hypothetical
27 Kwi, 2024, 19:17

Autor Wątek: przeprowadzka  (Przeczytany 1481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kwiatooooo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 29
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
przeprowadzka
« dnia: 06 Sie, 2014, 21:49 »
Witajcie,
przeprowadziliśmy się z naszym Szyszkiem do moich rodziców, trzeci dzień i już sobie swobodnie bryka po pokoju podskakując :) ma bardzo dużo przestrzeni, problem tylko w tym, że moi rodzice posiadają 3 dorosłe koty i 2 dorosłe psy i tutaj moje pytanie czy radzicie spróbować zapoznać Szyszka z którymś z nich czy lepiej odizolować? Dodam, że była taka sytuacja że kiedy Szyszek był w klatce to suczka weszła do pokoju nawet nie zdążyła podejść do klatki (która to stoi na stoliku ok 50 cm od podłogi) a Szyszek już zaczął "małpiatkować" rozumiem, że się wystraszył przez kilkanaście następnych minut siedział skulony w kąciku swojej klatki.
Doradźcie co jak mam postępować oczywiście najważniejszy jest Szyszek.



Offline Kaeria

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 284
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kruszynka, Fifi, Diabeł
Odp: przeprowadzka
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sie, 2014, 22:11 »
Ja osobiście nie jestem przekonana co do psów i kotów z szynszylami jeżeli nie były chowane od malutkiego .. Możesz próbować ale to stres dla szynszyla :P

Offline HodowlaKolorado

  • Hodowca
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: przeprowadzka
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sie, 2014, 22:33 »
To zależy od szynszyla i od drugiego zwierzaka. Np. mój kot panicznie boi się szynszyli, ale inny może zareagować agresją. Ja nie ryzykowałabym.

Tam gdzie Twój skarb, tam i serce Twoje.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: przeprowadzka
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sie, 2014, 08:05 »
Z ogólnej wiedzy mogę Ci powiedzieć tyle że ,dobrze że szylek się zaaklimatyzował,
ale to swoja drogą też jest pewien stres,nowe otoczenie,przedmioty,musi mieć czas żeby sobie mapke ułożyć i wszystko zapoznać.
Co do psów i kotów doświadczenia praktycznego nie mam(no może małe ale nie zostawiam psów i kota z szylkami bo jednak mam obawy tylko przez klatke się widzą od czasu do czasu bo szyle mam na piętrze a zwierzyna zazwyczaj biega na dole lub na podwórku :), a że moje szyle wykazały zero reakcji to nic nie robiłam z tym) Ale za to mam trochę wiedzy zgromadzonej m.in na forum i u innych osób posiadających szyle i myślę że jeśli zwierzęta te nigdy się nie widziały to póki co lepiej nie stresuj więcej szylka przez jakis czas,niech najpierw przyzwyczai się na dobre z nowym domem.
Po jakimś czasie możesz spróbować wpuścić psa lub kota(ale lepiej pojedynczo)do pokoju i szylka pozostawić w klatce (lepiej dmuchać na zimne bo nie wiadomo co by sie działo w realnym spotkaniu) niech się obwąchają,widzą się,nauczą do swojego towarzystwa. Tylko pamiętaj nie na siłe i nie wszyscy na jednego bo to wielki stres.

Jesli natomiast szylek będzie bardzo źle reagował np kulenie się w klatce,piszczenie,apatia ,lub będzie się trząsł itd...to lepiej wyprowadź inne zwierzaki i odpuść mu,jesli nie jest konieczne zapoznawanie ich razem to ja bym tego nie robiła zwłaszcza jak psy i koty sa dorosłe i wychowane bez szyli. Bałabym sie że kot nie oczekiwanie zaatakował by kulke.Dlatego odradzam wspólne wypuszczanie ich.

Może małymi kroczkami oswoisz szylka do widoku nowych kolegów ale pamiętaj nie na siłe i po malutku...Możesz pogłaskac np psiaka czy kota i potem iść do szylka i dać mu się obwąchać i przyzwycaić do ich zapachu najpierw.

No nie wiem może ktoś lepiej Ci doradzi :) Jest tu zapewne dużo ludzi z podobnym problemem,więc powodzenia :*
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2014, 08:07 wysłana przez matti4411 »

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: przeprowadzka
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sie, 2014, 08:30 »
Ja bym nie ryzykowała i zostawiła jak jest,  nie wiadomo jak zareagują,  poza tym to będzie ogromny stres dla szylka :(

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: przeprowadzka
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sie, 2014, 08:39 »
@KarolinaGliwice no też tak właśnie mówie- ale jesli to konieczne to powolutku przyzwyczajać a jesli mały za bardzo się zestresuje to zostawić w spokoju,zamykac pokój i tyle, zwłaszcza jak to duże zwierzaki nie nauczone do szyli. Wypuszczać ich razem to już w ogóle odradzam.

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

 

Zakupy przed przeprowadzką szylków - może ktoś doradzi...

Zaczęty przez myszagiDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2114
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2006, 18:22
wysłana przez szyszunka
przeprowadzka szynszyla - podróż, nowa klatka, nowe miejsce

Zaczęty przez wiza55Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2833
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2018, 11:43
wysłana przez wiza55
kupno drugiego szyla i przeprowadzka :P

Zaczęty przez sisi88Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 6880
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2008, 15:58
wysłana przez sisi88
Przeprowadzka - nowe klatka = stres

Zaczęty przez Inka9617Dział ARTYKUŁY i PORADNIKI

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1397
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2020, 11:46
wysłana przez Marta828
Przeprowadzka z szylką!!!!!!!! Proszę o rady.

Zaczęty przez IskaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1197
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2007, 22:11
wysłana przez Basia_W
SimplePortal