hypothetical
16 Maj, 2024, 07:16

Autor Wątek: udar cieplny, przegrzanie, hipertermia, czerwone uszy, pokładanie na boku  (Przeczytany 47477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Beże tak często mają, gdy jest im za gorąco lub się zgrzeją. Najczęściej jest to chwilowe.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Ola0602

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Wafelek
Sorry że taki alarm od razu podniosłam, ale zaniepokoiliśmy się ostro o Wafelka, wiadomo przecież jakie szynszyle są wrażliwe...  :?
Zagadka została rozwikłana- Wafel miał wstawioną wannę z piaskiem na noc w której spał, prawdopodobnie było w niej gorąco- nagrzał ją własnym ciałem- tak jak pies budę. Sprawdziliśmy i piasek był w niej ciepły. Chyba się maluch trochę zagrzał. W każdym razie piasek wyjęty i na noc juz go nie dostanie! Nie wiem skąd miał takie pomysły... Ochłodziliśmy go i jest w porządku.  :) W pokoju jest temperatura normalna, no nie wiem ile tam może być, ale np u mnie w domu jest cieplej niż u Adama, ten pokój też jest chłodniejszy trochę.
owiabiks- miałaś w 100% rację, beże chyba tak poprostu mają, chociaż to taki nasz pierwszy raz i mam nadzieję ostatni.  :?
Zieffka- hibiskus to u nas przysmak...  :D
Myślę że w 99% to była wina tej głupiej wanny, ale w każdym razie będziemy go też teraz obserwować, coby się jakaś infekcja nie przyplątała...

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Owibiks ma wiele racji. nie napisałam już o tym z rozpędu, ale wszystkie szynszyle mające różową skórę [tu gł. uszy dają po sobie potem znać] są kicającymi wskaźnikami odpowiedniej temperatury dla nich odpowiedniej bądź też bardzo latwo zdradzają nadmierne emocje i stres :)
dlatego zawsze trzeba chwilkę zwierzaczka poobserwować. dla beżulków polecam płytkę chłodzącą "kafelek"-taki do kładzenia na ścianach w łazience :) żeby nam Wafelek w chwili ciepłoty ładnie się studził :)
buziaki dla Wafelka od Ptysi [ten pomysł z kafelkiem to ona zaproponowała, bo sama ma taki i bardzo sobie chwali :) ]

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Wol

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Muffin
dzisiaj po raz pierwszy zauwazylam u mojego MUffiniastego ze lezy na jednym boku z lapkami nie dotykajacymi ziemi i sie bardzo przestraszylam,czy takie cos oznacza juz przegrzanie czy tylko fakt ze zwierzakowi jest za cieplo ? Odrazu wyjelam zamrozona butelke z woda obkrecilam ja recznikiem malucha dallam na przedpokoj ( tam jest najchlodniej w pokoju szylka bylo 26 stopni) a on zaraz wskoczyla i sobie tak lezy . I teraz moje pytanie czy szynszyla moze lezec na tak zimnej rzeczy ? Niby obkrecilam ja (butelke) recznikiem ale nadal siezastanawiam ...

Muffinek urodził się 23.04.2011 , jest u mnie od 29.07. 2011 <3 <3 <3

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
A u mnie w pokoju dziś w nocy było 26.5 stopnia. Jak wstałam do toalety zakręciłam grzejnik i rozszczelniłam okno. I chyba pomogło i mi i im. (ja też nie lubię za wysokich temperatur. :))

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

 
Suche uszy i łapki, kępki wypadającego futerka i "dredy" na udzie

Zaczęty przez chellmewhyDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2193
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2019, 20:50
wysłana przez wolarczi
Dlaczego moj szylek nigdy nie kładzie sie na boku

Zaczęty przez malina165Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 4975
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2009, 20:02
wysłana przez Bożena
Szynszyl lezy na boku, jest osowialy

Zaczęty przez thesilentenigmaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3107
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2018, 09:47
wysłana przez Gosix93
leżenie na boku z łapką do góry

Zaczęty przez Czy to tylko odpoczynek?!Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4028
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2008, 11:02
wysłana przez Laurin
Czerwone siuśki przeszły to teraz oczko

Zaczęty przez sanderkaaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1609
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2015, 14:44
wysłana przez sanderkaa
SimplePortal