10 Maj, 2024, 15:36

Autor Wątek: Marzenie Szynszyli  (Przeczytany 6077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Marzenie Szynszyli
« dnia: 02 Paź, 2007, 22:14 »
Marzenie Szynszyli
Pyszna przekąska dla szynszyli z ziołami i owocami. Bogata w błonnik i proteiny oraz naturalna witaminę C
Skład: ślaz, rumianek, nagietek, płatki róży, bławatek, chmiel


« Ostatnia zmiana: 02 Paź, 2007, 23:19 wysłana przez Andreas »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Paź, 2007, 23:32 »
Czy na opakowaniu jest może napisany procentowy udział wszystkich składników, bo jeśli tak to poproszę o dopisanie ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Paź, 2007, 11:02 »
Czy na opakowaniu jest może napisany procentowy udział wszystkich składników, bo jeśli tak to poproszę o dopisanie ?

nazwa: Marzenie Szynszyli
producent: Herbal Farm
cena: 10,50/250g
forma: ziolowa mieszanka
skład: ślaz, owoc dzikiej róży, mięta, rumianek, granulat marchwii z ostopestem.
zawartość substancji: 11,6% białko, 2,4% tłuszcz, 21,3% błonnik, 68,6% popiół.
witaminy i minerały: błonnik i witamina C
nota od producenta Pyszna przekąska dla szynszyli z ziołami i owocami. Bogata w błonnik i proteiny, naturalną witaminę C. Produkt przebadany laboratoryjnie.
nasza opinia: moje szczyle tak sobie to jedzą, 10,50zł to zdecydowanie za dużo jak za taką ilość takich ziółek, poza tym ładnie pachną, mają mało tłuszczu i dużo popiołu - zdecydowanie na plus.

warto też zwrócić uwagę na właściwości ziół:
dzika róża Działa lekko przeciwskurczowo i moczopędnie. Uzupełnia niedobory witaminy C. Może być stosowana w chorobie przeziębieniowej, w nadmiernej kruchości ścian naczyń włosowatych, w kamicy nerkowej i żółciowej.
mięta Mięta ma działanie łagodzące migrenę, skutecznie przeciwdziała małym niedyspozycjom układu pokarmowego (m.in. przy zaburzeniach trawienia, skurczach żołądka, kolce jelitowej, braku łaknienia, chorobach wątroby i dróg żółciowych). Zapach mięty orzeźwia, ma właściwości rozkurczowe i wiatropędne, a także dezynfekujące.
rumianek Flawonoidy oraz pochodne kumaryny zwarte w kwiatach rumianku działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Dzięki temu rumianek przywraca prawidłowe ruchy perystaltyczne, zapobiega wzdęciom i jest skutecznym środkiem wiatropędnym. Działa też słabo żółciopędnie i uspokajająco. Po przyjęciu doustnym związki czynne rumianku wydalają się przede wszystkim z moczem i wywierają słabe działanie przeciwzapalne na kłębki nerkowe, moczowody i pęcherz.
ślaz Działa osłaniająco i zmiękczająco w stanach zapalnych dróg oddechowych oraz działa osłaniająco na przewód pokarmowy.
ostopest Jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych dziś w medycynie. Swą skuteczność zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną. Dojrzałe nasiona rośliny zawierają jej od 4 do 6%. -wzmacnia wątrobę, zapobiegając nadmiernej utracie przez organizm glutationu, związku podobnego do aminokwasu, który odgrywa ważną rolę w odtruwaniu organizmu. Jak wykazują badania, może on zwiększyć stężenie glutationu nawet o 35% . Jest silnym przeciwutleniaczem, nawet mocniejszym niż witamina C i E, więc przeciwdziała uszkadzaniu komórek przez wolne rodniki. Wspomaga też regenerację wątroby, czyli wymianę jej uszkodzonych komórek na nowe, łagodzi objawy wielu schorzeń tego narządu, takich jak infekcje wirusowe (żółtaczka zakaźna) i marskość wątroby.

zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami nt. produktu
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2007, 15:55 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Paź, 2007, 22:02 »
Zaaplikowałem tą karmę Muszkieterom. Opinia jest taka ze generalnie BARDZO DOBRE :-) szybko znika, w miseczce zostały dokładnie wyselekcjonowane ziarenka ostopestu :-) Widocznie jakiś mało smaczny dla moich szczyli.
Do takich karm polecam dodatkową miseczkę - własnie na karmy ziołowe.  Regularna karma w drugiej miseczce a ziółka w osobnej. W pierwszej kolejnosci znikaja oczywiscie zioła. Podopisuje wiecej produktów niedługo ... dzisiaj miałem jakieś apogeum w pracy :-) ....

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Paź, 2007, 22:25 »
Dream* nie chodziło mi o procentową zawartość substancji odżywczych tylko procentową ilość w mieszance każdego zioła np. bławatka.
Tak sobie pomyślałam, że można by samemu porobić takie mieszanki ziołowe i może wyszłoby taniej  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Paź, 2007, 22:30 »
ja robię sama :> nie wiem czy taniej wychodzi ale do sklepu z ziołami mam bliżej jak do zoologika :-P

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Paź, 2007, 22:31 »
ach, no to nie wiem, ale z całą pewnością wyszło by taniej niż 10,50 za takie opakowanko :) a proporcje chyba nie są aż tak ważne, wszak to nie jest karma podstawowa a jej urozmaicenie, więc chyba nie musi być ściśle wyznaczonych norm. :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Paź, 2007, 22:39 »
no ja za kilka torebek ziół zapłaciłam ostatnio( jak brałam Mańka) niecałe 10 zł i jeszcze na trochę tego mam ;-) Lady uwielbia  dziką różę, zaś Maniuś głóg więc tego dosypuję im indywidualni, a resztę mieszam "na oko" ;-) gdzieś tu kiedyś była lista ziół polecanych dla sznszyli ale po waszych porządkach nie mogę znaleźć :( a wywaliłam opakowania po ziołach i nie wiem jakie były

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Paź, 2007, 22:59 »
W takim razie chyba coś namieszam sama  :D.
Jeśli ktoś jeszcze miał jakieś pyszne mieszanki szynszylowe i zna ich skład to proszę o podanie.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2007, 23:04 wysłana przez Mysza »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lis, 2008, 11:55 »
A mnie HF podpadło.

Zamawiałam Marzenie... w kilku sklepach internetowych, i spotkałam się z identyczną sytuacją - produkt był przeterminowany (zapewne ta sama partia - do 17 lipca 2008). Sklepy twierdziły, że to partia odebrana "wczoraj/ tydzień temu" - cokolwiek, w każdym razie wyglądało to tak, jakby producent chciał się pozbyć starego produktu. Gdyby to był jeden sklep, mogłabym podejrzewać że przetrzymali i upychają towar gdzie popadnie, ale to mi się zdarzyło w trzech różnych...
A może błąd w druku na opakowaniu? Jeśli tak, to dość poważny - ja nie ryzykowałam.

Dziewczynom pozostało... marzenie o marzeniu  ;P a mnie - samodzielne mieszanie mieszanek. Nie ma letko  :wink1:

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lis, 2008, 12:16 »
zioła, przeterminowane chyba nie sa toksyczne czy cos, tracą właściwości i po prostu to takie jedzenie bez właściwości odżywczych/leczniczych.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lis, 2008, 12:32 »
czyli takie... jedzenie bez sensu? :D

[ot] mój kolega mawiał że sałata jest bez sensu, że to jak jedzenie papieru :P [/ot]

Poza tym pal licho czy to zioła czy granulat, jak zamawiamy w sklepie int./kupujemy w zwykłym, to chyba normalne że oczekujemy świeżego żarcia.

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lis, 2008, 19:56 »
jeśli chodzi o zioła,to HF ma taką świetną ofertę,ale nigdzie poza Planeta Zoo nie ma tego co chcę(jansota,jeżowka,gryka itd). może ktoś z was ma układy w videozoo i namówiłby ich na sprowadzenie większego asortymentu,czy ktoś w ogóle też byłby zainteresowany?

Offline kropciaaaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • samiec - Miko ( czarny aksamit)
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lis, 2008, 00:31 »
ja swojemu maluszkowi kupiłam wczoraj "marzenie szynszyli". I musze przyznać ze mieszanka ziołowa posmakowała szylusiowi:) Oczywiscie powybierał te najsmaczniejsze dla niego kąski......ale chyba nie tylko mój Ozi jest taki wybredny :>????

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lis, 2008, 07:37 »
Karmelko spróbuję do videozoo napisać .Jestem w końcu ich stałą klientką .Ja oczywiście też jestem zainteresowana .
kropciaaaa - niestety  moje szylki tez są wybredne.Zawsze wyżerają to co im odpowiada a resztę wykopują za klatkę  a co  mają sobie bałaganić u siebie :)

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Mar, 2009, 13:17 »
U moich myszy Marzenie cieszy się sporym powodzeniem :) Ale też wybierane są najpierw najlepsze kąski.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
Odp: Marzenie Szynszyli
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Mar, 2009, 18:13 »
Myszę wypróbować :) Zamówiłam już:)

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 26853
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5231
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 35198
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Oddam 10letnią parkę szynszyli standard w dobre ręce / Poznań

Zaczęty przez marcin833Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8105
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2016, 18:18
wysłana przez dream*
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2326
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
SimplePortal