28 Kwi, 2024, 09:58

Autor Wątek: kichanie, katar, wydzielina z noska, przeziębienie, zapalenie płuc...  (Przeczytany 91505 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Dziękuję za wszelką pomoc, którą tu otrzymałam. Byliśmy wczoraj z małą u weta. Póki co nie będę polecać kliniki bo pierwsze wrażenie nie było najlepsze. Pani doktor nawet nie pooglądała maleństwa - bała się, że ją pogryzie ( :lol: ) i to wcale nie jest żart. Dostaliśmy antybiotyk, który mamy rozpuszczać w wodzie i podawać przez 5 dni. Jeśli nie będzie poprawy mamy zgłosić się ponownie.Maleństwo radzi sobie z przeziębieniem nieźle. Kicha ale jest rozbrykana i je normalnie. Wierzę, że wszystko będzie OK. Pozdrawiam uczestników forum i ich milusińskich Pa

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Bała się że ją pogryzie :D  super, miejmy nadzieję że antybiotyk chociaż bedzie skuteczny.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Ania-weterynarz

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.lecznica.info
Staraj sie,zeby szyla wypila antybiotyk (choc podawanie doustne antybiotyku u szylow nie jest za dobre :/), bo teraz smak wody moze byc inny. Dodatkowo mozna podac jej do jedzenia pylek pszczeli. Kolo klatki postaw miske z goraca, parujaca woda z dodatkiem kilku kropel olejku Oil-Bass.
 Zwroc uwage,czy z noska cos wykichuje. Jak to suche kichanie, moze wynikac z samego podraznienia drog oddechowych. Wowczas musisz szczyla trzymac na sciolce niepylacej, odstawic piasek i siano. Po tych zabiegach musisz zobaczyc,czy szczyl nadal kicha.

Anonymous

  • Gość
Dziękuję Aniu za rady. Na szczęście mała pije wodę z antybiotykiem, choć w bardzo niewielkiej ilości. Zastosuję się do Twoich wskazówek, ponieważ kichanko nie ustępuje, choć ogólnie Siska czuje się nieźle. Myślę, że to jednak katar, ponieważ każdorazowo po kichaniu maleństwo wyciera łapką nosek. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Witam Wszyskich !!
Dopiero wróciliśmy z urlopu, szylki zostały pod opieką mamy. Z tego co mówiła zajmowała sie nimi dokładnie wg moich wskazówek. Niestety z beżykiem jest coś nie tak :( Jedziemy dziś po pracy do weterynarza jeśli nic sie nie poprawi. Ale chciałabym żebyście powiedzieli doradzili co to może być i od czego ?? Bezyk oddycha buzią, w ogule nie oddycha noskiem:( bardzo ciezko mu to zresztą idzie - do tego jesteśmy przyzwyczajeni bo to wynik jego wcześniejszej choroby natomiast co mnie zaniepokoiło - z noska wydobywa mu sie taki biały płyn, o bardzo nie fajnym zapachu. Co to może być ??? Czy któryś z waszych maluchów to miał ?? Czy to przeziębienie czy jakaś infekcja ? Nie wiem też co zrobić z szu, bo nie wiem czy to zaraźliwe:( A i do tego wszystkiego beżyk mdleje non stop !! wcześniej mu sie zdażało co jakis czas- to też skutek choroby - ale teraz to juz wygląda strasznie;(..juz sie cieszyłam że mu tak sie poprawiło a tu niestety ...
czekam na jakieś info.
pozdrowienia dla wszystkich !!
monika

vka

  • Gość
Lepiej jedź do weta. Ja niestety nie miałam z czymś takim do czynienia, wprawdzie jak Gizmo był przeziębiony miał katarek i ciągle wycierał nosek łapką ae to był zwykły katar a nie jakaś biała wydzielina. Trzymamy kciuki i życzymy beżykowi szybkiego powrotu do zrdowia ( oj niech się w końcu biedaczek wykuruje i nie cierpi).
Pozdr wraz z moimi skłóconymi obecnie łobuzami
Vka

Anonymous

  • Gość
Beżyk został w lecznicy :( ma dostawać antybiotyk i jakieś zastrzyki na rozszezenie oskrzeli :( mam nadzieje ze będzie dobrze...;((

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
@Szu, to dobrze,ze nie czekalas z wizyta, widocznie to nie jest takie byle co jak zostal w lecznicy,ale napewno z tego wyjdzie ,trzymamy kciuki :)

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
został bo ani ja ani paweł nie potrafimy robić zastrzyków :(  moglibyśmy z nim dojeżdzać do lecznicy codziennie ale mieszkamy poza warszawą i do kliniki mamy spory kawałek :( a samochód dość niewygodny dla nas a co dopiero dla szyllka (mamy sportowe twarde zawieszenie i każdy dołeczek jest odczuwalny)!! sam przejazd do weta raz w miesiącu to kawał stresu dla beżyka a jakby tak codziennie miał jeździć to nie wiem :( no i przynajmniej tam jest pod stałą opieką...zresztą z tej kliniki go wzieliśmy więc zna zapachy i miejsce - nie będzie sie tak bał...dzwoniłam własnie i lekarz powiedział że jest ciutke lepiej-przynajmniej nie mdleje... oby całkiem wyzdrowiał:(
ps.a w domu tak smutno bez niego  [becze]
pozdrawiam

vka

  • Gość
Trzymajcie się będzie dobrze, czego wam serdecznie życzymy.
Pozdr
Vka

Offline Deelo

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 4+1
@Szu a jaką diagnozę postawili weterynarze?
wiesz już coś?

ten płyn z noska to jak "pachniał" ? tak jakby "apteką"? czy paskudnie?
jeśli "apteka" to wirusowe zapalenie błon śluzowych + zaatakowane zatoki...
daj znać jak będziesz coś wiedzieć

/Daniel

------------------------------------------------
Suma inteligencji ludzkości jest stała.
Tylko ludzi jest coraz więcej.
------------------------------------------------

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
witaj Deelo !!! Ten płyn śmierdział czymś innym niż apteką ...jakos tak dziwnie dusząco ale zapach naprawdę nieprzyjemny !! Lekarz go osłuchał i powiedział że coś siediz w oskrzelach..beżyk nie oddycha juz nosem tylko buzią bo wszytko ma zapchane !! Jak dzwoniłam to powiedział że poprawe można dopiero będzie zauwazyć po 5 dniach nie wcześniej...bo mniej wiecej w tym czasie zaczyna działac antybiotyk. Także czekamy :( Dziś może paweł do niego pojedzie to bede cos wiecej wiedziała:( jutro ja bede pogadam z lekarzem i zobaczymy :(

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
:( mam nadzieje, że wszystko bedzie z nim dobrze. tyle się nacierpiał niedaczek. trzymamy kciuki bardzo mocno za beżyka :!!:

hakuna mata ta

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
:cry: ile to biedaczek musi sie wycierpieć-to straaaaszne :cry:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline ola.str

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
ja i moja gromadka rowniez trzymamy kciuki za Twojego Bezyka! niech szybciutko wraca do zdrowia malutka kuleczka.
Pozdrawiam
Ola

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
a jak tam twój maluszek-ola.str :?:  :)

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Więc tak, beżyk ma ropne zapalenie dróg oddechowych :( jest to nawrót choroby którą miał wcześniej:( Byłam u niego wczoraj, wziełam na rączki spał u mnie z pół godzinki i nawet nie uciekał jak zawsze. Lekarz powiedział że jest ciutke lepiej. Może w piątek ale to może zabiore go do domku i będę sama robić te paskudne zastrzyki... ale zobaczymy.. generalnie to jest fatalnie..zemdlał wczoraj raz przy mnie :( wcześniej jak sie to zdarzało to po dotknięciu od razu sie budził teraz trwało to dużo dłużej głaskałam go za uszkiem, otworzył oczka ale ciężko mu było wstać..dopiero po paru chwilach złapał oddech i się podniósł. Nie wiem już co zrobić żeby mu pomóc:(

Offline ola.str

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
z moim maluszkiem juz wszystko dobrze. rosnie i wariuje. Czasami puszczam go razem z wyrodna mamusia. Nawet ostatnio dala mu mleko... :) wiec juz jakos sie u mnie uklada... ufff

Pozdrawiam

Ola

Offline Iwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
Witam wszystkich serdecznie. Otóż zauważyłam dzisiaj, że mój Eduś kicha. Nie wiem czy to może być przeziębienie bo ostatnio przecież jest bardzo ciepło. Nie mam pomysłu skąd może się to brać bo kurzu raczej też się nie nawdychał bo jak biegał wczoraj to cały czas miałam go na oku. Czy Wasze szylki też kiedyś kichały? Czy coś powinnam zrobić czy narazie skupić się na obserwacji co dalej? Proszę o radę.

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2007, 13:21 wysłana przez dream* »

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
mój Puniaczek kichał jak w jego pobliżu psikaliśmy się perfumami lub dezodrantem - ptrafił przez cały czas tak kichać - ale zaskoczyliśmy że to od zapachu więc od tamtej pory używamy kosmetyków po wyniesieniu klatki z łazienki (przy tym wrażliwość na zapachy u szylków jest różna - bo w tym samym czasie Pusio nic a nic nie kichał a Puniaczek tak)

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline gosiak

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 97
  • Uzbierane migdały: 0
  • Misia
moja Miśka też reaguje na dziwne zapachy kichaniem, raczej fukaniem. trzeba unikac w jej obecnosci perfumowania się, odkurzania itp.

Ludzie używają słów tylko po to, by ukryć myśli...

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
mój Taba nigdy nie kichał!! moge przynim urzywać perfum dezedorantu odkurzać a on na nic ie raguje!!!!



/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2007, 19:40 wysłana przez Mysza »

gosc

  • Gość
Od kilku dni slaby apetyt, mniej kupek a przede wszystkim ciagle "wycieranie" noska, ktory powoli zmienia kolor na czerwony i wydaje sie opuchniety. Chyba jest niewielka ilosc wydzieliny gdyz po wytarciu nasz Fred oblizuje uzyta lapke. Oddycha z lekkim swistem. Widac tez spadek formy - mniej biega choc widac ze nadal ma na to ochotę. Stosujemy od 1,5 roku ten sam piasek, sciolke. Niestety od kiedy VitaKraft zmienil recepture karmy ciagle eksperymentujemy z innymi. Prosimy o rade.


/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2007, 19:39 wysłana przez Mysza »

Offline pali

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
przede wszystkim obserwuj czy je i robi kupki a nastepnie predko do weta. wycieranie noska nie koniecznie musi wiazac sie z z pyszczkiem. moja myszka tarla nosek i usteczka a przez to wet myslal ze ma cos z zabkami a okazalo sie to zaklaczeniem. szukaj wetwrynarza ktory zna sie na szylkach bo wiekszosc ma bardzo male doswiadczenie i praktycznie taki lekarz zwierzaczkowi moze tylko zaszkodzic. powodzenia i nie zapominaj nas powiadamiac co u myszki

Jak jesienny błędny liść,
Takie jest życie człowieka,
Nie wie skąd przyszedł,
Dokąd ma iść,
I co go w życiu czeka.

niezapominajka

  • Gość
Myślę że najbezpieczniej będzie udać się do weterynarza ,ponieważ  na odległość nie jesteśmy w stanie stwierdzić jednoznacznie co dolega  Twojemu szylkowi  , objawy mogą wskazywać na jakąś infekcję bakteryjną ,uczulenie ,  zapalenie dróg oddechowych  jeżeli zaobserwowałaś wydzielinę z nosa to nie należy tego lekceważyć .


pozdrowionka  [kwiatek]

 
ropomacicze, infekcja pociążowa, nieurodzone maleństwo, wydzielanie białej mazi, wydzielina - wyciek z dróg rodnych...

Zaczęty przez madzik24Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 60695
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2016, 21:45
wysłana przez Noraa2
zalane płuca, powiększona wątroba, zapalenie pęcherza POMOCY :(

Zaczęty przez marekpDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16641
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2009, 12:26
wysłana przez Mysza <")))/
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2062
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
zapalenie ucha, ropa, nieprzyjemny zapach

Zaczęty przez MyszeczkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6972
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2005, 14:29
wysłana przez xenarthra
Ostre zapalenie worka osierdziowego

Zaczęty przez KatrinDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 844
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2007, 11:40
wysłana przez Julia
SimplePortal