podaję tylko linka bo zdjęcie nie chce mi się wyświetlać...>
Zdjęcie słabe, ale widać jak maluch lgnie to starszego szynszyla :)
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2011, 13:21 wysłana przez emiQs »

 

Szynszyl Pysiek a nowy kolega

Zaczęty przez Ew3linkaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1580
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2014, 19:30
wysłana przez dream*
nowy kolega

Zaczęty przez dyzioDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8404
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2012, 07:04
wysłana przez Szelek
Kolega na odległość!!

Zaczęty przez martamarta84Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1058
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2007, 09:16
wysłana przez martamarta84
SimplePortal