27 Kwi, 2024, 14:25

Autor Wątek: Borys i Kuki :)  (Przeczytany 23318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Sty, 2009, 12:02 »
Gratuluję ślicznych braci  :D
Ślicznie wyglądają!!

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Sty, 2009, 13:50 »
W imieniu puchaczy bardzo wszystkim dziękujemy za miłe słowa :) Maluchy zostały wysmyrane do granic przyzwoitości :mrgreen:  [-chomik-]

@Cara&ostatnie zdjęcie -> Jak już przybędzie do mnie moja nowa współlokatorka, też ją nakarmię Tess, przedni pomysł ]:->
Nie wiem, czy taki przedni, bo u nas cieszy się średnim powodzeniem (nie tylko kulki nie mogą Tess strawić :mrgreen:) Furorę robił Dickens, podręcznik od łaciny i... indeks, który przez przypadek spadł na podłogę i został w ekspresowym tempie obgryziony, na szczęście z tyłu. Teraz poluję na jakąś przyzwoitą okładkę, bo w przyszłym tygodniu muszę zbierać wpisy i nie mogę czegoś takiego wykładowcom pokazać przecież :D

prosiakintercity

  • Gość
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Sty, 2009, 14:50 »
NAAAAAAAAAAJSŁODSZA GALERIA  JAKĄ WIDZIAŁEM!!! TAK GŁASKAŁEM MONITOR ŻE PRAWIE ODPADŁ!!!! :D

Proszę wysmyrać maluchy do granic przyzwoitości i jeszcze więcej :D

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Sty, 2009, 02:29 »
Cara->hmmh. Szkoda (nie wierzę, że to mówię), że już pozbyłam się notatek ze składni. Ciekawe jakby im smakowały drzewka:)
A tak w ogóle, bo nawet nie zachwyciłam się (na głos:)) Twoimi szylkami, ale to przez to, że ta Tess mnie tak zaabsorbowała:D A to właśnie miałam napisać w pierwszej kolejności - są cudne!
[ot] ja okładkę mam od zawsze, charakterystyczny grzbiet to jedyny sposób, żeby toto znaleźć w dziekanacie :|[/ot]

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Sty, 2009, 05:38 »
Cara->hmmh. Szkoda (nie wierzę, że to mówię), że już pozbyłam się notatek ze składni. Ciekawe jakby im smakowały drzewka:)
Średnio, bardzo średnio. Dzisiaj przez pół nocy po podłodze wala się syntax, ale kulki rzucały się tylko na semantykę :mrgreen:

Cytuj
A tak w ogóle, bo nawet nie zachwyciłam się (na głos:)) Twoimi szylkami, ale to przez to, że ta Tess mnie tak zaabsorbowała:D A to właśnie miałam napisać w pierwszej kolejności - są cudne!
Dziękujemy w imieniu puchaczy :) które ostatnio trochę mniej puchate, bo Borys pierwszy raz pogubił futerko ze stresu :( Z reguły do tarmoszenia biorę Kukiego, a brata smyram przelotnie i od święta, ale parę dni temu z uporem maniaka właził mały drań do kanapy. Trzeba go było przytrzymać przy jej zabezpieczaniu i mały się przez to niesamowicie stresował, próbując ze wszystkich sił wyskoczyć z rąk. Na pożegnanie zostawił mi futerko :? I teraz myślimy jak taką znerwicowaną kruszynę utrzymać dłużej niż 10 sekund, żeby np. zrobić przegląd podwozia. Jak go wsadzimy w skarpetę albo ręcznik to chyba zostaną pożarte na miejscu...  :???:

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Sty, 2009, 11:51 »
Ja sobie pozwolę podbić temat, bo potrzebujemy fachowej porady forumowiczów :wink: Mniej więcej tydzień temu maluchom pierwszy raz zdarzyła się walka o domek - nie dość, że prawie zrzuciły go z półki, to fukały na siebie straszliwie i rozstawiały po kątach. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego problemu, bo w klatce są jeszcze doniczka i hamaczek i maluchy potrafiły je jakoś między sobą podzielić. A teraz co dwa dni urządzają sobie taką gwałtowną przepychankę, blokują wejście (albo wyjście, co jest tragikomiczne: wielki Kuki zajmuje cały otwór, wystawia tylko głowę, a z tyłu cały domek chodzi od lewej do prawej, bo Borys próbuje się wydostać :D) i częściej sypiają oddzielnie. Czy to znak, że kulki domagają się drugiego domku? Czy może to taki okres (w lutym będą miały 11 miesięcy) i nic z tym nie robić? Będziemy im dorabiać półki w klatce, także dostawienie nowego lokum nie będzie stanowiło problemu.




Hydro-szynszyla :mrgreen:

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Sty, 2009, 11:54 »
Ja  niestety nie mogę ci pomóc z wiadomej przyczyny(chłopcy mieszkają osobno)  ale muszę  stwierdzić że te foty  śpiących chłopaków w domku są cudne.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Sty, 2009, 12:09 »
Cudne jak cudne (gapiłam się jak zaklęta przez dobry kwadrans :D), ale niestety zanim osiągnęły kompromis stoczyły półgodzinną walkę o miejsce :( A że Kuki rozmiarowo odpowiada dwóm Borysom, to ja się całkiem serio martwię o zdolność młodego do stawiania oporu :?

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Sty, 2009, 12:10 »
hmm... ja w tych Twoich futrzakach to na zabój zakochana jestem :love:

Moje dziewczyny są w podobnym wieku - ok. 10-11 miesięcy. Od pewnego czasu kłócą się o cokolwiek się da. Dostały kołowrotek do spania - wojna. Drugi domek spowodował że jest wojna o obydwa, na zmianę. I często zdarza się blokada w postaci kulki przytykającej wyjście, jak u Ciebie. O miskę - też, ale o miskę była zawsze, bo Buba uważa za swoje wszystko, w czym jest żarcie. Nie wiem czy to kwestia wieku. Natomiast u mnie nie ma przebacz i litowania się - muszą się dogadać i koniec. Oczywiście nie dam żadnej krzywdy zrobić, ale moc(z)ne pociski i fuki nie robią na mnie wrażenia. Często też śpią osobno - ale uznaję że każde stworzenie potrzebuje przestrzeni i kącika tylko dla siebie, więc nie przyjmuję tego za zły objaw. Przynajmniej dopóki widzę że się też tulą, chowają w swoje futra, śpią siadając sobie na głowach itd ;P aha, no i jeszcze jedno w czym się godzą to karuzela - wciąż gonią na niej wspólnie. Każdy może mieć swoje humorki i fochy.
Może nie jestem "fachowcem", ale dopóki nie robią sobie krzywdy, to nie reaguję, choć miska fruwa po piętrach, domek szura we wszystkie strony i trociny wyściełają mi pół pokoju.

Ja to dodatkowo mam zasikane ściany i nowo zamontowane półki - więc się ciesz ;)

Co do stawiania oporu - ktoś tu musi rządzić, a ktoś się podporządkować - takie jest prawo dżungli ;D

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Sty, 2009, 12:16 »
Jak one słodko razem wyglądają :);P

I decyzja podjęta :D

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Sty, 2009, 12:27 »
A może szylki przechodzą taki bunt jak dzieciaki w okresie dojrzewania i to minie?

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Sty, 2009, 12:37 »
Wacuś też powoli kończy9 miesiąc...i szczerze powiem-znarowił mi się troszkę :D matce też podskakuje... nie wiem-mi się wydaje, że to jak u każdego zwierzaka-musi być okres "buntu", kiedy z młodzieńca staje się pełnoprawnym "dorosłym" :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Sty, 2009, 14:47 »
Mój Malwin jest w takim samym wieku, ale on mieszka z ojcem i może dlatego mało się kłócą, no czasem któryś wyleci z konara. Ale Malwin jest tolerancyjny, a Narcyz na niego nie ''kyka ''.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Sty, 2009, 16:31 »
Hmm... pocieszyłyście mnie :) Może małe rzeczywiście przechodzą jakiś okres buntu, a że nie będą przecież odtrącać ręki, która je karmi... :D Cieszę się, że przy tym wszystkim nigdy nie zdarzyło im się nawet przesunąć misek z jedzeniem. Na początku mocowaliśmy je drucikami, ale kulki chyba za bardzo cenią sobię możliwość oparcia łapek o coś łapek przy jedzeniu, żeby planować takie akcje :)
Nad drugim domkiem zastanowimy się mimo wszystko, bo przy dwóch dodatkowych półkach będziemy mogli sobie (i kulkom) pozwolić na odrobinę luksusu ;)

Co do sikania na ściany - u nas by prędzej zawisła cerata, bo mieszkanie wynajmujemy, a malowanie było w zeszłym roku :D Ale maluchy w kwestii toalety są w ogóle kapitalnie wychowane - raz się tylko zdarzyło zmoczenie szmatki na buty, a poza tym wypadkiem zawsze kulturalnie wracają narobić w kącie klatki. Nawet straszny stres związany z łapaniem (zwłaszcza Borysa) nie wywiera na pęcherz zbyt wielkiej presji :D

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Sty, 2009, 19:59 »
jestem totalnym amatorem, ale: może zamiast dwóch domków jeden, ale na tyle duży, żeby mógł mieć dwa wejścia?

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Sty, 2009, 23:54 »
Cinamon według mnie ma rację. Kulinki niestety podrosły a domek jest jednoosobowy  :), jak Kuki zastawi całe wejście, to Borys nie ma z tyłu dostępu powietrza i się wścieka. Też radze zrobić większy domek z obszerniejszym wejściem lub dwoma, albo dokupić drugi.

P.S. Nie wiem czemu te twoje kulki zawsze tak slodko wyglądają na zdjęciach  :D ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Sty, 2009, 23:56 »
Dosc dobry pomysł albo moze dwa duże domki , złączone ze sobą . :P

I decyzja podjęta :D

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Sty, 2009, 09:11 »
Hmmm... nie wiem, jak taki domek by wyszedł gabarytowo, bo jak patrzę na Kukiego to mam czasami wrażenie, że cała szerokość półki to dla niego mało :D Łączenie dwóch domków chyba nie ma sensu, bo w środku się puszyste mieszczą - tylko przy wejściu szwy trzeszczą :D a czekanie, aż je sobie zębami powiększą może potrwać... ;)
W każdym razie decyzja podjęta, młodzież doczeka się drugiej sypialni na półpiętrze :) Aż się łezka w oku kręci, jak one wyrosły... oddzielne domki, pojedyncze kąpiele... niedługo zaczną się domagać oddzielnych wejść do klatki :D

P.S. Nie wiem czemu te twoje kulki zawsze tak slodko wyglądają na zdjęciach  :D ?
Ale przyznaj szczerze - czy widziałaś kiedyś niesłodkie zdjęcie jakiejś kulki? Cały gatunek jest skazany na sukces, na geny piękności nie ma lekarstwa :mrgreen:

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Sty, 2009, 10:09 »
Kto wie, może niebawem zażądają oddzielnych klatek  :D   i  towarzyszek życia  :D.
To ci Cara nie zazdroszczę. A szylki są bardzo fotogeniczne -szczególnie jak śpią.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Sty, 2009, 10:18 »
Cytuj
Ale przyznaj szczerze - czy widziała¶ kiedy¶ niesłodkie zdjęcie jakiej¶ kulki? Cały gatunek jest skazany na sukces, na geny piękno¶ci nie ma lekarstwa :mrgreen:
Cytuj

Oczywiscie, że wszystkie kulki są piękne, ale te twoje są idealne  ;D. Futerko - nienaganne, pozy do zdjęć - rewelacja, poprostu powinni pracować w szynszylowym modelingu  [dancer].

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #95 dnia: 03 Mar, 2009, 11:48 »
Witamy w nowym miesiącu :)
Znowu mamy od kogoś pożyczony aparat, także puchatki są w przyzwoitej rozdzielczości. Wszystkie zdjęcia wrzucone tutaj: http://picasaweb.google.pl/mewacz/SzyszkiLuty09# a na forum małe streszczenie :)



Borys (l.) i Kuki w godzinach porannych. Borys "reprezentuje biedę" :mrgreen:



Hit ostatnich tygodni, czyli ile szynszyli zmieści się w donicy :D



Jabłuszko w dwóch ujęciach (konsumowane przez Kuki-gruszkę :mrgreen:)



Borys (l.) i Kukiś. Borys w rzeczywistości jest dużo drobniejszy, specjalnie na potrzeby ujęcia się napuszył ;D



Kukiś miętoszony. Ostatnio zaczął domagać się przesiadywania na nas i gdy siedzimy przy stole musimy mieć nogi wyprostowane tak, żeby mały mógł się wspiąć ;)



Kamuflaż (prawie) doskonały i tunel pod łóżkiem. Zdjęcie jest robione na bardzo długim czasie, żeby było cokolwiek widać. W rzeczywistości karton tworzy idealny, ciasny i ciemny zakątek, w którym myszki przesiadują w czasie spacerów :)



Dzidzia-Borys wciśnięty między klatkę a ścianę. Myślałam, że umrę w butach jak go tam zobaczyłam ;)



Borys - strażnik bramy i Kukiś - idealna myszka komputerowa :D

I akcent karnawałowy:



Pić czy nie pić?... ;D


Pozdrawiamy gorąco [-chomik-]

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #96 dnia: 03 Mar, 2009, 12:05 »
Wszystkie zdięcia są rewelacyjne, zreszta z takimi modelami nie mogłobyć inaczej . Ale ostatnie zdięcie z małym pijakiem mnie rozbawiło, flaszka większa od pijącego ? ;D

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Mar, 2009, 12:07 »
chłopaki wygrywają plebiscyt na "kluchy roku" :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Mar, 2009, 15:43 »
Szyszorkom należą się brawa za tak urocze foty a przed autorem fotek chylę czoło. [polecam]

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Mar, 2009, 18:30 »
zaczynam pałać do Kukiego<3 Ładne by mieli dzieci razem z Foggy:D

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

 

Borys wita

Zaczęty przez radekDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 797
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2010, 11:40
wysłana przez Idka
SimplePortal