28 Kwi, 2024, 20:07

Autor Wątek: Moja klatka  (Przeczytany 3559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Moja klatka
« dnia: 10 Sie, 2008, 17:16 »
mniej wiecej dokonczylem dopracowywanie klatki jako takiej, teraz powoli mysle o dodatkach, poki co wiem ze te duze drzwiczki to swietna sprawa, moge szynszyle na noc zapedzac jak owieczki do zagrody :)

to granatowe cos to mial byc hamaczek, wyszla raczej trampolina, dzieki patykowi ukrytemu z jednej strony calosc jest bardzo wytrzymala i miekka tylko w srodku :) polecam takie rozwiazanie =]

jakies uwagi?


Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sie, 2008, 19:25 »
na górze na środku aż sie prosi o taki wiszący hamak :) a poza tym jest bardzo ładnie [brawo]

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ewa1990

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuba i Szymon
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sie, 2008, 21:47 »
fajna:-) jakie ma teraz wymiary?

"Oczy zwierząt przemawiają potężnym językiem."
                                     (Martin Buber)

"Tam, gdzie jest wielka miłość, zawsze zdarzają się cuda"
                                           (Willa Cather)

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sie, 2008, 21:49 »
Bardzo wysoka ta klatka :shock: bo moja bedzie mieć 120 cm. Fajna jest tylko gdzie jest domek no i właśnie ten hamak :???:

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sie, 2008, 22:48 »
Zazdroszczę wszystkim którzy mają klatki własnej roboty dla swoich szylek.Sama może bym ją zaprojektowała ale gorzej z wykonaniem.Dlatego niestety jestem skazana na kupno woliery.

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sie, 2008, 08:59 »
budowa takiej klatki to na prawde nic trudnego. to jest zadanie z podstawowki z lekcji techniki typu skladanie domku dla ptaszkow :) jedyny mankament to pomysl jak to polaczyc oraz zdobycie materialow...

siatka np jest w obi ale o dziwo nie na dziale zelaznym tylko ogrodniczym... ile sie tego badziewia naszukalem :)

Wymiary to 35x55x134 mniej wiecej :)

Koszt takiej klatki to siatka 65zl , 6 listewek po 6-8zl masa wkretow podkladek = 20zl oraz kilka metalowych elementow do laczenia segmentow ze soba okolo 30zl... oraz dwa dni zabawy :)

Domek i inne dodatki beda sie pojawiac w miare uplywu czasu, a poki co szukam odpowiedniego budulca na te materialy :) wazne ze szylki moga sobie pokicac, maja duzo przestrzeni by sie wyprostowac :]

ale mam pytanie widzial ktos gdzies takie prety z jakich oni robia te sklepwe klatki? sadze ze z 2 dni ze sprawarka i mialbym lepsza klatke tylko nigdzie nie widzialem takich pretow... 1-2mm chromowane :/

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sie, 2008, 10:49 »
ale mam pytanie widzial ktos gdzies takie prety z jakich oni robia te sklepwe klatki? sadze ze z 2 dni ze sprawarka i mialbym lepsza klatke tylko nigdzie nie widzialem takich pretow... 1-2mm chromowane :/
Chyba z 99% naszych klatek jest z prętów ocynkowanych. Chromowane są bardzo drogie.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sie, 2008, 16:35 »
oo, podejrzewam, ze jeden taki pręt chromowany, kosztowałby tyle co cała klatka :D

siatki są na dziale ogrodniczym, racja, dlatego, że z założenia przeznaczone są do budowy kojców dla królików oraz ptactwa domowego, a te zazwyczaj stoją w ogrodzie, więc układający działy tak pomysleli, zreszta taką samą siatke mozna dostać w zwykłym sklepie ogrodniczym.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sie, 2008, 19:22 »
widziałem w sklepie na necie taką klatkę z chromowanymi prętami - wymiary 80 dług, 70 sze, 50 wys za 600 zł :shock: [uwaga]

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sie, 2008, 09:30 »
ok a preciki cynkowane :) chodzi mi o to ze ta klatke robilem pod kuwete ktora mam, ale wolalbym miec klatke 50x70x100 niz taka waska, szylki potrzebuja miejsca by sie wyprostowac uzyc ogona i w ogole :) zas robienie kuwety i calej klatki nieco mija sie z celem w przypadku takiej konstrukcji modulowej z drewna...

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sie, 2008, 10:48 »
dlatego allegro.pl i klatka 100X80X57

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sie, 2008, 14:09 »
Ta klatka jest świetna!!! Jak ją zrobiłeś/aś :pytam_pytam_pytam: ja mam 12 lat i nie wiem czy bym sobie poradziła... a czy masz jakieś problemy z czyszczeniem jej? I ile szynszyli w niej zamieszkuje?

____-
Edit : A gdzie kupiłeś/aś te półki?
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2008, 14:12 wysłana przez UnLe96 »

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sie, 2008, 19:27 »
półki pewno na metry kupowane w loroy merlin lub obi:) a dalej to pilarką zasówamy kochani :D
jak to dobrze, że mam chłopaka, który nie tylko ma świra na punkcie tuningu swego samochodu, ale i klatek moich szynszyli :D
choć za samymi gryzoniami przepada wtedy, gdy są "cicho" :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sie, 2008, 19:52 »
taka klatke latwo jest zrobic, trzeba tylko chciec, faktycznie wszystko w obi itp kupowalem :)

mam 2 szynszle i nie narzekaja, klatke czysci sie latwo, jesli sie ma mocny odkurzacz by wcaigal futerko z siatki :)

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sie, 2008, 21:33 »
błagam, zrób na coś takiego instrukcję!!! Albo zrób na zamówienie xD xP

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Sie, 2008, 15:52 »
Tu nie ma zbyt wiele do opisywania, trzeba chciec :) Kupuje sie siatke, najlatwiej bedzie chyba o ta co ja kupilem, czyli np Obi dzial ogrodniczy lub sklepy ogrodnicze/metalowe 5m okolo 60zl, wysoka na 50 cm. Do tego listewki, ja uzywalem takich wymiaru 10x14x2100 cena od 7 do 12 zl, na jeden segment ida takie dwie. Do tego wkrety dlugosci 10mm ilosc okolo 40-60 wraz z podkladkami, kilka wiekszych wkretow, okolo 8-12 np 20mm. Do tego 16 tych metalowych elementow do laczenia listewek. Takich naroznikow ;)

Tniemy listewki pod wymiary np 35x46x65. Najtrudniej jest skrecic ta ramke, jesli ktos ma wprawe moze najpierw nawiercic otwory w ten prostokat 10x14 i uzywajac tych dluzszych wkretow skrecic to do kupy, zas dla leniwych proponuje uzyc jedynie tych metalowych naroznikow, idealnie nadaja one solidnosci.

Siatke latwo przycina sie np obcinaczem do paznokci, u mnie siatka jest od srodka tak ze szylki nie maja dostepu do ramki, siatke naciaga sie na ramke klatki i za pomoca krotkich wkretow i podkladek wkreca, wygodnie uzyc do tego wkretarki... Siatka potrafi podrapac ale to nic :)

moglbym pomoc ale tylko na terenie krakowa :]

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Wrz, 2008, 18:27 »
już właściwie wszystko wiem, zabiorę się niedługo do roboty, dzięki że powiedziałeś czym ciąć siatkę  ( a poza obcinaczem do paznokci można np. sekatorem?) I że wkręty można wkręcać wiertarką :) Rozumiem, że wkręty razem kosztują ok. 20zł... a możesz zamieścić bliższe zdjęcia tych wkrętów? Byłabym bardzo wdzięczna ;) A co do wielkości to też klatka szerokości 100 cm jest za szeroka - za dużo miejsca zajmuje, jest mniej miejsca gdzie półeczki wcisnąć i w ogóle mnie nie przekonuje. Najlepsza jest 60 x 60 ( jeśli chodzi o szerokość i długość) Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2008, 18:39 wysłana przez UnLe96 »

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Wrz, 2009, 20:14 »
Hym właśnie założyłem album, są w nim 4 zdjęcia mojej nowej klatki, technika wykonania taka sama, jedynie wymiary nieco inne 50x100x150 ;>
Nie wiem tylko czy jest opcja aby wstawić link do albumu w tym temacie, tak samo zresztą nie wiem jak podpiąć mój album do kategorii Klatki... może mi ktoś pomoże :?

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Wrz, 2009, 00:10 »
zdaje się, że wszystko jest w poradniku technicznym:)
klatka świetna, patrząc na takie moja wydaje mi się chomicza:) tylko góra trochę niezagospodarowana...trochę traci sens taka wielka klatka jeśli szyla nie może korzystać z całej jej wysokości:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Wrz, 2009, 00:29 »
nie chce być pesymistą.. ja wiem że czasem robione lepsze niż kupione... ale....

u mnie (na giełdzie) są klatki 120/70/80 za 165zl... nie trzeba się bawić, ja osobiście kupiłem taką za 90zł, bo akurat sprzedawca chciał się pozbyć (nówka) więc hm... trochę jak dla mnie się nie kalkuluje, owszem w terrarystyce np robi się całe wystroje, bo kupne kosztują ok (i tu zależy od wymiarów, takie hm... 60/40) ok 85zl... a zrobienie kosztuje 10zl, więc różnica jest, i z terrarium też jest różnica, kupienie (120/50/80, takie jak mam ja)ok 400 nawet do 600zl, a zrobienie ok 200zl, więc no ok... to się opłaca, ale męczyć się w zaginanie, napinanie a i tak nie będzie takie jak kupne... bez sens... ale to tylko moje zdanie :)

fakt biore pod uwage że to dość nietypowe wymiary, mała podstawa a wysokie... i pewnie takiego byś nie dostał, no ale uważam że i tak kupne lepsze :)

Marcin.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2009, 00:31 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Wrz, 2009, 00:40 »
dla szynszyli liczy się to, jak wysoka jest klatka, uwielbiają skakać po półkach, patrzyć na pokój z góry. jakby nie było 80 a 150 cm to spora różnica :wink:

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Wrz, 2009, 00:56 »
no ok, ale wydaje mi się iż nie wolno stosować nieproporcjonalnych... i że ważne jest całkowita przestrzeń... uważam że jak się coś ma, to czasem trzeba się postawić w tego stworka pozycji... no i powiem że jednak wolałbym też mieć gdzie pokręcić kółka na ziemi... owszem lubią patrzeć na pokój z góry... ale rozwiązanie może być proste... postawić klatkę np na komodzie, u mnie się sprawdza, a przy tym zyskałem przestrzeń pod klatką(zobacz fote w "Witam") no i jakby nie patrzeć samo wspinanie można też "dorobić" wstawiając różności do zabawy, a przestrzeń do biegania pozostawić...rozumiem też że każdy szynszyl jest inwidualistą :) więc tez pisanie że "wszystkie lubią" jest troche naciągane... moja lubi siedziec i patrzeć na najwyższej półce... ale lubi też zbiegac bardzo szybko i biegać sobie w kółko z 5 razy po podłodze :) 

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Wrz, 2009, 00:59 »
50x100 to mała podstawa:D? To bardzo spora podstawa.
A co do kupnej klatki - czy ja wiem, czy lepsza? Ja za swoją dałam 200,- + wysyłka, a i tak musiałam sporo dołożyć pracy własnej, po dwie półki na krzyż (bez obrazy:P) to stanowczo za mało:). Poza tym, miała niedopasowane zaczepy i góra klatki (w całości otwierana) też nie do końca jest dopasowana.
Od biegania po płaskim są wybiegi, w klatce i tak nie zapewnisz jej dostatecznej ilości miejsca, żeby mogła biegać w kółko, natomiast biorąc pod uwagę ich fizyczne warunki, szynszyle są stworzone do skakania, indywidualiści czy nie.
a co do stawiania się w pozycji: wyobraź sobie, że masz 4 łapki, z czego dwie przednie dużo krótsze a dwie tylne zdecydowanie silniejsze. Chyba jednak wygodniej byłoby Ci poruszać się bardziej wertykalnie niż horyzontalnie.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2009, 01:01 wysłana przez cinnamon_biscuit »

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Wrz, 2009, 01:09 »
ah tak... bo my nie do Tych wymiarów piszemy :) przeczytałem bez przedostatniego posta ze zwiekszeniem wymiarów i odnoszę się do wymiarów 35x55x134 które autor już zmienił na większe :)
to poproszę o kosztorys klatki :) jeśli można

dwie łapki dłuższe dwie krótsze hm... coś w tym jest ;) naturalne środowisko to urwiska, zsypy, wiadomo... no ale dużo osób wstawia też kołowrotki... w których szynszyle bardzo chętnie biegają, a to też o czymś świadczy... ewolucja nie postępuje tak jak nam jest wygodnie, a tak abyśmy dali rade przetrwać...

budowo i dodawanie... to jest w każdym hodowaniu, czegokolwiek... ale łatwiej jest dołożyć dwie półki, huśtawkę itd niż od podstaw robić

co do kupionego... jeśli się nie widzi co się kupuje, to tak jest... ja widziałem co brałem i u mnie mi wszystko pasuje :) wszystko jest spasowane i nic nie było do jakichkolwiek poprawek
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2009, 01:11 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Moja klatka
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Wrz, 2009, 11:34 »
No w każdym razie, moja klatka kosztowała póki co około 200zł. Nie jest cała zagospodarowana, bo nie mam pomysłów co jeszcze wstawić, i na pewno wszystko będzie się sukcesywnie dodawać. Moje szylki lubią mieć też pustą górę, bo np lubią się wspinać po siatce... czy też od niej odbijać, wręcz od sufitu... Szyszka lubi sobie np powisieć itp. Hamak za to wiem, że się nie sprawdza bo wówczas tylko tam sikają :/ Obecnie myślę o jakimś domku.

A te klatki z bazaru, to nie wiem jak oni to robią, że są takie tanie :)

 

Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2986
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
Szyszka i Niunia, oraz ich nowa "wspolna" klatka

Zaczęty przez EsperDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7491
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2008, 15:27
wysłana przez UnLe96
Oddam dwie koszatniczki samczyki 3 letnie z pełnym wyposażeniem i klatką. Olesno

Zaczęty przez DarknessDział Oddam koszatniczkę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1137
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2023, 18:10
wysłana przez Darkness
[WARSZAWA] Dwie młode samiczki: czarna aksamitna i fioletowa do adopcji z klatką

Zaczęty przez dream*Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2728
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2017, 20:59
wysłana przez dream*
jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?

Zaczęty przez szynszylkiDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 4729
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2008, 09:05
wysłana przez pysiulo
SimplePortal