27 Kwi, 2024, 22:12

Autor Wątek: kichanie, katar, wydzielina z noska, przeziębienie, zapalenie płuc...  (Przeczytany 91491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
problem w tym ze u mnie w miescie nie ma odpowiedniego weta obcykanego w choroby szylek. Mala miescina, full weterynarzy, ale lecza tylko krowy, swinie i inne wiejskie zwierzeta. Bylam kilka lat temu z krolikiem, to wiem jak sprawa wyglada - zadnej diagnozy, podanie zastrzyku i albo pomoze albo nie....
Kupilam je w zoologicznym, byly takie slodkie.... a teraz nie potrafie im pomoc.
Najchetniej skopalabym tylek osobom sprzedajacym chore szylki.... szkoda ze dzisiaj sobota.
Jeszcze 2 dni temu zadnych objawow nie bylo, pokarm wciaz ten sam.... a od wczoraj, ehhhhh plakac mi sie chce.

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
to może zadzwoń do jakiegos weta znajacego sie na szylkach może on Ci cos poradzi. a tak właściwie to skad jesteś?

anulka

  • Gość
Z Krotoszyna, woj. wielkopolskie

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Wygląda jakby wszystkie były chore na to samo  :? hmmmm.... może to terarium im zaszkodziło bo szyszki to raczej w klatce, albo tak jak mówią kolezanki wyżej moglas je juz chre kupić, no ale skoro były energiczne pogodne itp przez te 3 tygodnie to raczej mało prawdopodobne.... nie wiem co to za choroba ale na rozwolnienie możesz dac po pół tabletki węgla

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

anulka

  • Gość
Bylam u weta. Dal im jakies zastrzyki - 2 na biegunke a 3 ten co chudnie ma jakies przewitaminizowanie czy cos takiego. Zobaczymy dalej co z nimi bedzie. Mam nadzieje ze wszystko ok. Apetyt maja, wiec zapowiada sie dobrze.

Offline adzmk

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 80
  • Uzbierane migdały: 0
Biegunkę mogła spowodować zmiana karmy. Czy pdajesz im ta samą karmę co dostawały przed trafieniem do Ciebie?
A może one tylko coś zjadły nieodpowiedniego ( jeżeli masz jakieś kwiaty w pokoju to sprawdz czy nie zostały nagryzione
Cytat: anulka
Maja cieplo

Szynszyle zdecydowanie wolą chłodniejsze pomieszczenia, częściej grozi im przegrzanie niż wychłodzenie ( przy takim futrze .....)

Zobacz nowe zdjęcia!

anulka

  • Gość
Dostalam do kazdego szylka paczke karmy gratis, podobno taka jaka byly wczesniej karmione (wyglada jak granulowane siano). Do picia tylko przegotowana wode. W pokoju nie mialy szansy nic poobgryzac, ze wzgledu ze na razie ich nie wypuszczam - sa dzikie, powoli oswajam, takze trudno takiego dzikusa spowrotem zlapac.
Jesli chodzi o przegrzanie, nie sadze aby moglo to nastapic - uszka raczej maja wciaz letnie.
Zastanawiam sie czy nie maja alergii na pyl kapielowy - po tym jak im zafundowalam w piasku kapiel - rozchorowaly sie (wydzielina z noska)
Wciaz sie jednak zastanawiam skad ta biegunka....

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Biegunka może być wywołana stresem :!!:  Koniecznie je wypuszczaj z klatki szynszyl musi przynajmniej godzine dziennie biegać a jak ich złapać nie mozesz to nasyp jedzonka do miseczki to przyleca pojeśc albo poczrekaj az same wejdą :!!:

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
@anulka, Zacznij intensywnie czytać Forum - w tej chwili masz bardzo dużo do nadrobienia w opiekowaniu się szynszylami. Dodatkowo - zafundowałaś sobie od razu 3 sztuki. Poczytaj - na początek poradniki - potem poprzegladaj watki o oswajaniu i karmieniu. jak już uporasz się z rozwolnieniem - dobrze byłoby zminić ten granulat na jakiś inny - ale stopniowo i powoli - tak żeby przyzwyczaily się do nowego jedzonka.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
A ja dodam jeszcze żebyś dobrze oglądała szynszyli pokarm, bo może być zanieczyszczony lub zawilgotniały (w ekstremelnych przypadkach mogę być w nim nawet robaki). Terarium to nie jest dobre miejsce dla szylek, mogą się tam źle czuć i dlatego chorują, również sters, podobnie jak u ludzi może powodować problemy żołądkowe, a jeśli zwierzaki są trzymane razem nerwowy nastórj im się udziela, a ewentualna choroba może się łatwo roznieść, mimo to nie powinnaś ich teraz rozdzielać, a zapewnić im spokój i maksimum opieki - posiedz troszkę na forum i poczytaj posty dotyczące opieki i karmienia.

Napisz koniecznie jak czują się kulki, powodzenia!

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Edyta007

  • Gość
Moja biedna szylka się chyba przeziębiła..;/ co teraz mam zrobic?

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
jakies objawy? ;)
nie wystawiaj jej na przeciagi, moglabys jej podac pylek pszczeli na wzmocnienie, a poza tym to nie wiem. uzywalas opcji 'szukaj'?

Edyta007

  • Gość
Siedzi taka spokojna..śpi teraz zamiast brykać po klatce i daje się nawet bez problemu głaskac (a nie lubiła tego) możliwe że faktycznie stała w przeciągu;/..ale juz zmieniłam miejsce i stoi w ciepłym miejscu.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
najlepiej idz do weta

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Skoro jest aż tak źle to jak najszybciej powinnaś iść z nią do weterynarza :!:

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
to prawda; zwyczajnie przeziebiona nie powinna być aż tak osowiała; lepiej zeby wet ją obejrzał pod katem róznych przyczyn tego stanu (dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zapalenie płuc, itp)

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

szynia

  • Gość
Zauwazylam ze od wczoraj moja szynszylka charczy i ciezko oddycha. Co jej podac? Co jej moze byc? Czy to grozne?

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Musisz isc do weta :!!:  :!!:  :!!:  :!!:  :!!:  :!!:

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
tak, do weterynarza!
pilnuj zeby do tego czasu nie stala w przeciagach

niezapominajka

  • Gość
Cytat: szynia
Zauwazylam ze od wczoraj moja szynszylka charczy i ciezko oddycha. Co jej podac? Co jej moze byc? Czy to grozne?

To może być zapalenie górnych dróg oddechowych .... nie leczone może być bardzo groźne dla zwierzaczka. Dlatego nie powinnaś się zastanawiać i jak najszybciej udać się do weterynarza .
Cytat: szynia
Co jej podac?

Jeżeli masz pyłek pszczeli możesz podać szylce na wzmocnienie .

pozdrowionka niezapominajka [kwiatek]

Sweetie

  • Gość
Czesc ja sie chcialam spytac co to moze byc jak leci ropa z noska :( cale raczki ma Mysia poklejone z tego i wyskubuje sobie wloski.... moj brat raz zauwazyl ze kapie jej z noska nie wiem czy chora jest :( na razie nie mam jak pojechac do weterynarza :( prosze o rade co w tej sytuacji zrobic. . . co to moze byc :(

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
W tej sytuacji jedyne co możesz zrobić to właśnie pojechac do weterynarza.
Ropa świadczy o jakiejś infekcji - tego nie da sie leczyć metodami domowymi; potrzebna jest diagnoza dotycząca przyczyn jej wysięku oraz włączenie leczenia -prawdopodobnie antybiotykami

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline tygrysica1984

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
witam moja szynszyla od 3 dni kicha a mnie to już drażni i boje się o jej szdrowie :( :(


/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2007, 00:36 wysłana przez Mysza »

tygrysica:)

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia

..yyyy Drażni cie? :/ to 'miło' [jestem_zly]
Po tym co napisałaś w 'Przedstawiam Sie' to zastanawiam się czym dla Ciebie jest twoja szynszylka? Czymś co fajnie trzaska się o ściane i otrzepuje sie?? [rozłoszczony]

Jesli chodzi o psikanie: moze to być objaw przeziębienia albo alergii wejdź w poradniki tam jest cały jeden poradnik napisany przez Andreasa poświęcony temu zagadnieniu: http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=2950.0


Kris & Zmora
p.s. Jeśli coś opatrznie zrozumialem to sorry ale dziwnie to jakos 'brzmi' Jesli mozesz to zedytuj swoje 2 posty ;) I Będzie ok
Pozdrawiam

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Szylmund

  • Gość
Psika czy robi khyyyyy khyyyyy ?

 
ropomacicze, infekcja pociążowa, nieurodzone maleństwo, wydzielanie białej mazi, wydzielina - wyciek z dróg rodnych...

Zaczęty przez madzik24Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 60690
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2016, 21:45
wysłana przez Noraa2
zalane płuca, powiększona wątroba, zapalenie pęcherza POMOCY :(

Zaczęty przez marekpDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16618
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2009, 12:26
wysłana przez Mysza <")))/
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2057
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
zapalenie ucha, ropa, nieprzyjemny zapach

Zaczęty przez MyszeczkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6966
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2005, 14:29
wysłana przez xenarthra
Ostre zapalenie worka osierdziowego

Zaczęty przez KatrinDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 844
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2007, 11:40
wysłana przez Julia
SimplePortal