hypothetical
14 Maj, 2024, 10:29

Autor Wątek: Co podczas wakacji?  (Przeczytany 7045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
Co podczas wakacji?
« dnia: 28 Maj, 2005, 00:01 »
Mam pytanie - gdzie zostawiacie Wasze szylki podczas wyjazdów i wakacji? Uszczęśliwiacie nimi rodzinę, znajomych, a może zabieracie ze sobą?
Zainspirował mnie jutrzejszy wyjazd. Podczas mojej nieobecności Mandrą zajmie się ciocia, która dziś dostała Instrukcję Obsługi Szyla (3 strony ;-)).

Offline puzuna

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj, 2005, 01:39 »
na krotsze wyjazdy mamy zaufanego kolege do opieki. jak dotad puzun jezdzil z nami, ale teraz mamy 2 boby i ten drugi jeszcze sie z domu nie ruszal. w wakacje bedzie jego debiut. bierzemy duza klatke a pokoik juz na ich zabki i kupki czeka :D

Offline pat1

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Antoś
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj, 2005, 08:48 »
Ja w czerwcu wyjeżdżam na Krete na 2 tyg. z mamą i kuzynostwem.Nie jedzie mój tata,który ma za duużo pracy :( Antosia zostawiam z tatą ;)

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj, 2005, 09:46 »
a ja jeszcze nie wiem sama co z moja zrobie (do tego czasu prawdopodobnie beda juz 2), wyjezdzam z rodzicami na 2 tygodnie, ale jakas dobra opieke sie zorganizuje ;)

[-chomik-]

vka

  • Gość
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj, 2005, 12:54 »
W razie wyjazdów moimi łobuzami opiekuje się siostra. Teraz na wakacje wyjeżdża  na 3 miesiące,  a z racji tego że my mieliśmy już urlop w marcu teraz jedziemy tylko na tydzień i puchate z nami.
Pozdr
vka

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj, 2005, 03:22 »
Dziś wyjeżdżam na wycieczkę do Brukseli i moim maluchem przez te parę dni zajmuje się mój chłopak, który również ma szczylka. Orzeszek będzie sobie mieszkał przez ten czas ze swoja narzeczoną. A teraz obydwa maluchy szaleją po moim pokoju i już wiem, że będę za  nimi bardzo tęsknić> :((

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj, 2005, 17:22 »
No, ja wróciłam, Mandrę zastałam zadowoloną na butli z lodem, ciocia zajęła sie nia znakomicie. Ale tak sobie pomyślałam, że może jest ktoś z Warszawy, kto też ma szylka, wyjeżdża na wakacje w czerwcu lub lipcu i chciałaby się "wymienić". Ja mogłabym wziąć pod opiekę jego malucha w czerwcu, lipcu, a on zająłby sie Mandarynką podczas mojej nieobecności w sierpniu  :wink:

Offline Wolf's Fang

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://chilldogs.w.interia.pl
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Cze, 2005, 22:16 »
o skoro powstał temat o wyjazdach to podczepie moje pytanko ;) :

Nie mam żadnych znajomych którzy zgodzili by się na opieke moimi szylami podcxzas mojego wyjazdu, ani nikogo komu bym na tyle zaufała ;)
Mama się boi szynszyli xD a taty prawie cały dzień nie ma w domu. Siostra w żadnym wypadku nie zgodzi się, żeby codziennie okolo 19 wypuszczac szynszyle, siedzieć z nimi w moim pokoju do 24:00 palbo krócej, w ogóle jakkolwiek długo..] i wtedy poświęcić powiedzmy te pół godziny na złapanie całej trójki :P dlatego chciałabym się spytać :

czy byłoby wybaczalne gdybym na te załóżmy 2 tygodnie zostawiła je wypuszczone w pokoju, a siostra co jakiś czas zaglądałaby do nich, troszke z nimi siedziała, dosypywała karme i dawałe wode itd.. ??Ogólnie zajmowałaby się nimi tylko nie łapałaby ich i nie siedziala z nimi CAŁY CZAS tylko troche ;) Być może zabrzmi to okrutnie :P ale tak teoretycznie to wydaje mi się że szynszyle nie miałyby nic przeciwko temu żeby przez 2 tygodnie szaleć po pokoju ;)


Jeżeli pomysł jest zły to powiedzcie. W takim wypadku z pokorą zrezygnuje z wyjazdu ;)
z góry dziekuje za odpowiedz :)
pap

Nulla regula sine exceptione
--> Wolf's Fang <--

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Cze, 2005, 22:59 »
To jest możliwe, ale pod jednym warunkiem. Że w ich zasięgu nie będzie kabli, kwiatków, ani innych niebezpiecznych (a pysznych dla zwierzaka) rzeczy.

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Cze, 2005, 00:53 »
Yyyy... A będziesz miała do czego wrócić po tak długim czasie? :>

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Cze, 2005, 10:17 »
A jak ktoś inny zajrzy do Twojego pokoju wieczorem ? i szczyle wybiegna dalej na mieszkanie ? Czy jesteś w stanie wszystko zabezpieczyć w pokoju tak - zeby szczyle nie najadły się czegoś "niewskazanego" ? Wols'f Fang - pamietam jak namawiałaś rodziców na jednego szczyla ;-) - masz juz 3 sztuki :) ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Cze, 2005, 10:47 »
ja bym nie ryzykowala.. zawsze jak juz zjedza wszystkie meble, moga zabrac sie np za dywan albo podloge, co moze im zaszkodzic... :P moze zamiast tego powiekszysz im jakos klatke i beda siedziec na czas Twojego wyjazdu niewypuszczane? jakos to przezyja (chyba..) ;)

[-chomik-]

Offline Wolf's Fang

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://chilldogs.w.interia.pl
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Cze, 2005, 13:58 »
Claudi :) zgadza się. Namówiłam rodziców na JEDNĄ szylkę... i kupiłam jedną... która urodziła dwie kolejne :D tak więc aktualnie posiadam 3, ale później zostaną chyba tylko 2 bo jedna to chłopiec :(

ale wracając do tematu : zamierzam właśnie kupić większą klatkę, ale wydaje mi się że pewnego stopnia barbarzyństwem byłoby zostawić szyle w klatce [nawet dużej] na 2 tygodnie..
Jeżeli chodzi o to, że szyle mogłyby wybiec z pokoju to nie ma obaw - rodzice nie wchodzą do mojego pokoju, a nawet jeżeli to ostrzegłabym ich żeby robili to bardzo ostrożnie. Do pokoju wchodziłaby tylko siostra [też ostroznie :D]
Ale musze sie zgodzić, że z mojego pokoju mogłoby niewiele zostać ;)
kable : jakaś czarna magia cyz co, ale moje szyle nie interesują sie już kablami  :shock: ale na wszelki wypadek zabezpieczylabym je
ściany i meble : tego nie uchronie ;) z każdym dniem ich ubywa wiec róznicy nie bedzie - czy beda biegac kilka godzin czy caly dzien, niewielka różnica w stratach.
niebezpieczne roślinki : w moim pokoju nie ma roślinek  :twisted:
dywanu nie zjedzą również bo nie mam takowego w pokoju, podłogi zjeść również nie mają możliwości
Wszystkie rzeczy niebezpieczne lub i nawet bezpiecznie, które szyle mogłyby zjeść, wyniosłabym z pokoju... ogólnie przewróciłabym wszystko do góry nogami ;)) ale czego sie nie robi dla szylek.

Ale jest jeszcze druga możliwość...
Czy wie ktoś gdzie można wyjechać na wakacje ze zwierzakami ?? Gdzie możnaby zabrać ze sobą szyle ??

A być może w ogóle zrezygnuje z wyjazdu ;) ale w razie czego wolę wiedzieć czy byłoby "ludzkie" zostawic tak szyle na 2 tyg. z siostrą ^^
ale tak czy inaczej to nie wiem co ja bym bez Was zrobiła ;))

Nulla regula sine exceptione
--> Wolf's Fang <--

Offline Wolf's Fang

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://chilldogs.w.interia.pl
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Cze, 2005, 16:37 »
ojć Andreas bardzo Cię przepraszam, pomyliłam Cię z Claudim ;)

Nulla regula sine exceptione
--> Wolf's Fang <--

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Cze, 2005, 18:04 »
A może uda Ci się znaleźć odpowiedzialnego opiekuna dla szylek? Poszukaj - ja tak zrobiłam i udało się - miłośnicy szyleczek wezmą do siebie Mandrunię  :mrgreen:  A ja będę mogła spać spokojnie. Jestem i bardzo, bardzo wdzięczna  :D

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Cze, 2005, 13:07 »
Pomysł z "zabezpieczeniem" pokoju wydaje się sensowny, i chyba ma szansę się udac.
Moim zdaniem powinnaś jednak mocno uczulić siostrę żeby w miarę często zaglądała i sprawdzała co się z nimi dzieje. Z doświadczenia wiem - ze moze się tak zdarzyc ze szczyle po przywyknieciu do tak duzej swobody - pewnie na spanie będą wędrowały z powrotem do klatek ... więc jesli rano siostra sprawdzi a one beda w klatkach/klatce ... to wtedy je zamknie i wypusci po raz kolejny. Mozesz takze powiedzieć siostrze żeby wypuszczala je co drugi/trzeci dzień (jesli zrezygnujesz np. z pomysłu zostawienia ich "na swobodzie") lub w ostatecznosci żeby zostały w klatkach przez okres Twojego wyjazdu. Beda troche obrazone ale na pewno nic im się nie stanie. Sama musisz podjać decyzje i sama ocenić szanse na powodzenie dla konkretnego rozwiązania.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Cze, 2005, 13:22 »
Wolf's Fang- a czy pomyślałaś ,że jak przyzwyczają sie do takiej swobody,to później ciężko będzie im mieszkać  w klatce :?:  :!!:  :P
P.S.Dla mnie pomysł zostawienia ich samych sobie jest absurdalny :!!:  :evil:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Cze, 2005, 13:35 »
@Fiolka, czemu tak ostro ? znam kilka przypadków w których własciciele nie ograniczaja swobody szylków klatkami ... i wcale nie uważam zeby to były absurdalne pomysły. Oczywiscie wszystko trzeba odpowiednio przygotowac i pogodzic się z pewnymi stratami. Zadbac nalezy takze o bezpieczeństwo szylek. Ale jeśli juz sie wszystko obmysli - to naprawde moze sie udać. Każdy decyduje za siebie - kazdy tez wyraża opinie. Wyraż zatem swoją opinie i napisz dlaczego tak uważasz. Sama krytyka donikad nie prowadzi. Podpowiedz, doradż - łatwiej bedzie powziąć decyzję ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Cze, 2005, 13:56 »
ja myślę że Flioce chodziło o to że jak Wolf's Fang wróci z urlopu i będzie chciała puchate towarzystwo zagnać do klatki to może się okazać że one wcale juz nie chcą w niej mieszkać i będą z tego powodu doznawać cierpień - ale kto je tam wie - jakby zostawić klatke w tym samym pokoju to by przez ten czas też w niej buszowały i wychodziły i wchodziły kiedy im sie zechce a jak Wolf's Fang znów zawita w domu to tylko przypomną sobie o tym że ta klatka to jakby jest zamykana

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Cze, 2005, 14:50 »
a ja myslę że jeśli pomysł się sprawdzi i wszystko będzie w jak najlepszym porzadku to wcale nie będzie potrzeby zamykac ich z powrotem w klatkach po wakacjach ...
oki - wszystko jest w porzadku, kazda uwaga jest cenna, a zwłaszcza takze te krytyczne. Przepraszam - źle ubralem w słowa to co chciałem powiedzieć powyzej. Wszystkie uwagi pozwolą po rozwazeniu podjac najlepsza decyzję.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline kinga20

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Cze, 2005, 17:50 »
Jestem z Krakowa. Czy ktos nie chcialby przygarnac szynszyla na 2 tygodnie? Zdaje sie ze nie znajde nikogo wsrod znajomych kto by mogl sie nim zajac. Prosze o pomoc. A moze sa jakies hotele dla zwierzat gdzie przyjmuja szynszyle?

Offline Szysza

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szymek,Tosia
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lip, 2010, 16:13 »
Cześć. w sierpniu jade nad morze i mam problem z Jedną myszą i szynszylami.Niewiem czy moge je zostawić na max 3-4 dni same w domu i pytanie jeszcze o mysz czy wytrzymaja.?? Moge zabrać Szynszyle ale tylko w transporterze.???

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Lip, 2010, 16:29 »
nie sądze żeby to był dobry pomysł na zostawienie szynszyli bez opieki na nawet trzy czy cztery dni, różnie rzeczy się mogą zdarzyć, szczególnie podczas tych upałów
gdzie mieszkasz ? mogłabym się zaopiekować Twoimi zwierzakami

Nogad_21

  • Gość
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Lip, 2010, 16:42 »
Podaj gdzie mieszkasz, może ktoś z forum będzie mógł ci pomóc i przygarnąć szylki na ten króciutki czas :)

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Co podczas wakacji?
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Lip, 2010, 16:57 »
Ja sie zastanawiam ile Ty masz lat????

 

Żywienie i witaminy dla szynszyli w ciąży oraz podczas karmienia maluchów...

Zaczęty przez gallardo18Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 18657
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2008, 07:37
wysłana przez justyskal
Ponad 200 koszatniczek odebranych podczas interwencji.

Zaczęty przez dream*Dział Sprawy wymagające interwencji

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4684
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2017, 20:45
wysłana przez dream*
Szynszyla przewraca się podczas picia, nie wydala

Zaczęty przez endriuDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4124
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2015, 07:24
wysłana przez KarolinaGliwice
Ponad 200 koszatniczek odebranych podczas interwencji.

Zaczęty przez dream*Dział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4638
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2018, 00:40
wysłana przez Kartky
Dziwne zachowania podczas jedzenia?

Zaczęty przez Chinchill@Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 2924
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2014, 08:51
wysłana przez za_necia
SimplePortal