14 Maj, 2024, 10:33

Autor Wątek: Pieczywko Wasa  (Przeczytany 1916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Pieczywko Wasa
« dnia: 24 Cze, 2007, 15:20 »
Hey :)

Jestem tu nowa i mam szynszylkaod wczoraj co prawda niewiele o nich wiem ale dużo się naczytałam.   :D

Zauważyłam, że Marian lubi jeść wase!! Czy mogę mu ją dawać a jak tak to w jakich ilościach?

Aaa...no i jeszcze Maniuś nie chcę zbyt dużo jeść czasem widzę go przy miseczce, ale prawie wcale przy poidełku no więc co robić czy mam się niepokoić?

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Pieczywko Wasa
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Cze, 2007, 15:51 »
Cześć Puszkaa !

Tej wasy możesz mu dać trochę traktując jako smakołyk od czasu do czasu. Aż tak dużo jej zapewne nie zje naraz, bo jak będzie miał dość to zostawi resztę. Moje też czasami jedzą andruciki.
 Szynszyle nie jedzą zbyt dużo - jakieś kilka granulków naraz. A czy Maniuś jest karmiony tą samą karmą , którą miał u poprzedniego właściciela? Jeśli nie to może mu nie smakować , a poza tym szylek nie przestawia się na nową karmę z dna na dzień, tylko tygodniami dodaje nowej stopniowo do poprzedniej.
 Szynszyle nie piją dużo wody. Jeżeli zaobserwowałaś że Maniuś pił z poidełka to nie masz się czym martwić. Jeśli nie, to może poprostu nie potrafi z niego pić. Daj mu jakąś miseczkę z wodą i sprawdź czy chce mu się pić. Być może wcześniej nie spotkał się z poidełkiem i nie wie jak z niego korzystać, a może poidełko nie działa dobrze i to też musisz sprawdzić.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Asiulka88

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Pieczywko Wasa
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lis, 2007, 08:58 »
Hej:))
A co sadzicie o podawaniu oczywiscie w malych ilosciach pieczywka typu "Wasa"
Moj niuniek wprost to uwielbia.:))
Pozdrawiam Was :D :D

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Pieczywko Wasa
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lis, 2007, 10:54 »
Znaczna część pieczywa wasa jest wypiekana z żyta, jako ze z pośród wszystkich ziaren ma najlepiej wyważone proporcje między skrobią, białkiem a błonnikiem. Jednak nie jest ono wskazane dla szynszyli ze względu na możliwość fermentacji. Wśród pieczywa wasa nawet te które figuruje jako lekkie pszenne zawiera w swoim składzie mąkę żytnią. Trzeba zwracać uwagę na ich skład. Z tego co się orientuję graham- wasa jest oparty tylko na mące pszennej. Moim skromnym zdaniem można sobie darować tego typu smakołyki, chociaż czytałam, że szyle za chlebkiem przepadają.

 

SimplePortal