hypothetical
21 Mar, 2018, 08:12

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Weterynarze / Odp: Polecani lekarze weterynarii 2018r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xyokax dnia Dzisiaj o 08:08 »
W Częstochowie dopisałabym jeszcze Magdalena Zatoń Vetimus ul. Orkana 12. Bardzo dobre podejście do małych zwierzątek, osobiście jesteśmy drugi raz po podcinaniu ząbka, szylek bardzo schudł ale dostał odpowiednie leki, kroplówkę nawet poświęcili tam czas żeby go dokarmić bo nie udało mi się go przekonać do karmy ratunkowej, po czym po dwóch godzinach w domu już się nią zajadał :)
2
Rady, porady... / Odp: Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xyokax dnia Wczoraj o 15:30 »
Witam, ja również chciałabym dokupić kolegę dla swojego 3-letniego szynszyla, pytanie tylko czy on będzie zadowolony? Wiem że szynszyle wola być w paczce ale czy szynszyla w tym wieku zaakceptuje nowego lokatora? A i jeszcze jedno może polecicie mi jakieś sprawdzone hodowle od których sami macie swoje futrzaki. (okolice Wrocławia, Katowic, Krakowa byłoby najlepiej)
3
Ostry dyżur / Odp: Szynszyl lezy na boku, jest osowialy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gosix93 dnia Wczoraj o 09:47 »
Moje szynszyle co prawda nigdy na wątrobę i nerki nie cierpiały, za to jedna z suczek owszem. Chora wątroba to "dobra" diagnoza, ponieważ narząd ten wspomagany leczeniem i dietą potrafi się skutecznie zregenerować. Jeżeli uszkodzone są nerki, to jest to absolutnie nieodwracalne, one się prawie wcale nie regenerują. Natomiast! Złe wyniki to nie koniec świata ani bilet w jedną stronę. Jednorazowymi wynikami nie trzeba się przejmować. Jeśli parametry są bardzo mocno podniesione, powtórzcie badania po 5-10 dniach. Porównajcie nowe wyniki ze starymi. Jeśli wszystkie parametry są zawyżone, jest to powód do mocnego niepokoju. Jeśli wyniki będą podniesione ale niższe niż poprzednio, to znak, że organizm wraca do zdrowia i zastosowana terapia działa. Jeśli wyniki będą w normie, to problemem było zatwardzenie i wzdęcie, więc wszystko się uspokoiło po rozwiązaniu problemu i nie ma co szukać głębiej. Dla spokoju sumienia, dobrze jest potem wyniki powtórzyć jeszcze raz po np. miesiącu i po kilku miesiącach. Zmiany w parametrach krwi mogą być wywołane przez całkowicie losowe czynniki, np. stres, coś nowego w diecie. Przykład z życia wzięty: moja suczka jest przeraźliwie schorowana i kontrolne badania krwi musi mieć robione co 6tyg. Podczas jednej kontroli miała fatalne wyniki wskazujące na guza lub rozpad śledziony. USG wykonane następnego dnia pokazało, że ze śledzioną wszystko jest dobrze. Badania krwi powtórzone po 6 dniach pokazały, że parametry krwi wróciły do normy. Pogorszenie wyników mogło być związane z tym, w jaką fazę cyklu krwiotwórczego się wstrzeliliśmy i to dało fałszywy obraz chorej śledziony. Fizjologia organizmu jest bardzo złożona, chwilowe wahania poszczególnych parametrów krwi nie są niczym nienormalnym, tak się po prostu dzieje i dopóki złych wyników nie potwierdzi powtórzenie badania (lub nie ma dla nich potwierdzenia w objawach chorobowych), nie ma co panikować.
4
Ostry dyżur / Odp: Szynszyla się gryzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roedeer dnia Wczoraj o 03:24 »
Zajrzyj tu (nie mogę coś wkleić foty) choć widzę, że dość daleko masz do tych wspomnianych:
http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,16657.0.html
5
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roedeer dnia Wczoraj o 03:20 »
Ojej współczuję :/  znam ten ból niestety :/ Mi pomagają trochę zwierzaki
6
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wilczy Deszcz dnia 19 Mar, 2018, 21:58 »
Przeprowadzam sie ze znajomymi do mieszkania i juz mam dosyc tych przeprowadzek. Choruje na depresje od 7 lat.
7
Ostry dyżur / Odp: Szynszyla się gryzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylwek dnia 19 Mar, 2018, 16:06 »
Okolice stalowej woli
8
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roedeer dnia 19 Mar, 2018, 13:24 »
Ojej na co chorujesz? :( Czemu znowu wyprowadzka?
9
Ostry dyżur / Odp: Szynszyla się gryzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roedeer dnia 19 Mar, 2018, 13:21 »
Najlepiej byłoby udać się do dobrego weterynarza od zwierząt egzotycznych. Dostałeś jakieś wytyczne? Skąd jesteś? Mogę podpowiedzieć do jakiego z Twoich okolic warto się wybrać (na forum mamy spis polecanych lekarzy weterynarii)
10
Pogaduchy i ciekawostki / Odp: Szczęśliwego Nowego Roku! :D
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sandra dnia 19 Mar, 2018, 11:54 »
Wiem, że późno, wszystkiego najlepszego! : )
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10