14 Maj, 2024, 09:19

Autor Wątek: Częste siusianie/posklejane futro  (Przeczytany 1225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline missycharl

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Częste siusianie/posklejane futro
« dnia: 12 Gru, 2014, 23:44 »
Mam problem z moim nowym szylkiem. Ma tylko 3 miesiące, jest bardzo malutki i zanim wzięłam go do siebie był trzymany w dość kiepskich warunkach. Gdy wzięłam go do siebie to praktycznie na drugi dzień zauważyłam, że bardzo często siusia pod siebie i leży na tych siuśkach później, przez co ma posklejane futro na brzuszku i w okolicach "intymnych". Dodatkowo zauważyłam, że chyba nie wie jak kąpać się w piasku i próbuje jeść piasek... Boję się, że ma jakieś problemy z nerkami. Dodam, że siuśki nie śmierdzą, nie są ciemnego koloru. Myślałam, że dużo siusia ze stresu, ale po tygodniu już chyba się powinien przyzwyczaić :(

Offline Lek. wet.

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Częste siusianie/posklejane futro
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Gru, 2014, 02:57 »
Rzeczywiście jest szansa, że Twój maluszek jest zestresowany, jednak warto mu wykonać podstawowe badanie krwi - chociażby dlatego, że jest mały i przeglądowe USG jamy brzusznej - żeby wykluczyć całkowicie nie tyle chorobę nerek, a możliwą wadę wrodzoną układu moczowego. Możliwe również, że ma zwykłe zapalenie pęcherza.  A jak z apetytem, chętnie przyjmuje pokarm? Poza nadmiernym oddawaniem moczu nie ma innych niepokojących Cię objawów - np biegunki? Dałabyś radę zaobserwować ile wody wpija w ciągu dnia i go zważyć na wadze kuchennej? Próby jedzenia piasku mogą wynikać z zaburzeń trawienia, maluch próbuje sam sobie pobudzić perystaltykę jelit.

Offline missycharl

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Częste siusianie/posklejane futro
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Gru, 2014, 13:41 »
Dziękuję za odpowiedzi. Pójdę z nim niedługo do weterynarza na pewno. Je normalnie, nie ma biegunek, pije też raczej normalnie. Nie mam niestety wagi kuchennej, ale gdy brałam mojego starszego szylka w tym samym wieku do domu, to był dużo większy. Wydaje mi się, że maluch był zaniedbany bardzo, on nawet nie wie jak się zachować na wybiegu, więc chyba nawet nikt nigdy go nie wypuszczał. Mam nadzieję, że to tylko jeszcze kwestia stresu.

 

ślinienie się + siusianie na siebie

Zaczęty przez MaruDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 6684
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2010, 07:52
wysłana przez Maru
Siusianie w dziwnych miejscach

Zaczęty przez KarolciaKDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 2969
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2014, 11:59
wysłana przez KarolciaK
Siusianie w stresie

Zaczęty przez florenceDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 1426
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2014, 20:46
wysłana przez florence
siusianie na półki

Zaczęty przez joannatDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1710
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 19:37
wysłana przez joannat
siusianie

Zaczęty przez Anna83Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 5229
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2010, 16:03
wysłana przez Adam.W
SimplePortal