hypothetical
27 Kwi, 2024, 22:45

Autor Wątek: Mały upadek  (Przeczytany 1861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pruski

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Mały upadek
« dnia: 25 Cze, 2015, 03:47 »
Witam,
koledzy bardzo mi przykro, że w takich okolicznościach rozpoczynam korzystanie z forum, ale pilna sprawa.

Przechodząc do sedna, od 2 tygodni posiadam dwie śliczne samiczki (jeszcze je przedstawię), Szyszka (ok 4msc) oraz Bella (3msc), dziś ok 21 starsza zaliczyła niefortunny skok, wszystko się działo na wysokości ok 50cm, próbowała wskiknąć na biurko i niestety nie dała rady, jak już spadła na tyłek to widziałem tylko, że zaczęła się po brzuszku muskać, schowała się w kąt i położyła na boczku. Poczekaliśmy chwilkę, trochę skikała, co jakiś czas się kładąc na boczku, więc z racji, że w Mińsku weterynarz do 22, szybko w samochód i pędzimy, Szyszka po drodze ani razu się nie położyła, była raczej chętna do biegania, Pani doktor (niestety z gryzoniami mało miała wspólnego jak sama przyznała), ale pomacała podotykała i powiedziała, że na tą chwilę nie widać po Szyszce jakichś większych urazów, że pewnie się obiła deczko i dlatego mogła się na boczek kłaść.

Wróciliśmy do domu, no i ok 23.30 zauważyłem, że Szyszka kładzie pyszczek na półce i tak śpi, wziąłem ja na ręce chwilę poleżała spokojnie i za chwilę razem z Bellą hasały po wybiegu w sumie normalnie, ale po jakimś czasie Szyszka poszła sobie spać za biurkiem na kocyku, więc dałem jej trochę czasu, ok 1 w nocy, stwierdziłem, że spanie na wybiegu jednak nie jest dobre i wziąłem obudziłem ją po czym poleciała do klatki.

I słuchajcie siedzę przy niej ciągle, patrzę na nią i się zamartwiam, jak wróciła do klatki to normalnie sianko i jedzonko, ale poszła spać i tak leży z tym pyszczkiem na półce... a ja tylko co chwila zerkam na nią i kontroluje czy się coś z nią nie dzieje... wtedy podnosi pyszczek i się na mnie patrzy, ale za chwilę znowu idzie spać.

Czy dobrze zakładam, że jeśli nie będzie do rana poprawy to biegiem do Warszawy? Teraz o 4 raczej w klikach nie będzie lekarzy specjalistów :(


PS. Wcześniej miałem prawie 7 lat szynszyla, który nam zachorował i ostatnio go pożegnaliśmy, niestety lekarzom w Warszawie nie udało się go uratować :( pomocy bo dwie tragedie w ciągu ostatniego miesiąca to za dużo

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Mały upadek
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Cze, 2015, 06:44 »
Jak teraz malutka? Bo kilka godz minęło od twojego postu. Jeżeli je,pije i normalnie się zachowuje to jest ok. Chociaż znając siebie (jestem panikarą) pojechałabym do innego weta się skonsultować. A swoją droga pani doktor zrobiła RTG? Na jakiej podstawie stwierdziła ,że nie ma większych urazów?
Niestety pora w której napisałeś post to trochę martwy czas na forum. Co do leżenia pyszczkiem  to czy aby tak nie wygląda?

20mb image hosting

Jeżeli tak to to jest normalne. Z pięciu kulek które miałam dwie tak właśnie spały.
Czekam na same dobre wieści . Odezwij się co u dziewczynek i koniecznie załóż im wątek .Tradycyjnie proszę o fotki .
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2015, 06:46 wysłana przez Bożena »

Offline pruski

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mały upadek
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Cze, 2015, 13:31 »
Uffff, Szyszula już teraz ok 12 spała normalnie, jak nigdy w domku ale z główką w górze, mam nadzieję że się tylko strachu najedliśmy... Obudziłem dziewczyny, Szyszula ładnie sobie wcina sianko, wodę piła, teraz chce wyjść z klatki, wygląda normalnie ;)

Bożena dokładnie tak samo spała jak na zdjęciu, wygląda to tak dziwnie, dupka w górze a pyszczek leży, dlatego od razu połączyłem z upadkiem, może zbyt przesadnie. ;)

Dzięki za info ;) fotki i temat w wolnej chwili w weekend oczywiście ;)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Mały upadek
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Cze, 2015, 13:47 »
Cieszę się,że jest ok. Jak Bąblik śpi w wolierze to super wygląda. Pycholek płasko na półeczce a kuper tłusty wystaje ponad wszystko. Trzymam cię za słowo. W weekend poproszę o ten wątek i koniecznie foty,duuuuuuuuużo fot baboli malutkich.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Mały upadek
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Cze, 2015, 18:00 »
@pruski, obserwuj kupki oraz zachowanie, jakieś utykanie, zbytnie polegiwanie. Jeśli kupki zrobią się czarne, może być jakieś krwawienie wewnętrzne (przetrawiona krew). W sumie dziwię się, że dr nie zrobiła chociaż usg jamy brzusznej, pęknięć i krwotoków chyba nie da się wymacać. Wysokośc była niewielka, tzn. jak na gryzonia to i tak spora bo 3x większa od wysokości jego ciała, jęśli upadłaby niefortunnie to moze sobie cos zrobić i na takiej wysokości. Obbadaj jeszcze łapki czy któraś gdzieś nie spuchła, nie zsiwiała, świadczyłoby to o pęknięciu, złamaniu.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline pruski

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mały upadek
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Cze, 2015, 18:04 »
Jasne zaraz będę w domu to będziemy badać pacjenta, już pewnie będą wstawać powoli o tej godzinie

 
zgniecenie, przytrzaśnięcie, przygniecenie, nadepnięcie, upadek, zmiażdżenie...

Zaczęty przez szylkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 229
Wyświetleń: 67430
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2010, 11:10
wysłana przez dream*
Komplikacje porodowe, noworodek zablokowany w kanale rodnym, mały rodzący się tyłem, uduszony, cesarskie cięcie.

Zaczęty przez kuba12Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 7119
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2009, 10:38
wysłana przez Mysza <")))/
[za TM] Przechylona główka - czy to upadek ?

Zaczęty przez Karolina KitkaDział Tęczowy Most

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11812
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2015, 23:48
wysłana przez Wilczy Deszcz
Upadek z dużej wysokości

Zaczęty przez adka1312Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 29715
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2013, 12:11
wysłana przez Anna83
Mały szylek - problem z łapką od urodzenia

Zaczęty przez EmerthaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1575
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2018, 22:01
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal