27 Kwi, 2024, 18:40

Autor Wątek: klatka dla szynszyla  (Przeczytany 1493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blada

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
klatka dla szynszyla
« dnia: 18 Sty, 2010, 22:33 »
witam:)
ja jestem calkiem nowa na forum, mam szynszyla od tygodnia, w sklepie nam sprzedano (wcisnieto) klatke ktora bardziej podchodzi pod krolika niz szynszyla, przegladam oferty na allegro i nie wiem ktora wybrac, w sklepie powiedziano nam ze nie potrzebny domek ani zadne inne akcesoria :( a po rozeznaniu sie w temacie widze co innego , prosze o pomoc ......
ten sprzedawca ma ich kilka do wyboru, widze ze sa takie z samymi poleczkami a sa i z hamakami, domkami, karuzelami czy drabinkami ...
http://allegro.pl/search.php?string=szynszyla&us_id=10340840&country=1 nie chce wklejac za duzo linkow tak moze wygodniej
dziekuje z gory za pomoc :)




Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: klatka dla szynszyla
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sty, 2010, 23:06 »
hey :)
im większa klatka tym lepsza :D najpierw musisz wiedzieć jaką kwotę chcesz przeznaczyć na klatkę :) jeżeli chodzi o bajery w środku to wiadomo im więcej tym lepiej :) (ale bez przesady! żeby szylek mógł swobodnie przemieszczać się po niej :P) napewno odradzam klatkę farbowaną!                      ( http://allegro.pl/item890820036_duza_klatka_dla_szynszyla_koszatniczki_kolor.html ) bo szylek cała farbę obgryzie, a to może mu na dodatek zaszkodzić :(  [zakrecony] ja osobiśce posiadam klatkę ocynkowaną taka jest najlepsza, z reszta taka powinna być :) hmmm... co jeszcze  :e_hmmm:  klatka powinna być wysoka
ja mam taką: http://allegro.pl/item890820163_super_klatka_dla_szynszyla_koszatniczki_tanio.html   niestety tylko taka mieściła się w moim kąciku :( ale w planach jest budowa własnej większej klatki więc już niedługo mój szyszor będzie miał większe królestwo ^^. jeżeli nie masz takiego problemu jak ja (z miejscem postawienia klatki) to bierz jak największą!! :D te kołowrotki które są dodatkowo w klatkach są dobre jak szynszylka jest jeszcze mała. Mój Szaruś biegał w kółeczku do póki nie przybyło mu tu i ówdzie  xD więc musiałam kupić już większy kołowrotek, z resztą nie wszystkie szynszyle lubią biegać w kółkach :) Półeczki jak najbardziej muszą być :D Hamaczek też może być (mój ma hamak, ale ja zamawiałam na wymiar u pewnej Pani która sprzedaje na allegro hamaki własnej roboty:)), domek także :P Jak już kupisz klatkę to sama możesz dodać parę drobiazgów, np gałązki, mostki, rurki itd. W albumie są zdjęcia klatek, oglądnij sobie i weź z tego przykład ;)
Oczywiście nie zapomnij dokupić pojnika (aby szynszyl mógł się napić wody :P)są też specjalne koszyki na sianko (ja mam wiszącą kulkę, która sprawia mojemu szylkowi duzo zabawy :D) i chyba to wszystko :)

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: klatka dla szynszyla
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty, 2010, 00:08 »
 Z wiszaca kulka  na sianko z precikami trzeba bardzo uwazac, musi wisiec tak ,zeby szylka miala tylko dostep do sianka a nie do precikow , kiedys jedna z moich szylek sie czegos wystraszyla i skoczyla prosto w kulke glowa , jak ja tam wsadzila nie mam pojecia , ale jak by mnie nie bylo w domu to by sie udusila wyciagajac glowe.Musialam przeciac pret  zeby mogla glowe wyciagnac.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: klatka dla szynszyla
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty, 2010, 09:40 »
:) tak zgadzam sie jak najwieksza klatke - na ktora cie stać , i zeby ci pasowala w miejsce przeznaczone dla szynszyli, hamak ok, domek,  poleczki, drabinki, kołko nie potrzebne bo zazwyczaj zamale, ja tez mam klatke taka jak kolezanka nizej, jest na jedna szynszyle ok, ale tez mysle za jakis.....czas kupic wieksza....i moze druga kulke... :)   mam tez w domu klatke taka jak dla krolika , zuzia byla w niej tylko troche na poczatku , ale miala zrobione poleczki takze miala gdzie wariowac :)

ola

Offline blada

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: klatka dla szynszyla
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty, 2010, 10:30 »
dziekuje za rady :)
tez myslalam o takiej wiekszej no ale nie o tych calkiem duzych bo za drogie,  teraz wiem ze te drobiazgi moga sie przydac wiec moge przebierac ;)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: klatka dla szynszyla
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty, 2010, 18:53 »
co do tej kulki na sianko, ja mam kulke ale z tych małych więc moja szyszka nie zmieści tam głowy :P

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: klatka dla szynszyla
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty, 2010, 19:58 »
  to jest wlasnie to , moja kulka na siano jet tez mala a glowa weszla i wyjsc nie chciala.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: klatka dla szynszyla
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sty, 2010, 21:07 »
Przejrzyj ten dział http://szynszyle.info/forum/index.php?board=47.0 a sporo się dowiesz.
Moim zdaniem nie ma się co sugerować dodatkami typu: plastikowe miseczki (do wywalenia w zasadzie, a przynajmniej ja bym tego swoim łobuzom nie dała) i kołowrotkiem (jest niebezpieczny dla szynszylowego kręgosłupa, ale jest bezpieczna alternatywa w postaci płaskiej karuzeli ze sklejki - też sprzedawana na allegro jako "karuzela dla twojego pupila).
Grunt to klatka, a dodatki bardziej sensowne pojawią się z czasem - to Ci gwarantuję.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8503
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7371
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 98224
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9889
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2793
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal