28 Mar, 2024, 19:19

Autor Wątek: samotna szynszyla  (Przeczytany 7943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wielka mysz

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
samotna szynszyla
« dnia: 23 Sty, 2020, 22:00 »
czesc, mam szynszyle od ok miesaca (stefana) o odmianie barwnej beż homozygotyczny, i jest smutny i osowiały, bo jest sam, jeszcze przed zakupem wiedziałem że są stadne ale myslalem ze minie dwa tygodnie i bede szukal towarzystwa, niestety rodzice nie pozwalaja na druga szynszyle bo sra duzo bobkow a dwie jeszcze wiecej, ze nie maja pieniedzy na kupno i utrzymanie, chociaz im mowilem ze mozna zaadoptowac, a koszt utrzymanie nie wzrasta znaczoco z drugo szynszylo, tez jestem smutny, gdy widze go tako skulona kulke w kacie, wiec skoro rodzice mi nei pozwalaja na drugo to staram mu sie zapewnic jak najwiecej towarzystwa, wiem ze nie zastopie drugiej szylki ale chce chociaz w 1% zrekompesować to, juz szylka sie chyba oswoila i bardzo sie przywiozala, wiec zarazem ja, jak i ona jest gotowa na przyjscie drugiego zwierzaka, a i jeszcze jeden mieli argument,ze za duzo zwierzat, pies, kot i rybki, i szynszyla, i jeszcze chcesz wiecej?! powiem tyle, rybki nie zajmuja duzo miejsca i wystarczy im dać rano i wieczorem karme, mam skalary, juz sa u mnie grubo ponad rok i dalej jest spoko, kot jest stary (starszy ode mnie) i ma 14 lat a ja 12 lat, a pies to marzenie! najlepsze co mozna by bylo sobie wymarzyc, nie tylko ze ładne, to jeszcze kochające, i no oczywiście szylka, i już pisałem o niej, prosze, podajcie mi hakies argumenty zeby ich zachecic i napisac kiedy (np wtedy gdy maja dobry humor itd)

Offline PinkBunny

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: samotna szynszyla
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj, 2020, 21:31 »
Dużo czasu jej poświęcaj, mów do niej, wołaj, zachęcaj przysmaczkami takie jak suszony groszek (moje uwielbiają- mam 4 szynszylki) jak miałam pierwszego szynszyla, był sam to bardzo często brałam i nosiłam go na rękach poźniej to jak tylko słyszał moj glos odrazu byl przy wyjsciu z klatki , dawał się miziać za uszkiem pod mordką. to takie małe pieszczoszki puchate. dawaj mu piasek dla szynszyli do kapieli. oczywiscie szynszyla ma tez swoje wymagania, wszystko suszone do jedzenia, jablko suszone tez lubią bardzo, marchewka pomidor ,dobrze jej dawac zioła dla szynszyli suszone. jak masz jakies pytania to zapraszam

Offline Domi1987

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: samotna szynszyla
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lip, 2020, 12:40 »
Dokładnie spędzaj z nią dużo czasu może kup jakąś zabawkę :D

Offline Kreska

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: samotna szynszyla
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lip, 2020, 21:55 »
Spędzaj z szynką wiele czasu podczas puszczania siadaj/kładź się na podłodze by szylek po tb skakał ,baw się zanim  głaszcz go jak jest sam i zasypia daj mu swoją dłoń by mógł się nią niej położyć/poocieplać na nim .Możesz też by sprawić mu przyjemność  kupując i dając mu smakołyki do klatki daj mu jakąś maskotkę(taką nie zbyt dużą  i nieco niższą od szylka ) by mógł się o nią opierać(bo w stadzie śpią  opierając się o siebię)  często go puszczaj (i ogólnie poświęcają z nim wiele czasu)

Offline WerkaJ

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: samotna szynszyla
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sie, 2022, 20:45 »
Zwróć dużą uwagę na to, co je Twoja szynszyla. Ogółem powinny spożywać dużo siana, a do tego można też dawać nieco ziół (mowa o różnych typowych chwastach rosnących w Polsce, które są tanie). Poza tym warto też dać gałązkę jakiegoś drzewa, żeby szynszyla mogła ją obgryzać i ścierać sobie zęby (to naprawdę ważne). Z pewnością warto przeczytać jak najwięcej o odpowiedniej hodowli szynszyli, bo jednak te zwierzęta potrzebują opieki. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie tego typu artykułów fajnyzwierzak.pl/ porady/szynszyl-domowy-opis-usposobienie-zywienie-wymagania/. Na pewno dowiesz się wielu cennych rzeczy!
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2022, 13:56 wysłana przez WerkaJ »

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7813
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6441
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9124
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97428
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2620
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal